Резултати от 1 до 4 от общо 4

ЧЕРЕН ПЕТЪК

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. NightShade
    Guest
    #1

    ЧЕРЕН ПЕТЪК

    Уж се бях зарекъл няколко лесни да ви дам , обаче намерих една интересна докато "сърфирах" из нет-о , та реших нея да ви я дам вместо няколкото лесни :



    - Кучешки студ! - възропта капитан Савов, като се измъкваше от колата на оперативната група. - И на всичкото отгоре...
    - Хайде стига! - прекъсна го Стрезов. Той слезе от страната откъм шофьора и вдигна зиморничаво яката на балтона си. - Сега ще кажеш, че е кутсуз ден, петък тринадесети и така нататък! Къде ги четете тия неща, бе!
    Улицата през нощта не беше добре осветена. Само отсреща унило проблясваше рекламата „Нон стоп ресторант" и отдолу - „Прима". Двамата притичаха по тротоара, като се пазеха да не се подхлъзнат в заледените локвички.
    „Значи там са го издебнали - помисли Стрезов. - Ама че място са избрали!"
    Това „го" се отнасяше до Петър Ранков, по прякор Пе-жото, куриер на банда прекупвачи на крадена електроника. Сигналът в полицията беше, че Пежото е застрелян в „Прима" преди десетина минути.
    Савов отвори вратата и пропусна пред себе си Стрезов. Още от входа ги посрещнаха миризмата на пържени картофи и влажната топлина на кухнята. От касата стана и се запъти към тях висок слабоват мъж с тъмни очи и малка брадичка. А на стола отсреща се бе разположил друг, малко по-възрастен мъж, с очила и олисяло чело. Едно яке, навярно негово, бе преметнато на съседния стол.
    - Нейчев - представи се високият. - Аз съм управителят.
    Ето, там е! - и кимна с глава към входа за кухнята,
    Стрезов пристъпи и се взря в онзи, който лежеше на пода. Да, това беше Пежото, подгънал неестествено ръце, с широко отворени неподвижни очи. Черният петък се бе оказал фатален за него.
    Стрезов приклекна, постави пръсти на шията му. Нямаше пулс. А и едва ли можеше да има. По гърба на сакото личаха четири едри отвора, под тялото се показваше краят на локвичка кръв.
    - Можеш да започваш! - обърна се Стрезов към Савов.
    - И като дойде докторът - знаеш!
    Изправи се и погледна Нейчев, който стоеше безмълвен встрани.
    - Е? - рече Стрезов. - Как стана? Говорете!
    -Аз нищо не съм видял! - вдигна рамене Нейчев. - Бях в кухнята, когато чух изстрелите. И - хич не ме е срам да ви кажа! - просто се скрих там. Не ми се мре, това е! Ако питате, питайте онзи господин, той е видял всичко!
    „Онзи господин" се надигна от стола, когато Стрезов приближи, и се представи:
    - Вангелов.
    И без да чака въпрос, започна:
    - Видях ги, двама бяха, господин инспекторе. Аз точно влизах отвън. Бях премръзнал, гледам, че е нон стоп. Влязох да хапна нещо топло, нали разбирате!
    - Разбирам. После?
    - Влизам значи отвън. Тука в салона никого няма. Късно, нали?
    - Късно - съгласи се Стрезов. - После?
    - Отначало гледам - никой. След това ги видях. Ей там.
    - Колко „след това"?
    -Ами... четири — пет секунди, не повече. Там стояха. Двамата и другият. Единият измъкна изпод сакото си нещо и търр... Онзи се свлече, а другите хукнаха и оттам, през задния изход...
    - Можете ли да ги опишете?
    - Те... Абе този, който стреля, той беше нисичък, с такива едни бакенбарди. Другият беше мутра, дебелак един, с кожено яке и ръкавици. Е, това е. И после избягаха.
    - Добре - каза Стрезов. - Хайде сега отначало. Но без измислици, ако може!
    - Не ми ли вярвате? - намуси се Вангелов. - Защо?


    ПС:
    Има и още от този тип , но другите ще ги споделя с вас ако успея да се доредя за "думата" след задачката на Bibi
    А да и ще е хубаво да не използвате чичко

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    70
    #2

    Re:ЧЕРЕН ПЕТЪК

    Запотени очила
    (имаше едно време едно книжле, "Инспектор Стрезов решава" май се казваше ... )

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    32
    #3

    Re:ЧЕРЕН ПЕТЪК

    Хм... това е очевидното, но всеки който носи очила знае, че замъгляването при преминаване от студено на топло не се оправя особено бързо (скоросста може да варира, естествено, според вида на стъклата, температурата и влажността на въздуха и т.н., но бавното си е бавно) - така че при влизането г-н Вангелов сигурно е свалил запотените си очила. Нищо не се казва за диоптъра му, но освен ако е сляп като къртица не би трябвано да има проблем да види ръста на двамата и бакембардите...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    17
    #4

    Re:ЧЕРЕН ПЕТЪК

    Този, който е стрелял, е бил нисичък, с бакенбарди. Навън е царял кучешки студ, а той е бил по сако, както описва Вангелов. Затова според мен Стрезов смята, че лъже.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Черен петък!
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 27
    Последно: 23-06-14, 06:25
  2. Петък е пак!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 11
    Последно: 13-12-13, 22:47
  3. петък 13ти
    От fXOrange във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 13-03-09, 05:05
  4. Слепият петък
    От ceco7 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 20-12-08, 17:32
  5. Петък, 13-ти е...
    От Slero във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 14-10-06, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе