Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 97
Like Tree2Одобрявам

10% данък върху банковите лихви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #61

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Споко бе...., телевизия не гледате ли? Тая вечер казаха че банките ще си ги удържат и ще внасят цялата сума в НАП БЕЗ да се уточнява от коя сметка колко е удържано... идеята е да става на тримесечие....

    Честно казано тоя "проблем" не ме засяга, както предполагам и повечето пишещи тук. Нямам милиони в банката, а само таксите по разплащателните ми сметки са поне 2-3 по големи от евентуалния данък който трябва да платя....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #62

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Уточнил съм ,че има счетоводител,сега по новините споменаха,че ще е задължение на банката да отчислява данъка,но с това правителство никога не се знае кое е последно.
    Знае се кое е последно: Ще ги събира охранителя на входа на банката чрез преджобване!

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #63

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Просто между другото,Любомир Начев,беше казал ,че това не е държава щом той е министър на вътрешните работи,аз пък мога да заявя,че и днешната не е ,щом като ученик на един министър е..х гаджето ,а Друг го бих.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #64

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    аз пък мога да заявя,че и днешната не е ,щом като ученик на един министър е..х гаджето ,а Друг го бих.
    Еб@х ти убитата държава
    И според теб идеалния министър е Чък Норис - хомосексуалист?

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #65

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Честно казано тоя "проблем" не ме засяга, както предполагам и повечето пишещи тук. Нямам милиони в банката, а само таксите по разплащателните ми сметки са поне 2-3 по големи от евентуалния данък който трябва да платя....
    По-интересно тук е, че със сумата от таксите трябва да се намали облагаемата сума.
    Както лихвата е доход, така и таксите за обслужване са разход.
    Този момент като че ли е пропуснат.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #66

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    По-интересно тук е, че със сумата от таксите трябва да се намали облагаемата сума.
    Както лихвата е доход, така и таксите за обслужване са разход.
    Този момент като че ли е пропуснат.
    По обслужването на депозитите няма такси, поне не и в банките, с които си имам работа.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #67

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Вече най вероятно ще има. Едва ли банките ще пропуснат удобния случай да започнат да надчисляват такса обслужване на депозит.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #68

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Вече най вероятно ще има. Едва ли банките ще пропуснат удобния случай да започнат да надчисляват такса обслужване на депозит.
    Ще поживеем, ще видим! Дигна се голяма пушилка в медии и форуми, но официална позиция на банки още не съм видял.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #69

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Доста писано има и някои "размисли" са доста "плитки"....защото:

    1. През 2008 година ББ като кмет ни обясняваше как нас кризата не ни "хваща", тъй като ние сме като аборигените и икономиката ни е толкова слабо развита, че кризата няма как да й се отрази негативно...явно някои от вас много бързо забравят "умствените" умозаключение и анализи на ББ...

    2. откакто дойде на власт през 2009 година управлението му е в стил "да си поиграем на доброто и лошото ченге":- пускат в ефира някоя "гениална идея" и след това ако обществото не я приеме, те казват "майтап бе Уили" или пък ББ казва "уволнението на съдийката ****" е грешка и вярвам, че ВСС ще обмисли по добре това"(ролята на доброто ченге), а ЦВ.Цв казва: "Само така трябва повече уволнения на такива съдии"(лошото ченге), така каквото и да стане на преден план излиза този чийто мнение е съвпаднало с мнението на обществото и казва: "Ние от ГЕРБ винаги знаем правилното решение на проблемите"...
    За съжаление тази изключително непоследователна и ченгеджийска политика с която сутрин казваш едно, на обяд друго, а вечер имаш трето мнение и всяко решение е предпоследно, не е обсъдено и обмислено предварително се отразява изключително зле на бизнеса и отказва и малкото хора и компании имащи пари да инвестират в България, дори нещо повече бизнеса просто се закрива, персонала(работниците) се съкращават и отиват на борсата, където се издържат от парите на данъкоплатеца ..., а предриятията просто се местят в държава в която данъците и решенията са предвидими с няколко години напред или поне са относително предвидими.
    Последица
    и доказателство от/за това поведение е 420 000 закрити работни места за периода от 2009г досега...

    Според мен потърпевши от тези мерки и нови данъци ще е обикновенния човек, тъй като тези които имат няколко милиона, просто ще преместят парите си в банки в държави които няма такива данъци и непоследователни политики.
    Страната вече е декапитализирана, и за съжаление с тези мерки(данъци и други тежести за граждани и бизнес) ще продължи да се декапитализира, което означава по-голяма безработица= повече мизерия= по-голяма престъпност.
    Някой дори да е имал намерение да прави инвестиции в Бг и да открива нови предприятия и заводи, вече няма такива намерение или просто ги е "изместил" в друга държава...

    И какво ще прави обикновенният човек/работник без работа в България???Ами много просто ще имигрира в друга страна, членка на ЕС където има работа защото е най-лесно за него, вместо да се гърчи в Бг...
    А кой емигрира? Хора в работоспособна възраст разбира се, пенсионери емигранти в други държави няма, защото пенсията им е твърде малка да се издържат с нея там(то за България е мизерна, а пък за други държави...).И какво излиза-след 20 години България ще е страната на мизерстващите пенсионери, защото няма да има от кой да се събират пенсионни вноски ...
    Мислите ли че такава държава може да съществува?Държава без млади хора е държава без бъдеще, но територията няма да остане незаета...кандидати за територията има и сега
    и при липса на млади хора и боеспособна армия, чакайте на ЕС, НАТО или ООН да ви спаси, така като спаси Кипър от турската инвазия/окупация http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...B8%D0%BA%D0%B0 По онова време както Гърция така и Турция са в НАТО .Гърция в израз на протест, че НАТО не предприема нищо за да защити териториалната й цялост от друг "съюзник"се оттегля фактически от алианса http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%90%D0%A2%D0%9E И К'во от това ...изводите оставям на вас ...
    Така, че не мога да се съглася с PAT, който е с мисленето "Аз нямам пари, значи нямам проблем...".Ами като остане без работа, тогава проблема му ще е голям, но с това мислене изобщо няма и да е разбрал Защо е станало така ?!!
    Всичко което става в Бг ни засяга,
    дори това което става изън Бг-в ЕС, защото вече сме част от него...

    "Приказките" от "1001 нощ" че видиш ли при нас имало стабилност и сме били много добре вече не вървят и никой не вярва на тях-как може Турция да има растеж по време на криза от 5.5% до 11%, макар и да е извън ЕС, а България която е в ЕС да мизерства.Обяснението е много просто НЕКАДЪРНО и НЕПОСЛЕДОВАТЕЛНО УПРАВЛЕНИЕ и обяснения и бърсане на осрания задник с някой друг ...
    Три години и половина управление и все някой друг е виновен...

    Има едно нещо с което не мога да се примиря в мисленето на българина- винаги да гледа в канчето на другия, вместо да запретне ръкави и да работи-в този смисъл са мненията изказани в тази тема:"Абе къв е тоя да го ЕВА , та да си лежи и да живее само от лихвите в банките, вместо да създаде работни места..." Ами като няма условия за бизнес няма да има и работни места и ако ЩЕТЕ сложете данък върху парите(главница+лихва) в банка от 20%, просто НИТО ЩЕ ИМА ПАРИ В БАНКИТЕ и БЪЛГАРИЯ, НИТО ЩЕ ИМА БИЗНЕС И РАБОТНИ МЕСТА, защото както физическите лица имащи пари, така и бизнесмените/фирмите имат достатъчно разум за да не загубят и ще намерят начин да си вложат парите в друга държава или ако се наложи да се изселят и да станат инвеститори в друга държава.

    Отделно, да ви кажа в днешно време да инвестираш и създаваш РАБОТНИ МЕСТА в Бг означава да ПОДКРЕПЯШ и имаш ДОВЕРИЕ на сегашното правителство...С тази политика продължаваща 3.5 години мислите ли че някой с пари има вече доверие в ББ и правителството???...А дали има някой предпроемач(освен тяхните си хора) който изобщо иска да го подкрепя???В това отношение мисля, че 420 000 съкратени работни места в Бг са повече от доказателство както за доверието, така и за "подкрепата" му ...

    Ами "позволете" да ви осветля на още една тема в която ББ е абсолютно некадърен и едно мнение което 95% СПОДЕЛЯМ: "Топим" се като нация - Факторът Кошлуков - TV7 .Това което казват предстои, с разликата(5% която не споделям), че има доста позитивни нагласи за вкарване на имигранти българи от Бесарабия или банатски българи-това просто няма да проработи.

    И Кой ще остане в България с такава политика???

    Няма капитали, няма работни места, няма хора/население...ами ще има ли България и докога...???
    Този пост е редактиран от justify; 14-10-12 в 15:30.

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #70

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Хайде нека помислим и върху още един въпрос свързан с 10-те процента данък върху лихвите. Да речем, че аз съм богаташ и разполагам с 500 000 лева на спестовен влог. Всяка година ми се удържа 10% данък върху лихвата по този влог, но ненадейно банката фалира и според сегашното законодателство, ще ми бъдат възстановени 200 000 лева, а другите 300 000 лева ги забравям. Е да де, ама са ми удържали данък върху лихвите на 500 000 лева!? Бива ли така?

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #71

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Хайде нека помислим и върху още един въпрос свързан с 10-те процента данък върху лихвите. Да речем, че аз съм богаташ и разполагам с 500 000 лева на спестовен влог. Всяка година ми се удържа 10% данък върху лихвата по този влог, но ненадейно банката фалира и според сегашното законодателство, ще ми бъдат възстановени 200 000 лева, а другите 300 000 лева ги забравям. Е да де, ама са ми удържали данък върху лихвите на 500 000 лева!? Бива ли така?
    Не ти издържа логиката в този пост! Я помисли пак кога ти се начислява данъка? За бъдещ или за минал период? Ако банката е фалирала, ще ти изплати ли лихва, върху която да се начисли данък?

  14.  
     
  15. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #72

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Имам в предвид, че са изминали да речем 3 - 4 години и всяка година са ме брулили с данък...

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #73

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Не ти издържа логиката в този пост! Я помисли пак кога ти се начислява данъка? За бъдещ или за минал период? Ако банката е фалирала, ще ти изплати ли лихва, върху която да се начисли данък?
    Ти остави това, ма човека, който ще загуби 300 000, се закъхарил за 3 000. (фейспалм)

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #74

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Имам в предвид, че са изминали да речем 3 - 4 години и всяка година са ме брулили с данък...
    Ами ти тия пари си си ги получил и при получаването са ти обложени. Не те разбирам какво искаш - държавата ти е застраховала 100000лв. Бъди достатъчно умен да си разхвърляш парите по различни банки. Не си дръж яйцата в една кошница!

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #75

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Доста писано има и някои "размисли" са доста "плитки"....защото:

    ........................................
    И Кой ще остане в България с такава политика???

    Няма капитали, няма хора/население...ами ще има ли България и докога...???
    Подкрепям. Точно това е проблема - непоследователна, недомислена "от сутринта за вечерта" политика, колкото да закърпят бюджета ей така.
    Не е проблем 10% върху лихвите. Просто този ход за пореден път показа колко са безпомощни през целия си мандат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Плащане на данък за МПС през интернет?
    От Cko във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-13, 00:45
  2. Данък за автомобил
    От ops5 във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-12, 13:18
  3. Данък МПС за 2009 година
    От alexx във форум Автомобили
    Отговори: 35
    Последно: 14-07-09, 22:44
  4. Програмка за изчисляване на лихви
    От nommo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-11-04, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе