Вижте резултатите от анкетата: Каква марка прахосмукачка имате ?

Гласували
243. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Arieli

    0 0%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    7 2.88%
  • Bosch

    14 5.76%
  • Daewoo

    8 3.29%
  • DeLonghi

    3 1.23%
  • Electrolux

    2 0.82%
  • Elite

    2 0.82%
  • Gorenje

    7 2.88%
  • Hoover

    3 1.23%
  • Karcher

    13 5.35%
  • LG

    27 11.11%
  • Miele

    14 5.76%
  • Moulinex

    3 1.23%
  • Neo

    7 2.88%
  • Panasonic

    9 3.70%
  • Philips

    25 10.29%
  • Rohnson

    0 0%
  • Rowenta

    24 9.88%
  • Samsung

    67 27.57%
  • Sang

    4 1.65%
  • Seres Vasilius

    0 0%
  • Severin

    0 0%
  • Siemens

    4 1.65%
  • Singer

    0 0%
Страница 28 от 66 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 979
Like Tree107Одобрявам

Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #406

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Зелмера има: сухо - в торба, мокро - воден филтър, и е перяща.
    Аз имам такъв кютюк вече над 3 г. и я смятам за една от най-удачните покупки в къщи.
    Воден филтър - под 3 микрона, Хепа - под 1 микрон + още 4 филтъра. Няма торбички, няма гълтане на мръсотия, няма консумативи - освен 1.5 л. вода.
    + Едно от възможно най-качественото почистване, дълъг кабел, 4 г. гаранция, минимални разходи, електронно регулиране на мощноста, милион приставки, телескопична тръба;
    - Тежка, но носим и водата в нея, както и част от накрайниците.
    Има 3 вариации на 919, СТ би трябвало да е с турбо четка в комплекта, която отделно е към 60-на лева.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #407

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Мерси за отговорите, продавач консултанта ми сподели, че Philips e един клас над самсунг, но пък филтрите на самсунга били по - евтини и самсунга според него по нищо не отстъпвал на филипса. Четката на филипса ми се видя много обикновена... Филипса в момента пък го има на промоция в една верига на 270 лв.
    P.S. Не съм видял горния пост. Благодаря за съвета, но се отказах от зелмера, защото нямаме домашни любимци или пък алергии (да чукна на дърво). Също така и жената по - често я ползва и не искам да хамалува с нея. Трябва ми да има голяма смукателна мощност и лесно да се поддържа. Самсунга е с Хепа 12 а филипса с хепа 10 (който се миел)(за самсунга не пише дали се мие). Самсунга няма много аксесоари като например турбо четка. Тя върши ли някаква полезна работа?
    Този пост е редактиран от boqnkov; 07-01-14 в 12:43.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #408

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз не бих си взел Samsung прахосмукачка. Конкретно предложение нямам.
    Проверете цената на консумативите и на какъв период се сменят: филтри (особено Hepa), торбички, ако имат такива и т.н. За да не изплатите още веднъж прахосмукачката за половин - една година.
    Циклонните (с контейнер) лично на мен не ми харесват. При дълги косми (коса) рязко спада мощността, защото каквито и технологии да ползват, все се заплитат и запушват входящия отвор / отвори. Поне при моя Samsung се получава така. Да не споменавам, че филтрацията след контейнера към мотора е смешна.
    jonov одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #409

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    На моята прахосмукачка в контейнера има цилиндрична ситна цедка и вътре цилиндричен нагънат филтър,който на две три изхвърляния на контейнера го изтупвам и се изчиства.За 4 години само веднъж съм сменял Хепа филтъра щото не ми се дават 60лв.,но го отварям чат пат и е чист-явно филтъра в контейнера върши добра работа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #410

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Привет на всички,които следят темата!Старата прахосмукачка издава багажа и ще трябва да се вземе нова.Хвърлих око на няколко модела в диапазона 350-400лв.Според вас колко са надеждни и читави тези?
    MIELE S-8310 CANARY YELLOW :: Прахосмукачки :: Прахосмукачки :: Уреди за дома :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria
    MIELE S-8330 MANGO RED :: Прахосмукачки :: Прахосмукачки :: Уреди за дома :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria
    PHILIPS FC-9194/01 :: Прахосмукачки :: Прахосмукачки :: Уреди за дома :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria
    Коя да избера?Приемам и други предложения за бюджета,който съм писал.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #411

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от djsmiley Виж публикацията
    Привет на всички,които следят темата!Старата прахосмукачка издава багажа и ще трябва да се вземе нова.Хвърлих око на няколко модела в диапазона 350-400лв.Според вас колко са надеждни и читави тези? MIELE S-8310 MIELE S-8330 PHILIPS FC-9194/01
    Коя да избера?Приемам и други предложения за бюджета,който съм писал.
    Ето ти върха на листа с тестовете на test.de да погледнеш най-добрите според тях модели.
    Capture.JPG

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #412

    Re: Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от djsmiley Виж публикацията
    Привет на всички,които следят темата!Старата прахосмукачка издава багажа и ще трябва да се вземе нова.Хвърлих око на няколко модела в диапазона 350-400лв.Според вас колко са надеждни и читави тези?
    MIELE S-8310 CANARY YELLOW :: Прахосмукачки :: Прахосмукачки :: Уреди за дома :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria
    MIELE S-8330 MANGO RED :: Прахосмукачки :: Прахосмукачки :: Уреди за дома :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria
    PHILIPS FC-9194/01 :: Прахосмукачки :: Прахосмукачки :: Уреди за дома :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria
    Коя да избера?Приемам и други предложения за бюджета,който съм писал.
    Миелетата са много добри машини :-) Вдигат направо ламината :-) Нооо, хепа филтъра мисля беше 60лв(ако и го сменяш всяка година ..., разбира се не е задължителен), а и торбичките не са много евтини :-)
    Върху Филипса нямам преки впечатления.

    Аз ти препоръчвам това - Bosch BGS51432 (BGS 51432, BGS-51432) - по-скъпо е, но ще си избиеш парите от консумативите. Хепафилтъра се пере и нямаш торбички. А, за тишината няма да коментирам, в пъти по тиха :-)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #413

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Този Бош ми идва над бюджета Мисля,че торбичките за Миеле бяха около 25лв за 4бр.,което си е скъпичко.... но все пак трябва да избера и купя някоя прахосмукачка.

  11. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #414

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Колега, торбичките на миеле не се сменят всеки месец. Аз например за изминалата 2013-та съм използвал 3 торбички. Така че е поносимо, а и в сайта Miele има голямо количество допълнителни аксесоари, които можеш да си купиш.
    djsmiley одобрява това.

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #415

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ivan19, какво чистиш с тази прахосмукачка, че чак 3 торбички си напълнил за 1 година? Аз съм все още с оригиналната. За около година и месец-два е пълна наполовина, според индикатора. Чистим около 50 квадрата, през ден-два.
    Иначе, оригиналните торбички са скъпи наистина. Аз съм взел едни от DM, които уж стават за моята: 4 броя + филтър бяха само 8 лв, но още не съм имал възможност да ги изпробвам, а и не знам дали да рискувам с неоригинални, предвид, че вече карам толкова много време с оригиналната... Не изглеждат зле, но не са толкова пухени като оригиналните.
    djsmiley одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #416

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Жената е подлудяла за нова прахосмукачка, та реших да вляза да почета малко, в добрият стар форум. Ама то станало страшно. ХЕПА филтри, микрони, шест степенни дезинфекции, анти незнам какви си. Още си спомням за стария добър Уралец от детството ми. Вършеше почти същата работа, но имаше недостатък - не убиваше всички познати микроби във вселената, а и как ще го обесня на майка си ............. какво е пропуснала, горката. Извинявам се за спама, ама не се сдържах.
    pitajax, jonov и KaHa харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #417

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Ivan19, какво чистиш с тази прахосмукачка, че чак 3 торбички си напълнил за 1 година? Аз съм все още с оригиналната. За около година и месец-два е пълна наполовина, според индикатора. Чистим около 50 квадрата, през ден-два.
    Иначе, оригиналните торбички са скъпи наистина. Аз съм взел едни от DM, които уж стават за моята: 4 броя + филтър бяха само 8 лв, но още не съм имал възможност да ги изпробвам, а и не знам дали да рискувам с неоригинални, предвид, че вече карам толкова много време с оригиналната... Не изглеждат зле, но не са толкова пухени като оригиналните.
    Ами и ние чистим около 50 квадрата, но един път в седмицата. Указателят не показва, че торбичката е пълна, но усетя ли остатъчна миризма на прах, веднага сменям торбичката. То така си пише и в инструкцията за ползване на прахосмукачката .
    Този пост е редактиран от Ivan19; 14-01-14 в 12:07.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #418

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Хм, това съм го пропуснал. Ще погледна довечера инструкциите - вече си понамирисва.
    Ivan19 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #419

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Преди няколко дни взех тази MIELE S-8330 MANGO RED :: Прахосмукачки :: Прахосмукачки :: Уреди за дома :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria
    Направих едно пробно чистене и първите впечатления са доста добри.Много е маневрена,доста степени на мощността и много добра сглобка.Като имам повече отзиви ще пиша как е и дали си заслужава всеки лев. Хубаво е,че има 10 години гаранция (дано не се налага ) след регистрация на сайта на Миеле.За да е валидна гаранцията се изисква да се използват само оригинални торбички на Миеле,каквито аз мисля да ползвам.Само не знам как ще разберат дали наистина използвам такива?

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #420

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ами като е отворят и видят какво е пропускала торбичката към мотора ще разберат какви си ползвал! Принципно така биха разбрали въпреки, че си е в голяма степен предположение...
    djsmiley одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 66 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От huba-buba във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 274
    Последно: 29-02-24, 10:16
  2. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 19:37
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе