Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #31

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    @MitkoS: Не си написал логиката по която получаваш четвъртата картинка, обаче /подказка / - не е това.

    @Anubis Black Не знам по каква логика е възможно да се разбере кои стени отразяват и кои - не, ако са лъчи (пак подсказка - не са).

    И още малко подсказване - тази поредичка може да се продължи до 8 и после се повтаря...* :coolsmiley: Дайте повече движение де!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #32

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    Оная логика беше за нещо мъничко.
    Сега търся някаква логика за нещо по-немъничко.
    Имаме куб (прозрачен), който са пресича от червени прави (или равнини) по начин който трябва да разберем. Въртим някак си куба около осемте върха (не около стените, защото те са само шест). Това въртене също трябва да го отгатнем какво е. На първите три картинки виждаме куба в начално положение и след първите две завъртания. Понеже се запънах с тая логика, пиша всичко това, защото може да е от полза на някой друг.
    // Междувременно ми светна, че четириизмерния куб е изграден от осем триизмерни куба. Дано да не става дума за толкова много измерения, защото става нещо големичко, което не се побира в моето въбражение.

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #33

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    Драскам тук по една кутия и с нея ми се изняснява по-лесно.
    Ако са равнини, втората картинка нямаше да стига само до средата.
    По-скоро прави отсечки.

    Освен това имам и други идеи, свързани с движение - пътни знаци (или части от тях), но да са точно 8 и подредени в строг ред не ми мяза. Освен това 8-те посоки за движение - както върху компаса, така и върху клавиатурата. Тези клавиатурните пък опитвам да ги свържа с ASCII, защото се въвеждат от там.

    За сега "Въздържателното движение в България" и НДСВ мисля да не ги забърквам

  5. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #34

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    Абе много измерения намесихте.... А всичко необходимо се вижда.

    --------
    Добавено

    С тези военизирани картофи с халосни патрони да не са снимали филм?!

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #35

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    Цитат Първоначално публикувано от kamenf
    Абе много измерения намесихте.... А всичко необходимо се вижда.

    --------
    Добавено

    С тези военизирани картофи с халосни патрони да не са снимали филм?!
    Ами супер идея
    Сигурно са снемали Бастилията преди атаката през 1789 година. Дали пазят лентата или DVD-то

    За първата четвъртинка не се ли полага вече и още някое квадратче от осемте, че тези тричките идват май малко като информация? (за мен поне)

  7. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #36

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    Две подсказки:
    1. две връткания;
    2. 6,7,8 са почти празни - особено седмото.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #37

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Ами супер идея
    Хм... И на мен ми изглежда работна. В частта декор, камуфлаж... @Wise, ако си верен на себе си (в което не се съмнявам ), логиката не би следвало "да е това, което е". Дали пък идеята не е била точно обратната? Т.е. картофите не да бъдат опазени, а откраднати? С тия халосни патрони... И държавни ниви?
    Ако съм на прав път ще обясня какво имам предвид, ако не - да не се моря в тая жега

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #38

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    @pimpirlit
    Да не си бил член на ТКЗС Много добре познаваш човешката природа(психика) в колхоза.
    А и логика не ти липсва
    И това стига, но ако го поопишеш малко художествено ще е супер. Мисля, че идеята ти е ясна,
    а фактите бяха изложени в предходни постове.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #39

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    @pimpirlit
    Да не си бил член на ТКЗС Много добре познаваш човешката природа(психика) в колхоза.
    ...
    @Wise, мислех, че сме членове на "английския клуб", а то било ТКЗС?!* А пък твоите задачки винаги са ми харесвали защото са наистина логически.

    По темата - картофите както и доматите са "американци" и са приемани с недоверие в суеверна Европа. Смятани са за отровни. Доматите са отглеждани като декоративни растения в началото, а после пък са обявени за зеленчук, а не за плод със съдебно решение Прорасналите и позеленялите картофи пък съдържат соланин - слаб алкалоид, който може да доведе до гадене и повръщане. Та може би са имали известно основание за страховете си. :coolsmiley:
    При все това картофите са непретенциозни към почва и т.н. и са привлекателна идея за решаване на продоволствения проблем. Въпросът е как да накарат хората да ги отглеждат и ядат. Не бях сигурен дали за тях ставаше дума и дали във Франция се е случило това, но по спомени дори мисля, че "охраната" е била само през деня. Така народонаселението си е мислело, че охраняват нещо много ценно и естествено (това не е само сигаански манталитет) ги е крадяло и засявало в собствените си ниви. That's all folks!

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #40

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    @ pimpirlit
    Точно това е историята, която прочетох
    Разбира се не знам доколко е вярна, но звучи правдоподобно.

  13. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #41

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    Виждам, че няма развитие по квадратчетата... Айде - по-бързият пИчели... последна подсказка: бумеранг

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #42

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)


  16. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #43

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    @MitkoS Yessss!!!! Остава да обясниш и принципа....

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #44

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    Не върви в една задача втори път да разправям, че съм се пошегувал и налучквал.
    Не знам дали това е принципа, но успявам да сглобя подсказките някак си така:


    "две връткания"
    "бумеранг"
    "тази поредичка може да се продължи до 8 и после се повтаря"
    "6,7,8 са почти празни - особено седмото"* *?
    "Поредичката е точно такава... за друг ред не съм сигурен, че може да има логика (освен ако не е обратен "

    Бумеранга се върти един път около "оста" си и втори път - самата ос описва обикновено някаква затворена крива. В случая - елипса (почти като движението на Земята около Слънцето).
    Бумеранга прави две обиколки по елипсата. Ние виждаме четири момента (стъпки) от една обиколка, като в условието са дадени първите три от първата обиколка. Докато направи една обиколка, самия той се завърта на 180°+ n*8*pi, съответно на всяка стъпка се завърта на 45° + n*2*pi, където n е някакво предварително фиксирано цяло положително число (може и n=0)


  18. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #45

    Re: Задача 281 (4 * 1/3 задачка)

    @MitkoS: По-изчерпателно и онагледено едва ли може да се обясни... Точно така е.


    Сега обаче, май ще трябва да се свиква съвет за определяне на победителя/ите*
    Според мен най-"отличил" се е MitkoS (все пак две задачки опатка)...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Задачка
    От blackberry във форум Логически задачи
    Отговори: 2
    Последно: 03-01-11, 13:44
  2. задачка закачка
    От titan_83 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 25-04-10, 17:34
  3. Задачка-закачка
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 06-08-05, 16:40
  4. Задача 152 (след 151, задачка с торта)
    От mitkko във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 26-01-05, 22:47
  5. Задачка 135.0001
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 7
    Последно: 10-01-05, 02:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе