Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 97 от общо 97
Like Tree2Одобрявам

10% данък върху банковите лихви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #91

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    предложение за работа от миналия месец: външнотърговски специалист (на практика с отговорностите и задълженията на външнотърговски мениджър), заплата 600 лева

    да ти кажа ли коя е фирмата, за да се възползваш от тази така примамлива оферта?



    побеснявам някой като каже как се търсели и ценели качествените кадри! търсят се и се ценят евтините качествени кадри, които изкарват на фирмата 1000 пъти повече, отколкото са получили, не искат повишение, работят извънредно, но не искат да им се плаща извънредно и др.под.

    на всеки качествен кадър, който е по достойнство оценен от работодателя си, се падат по 1000, от които се иска да работят в събота и неделя, и да молят да им дадат работа за вкъщи

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #92

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    А на мен пък ми е чудно къде в тая криза и стагнация има толкова много работа?

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #93

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    предложение за работа от миналия месец: външнотърговски специалист (на практика с отговорностите и задълженията на външнотърговски мениджър), заплата 600 лева

    да ти кажа ли коя е фирмата, за да се възползваш от тази така примамлива оферта?



    побеснявам някой като каже как се търсели и ценели качествените кадри! търсят се и се ценят евтините качествени кадри, които изкарват на фирмата 1000 пъти повече, отколкото са получили, не искат повишение, работят извънредно, но не искат да им се плаща извънредно и др.под.

    на всеки качествен кадър, който е по достойнство оценен от работодателя си, се падат по 1000, от които се иска да работят в събота и неделя, и да молят да им дадат работа за вкъщи
    Ами ти продавачка в магазин да станеш повече ще си докарваш. На сегашната ми месторабота чистачките и жените в стола вземат почти толкова

    А принципно съм абсолютно съгласен с теб!

    А ако започна да разказвам за предишният ми работодател, цяла книга мога да напиша.....
    Отиваш в командировка в друг град за няколко дни - никакви командировачни - такава била практиката....
    Извънреден труд - редовно по 2-3 часа на ден - никакво допълнително заплащане... това било нормално...
    Осигуровки - на абсолютния минимум...
    Почнеш ли да си търсиш правата ти казва изтърканата фраза - "незаменими хора няма" - вярно е но това се отнася и за него!

    на такъв да му бъда благодарен ли ? - за какво - че ме няма за човек, а като вещ която може да си сменя през ден.... не, благодаря!
    Този пост е редактиран от Pat; 16-10-12 в 00:35.

  5. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #94

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ами ти продавачка в магазин да станеш повече ще си докарваш. На сегашната ми месторабота чистачките и жените в стола вземат почти толкова
    Това имах в предвид горния си пост - системата ни е збъркана. Иначе за кадърните на които им се ще да взимат хилядарки на месец, то нека да си регистрират (отворят) фирма (ЕООД,ЕТ и т.н.), да теглят кредит и да го изплащат после, да се явяват на търгове ( дай-боже да ги спечелят) и да съчетават комбинацията ниска цена и качество, да назначат персонал и да дерзаят после. Сигурен съм, че спокойните нощи ще изчезнат.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #95

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    А ако започна да разказвам за предишният ми работодател, цяла книга мога да напиша.....
    Отиваш в командировка в друг град за няколко дни - никакви командировачни - такава била практиката....
    Извънреден труд - редовно по 2-3 часа на ден - никакво допълнително заплащане... това било нормално...
    Осигуровки - на абсолютния минимум...
    Почнеш ли да си търсиш правата ти казва изтърканата фраза - "незаменими хора няма" - вярно е но това се отнася и за него!

    на такъв да му бъда благодарен ли ? - за какво - че ме няма за човек, а като вещ която може да си сменя през ден.... не, благодаря!
    Истината винги има две лица. А за некоректните служители какво мислиш?
    Добра заплата, телефон, кола, ваучери, нормални осигуровки. Всяка година поне едно обучение, безлихвени заеми от фирмата защото е ценен служител и трябва да се чувства добре и нищо не трябва да го притеснява. Помощ за жена му да си намери добра работа и разбира се всяка година почивка на себестойност. И какво - при първите трудности във фирмата - дим да го няма, без предизвестие, при конкуренцията с всички произтичащи последствия от това. Проблема е. че в такива служители се инвестира много не заради сините им очи, но защото имат /освен добрия стандарт на живот/ и отговорности, задължения. На тях се възлагат надежди точно в периоди на трудност да се справят с предизвикателства и да помогнат на фирмата да се справи.
    Е 2-3 кризи и всички ще се научим да ценим това което имаме....

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #96

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Истината винги има две лица. А за некоректните служители какво мислиш?
    Добра заплата, телефон, кола, ваучери, нормални осигуровки. Всяка година поне едно обучение, безлихвени заеми от фирмата защото е ценен служител и трябва да се чувства добре и нищо не трябва да го притеснява. Помощ за жена му да си намери добра работа и разбира се всяка година почивка на себестойност. И какво - при първите трудности във фирмата - дим да го няма, без предизвестие, при конкуренцията с всички произтичащи последствия от това. Проблема е. че в такива служители се инвестира много не заради сините им очи, но защото имат /освен добрия стандарт на живот/ и отговорности, задължения. На тях се възлагат надежди точно в периоди на трудност да се справят с предизвикателства и да помогнат на фирмата да се справи.
    Е 2-3 кризи и всички ще се научим да ценим това което имаме....
    Това за което говориш се нарича лоялност, едно от качествата които най-много ценя. Между двама служители единият много способен, другият не чак толкова, но пък за сметка на това изключително лоялен, аз бих предпочел втория, защото в труден момент ще мога да разчитам на него, а не както казваш "дим да го няма"....
    Това което можеш да направиш е да го обвържеш с някакъв договор, щом смяташ да инвестираш в него. А при такива условия които посочваш, някой почне ли да се дърпа от "обвързване" по-добре хич не се захващай с него.
    Истината винаги има две лица. Като за служителите, така и за работодателите. По-горе писах за предишния си работодател, в момента съм на друго място при условията описани от теб - няма от какво да съм недоволен и с желание върша работата си - как то се казва нямам нищо против да се пенсионирам на тази работа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #97

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Тези неща винаги са специфични и не можем лесно да се произнесем. Само по себе си добрите условия и доброто заплащане не струва и 5лв ако например е комбинирано с тотално неуважение, мания за притежание ( аз ти плащам добре и ако искам да скочиш ще скочиш ) или например с това добре платения работник да бъде принуждаван да изпълнява дейност по начин несъвместим с неговите разбирания и опит. Аз пък съм бил в ситуация в която нищо не ми е липсвало, доволен и предоволен, но всеки ден троша нерви като за световно от неадекватни решения и липса на елементарни знания, като всеки ден си е сам за себе си и няма никаква градация в отношенията. Малък пример: идва някакъв и вика: тук нося едно нещо да ми изрежеш, говорих с Иван ( шефа ). Викам дай да видя: тоя ми вади един блок сребро с дебелина 15мм. Аз стоя и гледам като трактор, викам кой ти каза че можем да режем това, ми Иван вика нямаш грижи. Звъня на Иван, абе батка, това с 5000ватов за един милион евра не може изряза. Той вика: направи нещо де, клиента ми е важен, знам че можеш...не ме разочаровай....и така на 5-тия месец на ти заплата, на ти придобивките, на ти колата....заври си ги където искаш.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 16-10-12 в 12:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Плащане на данък за МПС през интернет?
    От Cko във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-13, 00:45
  2. Данък за автомобил
    От ops5 във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-12, 13:18
  3. Данък МПС за 2009 година
    От alexx във форум Автомобили
    Отговори: 35
    Последно: 14-07-09, 22:44
  4. Програмка за изчисляване на лихви
    От nommo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-11-04, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе