Резултати от 1 до 8 от общо 8

АМД Процесори - шина и реална цестота

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    АМД Процесори - шина и реална цестота

    В момента , ние сме свидетели на бързоразвиващият се хардрен пазар - нови технологии постоянно се разработват , но софтуера си стои на едно място ( освен игрите )

    Темата която искам да се обсъди е:



    Днешните процесори на АМД XP Palomino , не ви ли приличат на старите и вече отдавна неизползваеми CYRIX с честота на подобна на днешните АМД-та , които имат същата организация на цестотата ( по-точно стинската честота е една а на процесора пище друго ) и много хора се заблуждава. Второто по което си риличат е във високата температура, която отделят ( - знам,знам ще ми кажете ама 0,13м техника не грее - дрън дрън, имам такъв и ви казвам че грее ) както и да е.

    третото по което си приличат е големия кеш - и Syrix и АМД имат повече кеш от Intel , но както и при Syrix , така и при АМД има много бъгове, докато при Intel тези бугчета ги няма ( гворя за процесори P-III , & P-4 но над 2,4Gz с шина 533 ( макар тя да е 133 )

    и последното по което си приличат засега е ниската цена

    а ако се окжа прав - ще си приличат и по-това че някой ще ги купи ( може да са Тексас инструментс , може и да са UMC , Може и даже да са IDT , а защо не и самата VIA - тя вече има опит в това

    АМД по-скоро родават вътрешно овърклокнати процесори както и Syrix, отколкото стабилни процесори






  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #2

    АМД Процесори - шина и реална цестота

    Айде пак се почна INTEL vs AMD...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #3

    АМД Процесори - шина и реална цестота

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Mr.TECHNO


    В момента , ние сме свидетели на бързоразвиващият се хардрен пазар - нови технологии постоянно се разработват , но софтуера си стои на едно място ( освен игрите )

    Темата която искам да се обсъди е:



    Днешните процесори на АМД XP Palomino , не ви ли приличат на старите и вече отдавна неизползваеми CYRIX с честота на подобна на днешните АМД-та , които имат същата организация на цестотата (<font color="red"> по-точно стинската честота е една а на процесора пище друго</font id="red"> ) и много хора се заблуждава. <font color="blue">Второто по което си риличат е във високата температура, която отделят</font id="blue"> ( - знам,знам ще ми кажете ама 0,13м техника не грее - дрън дрън, имам такъв и <font color="red">ви казвам че грее</font id="red"> ) както и да е.

    третото по което си приличат е <font color="blue">големия кеш - и <font color="red">Syrix</font id="red"> и АМД имат повече кеш от Intel</font id="blue"> , но както и при <font color="red">Syrix</font id="red"> , така и <font color="blue">при АМД има много бъгове</font id="blue">, докато при Intel тези бугчета ги няма ( гворя за процесори P-III , & P-4 но над 2,4Gz с шина 533 ( макар тя да е 133 )

    и последното по което си приличат засега е ниската цена

    а ако се окжа прав - ще си приличат и по-това че някой ще ги купи ( може да са Тексас инструментс , може и да са UMC , Може и даже да са IDT , а защо не и самата VIA - тя вече има опит в това

    <font color="red">АМД по-скоро родават вътрешно овърклокнати процесори</font id="red"> както и Syrix, отколкото стабилни процесори







    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    1.За истинската честота и RP рейтинга се изговори много и като гледам ти много си чел...

    2.Еми като не си охлаждаш процесора като хората ще ти грее, при мен на 1.9Vcore защо дига само 40*C при 100% товар?Явно проблема си е при теб!

    3.Ти щом ни казваш задължително е така, ми тогава всички тебе да те слушаме...

    4.Пише се CYRIX!, а не SYRIX

    5.Аз не знам да има AMD с 512кб Л2 кеш, но щом ти казваш!

    6.За какви "бъгове" става дума, аз не съм виждал и попадал на "бъгнат" процесор

    7.Последното ти изказване е леко типо!



    Като цяло си доста неподготвен и си написал един куп простотии...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #4

    АМД Процесори - шина и реална цестота

    Abe AMD imat 512 L2 cache, ama pri thunderbird na 800-850. I toi ne e vgraden, a e na dunoto.

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    АМД Процесори - шина и реална цестота

    ами новия Barton нямаше ли и той 512? а Mr.TECHNO прави някакви налогии с миналото с ъгъл лееко >90 градуса... PIII беше достойно CPU, ама с 1.13-те GHz какво стана? колкото до ОБИДНОТО самонадценяване на P4 с празните му честоти, изобщо не одобрявам тенденцията - тук той наистина напомня Samuel/Cyrix... IBM/PowerPC така ли правят? Ей-на, вдругиден Intel ще ни пробутат някой 'революционен' чип за $900, дето върви на 10GHz и върши работа цели 2 пъти повече от P4/2800 - това ли ви кефи, а? а PR-рейтинга на AMD и аз не одобрявам: Apple не са седнали да си мерят PPC-то на 1GHz като 2000+, въпреки, че ще ги отнесе

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #6

    АМД Процесори - шина и реална цестота

    XIIID пишеш глупости бе!Тая тема няма какво да се коментира...

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    АМД Процесори - шина и реална цестота

    абе чак глупости... айде няма, няма.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    АМД Процесори - шина и реална цестота

    Mon4eta - ne govorq za skorosta na intel , nito za tova koj e po-dobyr,

    Prosto iskam da kaja , tova za PR + ne vi li sestruva poznato.

    Kolkoto za greeneto - fanovete mi sa nqkolko i sa to4no kakvito trqbva , no 4e si gree - gree si

    Otnosno bygovete - ima gi, tova 4e ne gi razli4avate si e vash problem

    i oshte vednyj - ne sporq koj e po-dobyr procesor - samiat az sym s AMD Palomino 1,7 TH

    i sym dovolen zasega, no byg4etata koito sreshtam s tozi procesor gi nqmashe dokato bqh s intel no kakto i da e



    Otnosno pravopisa - syjalqvam - Vinoven sym , shte trqbva da se vryshtam v pyrvi klas po pravopis sys KBD


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  2. Реална разлика между 75 и 100 мхц?
    От RCS във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 29-07-08, 18:20
  3. Отговори: 20
    Последно: 27-07-08, 18:04
  4. относно PCI ECspress шина-впечатления
    От nikivv във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 03-10-06, 15:36
  5. Реална алтернатива на офиса на М$
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-05-05, 13:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе