Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65
Like Tree7Одобрявам

Глобалното затопляне май се отлага?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #16

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    По-принцип в климатичната система на земята съществуват още три атмосферни циркулационни зони, освен морските течения. Както казах понеже на екватора падат най-много слънчеви лъчи, съответно и изпарението на вода от водните басейни там е най-голямо. Изпарената вода се издига, премества се към полюсите и кондензира около тропиците. Малко по-към полюса започва второ изпарение и валеж в средните ширини и след това още едно.

    В тропиците наистина има привидно много добри условия за фотосинтеза заради добрите количества валеж, температура и слънце, което също създава добри условия за развитие на животинските видове. С други думи това, което се изфотосинтезира през деня има голяма вероятност да попадне в търбуха на някоя мечка или буболечка и крайния баланс не е чак толкова голям, колкото иглежда на пръв поглед

    Винаги трябва да се помни че не сме сами на този свят и останалите видове също имат място на тази планета.

    Допълнително ако се разгледа картата на света ще се забележи, че площа на сушата около тропиците е нищожна в сравнение със сушата в северното полукълбо на земята. В Сибир и Канада фотосинтезата е много по-бавна, но пък продуктите и остават там за хилядолетия. Доколкото си спомням торфените полета нарастват с милиметър на година, а съществуват такива с дълбочина 10-20 метра.

    Този факт не е валиден за тропиците, защото ако не бъдат изядени продуктите на фотосинтезата, то те много скоро започват да гният заради високите температури и високата влажност. Една част от продуктите на разпад на биомаса в такива условия е метана, който е още по-гаден парников газ от въглродния двуокис - остатъци от него стоят в атмосферата повече от 20 години след създаването му.

    Надявам се да не си извадиш извода, че умаловажавам ролята на тропическите гори в цикъла на въглерода, нито пък факта че много от тях бяха унищожени и това изигра своята роля в повишаването на концентрацията на въглероден двуокис. Тази роля може и да не е чак толкова голяма, защото много от площите се използват за производство на храни и тези площи продължават да си фотосинтезират нищо че продукта на фотосинтезата едва изкарва и една година преди да се върне обратно в атмосферата.

    В същото време хората продължават да тъпкат въглероден двуокис от природни изкопаеми, заровени в земята преди милиони години и това на този етап бавно и полека води до засилване на климатичните промени. Със засилването на климатичните промени северните области се затоплят заради засиления пренос на енергия от въздушните и океански течения към полюсите и това е добре известен факт и вследствие на факта, че останалите механизми са изчерпали своя капацитет.

    Това от своя страна води до обезводняване на торфените полета и северните гори, което създава добри условия те също да започнат да гният без кислород и да започват да отделят метан. Понеже там не вали дъжд всеки ден, както в тропиците в един момент те се замозапалват. Горските и торфени пожари от миналата година са едно доказателство за това. Тези пожари не могат да бъдат изгасени от човек, защото торфеното поле както казах е дълбоко десетина метра и загасват едва когато завали достатъчно дъжд

    Торфените полета са огромни, както и северните гори. Опитай се да осъзнаеш колко време ще е необходимо на тропиците да фотосинтезират, нищо че вали всеки ден и нищо че има добри условия за фотосинтеза, ако всичко това изведнъж се превърне във въглероден двуокис.

    Всичко е въпрос на баланс в една система в която всяко нещо си има своите оптимални нива. Еволюцията е направила така, че тази фотосинтеза в тропиците има оптимални нива при определни температури и когато температурите са различни производството рязко спада.

    Много е лош примера с тропическите гори, защото вече споменах, че глобалното затопляне реално е най-силно на екватора и близките области, т.е. навсякъде се говори за средни температури, но те са средни. Средни означава по цялото земно кълбо. Реално по-високи на екватора и тропиците и по-ниски на други места където количествата валеж са повече от нормалното. При положение че на тропиците и екватора е по-топло дори и да се върнат тропическите гори в тях интензивността на процеса фотосинтеза е по-малка от преди. Повече валежи не винаги означава повече фотосинтеза, защото падналата вода трябва да е в течно състояние. Какво като валя цяла зима сняг в западна Европа - тоя сняг се разтопи отдавна и изтече в морето преди още да е започнала каквото и да било фотосинтеза.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    Всичко това е вярно, но има някоко големи НО:
    1. Цялата (или почти) растителност на земята се храни за сметка на усвояването на въглеродния двуокис от въздуха и азотните съединения от почвата. Намаляването на зелената растителност - изсичането на горите и обезлесяването на огромни територии нарушава много повече баланса от увеличаването на производството на въглероден двуокис от човешката дейност.
    2. Повишаването на средните температури се дължи много повече на Слънцето, отколкото на хората
    3. Когато се разглежда един процес в рамките на цялата земя, трябва да се вземат в предвид големи времеви интервали. Ако се случат три последователни сушави години, това съвсем не означава, че е настъпило глобално засушаване. Затова не бива да се прибързва с изводите, особено когато зад тях най-често се крият икономически интереси.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #18

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Всичко това е вярно, но има някоко големи НО:
    1. Цялата (или почти) растителност на земята се храни за сметка на усвояването на въглеродния двуокис от въздуха и азотните съединения от почвата. Намаляването на зелената растителност - изсичането на горите и обезлесяването на огромни територии нарушава много повече баланса от увеличаването на производството на въглероден двуокис от човешката дейност.
    2. Повишаването на средните температури се дължи много повече на Слънцето, отколкото на хората
    3. Когато се разглежда един процес в рамките на цялата земя, трябва да се вземат в предвид големи времеви интервали. Ако се случат три последователни сушави години, това съвсем не означава, че е настъпило глобално засушаване. Затова не бива да се прибързва с изводите, особено когато зад тях най-често се крият икономически интереси.
    Донякъде си много прав!!!

    По първа точка именно заради това вече отглеждам втора коледна елха. На база на своя опит достигнах до извода, че една коледна елха иска много вода и вече трябва да премина на по-високо ниво, т.е. отглеждане на широколистни - това е описано в личния ми блог. В интерес на истината не съм единствения на тази тема.

    За слънцето не си прав! Слънцето си го е имало много преди да има хора на земята. Всъщност и то има неговата си роля, но следващото по-забележимо влияния на слънцето ще е след около 30 000 години!!!, а ние говорим за следващите 20-30-50 години.

    За засушаванията вече донякъде си прав. Важно е тези засушавания да не са такива каквито са били преди 100 години, но за съжаление новините твърдят точно обратното - такива жеги и суши не е имало от 100 години. Потърси повече информация за това.

    През тези 100 години може нещо друго да се е случило. Например през втората световна война само Хитлер е използвал толкова въглища и петрол, колкото днешните хора не се и надяват. Не само това, но и при отстъплението си руснаците са палили всичко след себе си за да не оставят в ръцето му нещо полезно, което да се използва срещу тях

    След това е настанала доста тежка зима.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    dkolov, венера също се е затоплила заради петрола от хитлер, много си прав
    ааа, и от трабантчето на дядо ти също...

    м/у др, ти кой набор си?

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    Помисли само един вулкан колко въглероден двуокис, азотни окиси и пепел изхвърля в атмосферата и сам ще осъзнаеш колко сме нищожни в усилията си да навредим на природата. А тя се справя с последствията от него. Както правилно отбеляза в горния си пост, природата е сложна, саморегулираща се система и трудно нещо може да я извади трайно от равновесие.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #21

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    Между другото май споменах че от две години отглеждам коледна елха. Май горе долу от толкова време гледам и как изригват вулкани. Не щат да изригват пък концентрацията на въглероден двуокис се увеличава с доста добри темпове. Ако вземе наистина да изригне и един вулкан тогава сигурно ще я овапцаме.

    Всъщност миналата година изригна един вулкан дето има толкова сложно име, че не мога да го напиша, но спряха да летят много самолети във Европа и това компенсира неговия въглероден двуокис.

    Когато говорим за вулкани и слънцето, забелязах че онзи вулкан изригна когато слънцето направи някой хватки. Трябат малко повече наблюдения по тази тема защото само с едно не става.

    Що се отнася до това кой набор съм бих казал, че съм много стар!!!. Гледам че децата който са се раждали, когато аз съм правил бал днес викат по улиците отивайки на бал. Бах мам му как минава времето сякаш вчера беше.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    @dkolov - аз мисля, че прекалено много се притесняваш за неща които не зависят от никого от пишещите и четящите в тоя форум. Тези неща зависят от индустриално развитите общества, към които ние имаме удовоствието или неудоволствието да НЕ спадаме. Аз лично съм убеден, че именно онези общества няма да позволят сбъдването на всички апокалиптични картини, не от човеколюбие или от състрадателност към природата, а поради това, че всичко друго би застрашило и обречило съществуването на икономическия строй, какъвто и да е било той. Аз например не замърсявам природата, не съм и бесен консуматор. Карам си старата кола, гледам си 4 годишния LCD телевизор, климатика ми е 2001г не подновявам мебелировката си всяко лято, почти не ползвам хартия а напоследък дори не карам кола ( поне не както преди ). Тоест аз стоя екологично много по-добре от всеки западно европеец или американец. Така че аз нямам проблем с глобалното затопляне или застудяване. Проблеми с глобалното затопляне имат консуматорските общества. И съм убеден, че именно те ще се погрижат най-малкото за да запазят статуса си ( това го разбират добре и управляващите, тайни общества, илюминати и там каквото стои отзад, де да го знам ). Нали разбираш, че при 70-80% население в градовете, някой трябва да изплаща новата кола, апартамента, вилата, кредитните карти и да си купува помия от суперите, а не да я отглежда. Няма къде да отидат всичките тези 70-80% освен да си останат в градовете и да си плащат debt-овете докато са живи, а след това и децата им и техните деца и после всички след тях. Аз например не храня никого, произвеждам едни глупости, които произвеждат други глупости от които няма смисъл, но се харчат и затова почучавам едни хартийски с които си купувам храна. Но аз не произвеждам храна, обаче храня и семейството си, което също не произвежда храна. Изобщо в града никой не произвежда храна. В темата по храните в един филм беше показано какво ядем и как крави, пилета и животни не виждат слънце и се произвеждат на конвеер. Ами как да бъде друго след като трябва да се храни 70% от населението, което не произвежда храна, но се храни и то обилно. Тоест, ситуацията и с храните и с изкопаемите горива и с изсичането на горите съществува за да се изхранват едни паразити, каквито сме аз ти той тя то, ежедневието на които преминава в размяна на едни хартийки без всякакво покритие и нулева стойност предоставяйки услуги и стоки също без никаква стойност. Е кво правим тогава? Караме си количката, пишем всякаква простотия на хартия която изхвърляме два дни по късно в кошчето и пазаруваме с 1000 найлонови торбички годишно... и въпроса не е в това да посадиш две праскови и две череши. А в това, че само докато пиша това ( 5 мин ), 10 селянина са станали граждани и са се включили в производството и търговията на безмислени стоки и услуги а утре ще хвърлят по 1000 торбички, ще карат кола до тоалетната дори и ще се сърдят на "производителя" от районния супер, че няма домати. Та, тая пасмина, аз ти той тя то...трябва да живее...и дали ще е електролизна реакция, студен ядрен синтез, черна дупка....бъди сигурен че там някой някъде работи над това и рано или късно ще има алтернатива на всичко онова което сега се нарича "резултат от човешката дейност". Просто не му е дошло времето а и все още е по-лесно със начините към момента. Инвестиции все пак. Едни планетарни икономически и ресурсни сътресения биха довели до това един ден да си спомняме за Авганистан и Ирак като за квартални сбивания. Нещо повече, това не знам дали ще застраши моя и твоя живот, но ще съсипе цялостното устройство на света и най-вероятно ще значи анархия като във някои фантастични холивудски филми за бъдещето.

    п.с. всичко онова което си написал е някакви факти, някакви констатации, някакви теории - все още невярни, защото има както доказателства за, така и доказателства против. С климата учените се занимават сериозно от да кажем 100г а се опитват да обяснят процеси от хиляди, десетки хиляди и милиони години. Смехория. Нали ги гледаш по дискавъри - тичат с автомобили, камери и сензори след торнадата от години, но не могат да си обяснят процесите на нещо което виждат, нито да измислят начин да му противодействат. Затова пиши, излагай теории - полезно четиво е....но не залагай и пени на това. Ето ти едно друго виждане:
    линк

    Онзи селяк, който чинно засажда доматите ни, който залесява и се грижи за природата няма да напише и дума тук, щото няма време, става сутрин преди изгрев и си ляга след, а през деня не е лъскал бастуна пред компа или симулирал дейност пред "хартиедателя" си...нито вечер се оплаква пред жена си как са му скъсали задника от бач, макар неговата работа както и на 90% от колегите му се описва с изречението "копая дупки и ги местя". Мисълта ми е, аман от притеснени граждани - еколог ще призная този, който хвърли лаптопа, прегризе с зъби лан кабела, предаде колата си за старо желязо и отиде през девет гори в десета да си копае ранчото....аз не мога, искам, но не мога и си го признавам. А ти? А той? Някой да познава някой който го е направил? Аз не. Но през послеписа ми ( 3 мин ) още 10 селяни са станали граждани....

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #23

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    Глобалното затопляне май се отлага?
    Отлага се за 36ти май... http://www.dokumentika.org/ru/video/...lenie-2009-rus

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #24

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    @dkolov - аз мисля, че прекалено много се притесняваш за неща които не зависят от никого от пишещите и четящите в тоя форум. Тези неща зависят от индустриално развитите общества, към които ние имаме удовоствието или неудоволствието да НЕ спадаме.
    Хм. Може би тактично пропусна да използваш думата китайски. Не мисля че нещата не зависят от никого, нито пък че факта че не сме индустриално развита страна не означава,че не прахосваме безмислено и то именно заради факта че не сме развита. В развитите дъжави има перфектна електроразпределителна мрежа например, където загубите са сведени до минимум. Ти гледаш 4 годишен LCD телевизор, пък именно защото някой се опитва да направи нещо се въведе нов стандарт за телвизори, който ограничава консумацията на енергия в режим на изчакване.

    Не знам дали знаеш, но твоя стар 4 годишен LCD телевизор продължава да консумира енергия, дори и когато си на работа, в парка или пиеш бира някъде в очакване да решиш да настиснеш някой бутон на дистанционното управление. Аз мерих моя телевизор, колко харчи и установих че харчи 20 вата дори и когато е изключен.

    Не е много разбира се, ама сега си помисли че в България сигурно има 4 милиона телевизори, като добавиш и загубите по електрическата мрежа по груби сметки около 160 мегавата - една средно голяма електрическа централа работи за да осигури удобството на хората да натиснат бутон на дистанционното управление и да се появи картина. Същото е валидно и за компютъра, зарядното за мобилен телефон, климатика и много други такива неща, които имат импулсно захранване. Лично аз ги изключвам направо от контакта, когато не съм вкъщи.

    Казваш че твоя климатик е от 2001 година и може би искаш да кажеш, че нямаш това потребление на нови стоки, но един климатик освен енергия за производство и транспорт използва електрически ток. Този електрически ток със сигурност е много повече отколкото, когато е бил нов защото всички битови уреди са проектирани да се използват не повече от 5 години.

    Много хора допускат грешката, че парниковие газове идват от производството на различни стоки, а това изобщо не отговаря на истината, защото основната енергия, която човек използва е за отопление, осветление и транспорт. Тия които произвеждат стоки бъди сигурен, че оптимизират всеки разход с цел да да са конкурентно способни.

    В развитите държави отдавна изхвърлиха старите електрически лампи с нажежаема жичка, пък аз гледах онзи ден в поликлиниката че все още си караме с тях, да не говорим че някой лампи просто си светят на слънцето.

    За нивата на топлоизолация няма нужда да говоря. Повечето сгради в България са строени в други времена, когато никой не се е интересувал на какви цени е енергията за отопление. Между другото темата отопление е много трудна, защото за разлика от развитите страни тук все още се използват незаконни дърва за отопление, а периодично се появяват новини за инциденти в затворени мини за въглища, където някой хора си добиват и след това най-вероятно ги предлагат на по-ниски цени. Предполагам, че потребителите на тези въглища щаха да спестят разходи за отопление, ако бяха инвестирали в топлоизолация, но реалността е такава.

    Същото важи и за транспорта, който в развитите държави е много по-развит от гледна точка на инфраструктора и не се допускат да се движат коли, които замърсяват

    Що се отнася до линка който си дал мился че това го гледах по Нова Телевизия миналата година, но може и да се бъркам. При всички случай основната идея беше същата - няма научни доказателства и по-скоро вървим към захлаждане вместо към затопляне.

    Реших да потърся повече информация дали няма научни доказателства и мислех на другия ден да си купя справочник от тях, но се сетих първо да им проверя сайта, на който на първа страница публикуват месечен бюлетин от който свата ясно, че изобщо не вървим към никакво захлаждане, а даже напротив. В момента месечния бюлетин на Националния институт по метеорология и хидрология показва че Април е бил с градус по-студен, но това е първия месец от година насам - всички други месеци бяха с градус по-топли.

    Що се отнася до това дали много се притеснявам за глобалното затопляне не бих казал, че се притеснявам - просто темата е коментар на новина и пиша това, което аз знам - нищо повече.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    dkolov, с риск да бъда малко груб, ще си позволя малко по-волно изказване от обичайните за мен.

    като оставим настрани словесната диария, която по една или друга причина явно е характерна за теб, имаш друг, далеч по-тежък проблем, комбинация от други 2 суб-проблема: считаш себе си за единствено прав, защото (ето ги суб-проблемите) си наивен и едностранно информиран.

    наивитетът се изразява в четенето на официални статистики. това е като гледането на новините - хем не са верни, хем не са представителни. това е като да разчиташ на продавач-консултант. няма да обяснявам повече каква е връзката.

    причината да си едностранно информиран може да се дължи основно на два фактора - или не си достатъчно заинтересован, за да търсиш всякакви материали по темата, или не си с достатъчно солидни знания, за да отсееш възможното от вероятното. каквато и да, крайният резултат е едно институционално словоблудство, което допринася за коментираните теми толкова, колкото ученическо есе - преписано от други места, официално признати, официално удобни, и официално доказано манипулирани и погрешни.

    извинявам се, ако достолепната ти възраст от 18+18 не ме е докарала до коленопреклонно възхищение и безропотно съгласие, но моето в частност уважение (не че си длъжен да ти пука за него) се печели чрез обосновани разсъждения, а не чрез цитати. дотук не прочетох нищо в постовете ти, което да показва лична позиция въз основа на информираност от разнообразни източници

    no offence

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #26

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    От месец и малко повече откакто dkolov участва по-дейно във форума, във всяка тема, в която е писал (с 600 у/м), тя излиза от същността си и поема в съвсем друга посока. Но това е присъщо за него, май.
    Пак привлече вниманието на няколко участника , че и нещо като психоанализ му се направи
    Питаха те за ЕГН-то ти, а аз ще те питам за зодията. Огнена?!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #27

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    Цяла държава се мести заради климатичните промени
    http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4630611

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #28

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    да живее неграмотността и незнанието!

    Кирибати (Фиджи) се намират върху Тихоокеанския вулканичен/огнен пръстен, което означава, че съвсем спокойно не нивото на Световния океан се вдига, а островът потъва

    O sanctra simplicitas!

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #29

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    да живее неграмотността и незнанието!


    От 15 години потъва още една група острови в Индийският океан...
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...B8%D0%B2%D0%B8

    Обяснявам
    Често земята е описвана като кръгла -тип сфера. Пример глобусите по магазините.
    Това е погрешно! Точната форма на земята се нарича ГЕОИД . Сплескана откъм полюсите и издута на екватора /като добавим планините и долините- прилича на картоф.
    Поради центробежните сили нивото на водата в океаните е по-високо в зоната на екватора и тропиците отколкото на полюсите.
    Съответно при покачване на нивото на световният океан/в следствие на топенето/ първо потъват островите около екватора.

    В момента височината на сушата се измерва като за база се взема нивото на световният океан. Така най-високата измерена точка на сушата е връх Еверест....но ако вземем като база за измерване центъра на земята, то най-високата точка на сушата ще е връх Мауна Кеа (Бяла планина), чийто връх е най-високата точка на хавайските острови (4205 н.м). Понеже Хаваите са в субтропиците, нивото на океана там е по-високо и така ни залъгва, че островите са по-ниски.

    Гравитацията на екватора е по-ниска и това е било използвано за печалба от търговците през 18 и 19 век.
    Ако имаме възможноста да спрем въртенето на земята около оста и за няколко часа - голяма част от водните маси в зоната на екватора ще тръгнат към полюсите.
    Като ефект
    - ще падне нивото им в мексиканският залив и Карибите - ще се появят нови острови , Куба и Флорида ще се съединят със сухоземен мост.
    - Малайският архипелаг ще увеличи своята площ и ще образува сухоземен мост между полуостров Индокитай и Австралия.
    - нивото на Балтийско море ще се покачи и ще залее част от бреговете на Полша и Германия, Нидерландия също ще бъде залята
    - голяма част от канадският архипелаг ще бъде залята от вода
    - голяма част от Антарктическият архипелаг /не е континент/ също ще бъде залята...

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re:Глобалното затопляне май се отлага?

    това не доказва глупостта "глобално затопляне"

    как пък САМО около Фиджи се покачва водата, а бреговете на Сомалия, примерно, дето пиратските селца са досами брега, или плажовете на Бразилия, остават незасегнати... чудя се аз, ама какво ли ми разбира главата от география

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 27-12-13, 19:35
  2. Panasonic CS/CU-YW9DKE - не работи на затопляне
    От aazen във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-09, 19:18
  3. Пералнята отлага мръсни полепи...
    От scorpia във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 28-05-08, 20:05
  4. Отговори: 43
    Последно: 24-04-07, 16:09
  5. Microsoft отново отлага пускането на Service Pack 3 за Windows XP
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 21-10-06, 14:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе