Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Задача 218 (Апокалипсис)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #1

    Задача 218 (Апокалипсис)

    Снощи се въртях до късно и не можах да заспя. Как и да е към 3-4 съм заспал. Ама какви кошмари, какви ужаси, не е истина просто. Ядренa война, мародерства, кървища. Абе ужас някакъв. Накрая чувам глас "Вземи кака и иди при баба Мара врачката. Тя ще каже кой да спаси света". Събуждам се плувнал в пот. И почвам да се чудя с коя кака ще трябва да я търся тази врачка. Питам тази, питам онази бе никоя не знае за баба Мара. Викам си обикновен кошмар е. Идвам на работа и почвам да се оплаквам на Bibi и тя отсреща ми се оплаква. И ми разправя в подробности моя сън. Ужасих се. Още повече че и други хора от форума са спали малко както разбрах. Хванах Bibi под ръчица право при бабa Мара. Разказваме и какво се е случило и чакаме тя да ни каже нещо. Върти се тя, сумти, пъшка и вади една кристална топка. Бае и нещо, омайва я и ни казва да гледаме в нея и да мълчиме. Гледам аз, гледам и таман да се питесня че нищо не става и опаа...В топката започват да се кълбят едни пушилки, разсейват се и се появява един хубав черен угар, размърдва се той и отнего почва да се образува една голяма раирана котка. "Тигър" мисля си аз. Почва отново да замъглява образ и изведнъж в него пламва огън. После от огъня се обаразува кон, който ибяга от полето на зрението ми. Остава дима и го гледам аз как се изкачва нагоре към небето. Качва се той нагоре и нагоре и изчезва в един буреносен облак. Оглеждам пак облака и отново в глават ми идва неканена думичка "Овца". И тъкмо в този момент бабата покрива топката и казва:"Това което видяхте е свързано с възкресенито на това което търсите. Днес се уморих елате пак утре ако имате нужда от още информация" Много развълнуван споменах за тигъра и коня. Каката и тя нещо подобно измърмори. и се забързах ме да ви питаме. Знаете ли какво е това което ще спаси света? защото ние не се сещаме.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Задача 218 (Апокалипсис)

    Истина ви казва момчето - еднакъв кошмар сме сънували!

    А за това, което е видял в кристалното кълбо - до едно място съм съгласна, но облак аз лично не видях. Щом изчезна кадъра с огъня, на негово място съвсем ясно се появи красива метална гривна, с формата на змия.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #3

    Задача 218 (Апокалипсис)

    Много лесна този път. От пръв прочит се вижда:



    Правописът ще спаси света. Само той липсва в съня [:P]



    //Как пък така Ясен видя овца, а Биби - змия? Това на жена ми прилича. Дори мога да я свържа с мацката и кобилата, но не ми се вярва да е така.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    2
    #4

    Задача 218 (Апокалипсис)

    На мен нещо на китайски ресторант ми замириса! Още по-точно на заешко печено. Язък за зайчето - него ли трябва да възкресяваме? Защото така изброени животните от съня ги срещаме и в китайския хороскоп, само дето вместо дракон в съня се вижда огън. В тази поредица ми се губи само заекът - трябва да е между тигъра и дракона. Дали съм права?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #5

    Задача 218 (Апокалипсис)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ВРАЧКА

    ако насън посещаваш, наяве ще се опитваш да мамиш или да хитруваш...



    Из "Съновник"

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    ... или във форуми задачи ще даваш. []

    Иначе и аз съм за Заек (по изброените от ribka китайски причини). Но Великденски, не печен. При нас не е много популярен, но малко по на запад криел яйцата на... децата. [:I]

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Задача 218 (Апокалипсис)

    "Вземи кака и иди при баба Мара врачката. Тя ще каже кой да спаси света".

    :"Това което видяхте е свързано с възкресенито на това което търсите. ...

    Знаете ли какво е това което ще спаси света?



    Да оставим китайския хороскоп -твърде елементарно е. (има много липси и ни водят към блатото)

    Вижте какво забелязах:

    Нещото е от мъжки род, но не е човек според мен



    Не съм на ти с църковните работи - не трябва ли "Спасителят" да спаси света (и нали той е възкръснал)

  8.  
     
  9. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #7

    Задача 218 (Апокалипсис)

    Аз се съсредоточавам върху следните ключови думи:

    Баба Мара

    кристална топка

    пушек/дим

    черна угар (земя, пръст или пепел)

    раирана котка или тигър

    кон (може да е Пегас или Конско нещо - глава например)

    огън

    облак

    овца (може и облака да прилича на такъв)



    По някаква странна логика виждам следното:

    кристалната топка е звездна карта. На нея има такива съзвездия (Тигър, Пегас (може и да е Конска Глава), Овен)

    от пепелта сред дим и огън умира и възкръсва Феникс (също съзвездие - и не знам как да го свържа с останалите), който пък е символ на Христос, който пък ни спасява от Апокалипсиса.



    Такива глупости се сещам...

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Задача 218 (Апокалипсис)

    Ето, че започваме и да гледаме - още може би не виждаме, но това не е важно

    Сигурно е много *****ски, но черната угар не пасва изобщо в речника на задаващия - много е изкуствено измислено (по-добре би било "Разораната целина")



    //едит

    тези звездички са цензура - бях написал друго и то невинно...

    а угар от мъжки род ли е?????



    Според Bibi не е било кон след огъня, а змия, а после пак не става ясно........

    Да не са били друсани........[]

    Или......влюбени[]



    раиран кон е зебра...ама - глупости

    този угар ще ме побърка- нормално човек не би написал точно тази дума...

  11. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #9

    Задача 218 (Апокалипсис)

    Сега ще ви кажа какво видях в кълбото, защото не сте ме разбрали добре.

    Първо черна пръст. Която се надигна и от нея се роди тигър.

    Той побягна назад и изчезна.

    След това камина. Пламъците в нея се раздвижиха и заприличваха все повече и повече на кон. Той също побягна назад.

    Нямаше дим и облаци обаче. Само една гривна. С форма на змия.

    Стана ми ясно, че сме видели "преражданията на Спасителя".

    Но не знам повече. Утре обещавам отново да ида при врачката и да я помоля поне да ми обясни защо видяхме различни неща с Ясен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    42
    #10

    Задача 218 (Апокалипсис)

    Хм... тук се забелязват 5те елемента: земя, огън, метал (метална гривна), вода (буреносни облаци) липсва петият-дърво. При китайския зодиак освен 12 животни има и 5 елемента. По тоз иначин се получават 60 комбинации тоест 1 комбинация се повтаря през 60 години. Ние имаме следните комбинации:

    земя - тигър - биле е през 1938,1998,... - "+Yang"

    огън - кон - 1906,1966,... - "+Yang"

    метал - змия - 1941,2001,... - "-Yin"

    вода - овца/овен - 1943, 2003,... - "-Yin"

    остава дърво - ???

    а това за "+Yang" и "-Yin" се води "Aspect", но е винаги едно и също за отделна комбинация. За съжаление това не обяснява кой ще спаси света. Предполагам че липсващата зодия ще се появи когато се намери връзката м/у тези години ама за сега нищо не виждам[!]



    // Вчера в бързината (и тъмницата) малко съм объркал годините. Бях написал кога свършва зодията, а не кога почва

  13. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #11

    Задача 218 (Апокалипсис)

    @MorGod,

    Първо: имаш двоен пост, затрий едното копие.

    Второ: харесва ми []

    Трето: Да разкажа какво стана тази вечер. Върнах се при жената, защото няма да издържа още една нощ с кошмари. Питах я какво-що. Тя отказа да опитваме отново с кълбото, но предложи да ми гледа на боб. Заяви, че там ясно се вижда, че се мъча да решавам проблем и че съм била щяла да го реша, когато разбера, че това, което виждам е малко повече от 3 овци, малко по-малко от 2 и малко повече от една. После ме помоли да си вървя [V]

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #12

    Задача 218 (Апокалипсис)



    <hr noshade size="1">

    ...Привет от мен ... хубава задача , искам само да споделя две схеми , които по-скоро биха объркали аудиторията тук , но на мен ми харесват , моля да ми простите ако накърня нечия идея ...

    <center>





    </center>



    ...не мога да избягам от аналогия с "Апокалипсис сега" и "Роден на 4 юли" ...[8D]

    <hr noshade size="1">

    <font color="red">'...Nessun magor dolore che ricordasi del tempo felice nella miseria...'</font id="red">

    Dante 'Inferno'

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #13

    Задача 218 (Апокалипсис)

    @Bibi, май трябва да посетиш офталмолог ASAP. Или по-добре психолог. []

    Или пък може да е нещо свързано със Светата троица, триединството и т.н. Или с Агнец Божий (май символизира Спасителя)? Тук не съм много сведущ...

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #14

    Задача 218 (Апокалипсис)

    Днес се разходих до врачакта. Попитах я как точно работи кълбото. Тя ми каза, че това което вижда всеки в кълбото са си лично негови знания. Ако сме видяли различни обекти занчи всеки знае по различен начин дадената информация. Или вярваме в различни неща.

  18. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #15

    Задача 218 (Апокалипсис)

    Добро утро на всички!

    Този път не сънувах кошмари...

    Може би защото се поуспокоих, че сме близо до името на търсения герой.

    Или пък ме е приспало броенето на пустите му овчици!

    На свж ум някак стигнах до извода, че тигърчето е по-голямо от 3 овци,

    жребецът - по-малко от две, а "посестримата" е повече от една.

    Дали да не отида на овЦалмолог [:P]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №63
    От Star Warrior във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 01-11-04, 01:00
  4. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  5. Задача № 47
    От prt във форум Логически задачи
    Отговори: 15
    Последно: 10-10-04, 17:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе