Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кафемашина използвате ?

Гласували
261. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    4 1.53%
  • Arieli

    2 0.77%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    1 0.38%
  • Bosch

    6 2.30%
  • Brasilia

    2 0.77%
  • Briel

    5 1.92%
  • Daewoo

    0 0%
  • DeLonghi

    69 26.44%
  • Diplomat

    1 0.38%
  • Electrolux

    1 0.38%
  • Elite

    2 0.77%
  • Fagor

    0 0%
  • Gaggia

    18 6.90%
  • Illy

    1 0.38%
  • Jura

    5 1.92%
  • Kenwood

    2 0.77%
  • Krups

    28 10.73%
  • Monix

    0 0%
  • Miele

    1 0.38%
  • Moulinex

    0 0%
  • Neo

    7 2.68%
  • Philips - Saeco

    99 37.93%
  • Rohnson

    4 1.53%
  • Rowenta

    3 1.15%
Страница 12 от 49 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 723
Like Tree138Одобрявам

Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. krm
    krm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #166

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от krm Виж публикацията
    Saeco Primea Cappuccino Ring -моля за Вашите мнения и препоръки за този модел....
    Да не съм сгрешил форума?
    Другите два модела към,които съм се насочил са:Saeco Primea Cappuccino Touch Plus i Saeco Talea Touch Plus-дали някой може да сподели нещо за тях.Бих искал да избера една от трите,но съм много затруднен.....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #167

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Моля за съвет,машината ми за шварц кафе Бош,сдаде багажа,и съм решил да взема тази Кафемашина Heinner Essentials HCM-1200D, 1000 W, Таймер, LCD дисплей Черна - eMAG.bg някой има ли идей и мнения става ли или не,интересното е,че има таймер и като я настроя сутрин ставам и кафето е готово...Очаквам мнения и съвети...Благодарско.....

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #168

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ще дадете ли едно рамо за следните две машинки:
    Еспресо машина Philips Saeco Minuto HD8761/09, 1850 W, 15 бара, 1.8 л, Керамична мелачка, Черна - eMAG.bg
    PHILIPS-SAECO HD 8743 XSMALL BLACK

    И дали въобще си заслужават тези модели?

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #169

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ToSh1 Виж публикацията
    Ще дадете ли едно рамо за следните две машинки:
    Еспресо машина Philips Saeco Minuto HD8761/09, 1850 W, 15 бара, 1.8 л, Керамична мелачка, Черна - eMAG.bg
    PHILIPS-SAECO HD 8743 XSMALL BLACK

    И дали въобще си заслужават тези модели?
    Гласувам за първата.

  6. Banned
    Тук е от
    Mar 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    30
    #170

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз бих взел Saeco Minuto.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    3
    #171

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, от доста време искам да си взема пълен автомат и мисля, че сега е момента
    Машината ще е втора употреба, защото не мога да си позволя нова.
    Пия по 2 кафета обикновено, жената 1-2 зависи и като дойдат гости трябва да ги почерпя.
    Доколкото съм запознат смятам, че мелачката трябва да е керамична и коносовидна, защото казват че била по-тиха. Това е доста важно условие. През 2 врати спи малко дете и не искам да се събуди.
    Друго което пишат, че е хубаво е машината да е с "Heat Exchanger" а не само с бойлер.
    Трябва да е съвместима с филтър за водата, до колкото мога да намаля варовика преминаващ през машината.
    Приставки за мляко .... не са ми условие.
    Колкото по-малко екрани и електроника по управлението мисля че е по-добре.
    Смятам, че е хубаво механиката да се вади за да мога да я почиствам по-лесно.
    Бюджет 400лв, може и малко отгоре.

    Имам няколко на предвид:
    1. Saeco Intuita
    2. Saeco Giro Plus
    3. Jura C5
    4. Jura F50

    Но ако си следвам условията ... трябва да се насоча към Интуита-та. За нея съм чел негативни мнения, че не затопляла достатъчно водата.
    Приемам предложения за други марки и модели, за да можем да ги обсъдим.

    Благодаря.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,800
    #172

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Съвета ми е да си вземеш Saecо magic ,въплеки че ползвам друг модел на същата фирма,въпросния се ползва професионално по заведенията и е здрав.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    3
    #173

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Наздраве братле, по-назад си писал, че си с Talea Giro Plus, ако не бъркам. Машинката която си препоръчал е страхотна, но ми се искаше да си взема някоя с малко по-съвременен външен вид. Като чета ревюта дори и на Xelsis и Exprelia, пак има недоволни. Това малко ме отчайва. Искаше ми се да е малко по-съвременна и правеща хубаво кафе, но май ще е old school style и правеща истинско кафе
    Не съм имал удоволствието да опитам различните модели какво кафе правят и да преценя кое най би ми допаднало, затова питам вас.
    Удоволствието от хубавото ароматно кафе...... цена няма

  11. agk
    agk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    95
    #174

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Обръщам се в този форум с надеждата за добър съвет при покупката на кафемашина.
    Филтрите са : инвестиция до 250 лв, да е Saeco, да не е голяма като размери и да има известен и реномиран сервиз.
    В Техномикс и май и в ТП има промоция на PHILIPS-SAECO HD 8325 / 79 за около 200 лв. Има ли сми? Примерно-мощността е 950 W-малко е очевидно, защото другите машини са с по 1499 W и нагоре. Какво значение има това при паветнето на кафето?Питам, защото тук някой съфорумци цитират машини с цени от 500 до 1 К- нямам средства за тази цел. В Technovision.bg, където продават доста добра употребявана бяла техника има и кафемашини. Има примерно Saeco Incanto -290 лв. Моля Ви да ми дадете съвет! Или мислите , че кафе за пиене се прави само с машини с тежест от около 1 К лева? Неразбирам и за това се обръщам към Вас-знаещите! Някой от Вас написа, че в София имало места където може да направят смес от видове кафе-дайте, моля място на правенето на тази "магия".
    Благодаря Ви за отзивчивостта !
    Поздрави!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #175

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Нашата машинка е същата, аз кафе рядко пия, но жена ми я ползва по 3~4 пъти на ден, имаме я от около година. В сравнение със старата ни ДеЛонги тази работи по-добре, никога не се е запушвала и прави доволно голям каймак. Спрямо отношението цена-качество поставям на машинката отлична оценка.

    П.П. Не се подвеждай по-цената на автоматите, тя е висока не защото правят по-добро кафе, а заради множеството автоматични функции.
    tony34al одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,800
    #176

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Съществена разлика между кафеавтоматите и обикновенните машини няма.Важния плюс на автоматите е че мелят кафето в момента на приготвянето и го дозират правилно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    20
    #177

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте кафеджии ,
    решил съм да купувам и аз еспресо машина и се чудя из между две марки - Saeco-Philips или DeLonghi, като моите предпочитания са за първата. Определил съм два модела - SAECO HD-8323/39 :: Кафемашини :: Кафемашини :: Уреди за кухнята :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria и DELONGHI EC-150 :: Кафемашини :: Кафемашини :: Уреди за кухнята :: Дребна техника :: Technomarket Bulgaria. Обаче когато отидох в Техномаркет да ги разгледам, започнаха да ме разубеждават за Saeco-то по няколко причини:
    1. Откакто са ги купили Philips, качеството било леко занижено.
    2. Цедката с крема-диска била направена много сложно и когато се задръсти и трябва да се измие (а това ставало често) било почти невъзможно да се разглоби в домашни условия и трябвало да се носи в сервиза.
    3. Saeco-то не правило толкова хубав и голям каймак (дори по-скоро правило пяна, отколкото каймак) и по този показател DeLonghi-то било по-добро.

    Но незнам обаче дали на работетщите там, просто не са ги задължили да продават повече DeLonghi отколкото Saeco, защото в БГ всичко може да се очаква. Но пък дизайна на Saeco-то е много по-добър от този на DeLonghi (то прилича на изработка примерно на Neo и после просто брандирана от DeLonghi). Та молбата ми е, ако някой от съфорумците ползва въпросното Saeco, да каже наистина ли има проблеми с цедката или си е измислица.
    От прочетеното в темата, разбирам че парният резервоар е по-добре да бъде от неръждаема стомана, отколкото от алуминий, но почти никъде в характеристиките не е вписано, а по магазините в повечето случаи при този въпрос вдигат рамене и те гледат "умно".

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #178

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Взимай саекото и не се притеснявай. Може да се намери в момента на примоция за 149лв.
    Shmi одобрява това.

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #179

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз съм със 8325, което е същата машина, но с иноксов панел. Честно казано не знам как се разглобява крема дискът - имам я от 3 години и не ми се е налагало. Може би е време, но не смея да пипам, че не се знае дали ще я сглобя адекватно. За каймака... много зависи. Ако улучиш марката кафе и дозата, прави доста. Важни са и двата фактора. Най-доволен съм от Tchibo, след като пробвах всякакви скъпи и евтини кафета. Често го пускат на промоция с по 40-50% намаление и се запасявам с по няколко пакета от по 3-4 лв. всеки. Като недостатъци, макар реално да не са такива, мога да изтъкна 3 леки забележки:
    1) Крема-дискът има нужда от чалъм за да влезе адекватно (иначе ръкохватката е на една страна)
    2) При сваляне и връщане обратно на контейнера за вода се получава лек луфт долу, който ако не бъде обран, водата изтича под машината. Просто след като влезе, трябва да се притисне една идея надолу и заспива.
    3) Не ми харесва как капакът за водния контейнер просто седи върху машината... Можеше да измислят някакъв тертеплийски механизъм. Има само малки зъбчета и пада без проблем при пренасяне.
    Делонгито, както сам си забелязал, изглежда абсурдно евтина изработка, още повече че цената хич не е ниска. Аз също се колебаех за него, но като го видях просто нямаше никакъв шанс, не само спрямо саекото, а изобщо. Евтина матова пластмаса, ненапаснати елементи, ужас... Никога не съм пил кафе от нея, не коментирам.

    edit: Промоция за 142,49 лв.: http://www.emag.bg/espreso-mashina-p.../pd/DCMJJBBBM/ Направо подарък.
    Този пост е редактиран от Shmi; 11-09-14 в 20:14.
    gnf одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #180

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Бях в дилема преди седмица при избора на машина м/у 2-те марки(модела). Избрах Делонги. Въпросният кремадиск при Делонги се сваля много лесно за почистване, за разлика от Саеко. Цената му е 7-8лв, за разлика от Филипсите, където цената е 30-40. Качеството на приготвяното кафе не мога да коментирам, понеже нямам база за сравнение м/у 2-те. Каймакът при Делонги е перфектен, а жена ми е супер щастлива и доволна. Аз съм мърморана и вечно не харесвам, щото винаги може и още, но машинката не е лоша за тези пари

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 49 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе