Вижте резултатите от анкетата: Каква марка прахосмукачка имате ?

Гласували
243. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Arieli

    0 0%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    7 2.88%
  • Bosch

    14 5.76%
  • Daewoo

    8 3.29%
  • DeLonghi

    3 1.23%
  • Electrolux

    2 0.82%
  • Elite

    2 0.82%
  • Gorenje

    7 2.88%
  • Hoover

    3 1.23%
  • Karcher

    13 5.35%
  • LG

    27 11.11%
  • Miele

    14 5.76%
  • Moulinex

    3 1.23%
  • Neo

    7 2.88%
  • Panasonic

    9 3.70%
  • Philips

    25 10.29%
  • Rohnson

    0 0%
  • Rowenta

    24 9.88%
  • Samsung

    67 27.57%
  • Sang

    4 1.65%
  • Seres Vasilius

    0 0%
  • Severin

    0 0%
  • Siemens

    4 1.65%
  • Singer

    0 0%
Страница 56 от 66 ПърваПърва ... 6465455565758 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 979
Like Tree107Одобрявам

Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    16
    #826

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    Моята Miele има регулиране на мощността и го ползвам постоянно. При чисто нова торба на макс ако я сложа не мога да я мръдна по килима. Даже максималната мощност изобщо не се ползва, защото вдига вълнените килими от земята.
    Подкрепям напълно казаното, като собственик на мийле. Използвам и регулирането на мощността, и всички накрайници.
    При по-скъпите модели това става с крак, при моята се навеждам


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #827

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    И какъв е диаметъра на проклетихе тръби на мийле, в крайна сметка?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    16
    #828

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Ще Ви кажа след няколко часа.


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    16
    #829

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    И какъв е диаметъра на проклетихе тръби на мийле, в крайна сметка?
    3см вътрешен диаметър, 3.4см външен.


    Sent from my iPhone X using Tapatalk
    dodo_pv одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #830

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Някой собственик на мийле може ли да потвърди, че прахосмучачката е способна да обере трохи или нещо подобно от килим?
    Благодаря.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #831

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Направо ме срази с този въпрос. За тези пари трябва да обере не трохите, а килима. Да го изтупа, изпере и простре. Поне да беше попитал за косми от персийски килим.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #832

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Колега, космите са проблем за всяка една прахосмукачка. Обират се със специални накрайници. 32mm тръба и двигател под киловат, едва ли биха осигурили достатъчен дебит на въздуха, за да изчисти боклук от килим. Отказах се от поръчката, докато не видя на място недоразумението на мийле.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #833

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Не знам за това Мийле, но има модели на Ровента и Бош, които с турбо четка събират и човешки и животински косми без грешка и цените не са като на Мийле. В къщи ползваме Ровента с турбочетка Сенкор.
    Този пост е редактиран от SPSt; 23-12-18 в 17:11.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #834

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Колега, интересувам се от прилична прахосмукачка без торбичка, която да работи добре. Само мийле и дисон имат подходящата технология, като цената на дисон не ми харесва. Тънките тръби на мийле са недоразумение.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #835

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Я уточни "прилична" и "да работи добре". Щото ако ще даваш пари за Мийле, да събираш трохи с нея, то не си струва. Всяко Нео ще го прави. Пак повтарям Бош и Ровента имам добри модели с контейнер, че и учудващо тихи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    16
    #836

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Моето мийле струваше 300лв, на black friday го имаше на 240лв и е над 1киловат.
    Имам 3 стандартни + още 2 специални за паркет. С торбичка е, но аз държах да е такава.

    Гарантирам ти, че ще събере трохи, косми, стъкла от килим с дълга нишка, въпреки че е ниския клас на Miele.

    Всъщност прахосмукачката ме накара да си купя и тяхна пералня. И като разучавах, се натъкнах на проучване на Мийле, което показва, че близо 80% от клиентите им започват с прахосмукачка.

    Не искам да пиша повече тук, но и за прахосмукачките, и за пералните мога да разказвам много.


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #837

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    SPSt, мога само да споделя с теб какво съм прочел / проучил по въпроса за прахосмученето, но на добра воля. Ползвам 20-годишен панасоник с торбички, който отнася всяка една прахосмукачка от търговската мрежа към момента по качество на прахосмучене и производителност. Моторът и е 1300W, тръбите и са 1 1/4" (40 мм вътрешен диаметър), което гарантира недостижим към момента от наследниците и дебит на въздуха. С подходящата за нея дюза за килими, която нямам, бих могъл да постигна и скорост на въздуха, позволяваща да отделя от произволен килим всичко, с изключение на козина / косми. Налага ми се да дам пари за нещо ефективно, но без торбички, защото ще се чистят много големи жилищни площи. Единствено Дисон и Мийле гарантират високоефективно пречистване на въздуха при ниска скорост на завихрянето му. Както отбелязах, парите за Дисон идват над бюджета. А Мийле са объркали диаметъра на тръбите и мощността на мотора. Не може с тънки тръби и слаб мотор да постигнеш достатъчен дебит на въздуха. Това автоматично обрича на провал по ефективност на прахосмучене всяка една дюза за килим, без значение от профила и, освен ако не става въпрос за детска играчка или накрайник за изсмукване на сополки. За да отделиш частица от килим е необходима сила, която понякога е доста голяма. Достига се с по-висока скорост на въздуха около нея. Ако тръбният накрайник е 30, вместо 40 милиметра, площта на засмукване на дюзата пада почти двойно, за да се запази същата и ефективност (скорост на потока около контакта и с килима). Което означава двойно повече работа напред-назад.
    Цитат Първоначално публикувано от spalding Виж публикацията
    ...Не искам да пиша повече тук, но и за прахосмукачките, и за пералните мога да разказвам много.
    Важното е това, че между пералните им машини и прахосмукачките не може да става и дума за сравнение по вложени умения и техническа мисъл. Имам тяхна пералня. Но едва ли ще опра до тяхна вакуумпомпичка, освен ако не ми я подарят.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 23-12-18 в 19:21.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #838

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Спри да търсиш с тръба Ф40. Мисля, че в момента се правят прахосмукачки с 2 диаметъра-ф32 и ф36 /външно/. За по-сигурно провери какви адаптери се продават /вкл. при бай Али/. Мощността на двигателя не е 100% показател-по-важна е смукателната мощност, а тя зависи и от турбината. Сега има прахосмукачки с мотор 750-850W, които смучат много повече от предишни с 1000-1100 W. Никога не бих дал 400лв. за това Мийле дето го рекламират като знам как работи моята Ровента за 270лв. А когато търсих пробвах и подобен Бош - и той смучеше добре /въртеше здраво турбочетката/.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #839

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ами виж какво точно означава "смукателна мощност", нали затова отделих толкова време за писане в пост #838. Пишем едно и също. Каква смукателна мощност да очаквам от ф32? Нали имам и такъв Керхер, ебати и цепеницата!

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #840

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ф-то не е единственото определящо. Имам 3 прахосмукачки с ф32, като и трите са с много различна смукателна мощност. Мисля дори, че се бъркаш и при еднакви други параметри, по-малкото Ф смуче по-силно. Правя аналогия и с пневматичните харпуни, където при еднакво налягане, харпунът с по-малък диаметър тръба, изстрелва стрелата по-силно/по-далеч. В единия случай е освобождаване на въздух, в другият е вакуум/всмукване, но принципът е същия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 66 ПърваПърва ... 6465455565758 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От huba-buba във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 274
    Последно: 29-02-24, 10:16
  2. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 19:37
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе