Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011
Резултати от 151 до 156 от общо 156

[Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #151

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    @flammen,
    Прочети отново думите на badr, които оспорваш, прочети си възраженията и това което после пишеш...
    Не оставаш ли с впечатлението, че спориш със себе си?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    33
    #152

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @flammen,
    Прочети отново думите на badr, които оспорваш, прочети си възраженията и това което после пишеш...
    Не оставаш ли с впечатлението, че спориш със себе си?
    НЕ! Но очевидно не можете да ме разберете."...БПЦ е създадена с указ на султана.Не от някой православен свещенник... " - явно на този цитат от badr,само аз виждам подтекст.Именно горните ми постове бяха следствие на този подтекст- и понеже сега очаквам да ме попитате какъв е подтекста и се опасявам,че ще ги задъвчим едни и същи .. аз спирам и искам да ви се извиня за това,че се опитах да внеса яснота по този въпрос- очевидно на вас ви е ясен този казус, а на мен не. Няма никакъв подтекст,да благодарим дружно на султана за милостта която е проявил,да му благодарим за разните хатишерифи и хатихумаюни ,които са правили живота ни лесен и ведър.
    P.S. : Извинявам се на колегата badr,че се налага да говорим зад гърба му,бих го помолил,сам той да внесе яснота по това ,какво искаше да каже с цитата ,който визирам.И предварително се извинявам на него,ако наистина не съм го разбрал правилно,но искам да чуя тълкуването от него самия.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #153

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    @flammen
    Наистина само ти виждаш такъв контекст.Предполагам очевидно е че не султана е инициатор за създаване на БПЦ,но решението или ако искаш разрешението е негово.При версията за религиозно противопоставяне той чудесно е можел да използва междуособиците в православната църква като повод да забрани или подложи на репресии висшия клир.Ще ги сочи като бунтовници,а също и техните последователи или пък да назначи верни свои хора за ръководители на църквата.Вместо това е взето решение,което запазва българското православие.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    33
    #154

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    @flammen
    Наистина само ти виждаш такъв контекст.Предполагам очевидно е че не султана е инициатор за създаване на БПЦ,но решението или ако искаш разрешението е негово.При версията за религиозно противопоставяне той чудесно е можел да използва междуособиците в православната църква като повод да забрани или подложи на репресии висшия клир.Ще ги сочи като бунтовници,а също и техните последователи или пък да назначи верни свои хора за ръководители на църквата.Вместо това е взето решение,което запазва българското православие.
    Благодаря за своевременният ти отговор.Бих оспорил някои моменти в него... но не ми се иска да задълбочаваме спора- няма смисъл.Успех badr !

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #155

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    badr, ти още малко ще изкараш, че султанът е изпитвал топли чувства към раята, гаурите. Предполагам си на ясно, че не е било така. Повтарям, че религиите нямат особено значение в дискусията. Баташкато клане е следствие на бунт за национално освобождение, а не по религиозни причини. Така и не разбрах защо изместихте темата в такава плоскост.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #156

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Всъщност през 1876 година шепа сектанти извършили масово сепуко в една малка църква в Родопите в чест на султана. После гяурите я превърнали в църква и променили историческата истина. Сега е време Батак да се преименува в Бунак, да се издигне минарето и да се върне правата вяра.

    Наздраве badr ! Това устройва ли те?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 12-08-11, 20:16
  2. Започна канонизирането на жертвите на баташкото клане!
    От Tommorow във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 03-04-11, 11:57
  3. Отговори: 12
    Последно: 15-12-06, 13:45
  4. Учени вещаят еволюционното ни оглупяване
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 28-11-06, 14:44
  5. От къде да почна
    От mitkom във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-02, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе