Вижте резултатите от анкетата: Каква марка прахосмукачка имате ?

Гласували
243. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Arieli

    0 0%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    7 2.88%
  • Bosch

    14 5.76%
  • Daewoo

    8 3.29%
  • DeLonghi

    3 1.23%
  • Electrolux

    2 0.82%
  • Elite

    2 0.82%
  • Gorenje

    7 2.88%
  • Hoover

    3 1.23%
  • Karcher

    13 5.35%
  • LG

    27 11.11%
  • Miele

    14 5.76%
  • Moulinex

    3 1.23%
  • Neo

    7 2.88%
  • Panasonic

    9 3.70%
  • Philips

    25 10.29%
  • Rohnson

    0 0%
  • Rowenta

    24 9.88%
  • Samsung

    67 27.57%
  • Sang

    4 1.65%
  • Seres Vasilius

    0 0%
  • Severin

    0 0%
  • Siemens

    4 1.65%
  • Singer

    0 0%
Страница 54 от 66 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 979

Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #796

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Гранитогреса го мия с Meglio и четка. Става нов.

    - - - - - - - - - -

    Има професионална серия на Meglio, не очаквай да пише модела на Zelmer-a ти. Просто ти давам съвет от първа ръка. Тествано е с години, това са двата препарата. Другото е същото под друго име. Като студент три години работех във фирма за почистване. За препаратите знам почти всичко.
    Този пост е редактиран от Mega; 26-05-18 в 00:18.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #797

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Пичове, от 3 години се каня да взема Зелмер, ама пустата проста Самсунг с торба, не изгаря вече 5 години, а предната сдаде багажа на 3-тата година...
    Тоя червения Зелмер 764 от предната страница, днес/утре е на 380 лв при румънците. Топ цена естествено. Я ме побутнете малко...

    Калчев беше писал, че на мацка под 80 кг не е добре да се причинява "това" нещо, колкото и да е добра, пък моята жена е около 60, якичка е, ама все пак :P
    Майка ми има вече поостаряла Рейнбоу /15г+/, и зная, че е друго след водния филтър. Ама коментираните Керхер и Миеле, дали са по-добре от Зелмера? Или ако е Зелмер, дали да е от по-компактните /въпреки, че мотора е 1500вата само и не перат? /а пък има седалки, коли, тапицерии и дивани за пране, вече чакащи наложително/. Друг проблем е, че предстои местене в къща с доста стълби и там екшъна с 10 кила топуз ще го отнеса аз

    Та моля за начална скорост на коя да се мятаме


    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Колеги.
    Имам два килима с меш от вълна - към 1.5см дебели косми.
    Дали такава четка ще ми върши по-добра работа ?
    Прахосмукачката ми е Ровента от предишните модели без ЕУ ограниченията за мощност със циклон функция и контейнер. Смуче прилично добре да не кажа отлично..като се има предвид че я плащах 400лв, остава и да не смуче...
    Та някой да ми препоръча тази или подобна тип тупалка четка универсална и дали би имало ефекто от т.н. изтупване на по-пухените килими?
    Подобни тупалки ползват супер-дупер прахосмукачките не Рейбоу, само дето ще ме хванат да им платя 2к пари за рекламните им боклуци...
    Под тупалка, се има предвид наистина тупалка, която тупа. Тя е тежка с електромотор и ремъци, за тупане на матраци и подобни дебели "неща". Това от линка си е четка!

    Цитат Първоначално публикувано от doooon Виж публикацията
    От около две години използвам универсална ротационна турбо четка на Sencor SVX 110TV с ремък.Доволен съм!
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 26-05-18 в 23:12.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #798

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз взех от този Зелмер от емага. Наистина е топуз, огромен е в сравнение със сегашния ми Филипс. Трябва да има къде да го съхраняваш с кашона, че има един милион четки.
    Днес го пробвахме на сухо почистване на мокет с воден филтър при нашите. Въпреки, че бяха чистили стаята вчера със сегашната Ровента ( > 300лв някаква), в контейнера имаше доста гняс на дъното. Ако те блазни четката за матрак, то тя не е нищо особено и не се ползва при пране, а само при сухо почистване - обикновена малка четка.
    Не ми се стори изобщо тежка, но тя сегашната ми е 7кг. Като недостатък мога да кажа, че маркуча му е доста смотан, лесно се оплита и прегъва. В двата края маркуча трябва да се върти, но тук е доста по-тегаво в сравнение с Филипса.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #799

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Поръчах я тая червената. Днес цената и е вече 470 лв. Че и аз зор видях, докато разбера коя е "върховия" модел, че цените навсякъде различни... Поне е с най-мощния ел.двигател.

    Едно полезно мнение от познайте къде.... мамите
    "ediman
    # 123 17 септ. 2017, 09:09 ч. E Мнения: 1


    Червената има допълнителна четка за матрак и се води най-добрата към момента- поляците все още не са пуснали ревю, но.....е много добра. В момента има намалени е и може да се намери за 355лв.
    Всъщност 6 часа след горните иззречения, вече я закупихме. Ще се опитам да съм абсолютно безпристрастен.

    Ще започна с негативите:
    -Тежка за млади и крехки дами. !!!!!!!!!!!! Объркано описание на шишенцата в комплекта.
    -Малко по-тромаво се движи от старата ни Ровента.
    -Тръбичката е по дълга и ще се наложе да я скъся, че увисва покрай маркуча.
    -Малко шумна 4-5 степен, но няма как- много висока вмукателна мощност

    Положителните:
    Впечатлени сме с жена ми. И двамата я пробвахме и сме ---ураа : ). Чисти безупречно.
    -Има 5 степени на мощност.... и то каква...!!!!
    -Много представки, като освен тази -тупалката има специална за матрак.
    -Кабела е наистина дълъг- според описанието 7м+ тръбите и маркуча-10м общо.
    - Време за измиване на контейнера и другите елементи- около 3 минути.
    -Ето вярната употреба на шишетата: Едното е препарата за пране- със зелената капачка, който се сипва в тънкия вътрешен резервоар с вода до 1.7л, с жълтата капачка е течността против пяна, която се поставя около 50 мл. в големия контейнер, без допълнителна течност-вода. Цялото упътване е трудно за проумяване. Ако искате да ползвате прахосмукачката без хартиен филтър, трябва да заредите големия контейнер с вода до 1,3-1,5 л. вода. Вътре може да капнете няколко капки етерично масло- евкалипт или нещо, каквото ви харесва. Гледайте схема "Е".
    Все още не сме ползвали тупалката, но матраците ни са на 1 седмица.


    Хитринка.Ако Ползвате Функция пране на под, килими и мека мебел, знайте че, след употреба, трябва да пуснете 1 л. допълнително чиста вода и да пръскате,за да си прочистят тръбичките. Така ще избегнете евентуално запушване и сревизиране.

    Запомнете, Ако сте ползвали системата за мокро почистване- без сухия филтър- не забрявйте да изхвърлите течността, да почистите и да не добавяте вода, АКО решите да ползвате системата за пране. Не може да пълните вода и вдвата резервоара."

    П.С. Това за почистването на тръбичките, явно е ценен съвет, че Калчев имаше такова питане, а не съм прочел, как се е справил с проблемното запушване

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #800

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Това за прочистването на тръбичките не знам колко е вярно. През "тръбичките" и тоя шлаух минава препарат с вода сигурно разреден 1:100, не виждам какво ще му се запуши. Не пречи да се прави, ако му се занимава на човек.

    Ако нещо се запушва, това ще са тея дюзи и то от котлен камък. То затова пише да се почистват с конец.
    Но и за тоя проблем блядовете са измислили решение - https://www.youtube.com/watch?v=jB6Iys7yW6Q

    Мръсната вода минава през дебелия маркуч и телескопичната тръба, които задължително трябва да се измият след пране на килими.
    Течността против пяна не се слага 50мл, а 5 капачки, то си пише на шишето.
    Втория път пробвах без такава "анти-пяна" течност - не видях разлика.
    Общо взето 1/4 от препарата, който се зарежда в резервоара (1.7л) преко сили стига за 8-10м2 и то ако не пръскаш много яко.
    Днес взех един пулверизатор с помпа от Кауфланд. Ако не ми се занимава да слагам тоя шлаух (който е много неудобен ако не се ползва тръбата) направо пълня препарат и вода в пулверизатора и действам с него. Само покрай мебелите трябва да се внимава.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #801

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Колеги привет, моля за съвет относно прахосмукачка с мокро и сухо почистване до около 500лв( за домашно ползване). Прахосмукачката е за мои приятели, които принципно искат да си закупят същата като моята прахосмукачка ( https://www.numatic.co.uk/product-view.aspx?id=28 ). Въпросната прахосмукачка я притежавам от 2 години и принципно съм доволен, но вероятно на пазара има и по-добри предложения в посочения бюджет .Освен всичко, Numatica се поръчва от Англия и гаранцията може да се каже че е неизползваема в България. Гледам, че се коментира Zelmer 764 – той дали не е по-удачен вариант от Нуматика? Благодаря предварително

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #802

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Не мога да преценя на тази, която си дал в линка дали има турбо четка. Защото ако имаш килими, мокети и т.н. тая четка доста повече мръсотия вади от обикновената.
    Отделно от това Зелмер-а е с 4г гаранция и аксесоари за него - филтри, торбички и т.н. се намират лесно онлайн например от Ник Електрик.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #803

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Не мога да преценя на тази, която си дал в линка дали има турбо четка. Защото ако имаш килими, мокети и т.н. тая четка доста повече мръсотия вади от обикновената.
    Отделно от това Зелмер-а е с 4г гаранция и аксесоари за него - филтри, торбички и т.н. се намират лесно онлайн например от Ник Електрик.
    Имам всички приставки които се виждат от линка, но нямам идея дали някоя от тях се явява аналог на тази турбо четка. Относно гаранцията - 4г е наистина голям плюс. Касателно аксесоарите за нуматика, не мисля, че са проблем. Хепа филтри(торбички) си закупих един комплект с прахосмукачката и като гледам с какъв темп ги сменям ще имам за още 5 години(други аксесоари няма за смяна).
    Не мога да намеря в характеристиката на зелмера смукателната му мощност за да направя някаква съпоставка с нуматика, че тези мощности на двигателите явно не кореспондират много със смукателната мощност. За сравнение старата ми прахосмукачка (Rowenta RO3449) е 1900W, а нуматика е 1040W и разликата в смукателната мощност е голяма, но в полза на нуматика. Ще се разходим да видим дали го има в наличност някъде Зелмера, за да го видим на живо, защото явно отзивите за него са много добри и е сполучлива прахосмукачка. Благодаря за насоките!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #804

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Има го в Технополис, поне така пише на сайта им.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #805

    Отговор: Избор на прахосмукачка

    Здравейте колеги, моля предложете добра прахосмукачка до 200 лева. Изискванията са да е без торба, само това [emoji57]
    В къщи имаме и куче, но като цяло е важно да си е мощна и да се чисти и сменя ако се наложи лесно филтъра (HEPA)
    Мерси.


    Едит : ако може и един добър вариант за перяща до 350-400 лева ако има такива изобщо. Мерси

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от iNfRaSoNiC; 24-09-18 в 17:12.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #806

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    В къщи ползваме тази с тази турбочетка. Жената е доволна, че чисти добре, а аз, че е доста тиха. Щом имате куче, турбочетката е задължителна. Този модел прахосмукачка има в комплекта турбочетка, но е по-малка. Все пак може да се пробва с нея и ако не достатъчно ефективна, тогава да се вземе по-голяма. Цената леко надхвърля бюджета, но си струва, най-малкото заради турбочетката в комплекта. Хепа филтъра се сменя лесно, но той се и мие, както и този на циклона/контейнера/.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #807

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    В къщи ползваме тази с тази турбочетка. Жената е доволна, че чисти добре, а аз, че е доста тиха. Щом имате куче, турбочетката е задължителна. Този модел прахосмукачка има в комплекта турбочетка, но е по-малка. Все пак може да се пробва с нея и ако не достатъчно ефективна, тогава да се вземе по-голяма. Цената леко надхвърля бюджета, но си струва, най-малкото заради турбочетката в комплекта. Хепа филтъра се сменя лесно, но той се и мие, както и този на циклона/контейнера/.
    И двата линка не се отварят обаче [emoji848]

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #808

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    И двата линка не се отварят обаче [emoji848]

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    При мен се отварят нормално. Ето ги пак: https://techmart.bg/%D0%9F%D1%80%D0%...ompact%20Power
    https://techmart.bg/%D0%90%D0%BA%D1%...82%D0%BA%D0%B0

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #809

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    При мен се отварят нормално. Ето ги пак: https://techmart.bg/%D0%9F%D1%80%D0%...ompact%20Power
    https://techmart.bg/%D0%90%D0%BA%D1%...82%D0%BA%D0%B0
    А може ли някоя с контрол на мощността, това забравих да спомена за което се извинявам.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #810

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Samsung VC07K51G0HG - 279лв. Малко над бюджета е, но има всякакви накрайници и много блага екстра - бутони за управление на дръжката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 66 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От huba-buba във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 274
    Последно: 29-02-24, 11:16
  2. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 20:37
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 20:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 22:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе