Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 70 от общо 70

Задача 327 (реди... чка)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #61

    Re: Задача 327 (реди... чка)

    @MitkoS
    Мисля, че до 21 си прав - не вярвам да е пак съвпадение, броят на квадратчетата отговаря - даже 2 си е малко "нелегално"
    А сега вече скобичките трябва да впрегнеш някак.... защото следващото би трябвало да е 32 май, а не е.....
    То 77-16 е 61 ама за мен е по-логично 77-20=57
    Ако изобщо нещо логично вече има в кратуната ми.....
    И после може 96-36 = 60
    и 117-36=81
    и.....утре е ден....
    //вече е утре - като си гледам сметките - още повече се обърках.....ще си трая вече да не бъркам и мислещите....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    180
    #62

    Re: Задача 327 (реди... чка)

    80,89,112 i t.n

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    180
    #63

    Re: Задача 327 (реди... чка)

    бих добавил и 121 и 148 но няма кой да потвърди, ако е така това е само математически модел, но за какво ли става въпрос в действителност може би това са пиксели там има осветеност кръгчета, точки .... тъмна индия

  5. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #64

    Re: Задача 327 (реди... чка)

    Отново съжалявам за ужасно забавеното включване, но поне се включвам, макар и късно... Всъщност едва сега ми е възможно.

    Та на въпроса... А той е този, който описва дадената редичка: "С колко пиксела най-точно се изобразява кръг със съответен целочислен диаметър?"... Ta... до онези в скобите нещата са по-лесни (по-еднозначни), докато нататък може да има разногласия - зависи от определението на "най-точното" При всички положения обаче за кръг описан от пиксели трябва да се приеме такава фигура, която е симетрична по x и y (ето тук 2 не се вписва много добре) , има по-малко пиксели отколкото квадрат със същата страна - иначе ще е неразличим от него (тук отпада 1 от редичката) и даже за предпочитане е броя им да е такъв, че отношението му към броя на пикселите на квадрата да е най-близо до Pi/4 (тук отпадна и нулата) (е те това - какво точно е това "най-близо" - прави вариациите - просто най-близо, най-близо отгоре или най-близо отдолу)

    Та... едни от възможните следващи са 61 и 68...

    Bibi, MitkoS - знам, че ги споменахте, ама ми се щеше да излезе и принципът - само на една крачка бяхте...

    Цитат Първоначално публикувано от tonych
    бих добавил и 121 и 148 но няма кой да потвърди ...
    tonych - вече има кой (за кой ли път трябва да се извиня) и го прави...

  6. a_0908
    Guest
    #65

    Re: Задача 327 (реди... чка)

    Имам една идея, но не съм сигурна все още
    възможно ли е следващите две числа да са 65, 76...или 2, 5, 12, 21, 24, 37, 44, 65, 76
    ако е така, мога да допиша още много членове от редицата

  7. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #66

    Re: Задача 327 (реди... чка)

    Добре дошла в задачките, a_0908!

    Ами направи го, ако имаш желание! (въпреки, че задачката е обявена за решена, ако имаш интересно предложение, винаги е добре дошло)

    Аааа, да... 65 и 76 стават някак си. Ама наистина - кажи какво имаш предвид, че и на мен ми стана любопитно!

  8.  
     
  9. a_0908
    Guest
    #67

    Re: Задача 327 (реди... чка)

    Привет! Наистина съм нова тук. Къде мога да видя решението след като е обявена за решена?

  10. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #68

    Re: Задача 327 (реди... чка)

    Цитат Първоначално публикувано от a_0908
    Привет! Наистина съм нова тук. Къде мога да видя решението след като е обявена за решена?
    Ъъъъъ.... три поста нагоре?

  11. a_0908
    Guest
    #69

    Re: Задача 327 (реди... чка)

    Отново здравейте! Разбрах. Разбрах и това, че моето решение не е вярно, но аз се опитвах да открия нещо като рекурентна връзка и така стигнах до нещо, което се оказва, че не играе. Нищо. Вече съм заинтригувана и ще се метна в някоя друга задача.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #70

    Re: Задача 327 (реди... чка)

    Ами да те окуражим тогава за интереса и ентусиазма който проявяваш.
    Ако имаш желание, направо пусни някаква задача - едва ли някой тук ще е против, след продължителната пауза в раздела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №63
    От Star Warrior във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 01-11-04, 01:00
  4. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  5. Задача № 47
    От prt във форум Логически задачи
    Отговори: 15
    Последно: 10-10-04, 17:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе