Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #16

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Определено до това опира. И то мярка не в Кока-Колата. Цитат:
    Наташа Харис, майка на осем деца, починала през февруари 2010 година на 30-годишна възраст.
    8 деца на 30 години, а ти за колата на жената си се хванал.
    Децата нямат никаква връзка. Погледни рекордите за майки с най-много собствени деца.
    Преди 2 години един лекар хирург ми показа снимка от операционата маса - черен дроб на жив човек който през голяма част от живота си е пил безалкохолни напитки. Дробът беше оцветен до неузнаваемост - тъмно лилав до кафяв...Причината според лекаря - оцветителите използвани в напитките, а вероятно и в много от храните с които се тъпчем.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #17

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    аз обичам да хапвам в макдоналсд, биг мака е невероятен. все пак ми се случва достатъчно рядко и за това си го позволявам два три пъти в годината.
    много сол има в картофките за това не мухлясват.
    в колата също има доста солчица и доста захар и подсладители , че захарта е скъпа.
    а от солта те мъчи жажда, а в мола водичка трудно се намира още количка и така бързо се стига до литър два за ден.

    те да не спрат заведенията за бързо пиене че тогава сме я загазили


  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #18

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    много сол има в картофките за това не мухлясват.
    в колата също има доста солчица и доста захар и подсладители , че захарта е скъпа.
    а от солта те мъчи жажда, а в мола водичка трудно се намира още количка и така бързо се стига до литър два за ден.
    Едва ли само солта предпазва от тотално (като на другите образци в посочения по-горе филм) мухлясване...
    А за солта в кока-колата бъркаш - жажадата след пиенето й се добива не от солта, а от фосфорната киселина, доказано е при съдебен процес - без вкус е, но от Кока-кола са отказали да обяснят защо я слагат...

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #19

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    @FearMe - напълно съм съгласен, че дюнера в южната ни съседка си е баш дюнер, но и там започна да се налага печалбарството както открай време у нас лъже-турци и лъже-араби ни продават лъже-дюнери. Разликата беше огромна и то още в далечните 1999-2000. Нямаше малък, голям или две за лев - казваше юзели ( 150гр) или екиюз (200) и виждаш как в тънката като вестник питка се покрива с купчина месо и тук таме някой зеленчук. А най-добрите им никога не са били пилешки - кузу, дана или ет Но това вече са спомени както и безлимитния безплатен хляб и вода при всяка супа или шкембе-чорба в техните закусвални/локали...В момента и там слага нещо и залива безумно със сос за да не разбереш какво ядеш ( кожи, жили и трътки ) .Както и да е...жената ( @Profita ) си е намерила начин - слага си от готвеното, което винаги остава от предната вечер в една кутия и на обед плющи манджа...Имали си стая където почти всички си носят домашно и ядат задружно ( своеобразен тиимбилдинг ) А аз продължавам по цял ден да не ям и вечер става страшно...виж децата, независимо че хиляда пъти съм им казвал да си правят богати и разнообразни с каквото си искат сандвичи, предпочитат пицата на парче, мазните баници и другите л...на разбира се обилно гарнирани с кола.

  6. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #20

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Не зная за вас, но аз като ви слушам и огладнях...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #21

    Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ops5, винаги ми е било чудно защо хората причисляват дюнерите към junk food-a. основното, заради което junk food-ът се води junk food е хлябът. всички, така наричани от мен "тестянки" влизат в това число, но отказвам да се съглася за дюнера. в него има и хляб, и месо, и зеленчуци. печени, а не пържени... е, разбира се, "дюнерите" за 50 стотинки, или "3 за 2 лева" не влизат в това число, но в истинския дюнер измежду всичко, хлябът е най-малкият компонент...
    FearMe, аз питам какви храни имате предвид, като говорите за бърза закуска.

    Просто изброих.

    За мен бърза закуска е всичко, което се яде на бързо и на крак. Аз лично обожавам дюнерите, ама много. Бургерчетата на Макдоналдс също. Но килата са ми малко в повече вече и реших малко да поспра тази храна. И направо се чудя какво ще ям, като нямам много свободно време.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #22

    Отговор: Re:Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ops5, винаги ми е било чудно защо хората причисляват дюнерите към junk food-a. основното, заради което junk food-ът се води junk food е хлябът. всички, така наричани от мен "тестянки" влизат в това число, но отказвам да се съглася за дюнера. в него има и хляб, и месо, и зеленчуци. печени, а не пържени... е, разбира се, "дюнерите" за 50 стотинки, или "3 за 2 лева" не влизат в това число, но в истинския дюнер измежду всичко, хлябът е най-малкият компонент...
    Че то пък какво толкова лошо има в истинския хамбургер? Американците са луди за този тип храна и винаги съм смятал, че това е сандвич тип Макдоналдс. Ходил съм на домашно барбекю и определено няма нищо общо - изпечен на грил бургер от чисто телешко месо, сложен в домашно хлебче. Не че е здравословна храна, но не отстъпва на истинския дюнер и доста по-добро от нашенския специалитет пържени кюфтета или свински кебапчета.
    Аз не виждам смисъл от въвеждането на забрани за подобни заведения. Трябва да им се засили контрола и да се даде гласност колко вредно е подобен тип хранене.
    Направо се ужасявам на родители, които водят редовно децата си в Макдоналдс. Бил съм на детски рождени дни там - все едно гледам хорър филм.
    От друга страна, ако си толкова неглиже към собственото си тяло и не ти пука какви лайна ядеш, отивай и плюскай колкото душа ти иска.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Отговор: Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    ооо, истинският бургер е зверски деликатес

    говоря не за американското извращение, а за някоя оригинална немска рецепта (по която правя вкъщи и ... какво да ти кажа, уникална вкусотия е). това, което споменаваш е барбекю, а не бургер...

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Отговор: Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Едно биг мак меню ми идва много добре всяка седмица

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Отговор: Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Едно биг мак меню ми идва много добре всяка седмица
    само с дуло в слепоочието можеш ме накара да изям тази гнусня!

    картофките им не мухлясват, спаружват и разлагат месеци наред; в "месото" не стига, че има (ако не греша) между 40% и 60% други съставки, ами е и с доказано съдържание на фекална и гнойна маса; всичко е тъпкано с гмо царевичен глюкозо-фруктозен сироп + индустриални количества сол (комбинацията от двете да те накара да искаш повече); същото важи и за сосовете, в които има дори повече от останалите продукти мононатриев глутамат за възбуждане на апетита...

    наречете ме психопат, параноик, краен... обаче за съжаление отдавна съм установил, че наистина "the igrorance is bliss" (незнанието е благодат). предпочитам ябълка/банан пред вафла, шишче пред наденица, филе пред салам, пържола пред шунка и т.н., и т.н.

    иска ми се да имам финансовия ресурс пред няколко заведения на макшит-а да наема 1 квадратен метър площ, да сложа една запечатана стъклена кутия, в което да изложа една чинийка от картофките им с касовата бележка с датата, за да видят всички след няколко месеца каква пластмасови, солени, палмовомаслени, фрашкани с Е-та л***а да си купили току що

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #26

    Отговор: Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Не Макдоналдс и подобните му са проблема,а търговските вериги от типа на Лидъл,Кауфланд и т.н.......В Макдоналдс я влезеш,я не,но пазариш често,а предлаганото в такъв тип магазини е повече от ужасно!Едно,че съвсем затриха БГ производител,друго е че пакетират,препакетират и предлагат какви ли не буламачи!!Ама за тях ЕС си трае щото повечето са немски и френски!....А срещу големите не се рита,нали!!.....Опитват се да правят протекции за местното производство тук там,но борбата е много,много трудна!Ето и в Словакия и закон приеха,ама веригите или се опъват или направо не еб....т да си мръднат пръста!

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Отговор: Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Че те ако не са големите вериги ще трябва да даваме почти два пъти повече пари за същите боклуци, само че внесени и препакетирани от някой наш "бизнесмен" и пуснати по кварталните магазинчета където се продават и даже след изтичане на срока им.....

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #28

    Отговор: Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Ето,наскоро лъсна някаква история в тукашната преса за пилешки дробчета,от пилета клани в Чили през......2004година,обикаляли незнайно как и колко света,пакетирани неизвестно къде и изведнъж появили се в Лидъл,сега през февруари 2013 год!Въртяха,сукаха...покриха историята!!

    - - - - - - - - - -

    То и проблема стакъв тип "бизнесмени "е също много сериозен,имаш право!

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Отговор: Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    ...В Макдоналдс я влезеш,я не...
    ти или аз може и да не влезем, но за хлапетата с промити от тв-то мозъци е въпрос на престиж да циркулират из мола с мак или kf-shit в ръка. не можеш да сравняваш информираността на заинтересован възрастен с манипулируемостта на току-що-пръкнал се тийнеджър

    маса възрастни вече минаха на електрическите цигари, а днес следобед ми идеше да отвинтя кифлата на една малолетна кифла, засмукала цигарата с настървението на джена джеймсън.... да не кажа какво

    лапетата се нуждаят от напътстване, колкото и да са интелигентни. но аз и преди бях цитирал една английска поговорка:

    "няма нужда да възпитаваш децата си, възпитавай себе си. те повтарят това, което виждат"

    по-добре и кажи дали си в течение с желанието на бг производителите на пилешко месо да отпадне забраната за продажба на пилешко с добавена вода, защото така им падал оборота!

    ей това ако не е 100% цинизъм, не знам кое е!!!

    утре да взема аз да вдигна един протест, че искам да имам правото да плащам с фалшиви пари, защото доходите ми са спаднали? тъкмо ще стане 1:1 - фалшиви пари за фалшиви продукти!

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Отговор: Европа иска законодателна забрана за всички заведения за бързо хранене.

    Предпочитам унгарският "челен" опит в тази насока:rolleyes: - с данък за такива храни ... А бре пълна щуротия е това ама хайде ... У нас като направят хабургер, тост или друга бърза закуска какво -да взема да си самозакрия тостер пресата или микровълновата фурна ли или да се самообложа с данък върху тези храни

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Алманах на ХУБАВИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ
    От kod във форум Бял списък
    Отговори: 18
    Последно: 13-05-18, 05:52
  2. Европа иска да въведе закон за употребата на Photoshop
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-11, 21:20
  3. LCD до 960 лв - бързо и ясно
    От metesator във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 24-05-09, 21:51
  4. Бързо търсене в БД
    От Edin_Lud във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-06, 12:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе