Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 156

[Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Според Дарик
    Германски учени отричат Баташкото клане
    23 април 2007 23:49

    Германски учени от Института за Източна Европа към университета в Берлин твърдят, че "Баташкото клане е мит и жертвите са преувеличени".
    Според Мартина Балева и Улф Брунбауер от института турското робство е било мнимо. Двамата смятат да организират научна конференция на 18 май, за да докажат тезата си, съобщи БГНЕС.
    "Митът Батак" насажда омраза между българите и мюсюлманското общество и вреди на отношетнията с Турция, твърдят двамата. Според тях "от мита за Баташкото клане" тръгва насаждането на омраза към турското население в България. То води до антитурските преследвания през 1989 г.
    Двамата твърдят още, че известният американски журналист Макгахан е преувеличавал събитията у нас в репортажите си за тях през 1876 г.
    А който му се чете цялата изродщина - в-к КулТУРА
    Още влезли - невлезли у Еуропата, и почнаха разни немци да ни дават акъл каква ни била историята и колко погрешно сме тълкували приятелското гостуване на османлийте по нашите земи. Дали уважаемите г-жа Мартина Балева и хер Улф Брунбауер са ходили случайно до Батак, па да са се отбили в църквата, дето още мирише на кръв, па да са погледнали така из нея, май некакви кокалчета се търакаляха, някакви черепчета, ама може и да съм се объркал, в грешка да съм.
    И ако бях некой простак бих се провикнал "Бе да им е** м******", ама нали съм културен - ще си замълча.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    И ако бях некой простак бих се провикнал "Бе да им е** м******", ама нали съм културен - ще си замълча.
    Важното е, че си го помисли.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Какво да кажа, всичко може да е и менте - нали гледате по филмите хората могат да летят, вадят лазерни мечове ит.н. Тук, защо да не са турили някой и друг гумен череп с нарисувани белези от ятаган по него, само за да опетнят името на горката Османска империя, дето имала само търговско, културно и туристическо присъствие по земите ни...Всъщност яничерите са били рицари-джедаи, които са се борили за доброто на населението...

    Дреме ми за болните фантазии на хера от Германия, но въпросната патица си е национален предал, мен ако питаш. И аз съм ходил в църквата в Батак...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #4

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Важното е, че си го помисли.
    Аз го изрекох и гласно.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #5

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    споко бе

    предстои да се предложи бъгърската държава да се признае виновна за възродителният процес .

    т.е. :

    "всяка крушка си има опашка"

    почнали са ви отдалеко - вие търсете живи свидетели на баташкото събитие - те ще ви извадят 200-300 хиляди живи !!!

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #6

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Не е просташко да си го мислиш .
    Просташко е това че едни и същи продължават да се месет в историята ни.
    Изчерпа ли им се тематиката за Хитлер , пък може за тях той да е бил самарянин

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #7

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Има няколко неоспорими факта в българската история :
    1.Винаги историята ни е 'тълкувана' от тези които са на власт и в посока както им е изгодно. Справка учебниците по история преди 1925 , преди 1944, преди 1989 и т.н. ...
    2.Винаги в нашата история е имало 'премълчавания' , 'недоизказвания' , свободни 'съчинения' . За пример мога да посоча собствените си професори по история , които по време на лекции разказват едно , а в личен разговор и пред 'познати' говорят съвсем друго.
    3.Винаги е имало 'мними' патриоти , които услужливо са изопачавали исторически факти и документи в полза 'родину' .
    Е господа как тогава искате изобщо да говорим за '"'История на България'"' ...

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #8

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    fanta orange, много точно казано! +1 от мен

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #9

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Не са чели "Записки по българските въстания".

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташк&

    "Според Български изследователи Берлинската стена е преувеличена и Берлинчани сами са я строили, защото не са искали да се гледат един друг. Жертви е нямало - само някой баварско пиянде дето е паднало от нея - иначе прехода между двете Републики тогава е бил свободен."

    Източник : Атанас Симеонов

    ПП
    Спред проучвания и анкетирани респонденти  до свалянето  и се е стигнало чрез прокурорска заповед на всички изци по имота които се събрали заедно да я съборят ( на хората им трябвало това угърче, но им трябвали около 20 г да съберат заедно всички спобственици ). После я разпородали с фалшив етикет като Исторически паметник.
    Паметник на Адолф Хитлер ще бъде издигнат на площада в Берлин. Той е най-великия Германец успял да доведе страната си до възход изпреварвайки самия Кайзер Бисмарк.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    На тая с най-голямо удоволствие бих и размазал тъпата глава ей-така за кеф , без никакви угризения..... тумора трябва да се унищожава в зародиш...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #12

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Какво ли не правят хората за да им се обърне внимание и да се говори за тях. Едни изп********ват, а други си пишат глупости. Сега и някаква измислена изкуствоведка, мислеща се за историчка се опитва пак да ни преправя историята. Ами то не било турско робство, а видиш ли е имало братско посещение на османци. Ама не еее..., то и потурчване насилствено не е имало, а всички вкупом са търчали за фесове защото е било модерно сигурно. Аман от глупости и изказвания на изкуствоведи за историята ни....

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Ето кратко експозе от научната автобиография на въпросната "историчка".

    Мартина Балева е магистър по история на изкуството, история на Източна и Югоизточна Европа и класическа археология. Била е редактор при научното издателство Дитрих Раймер Ферлаг, Берлин. От 2005 работи по докторат на тема "Изкуство и национализъм на Балканите. Случаят България". Членка на Аби Варбург-колег 2006, Хамбург. Стипендиантка на фондацията Алфред Тьопфер. Кураторка за съвременно изкуство и изкуствоведка при галерията за съвременно изкуство Кунстагентен, Берлин.

    ТУК една нейна статия, която лично на мен не ми издържаха нервите да прочета. До мястото обаче, което прочетох става ясно, че според нея клане няма, защото снимките [вероятно] не били истински, не били правени по времето на клането.
    Един вид, всичко е измислено от жителите на Батак, за да си правят реклама с пощенски картички.

    Не знам, не е лошо подобни научни трудове да бъдат "отличавани" с някаква анти-научна титла, поне в България.
    В Германия, ако ще федерос[и] да и правят, но тук тя да бъде лишена от научните си степени, да си стои там.

    Ако някой иска да и пише едно мейлче.
    baleva@kunstagenten.de

    Или да и звънне:
    030-695041-42 fon
    030-695041-43 fax

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #14

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Не са чели "Записки по българските въстания".
    В "Записките" доста подробно е разказано Баташкото клане, но не и от очевидци. Просто не е имало оцелели от няколкодневното клане. А е било няколко дни, защото турците са си давали почивки - боляли ги ръцете от въртенето на ятаганите. Били напълно спокойни - раята е обкръжена от всякъде, и пиле не може да прехвръкне. Така че бавно и методично са изклали всичко живо. Чак смрадта на труповете най-накрая ги е прогонила от Батак.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re: [Почна се] Германски учени отричат Баташкото клане

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    "Според Български изследователи Берлинската стена е преувеличена и Берлинчани сами са я строили, защото не са искали да се гледат един друг. Жертви е нямало - само някой баварско пиянде дето е паднало от нея - иначе прехода между двете Републики тогава е бил свободен."

    Източник : Атанас Симеонов
    Абсолютно точно , давайте да правим и ние конференция!
    Милите германци ! ТО да ги оплачеш малко е .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 12-08-11, 21:16
  2. Започна канонизирането на жертвите на баташкото клане!
    От Tommorow във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 03-04-11, 12:57
  3. Отговори: 12
    Последно: 15-12-06, 14:45
  4. Учени вещаят еволюционното ни оглупяване
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 28-11-06, 15:44
  5. От къде да почна
    От mitkom във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-02, 14:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе