Резултати от 1 до 7 от общо 7

За пътищата, държавата и нас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #1

    За пътищата, държавата и нас

    Видях го сутринта в АудиФорума и мисля, че ще е полезно за всички четиво:
    http://www.bezhaberie.com/pismo1.php

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    26
    #2

    Re: За пътищата, държавата и нас

    Много е хубаво, ама е толкова дълго, че на мен, на който едва ли не, ми се плаща да чета неща в интернет и да си губя времето, и ми беше интересно първите 1-2 страници, немах нерви да го дочета
    Дори след 5 част не гледах и снимките!
    Кой ще го прочете??? Това за да го прочете некой му трябват поне 2-3 часа - лудница. То и състоянието което представя самото писмо е лудница - ама нема какво да се направи - евала на човека (или хората) които са събрали цялата тази информация и са я представили в писмен вид, но мисля, че тя няма да има никакъв ефект или ответна реакция. Дори отговор да има - ще бъде в такъв стил, в какъвто са му отговорили на човека първия път

    Моето мнение: най-вероятно нещата ще се оправят супер бавно и супер постепенно, с помощта на хора като човека, който е писал горното отворено писмо, а до тогава ще гледам да се оправям без да се нервирам за дупките, недомислените светофари, кръстовища, шахти, стълбове, тротоари - цялата ситуация която ме обкръжава в нашата столица.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #3

    Re: За пътищата, държавата и нас

    Мили родни картинки...Не само в София, а и навсякъде другаде...
    И защо ли като ги гледам и чета за нашето вродено безхаберие ми изскачат в главата:
    "Говорят за границе - культура!
    А мне на эту культуру - плевать!
    Да какая же эта култура -
    Где нет слово "ей ёб твою мать!" ?

    Докога, докога ще живеем така????
    Май докогато умрем...
    Може би не съвсем...?

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re: За пътищата, държавата и нас

    И аз не издържах да го дочета...а и това постоянно цитиране на този и онзи член...и непрекъснато подскачане от един на друг проблем....
    Няма нужда да размахваш закона за да покажеш кое не е редно и кое е...за недомислиците и парадоксите и простотиите може да се напише роман, даже в няколко тома, евала му за похабеното време, но това може да направи всеки. По-интригуващо щеше да бъде ако беше написал и:
    1. колко би струвало всичко това да се оправи, поправи, направи....?
    2. от къде да се вземат пари и в какви срокове е изпълнимо и от кой? ( този и онзи заместник заместник кмет няма да седне в багера )
    3. дори при някакво решение по т1 и т2, как да се накарат гражданите след това да пазят обществената собственост като своя и че собствеността на свършва след входната врата.

    лично аз мисля, че дори и с помощта на някаква неземна сила всичко това се оправи и града заприлича на цитираните европейски столици, за 2-3 години всичко ще стане пак по старому, щото със "стари курви нов бардак не се прави" и че както един процесор може да се клоква до някакви нива, то за качествен скок в производителността и ефективността се налага в един момент да се купи нов такъв, ново дъно, ново захранване, нова видеокарта и т.н. и по важно от всичко е те да бъдат съвместими

    Някой трябва да внесе и европейското самосъзнание и докато не видя някъде обществена поръчка за това ....

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #5

    Re: За пътищата, държавата и нас

    Е и? Примерно на http://sz.free.bg има снимки от дупки и проблеми в Стара Загора, но какво от това? Стигна се дори до отговор от Общината, че това което се вижда като теч зад един от блоковете на практика не съществува... Така ще е , докато канцеларски плъхове решават проблеми... или имитират дейност.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #6

    Re: За пътищата, държавата и нас

    Пък и джипситата-ето,тръгнали хората да се интегрират,заесно с каруците,ама...
    Нямам власт...Каруца ли..по центъра,из града,по булеварда?! Майкоо...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7

    Re: За пътищата, държавата и нас

    Тоя Януари, на три пъти забелязах че някой пълни и тампонира дупки по софийските улици ("тампониране" на дупка - пълнене на дупката с чакъл, колкото да изкара някой друг зимен месец, но най-вече, дупката става безопасна за колите).
    Едното тампониране съвпадна с посещението на *****. Но за другите - общо взето, изкефих се, че някой мълчаливо си върши работата и взима превантивни мерки за да облекчи живота на другите.
    Вероятно това е някакъв съвестен общински служител някъде на местно квартално ниво. Както и да е, мислех дори да пиша на "господари на ефира" - евентуално да го издирят и да му пуснат една похвала на тоя човек.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настройка на държавата на LCD Samsug c550
    От boqnkov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 19-08-11, 13:15
  2. Войната по пътищата
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 52
    Последно: 27-09-08, 10:44
  3. Държавата купува Windows + офис пакет за 1500 лв
    От Eddie във форум Коментирай новина
    Отговори: 16
    Последно: 19-12-07, 03:35
  4. Срещу 120 млн.лв. от държавата всяко българче ще има лаптоп
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 02-11-06, 15:52
  5. Държавата срещу хората
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 13-07-05, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе