Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Какви задачи предпочитате?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #1

    Какви задачи предпочитате?

    Стана ми интересно кои типове задачки се радват на най-радушен прием.

    Ако съм пропуснала някои категории, ще ги допълним в движение.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Какви задачи предпочитате?

    Много ми допадат "авторските" задачки за които не е необходимо да се ровиш в Гугъла. Май напоследък са доста кът, обаче. И едва ли може да се определи - този тип ми харесват, а онзи - не.

    Има хубави, интересни и трудни задачи, но понякога не се получават. Не трябва да сме максималисти.

    Задачките са като какичките - трябва да ти грабнат окото от пръв поглед!

    [:P][][]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    23
    #3

    Какви задачи предпочитате?

    определено предпочитам авторските задачи, но по-скоро чисто логическите, отколкото тези, които изискват малко по-сериозни тесни познания в дадена област. много по-приятни са задачите, които биха могли да бъдат решени с доста мислене и прилично добра обща култура, от тези, които са малко по-тясно специализирани. шифрите и кодовете определено нямат равни в това отношение, но и тези, в които има игра на думи ми доставят огромно удоволствие. не съм писал досега тук, до за няколко дни прегледах почти всички задачи и честно казано нямам търпение да прочета следващата

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Какви задачи предпочитате?

    Ами добре дошъл тогава, d0rian, и както се казва - чувствай се като у дома си! []




  6. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #5

    Какви задачи предпочитате?

    Ми като харесвам повече от един тип?!?!?! [] Няма ли начин да се гласува за повече от едно?

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #6

    Какви задачи предпочитате?

    И аз се чудех как да се организира това с гласуването за повече от едно.

    Обаче целта е да разберем какви задачи да съставяме, за да има повече участници. Когато се ентусиазират повече решавачи, стави весело, а напоследък се случва по-рядко.

    Камене, просто напиши какво харесваш, тя цялата анкета си е за наша вътрешна употреба.

    d0rian, добре дошъл при нас! []

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #7

    Какви задачи предпочитате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ми като харесвам повече от един тип?!?!?! [] Няма ли начин да се гласува за повече от едно?



    <div align="right">Originally posted by kamenf - 20/06/2005 : 15:06:37</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ти се радвай, че и веднъж можеш да гласуваш. Аз реших първо да видя резултатите /преди да гласувам/ и сега само резултатите си гледам - нямам право на избор [:D]

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Какви задачи предпочитате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ми като харесвам повече от един тип?!?!?! [] Няма ли начин да се гласува за повече от едно?



    <div align="right">Originally posted by kamenf - 20/06/2005 : 15:06:37</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ти се радвай, че и веднъж можеш да гласуваш. Аз реших първо да видя резултатите /преди да гласувам/ и сега само резултатите си гледам - нямам право на избор [:D]



    <div align="right">Originally posted by Edin_Lud - 20/06/2005 : 16:28:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Любопитко[][:P]



    Не е лошо да го пишеш там в раздела за форума. Има и други такива технически проблеми но.... всяко с времето си. А и за теб е ясно - не се кахъри толкова.[]



    Повече ме притеснява, че има 7 гласували само..............

    Дано не сме "Великолепната седморка на чаша чай..."



    Едит:

    Този раздел не бе създаден от нас - сегашните участници. Ние се включихме на скорост. Не знам какво сме сбъркали, но не виждам много ентусиасти да коментират. Иначе сме като някакво петно за форума. Едва ли не всеки се извинява, че ни има. Като прокажени.

    Моля някой от основателите/вдъхновителите на раздела да сподели какво е лошото - в тенденциите ли , в участниците ли, в темите ли или в задачите! Какви са били очакванията и какво е станало. Никога не е късно за промени.



    А сега - имам задача за решаване. Симпатична даже.

    DND

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    65
    #9

    Какви задачи предпочитате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ми като харесвам повече от един тип?!?!?! [] Няма ли начин да се гласува за повече от едно?



    <div align="right">Originally posted by kamenf - 20/06/2005 : 15:06:37</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ти се радвай, че и веднъж можеш да гласуваш. Аз реших първо да видя резултатите /преди да гласувам/ и сега само резултатите си гледам - нямам право на избор [:D]



    <div align="right">Originally posted by Edin_Lud*-*20/06/2005*:* 14:28:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Мм, да, аз тъкмо реших, че съм единствената, която се е прецакала...[]



    Тъй като вече не мога да гласувам поне да си кажа какво харесвам де! [] Е, то не е само едно... Шифрите много ми допадат, естествено колективните задачки също...

    Да, и на мен не са ми много по вкуса гугълските... но все пак, никога не е зле да се научи нещо ново![][]

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #10

    Какви задачи предпочитате?

    Гласувах все пак, макар че, в последно време дори и не изчитам докрай условията. Защото ми се струва, че усилията ми ще са напразни. Гледам накрая решението и се радвам на изобретателността на колегите.

  13. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #11

    Какви задачи предпочитате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Повече ме притеснява, че има 7 гласували само..............

    Дано не сме "Великолепната седморка на чаша чай..."

    <div align="right">Originally posted by Wise - 20/06/2005 : 16:55:05</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ние с Edin_Lud и tricklys се минахме и не можем да гласуваме, така че прибавяй по още 3 към анализите си [!]

    Освен това ми се струва, че е по-интересно мнението на хората, които вече не идват в раздела. За да се опитаме да си ги върнем.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #12

    Какви задачи предпочитате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Моля някой от основателите/вдъхновителите на раздела да сподели какво е лошото - в тенденциите ли , в участниците ли, в темите ли или в задачите! Какви са били очакванията и какво е станало. Никога не е късно за промени.



    <div align="right">Originally posted by Wise*-*20/06/2005*:* 16:55:05</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Хм, какво да е станало? Просто някои хора не вярваха, че този раздел ще прокопса и два месеца дори. Но е факт, че той твърдо върви към първата си годишнина. Така, че септември можем да си спретнем една <font color="red">"годишнина"</font id="red"> - тортата ще е от Edin_Lud [той има опит вече], Нина ще я разнася и ще ни я подава в устите, Bibi ще ни забърсва лигите, а Wise ще гледа умно, ще цъка с език и ще пита "Кон боб яде ли?". Естествено Lupus ще снима по-нежните моменти, Triklys ще хвърля гибеци по дансинга, Mittko ще ни гледа по И-нет, FearMe ще ни разправя вицове, а Kamenf ще ни поизпрати на зазоряване... []



    Който се е почувствал ощетен, ще му намерим място - и под масата също може да се стои... [:P]



    P.S. Аз не съм гласувал, защото харесвам няколко варианта, но няма как да ги избера всичките, а пропускът на който и да е от тях ще ме доведе до пълен душевен дискомфорт...




  16. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #13

    Какви задачи предпочитате?

    Аз също не съм гласувала и няма и да го сторя, защото има повече от един вариант, който бих избрала и бих го категоризирала като предпочитане, но знам, че не бива да се гледат резултатите с предварение. Определено пристрастия имам най-напред към задачите, "в които е напълно ясно какво се търси", изобщо нямам предвид 'колко е Х', нестандартни []. Харесвам и " Графи, топология, опаковане на равнината, задачи за построение", "Вероятности", "Претегляния с везни" по същата причина - на практика съвсем ясно е какво се търси и в тях. Другата категория, към която имам страст са задачите, от които се научава нещо ново. Няма да коментирам останалите категории, не защото не ги харесвам, а защото искам да кажа нещо, което ми се струва по-важно - почти всички авторски задачи в раздела имат блестяща идея, но невинаги имат ясно и точно условие, а това е в състояние да откаже решаващите (мен лично ме е понякога).



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Този раздел не бе създаден от нас - сегашните участници. Ние се включихме на скорост. Не знам какво сме сбъркали, но не виждам много ентусиасти да коментират. Иначе сме като някакво петно за форума. Едва ли не всеки се извинява, че ни има. Като прокажени.

    Моля някой от основателите/вдъхновителите на раздела да сподели какво е лошото - в тенденциите ли , в участниците ли, в темите ли или в задачите! Какви са били очакванията и какво е станало. Никога не е късно за промени



    Originally posted by Wise </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ние (защото и аз, и ти, Wise, и Биби сме с дни разлика в началото на участието си), сме кажи-речи от началото на раздела, защото аз мисля, че положихме едно ново начало в него - онова, което спря кавгите и споровете и което го превърна в най-мирния раздел, този, в който можеш да намериш време да научиш нещо полезно извън IT насочеността на форума. Време, в което да се запознаеш с интересни и добри хора. Оазис е думата, с която аз определям "Логически задачи". Промените са винаги нещо хубаво, аз отдавна съм обсъждала разни неща с хора от раздела.



    Разделът ще го има докато ги има хората, които го правят това, което е, не виждам защо някой трябва да се извинява, че тук добрият тон, възпитанието и желанието за знание са си дали добра среща.



    Не участвам редовно от известно време поради много причини, но дължа на хората от раздела голямо благодаря за хубавото време, прекарано заедно [:D][^][:D].



    Още много неща ми се иска да кажа, но дори и най-дългият ден в годината няма да ме понесе с този дълъг пост [].

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #14

    Какви задачи предпочитате?

    аз като че ли съм фен на класическите задачи (ама май гласувах друго). любими са ми задачите с двата фитила на иво, задачата за Гена и Чебурашка в която Гена ставаше по-красив и по-зелен, задачата с оново племе което по време на разноденствие разбира дали се е изместил острова им (май беше на Wise), задачата с футболния мач и шпионина който се опитва да влезе на стадиона. Като цяло задачи в които са необходими повече съобразителност и логическо мислене, отколкото Гугъл. Определено не ми допадат разни изчанчени редици и или супер засукани условия. но явно високото ниво на участниците налага даването на такива задачи, защото "обикновените" се решават за 5 минути.

  18. Lan
    Lan е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    101
    #15

    Какви задачи предпочитате?

    На мен не ми харесва това че напоследък задачите са почти невъзможни за решение само от началното условие (просто няма достатъчно информация), и решението се постига чрез обменяне на скрита информация между редовните участници...

    Иначе харесвам всякакви задачи, разнообразието винаги е добре дошло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какви задачи предпочитате?
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 13
    Последно: 02-03-20, 18:59
  2. Отговори: 8
    Последно: 29-06-09, 23:17
  3. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21
  4. Каква марка GSM предпочитате
    От MIDNIGHT във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 39
    Последно: 02-03-06, 11:57
  5. ASP, PHP, JSP - Кое предпочитате?
    От jay във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-01, 21:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе