Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 76

Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #31

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Не мислите ли, че щяхме да спестим много време на общинсикия съвет в Кърджали, ако беше взето просто решение улиците да са кръстени на цветя, на планини или на планети, ако щете. Нямаше да има изпражнения по вестниците, а и ние нямаше да се държим за гушите.
    На цветя... сигурно тогава щяха да се появят улици Кармазъ гюл, Зюмбюл и т.н.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #32

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    улици Кармазъ гюл
    руменее,е румене,
    Кармазъ гюл= Трендафил
    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Не мислите ли, че щяхме да спестим много време на общинсикия съвет в Кърджали,
    Malon-e, ти мислиш по един начин, общинските съветници - по друг, ти виждаш соломоновско решение на проблема, те са породили самия проблем и искат да покажат че в град управляван от ДПС важи туй що решат избраните от тая партия съветници.
    Не забравяйте, че пак от таз партия имаше идея да се издигне паметник на Сюлейман паша под Шипка. Не мислете, че това няма да стане.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #33

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    @roumen68
    Е ... явно това е в кръвта на българина, зрелища да има, да сме против на всичко.
    Не се търси решение, ами мненията са "ако бяхме решили така, щеше да се случи онака".

    @Black Adder
    Така де, има лилави общински съветници, има проблем, няма лилави съветници, няма проблем.
    Нямам предвид да се правят на сапун, но да са вън от органите, които вземат решения. Пък това може да стане по един само цивилизован начин. Сещаш се какво обсъждахме в една друга тема.
    Паметника няма да оцелее, мисля, че си сигурен в това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #34

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    @Malone, какво друго ни остава освен да гледаме сеир? С нашето мнение или без него - простотиите ще си ги има и ти или аз нищо не можем да направим по въпроса. Какво да направим? Гражданско неподчинение или гладни стачки в протест за улиците с турски имена? Няма да помогнат, а ще ни сметнат за аутсайдери, защото в ЕС имало толерантност към малцинствата и не сме били в час с новият ред в ЕС.
    А за улиците съвсем неслучайно са избрани звучни турски имена, това е била целта. И идея за цветя, планети е щяла да умре в зародиш, защото с нищо е нямало да показват какъв район е този, с чий електорат и от какъв етнос.
    Докато го има ДПС и набира скорост - това ще е положението. Току виж сложили в Плевенската панорама и бюста на Осман паша.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #35

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Нека не бъркаме толерантността с националното предателство. Едно е да не им се бъркаш, че си бият тихо и кротко челата у килима или че се обличат по странен за нас начин - това никому не пречи, обаче е съвсем друго да позволиш да се подиграват с национални светини или да отклоняват пари от Министерство на културата, за да въртят гюбеци. Толерантността или е двупосочна или не може да просъществува дълго. За пример се сещам за джамията с/у "Халите" в София. Не може ходжата да ми вие по тон колони насред София и когато кажа, че това не ми харесва, да ме упрекват в нетолератност. А, къде са неговата толерантност и уважение към останалите жители на столицата?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #36

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    В ЕС не са били под турско, не са съжителствали с доминиращ ислям, нямат в наследство ориенталски табиети и култура, които са ни били наложени с векове и от които ние гледаме да се отървем, но все още неможем. Затова никога няма да ни разберат и да застанат на наша страна ако ние се борим да намалим увеличаващото се влияние на турците у нас. Ще бъдат на тяхна страна като "онеправдано малцинство". Та докато сме в ЕС - няма начин, няма как да стане. Не можем да направим като сърбите в Косово, защото членството ни в ЕС е по-ценно.
    И ДПС точно, ама точно това използва да си увеличава електората и влиянието в политиката ни. Ако бяхме напълно независима страна - ДПС щеше да бъде с толкова влияние в живота на страната и успех в политиката, колкото имаше по бай Тошово време.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #37

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    @Malone, какво друго ни остава освен да гледаме сеир? С нашето мнение или без него - простотиите ще си ги има и ти или аз нищо не можем да направим по въпроса. Какво да направим?
    Ами идват местни избори, сам си отговори какво можеш да направиш. Щото да се не тюхкаш след 3 месеца.
    И не само ти, ами всички ние вкупом и поединично.
    Па после да ударим една ракия и да псуваме управниците, от нас (не)избрани.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #38

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Толерантността или е двупосочна или не може да просъществува дълго.
    Съгласен. Дори няма да я има, ако не е взаимна. Няма да е толерантност.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Гражданско неподчинение или гладни стачки в протест за улиците с турски имена? Няма да помогнат ...
    Напротив, ще помогнат. Противник съм на всякакви малоумни шествия и протести на тема "Полицаи насиниха до черно еди кой си всеизвестен наркодилър" или "Полицаи пребиха отвратително досаден журналист" и други подобни. Но когато става дума за нещо такова, като национално достойнство, българщина и т. н. подкрепям с две ръце. Разбира се не във вида на местните националисти, но спокойно можем да стачкуваме всички по тези въпроси. Нищо против турците нямам, имам против законната турцизация.
    Вижте какво направиха мюсулманите в европейските страни, когато някой си позволи да публикува карикатура, която ги засяга религиозно. Стана чудо невиждано.
    Така че нашата стачка няма да ги изненада истински.

    А принципно нямам нищо против да има улици кръстени на велики мъже, но да кажем на мъже като Мустафа Кемал Ататюрк. В интерес на истината, той би могъл да се третира като европейска велика личност, а не да се ограничава само като велик турчин. Европа и региона ни щяха да са доста по различни, ако той не съществуваше. Това си е мое мнение, не задължавам никой с него.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    25
    #39

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Аз съм си от Разград. Уверявам ви не учете турски , ако ще идвате тук, просто елате, ще ви почерпим с най-доброто кисело мляко+алкохол по избор

    А иначе и мен много ме дразни турската реч на обществени места, но не може да се направи много по въпроса. А и с моите "познания" без проблем бих си уредил 5 kg бой на промоция /така и не го научих този език /

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #40

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Знаете ли, че в Хасково отдавна кафенетата по центъра са разделени на "български" и "турски"? По нищо не се отличават отвън, изглеждат еднакво добре и като интериор. Ако влезеш в "грешното" кафе - разбира се, никой нищо няма да ти каже, ще те обслужат, но околните ще ти хвърлят странни погледи. Случвало ми се е, като непознаващ кое какво е в града.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #41

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Странни погледи казваш ...
    Да не си се объркал, да не би кафенето в което си влязъл наистина да е "тематично", но не на тема вероизповедание, а на друга?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #42

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Румене, миналата година минах след един риболов по кърджалийско през града. Вярно е че тъй като половината ми дрехи бяха подгизнали в дъжда (бяхме на палатка) и гледката моя милост по джапанки, къси панталонки и дъждобран при температура около 13-14 градуса предизвика странни погледи в кафето, но в момента в който почнахме да поръчваме на български... Баси странната реакция... все едно че бяхме извънземни.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #43

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Преди 6-7 години в Пазарджик имаше интересен случай. Бяха дошли някакви проверяващи от корпуса на мира, ако не се лъжа. Добре, но една от дамите беше... индийка. На външен вид физически по нищо не се различаваше от жителите на кв. Ябълките, примерно. Сядат в някакво кафене няколко човека, включая дамата. Идва сервитьорката и изсъсква през зъби:
    - На вас няма да ви сервирам, а останалите какво ще обичате?
    Изведнъж назрява международен скандал - в Пазарджик, в България има расова дискриминация!
    Добре, че имало българка с тях, та обяснила на сервитьорката, че е тъпа крава и т.н.


  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #44

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Странни погледи казваш ...
    Да не си се объркал, да не би кафенето в което си влязъл наистина да е "тематично", но не на тема вероизповедание, а на друга?
    Не, никаква тематика, освен на етническа основа. Всъщност нямаше и да се усетя за какво става дума, но една местна девойка после ме светна за тези особености в града им. И когато обясних в кое кафе съм бил - разбрах, че е било от турските...един вид съм постъпил малко неприлично.

    Да Fori, познато ми е вече

    P.S. А какво ще кажете за пътя към Свиленград? Надписите по ресторантите, малките магазинчета, мотелите, пък и даже табелите на тези, които са излезли на пътя да продават грънци, кошове, кашкавал. Май не са нито на английски, нито на френски, нито пък на български...Просто не ти трябва да ходиш в Турция, все едно че си там.

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #45

    Re: Делю хайдутин, Сирма войвода и Индже дразнят Кърджали?

    Кое ви смущава?
    Част от бизнеса. Привличат клиенти. Указателните табели по/покрай границата също имат вариант на съседния език, няма нищо лошо, никой турист не е длъжен да знае български.

    И странни случки са ви се случвали. Аз съм влизал в кафенета и в Хасково и в Пазарджик доста пъти. Че и в Разград преди време. Не съм забелязал някой да ме гледа с неприязън, а напротив, радват се, че заведението им е посещавано. И се стараят да угодят. Дори и да започнат разговора на турски, след като стане ясно, че не разбирам този език [а аз го разбирам достатъчно], започват на български без да се мусят.
    Общо взето по недоволен съм от обслужване и отношение в български ресторанти и кафенета, отколкото от такива със собственици етнически турци. Най-общо казано разбират от гостоприемство повече от българите.

    Естествено е, че ще слушат музика, която се харесва на клиентите им, на повечето от тях. Като не ми харесва, няма да влизам там, никой не е длъжен да се съобразява с мене. Никъде няма забрана да се слуша българска, турска, китайска, индийска музика или heavy metal. Клиентите определят условията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-10-13, 23:03
  2. Отговори: 0
    Последно: 10-09-08, 17:25
  3. Отговори: 33
    Последно: 15-12-06, 13:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе