Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree9Одобрявам
  • 1 Post By edi1
  • 1 Post By pilot
  • 1 Post By DUNDURMA
  • 1 Post By mirandi
  • 2 Post By Aleksandars
  • 3 Post By MHIEhelp

Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    4
    #1

    Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    Здравейте. Имам няколко въпроса, ще съм благодарен за всички мнения. Искам да отоплявам/охлаждам дневен тракт 46 кв.м., ново строителство, външна изолация 50 мм, ПВЦ дограма 4 камерна, двоен стъклопакет 24мм. Разположение- северозапад/югоизток. Подовете са тип сух под, частично окачени тавани, т.е. височина на помещението около 2.40 м. Тъй като разположението е такова, че трапезарията и меката мебел за почивка са грубо казано в двата края, искам да няма хладна част от стаята. Изборът ми трябва да е насочен към 2 отделни климатика(съответно над трапезарията и меката мебел или един компресор с две вътрешни тела(мулти сплит). Един голям климатик отпада, поради разположението му(в центъра на стаята, който граничи с друга стая-труден монтаж) а и завишеното ниво на шума на по-големия. За конкретни примери също бих бил благодарен. Бюджета не е силно ограничен, мога да го разтегля в името на качеството.
    Другата част е свързана с отопление/вентилация на 3 малки спални-по 13-15 квадрата. Отново-мулти сплит за трите(двете са съседни само- дълги трасета) или отделни климатици...
    Благодаря на всички отзовали се предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    Отделни машини.Един оглед ще реши конкретните машини най-добре.
    Mega одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    Добре е да пуснеш една схема на помещението и да напишеш конкретен максимален бюджет (климатици + монтаж), желани поддържани градуси и населено място.

    П.С. За спалните търсиш машини или вече имаш?
    mirandi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    2 хубави 12-ки и 3 хубави 9-ки от по-ниският клас. за спалните рядко ти трябват повече от 20 градуса, а и ще можеш да държиш ненужните климатици изключени. за холчето избери по-добри 12-ки : ще поддържаш по-висока темп : 22-24, и е хубаво да са по-добри машинките за да не се сгънат когато температурите паднат.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    А защо да не погледнеш К2У? Аз съм с Тошиби RAS 285 PDR и RAS 225 PDR в 48 кв.м./ 125 куб.м. хол в къща с три външни стени. Е, има външна изолация 5см. стиропор и вътре е с 2.5см. минерална вата под дървена ламперия, но има и 4 прозореца( 2.80/1.50, 2/1.50, 2бр. 1.50/1.50). Еми поддържат колкото има задам (пробвал съм ги на 23 максимум в студовете) и не духат особенно силно - все пак са в най-отдалечените места от обичайното пребиваване, и почти не се чуват. 2150лв. инвестиция с 3 г. гаранция и включен монтаж. Благодаря много на небезизвестния тук Сашо за помощта при избора и след това също!!! Така че и това е вариант, поместващ се в лимита и наистина с две клими ще е по-комфортно.
    Успех в избора...........

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    Благодаря за оказаната помощ! Имам уговорка за оглед с две фирми в началото на седмицата, за да събера мнения на специалисти(дано са такива). Ето супер груба схема на дневния тракт, който ми е под въпрос основно(спалните ще са на отделни единици). Извинявам се за Пейнта и смотаното оформление. С червени стрелки са позициите, където мисля да са вътрешните тела. Черното петно е колона.

    - - - - - - - - - -

    Прикачен файл 11449

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    Линкът нещо не работи...

    Защо спалните да са с единични сплитове? Аз бих направил точно обратното - едно тройно мулти да кажем с 3 девятки, външно 7 или 8 киловата номинал. За холът можеш и мулти и единични сплитове, аз като фен на високите технологии бих избрал мулти, пък при мултито можеш и да си играеш с мощностите - слагаш по-голямо външно, което ще работи със супер висока енергийна ефективност през цялото време, а през най-големите студове няма да се притесяваш, че ще увисне, защото има голям запас.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    кат се сговняса мултито и става голям кеф във всички стаи.
    mirandi одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    Ще се сговняса, ако е боклук, ако е хубава машина няма да се сговняса...

  12. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #10

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Ще се сговняса, ако е боклук, ако е хубава машина няма да се сговняса...
    А дано , ама надали ! Хората са казали " Никога не казвай никога " . Т.е - 100% гаранция НЯМА
    karambam одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    4
    #11

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Линкът нещо не работи...

    Защо спалните да са с единични сплитове? Аз бих направил точно обратното - едно тройно мулти да кажем с 3 девятки, външно 7 или 8 киловата номинал. За холът можеш и мулти и единични сплитове, аз като фен на високите технологии бих избрал мулти, пък при мултито можеш и да си играеш с мощностите - слагаш по-голямо външно, което ще работи със супер висока енергийна ефективност през цялото време, а през най-големите студове няма да се притесяваш, че ще увисне, защото има голям запас.
    За това и питам, за да откиря истината, или поне какви са възможностите и изпитаните във времето принципи. Така че, всяко мнение ми е полезно. А иначе максимален бюджет не съм определил, но бих казал, че предпочитам да се побера в рамките на 6-8 хиляди лева без монтаж за всички стаи(3 спални до 15 квадрата и дневния тракт 46 кв. м). Но ако е необходимо, бих разширил бюджета до 5 цифри, в името на спокойствието. Пробвам отново с картинката...
    П.С. Забравих-гр. Варна, температура, която да се поддържа в дневния тракт около 23-24 градуса през зимата. Спалните сходна.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (33.7 KB, 311 Прегледи)

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #12

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    В голямото помещение два броя 12LTC, а за спалните помещения по една тошибка...примерно RAS-B10N3KV2-E Suzumi Plus
    estqwerty и mirandi харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #13

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    Мултисплит системите са измислени за случаи, когато мястото за монтаж на агрегатите е силно ограничено(няма място за монтаж на всички желани агрегати). Предимството :
    -монтира се само едно външно тяло, което в случай на силно ограничено пространство не е малко...
    Недостатъци:
    -при дефектирал агрегат > не работи нито едно вътрешно тяло
    -по-висока цена спрямо аналогична мощност с отделни сплит системи
    -по-голямо външно тяло
    -по-сложен за изпълнение тръбен път
    -по-дълъг тръбен път
    Съветвам те да избереш отделни сплит системи за всяко помещение. За дневната две машини, като лявата на твоята схема е по-добре да е монтирана на външната стена(лява на твоята схема).
    Aleksandars, Mega и mirandi харесват това.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #14

    Отговор: Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни

    Друг плюс на мултисплит системите е, че сградата не е цялата опасана с външни тела и "черва", а на всеки апартамент има по едно тяло и всичко изглежда поне малко по-изчистено.

    По-голямо външно тяло не може да бъде недостатък, при положение, че 2 единични девятки като обем заемат място приблизително колкото едно 10 киловатово външно, да не говорим за конкретния случай където за спалните климатиците са 3...

    Мултитата останаха като едни от малкото машини, които все още се правят в така наречените "по-добри" фабрики:
    Тошиба в Япония, там останаха само мултитата, термопомпите, CAC и от догодина дайсейкай 7
    Панасоник в Малайзия и Япония
    Самсунг в Корея за по-мощните модели
    и тн и тн

    Аз като цяло съм привърженик на такива системи и всичко що е по-високотехнологично ме кефи, включително и климатико-термопомпите, които се явяват мулти с възможност за свързване на хидравличен модул.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. климатик даикин мулти сплит 2 мхs50
    От Bratset във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 05-11-13, 14:41
  2. Помощ за изборна климатик за две отделни стаи
    От pepin във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 06-07-10, 15:19
  3. Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 19
    Последно: 18-10-07, 10:27
  4. Кухненски робот или отделни електроуреди
    От brankod във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 01-03-07, 17:45
  5. (2 partitions) || (два отделни HDD)
    От Korg във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 09-12-03, 13:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе