Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 69
Like Tree1Одобрявам

Gaggia Evolution Espresso

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Ами трябва да мели по ситно. Не, че нестава и така, но старата ми машинка може и по-ситно.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #17

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Машинката почва да влиза в час.
    След няколко дни интензивна употреба вече с всякакво кафе започна да изкарва повечко каймак. Направо мога да кажа - достатъчно каймак.
    Купих 3 кафета от Халите, смлени на 3 различни, близки една до друга едрини. Най-ситния от тях е най-подходящ за машината, но и трите кафета са по моите разбирания долнокачествени като вкус, спрямо пакетираните.
    Видях, че вносителите на Gaggia също така внасят и кафе - и на зърна, и смляно. Марката е Baristo, има две разновидности за еспресо, ще ги пробвам и тях.
    Засега като че ли ще се въздържа от покупка на скъпа кафемелачка. Тамън се бях навил и вчера поръчах сокоизтисквачка от Amazon, та... бюджетът за глезотии за този месец се изчерпа.

    Като цяло - ставам все по-доволен. Машинката започна да работи като хората с различни кафета, остава да намеря и тези марки, които ми допадат най-много за нея.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #18

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    И аз си купих такава кафемашина от Техномаркет и се разочаровах от окомлектовката и.Оказа се че от 1 година Gaggia предлагат всичките си кафемашини само с крема диск
    http://nikelectric.com/product_info....oducts_id=3802
    http://www.coffeeitalia.co.uk/prodde...crema-perfetta
    Крема диска не е префектен и каймака е по-лош от Saeco Via Veneto или Делонги.Една от причините е пластмасовата тръбичка която се поставя под цедката за да не пръска през чучурите.Ако се махне и се развие разпределителя за две чаши/чучурите/ става много силен каймак/пяна по-скоро/
    Понеже имам кафемелачка Gaggia MDF си закупих от вносителя класическа цедка за 2 кафета без крема диск и сега правя истинско еспресо с естествен каймак и вкус а не тази фалшива пяна от тесния отвор на крема-цедката.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #19

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Здравейте, тъкмо и аз днес ходих да гледам една такава машина и ми направиха впечатление цедките. Бях решил и Gaggia MDF да си взимам. Това ли е играта, да се вземе отделно класическа цедка? Защо са взели да продават машините с крема цедка? Може би има обяснение. Весело посрещане на Новата Година!

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #20

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Има я. Такива като мен са причината... Просто ми се иска да пия прилично кафе без да е необходимо да си купувам мелачка за 300+ лв...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #21

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    А така или иначе ти пробва ли с нормална цедка и без крема диска дали става нещо?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #22

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Просто ми се иска да пия прилично кафе без да е необходимо да си купувам мелачка за 300+ лв...
    Оказа се, че има прилични мелници и за по 100 кинта: https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg543996

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #23

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Нормалната цедка е около 10лв но иска хубава кафемелачка/ за вкус на истинско еспресо/.Специално при Gaggia крема диска е посредствен сравнен с Делонги/ тук пък вкуса е доста по-воднист/

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #24

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Цитат Първоначално публикувано от lemrin
    А така или иначе ти пробва ли с нормална цедка и без крема диска дали става нещо?
    Ами... нямам нормална цедка - само тази, която е в комплект с машината.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Оказа се, че има прилични мелници и за по 100 кинта: https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg543996
    Хм... и как се е оказало така?
    Попрочетох доста мнения по западни форуми, според които Gagia MDF е минимума за това, което ми трябва. Срещу тях е твоята дума, че твоята мелница е върха на сладоледа...
    Отделно, предлагаш мелница, която няма как да се види наживо и трябва да се поръчва на сляпо от чужбина. В комбинация с факта, че е световно непозната и не присъства като обзор в никой от популярните сайтове... ще се въздържа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #25

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Ами аз да се похваля. Одеве си взех gaggia evolution и gaggia MDF. Кафемашината е Made in Romania. Кафемелачката е Made in Italy. Подариха ми 250г мляно кафе баристо. Купих си и двойна цедка нормална. Още не съм правил кафе, но тия дни ще пиша дали съм доволен. Дано да съм

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Хм... и как се е оказало така?
    Отделно, предлагаш мелница, която няма как да се види наживо и трябва да се поръчва на сляпо от чужбина. В комбинация с факта, че е световно непозната и не присъства като обзор в никой от популярните сайтове... ще се въздържа.
    Ми как, как... Ей тъй! Поръчах си я на сляпо - умерих.
    Ревюта и обзори не ми се пишат в популярните сайтове. Предпочитам тук да споделя.

    П.С. Можеш да я намериш под името "Espressione Professional Conical Burr Coffee Grinder"

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #27

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Добре де, тези нормални цедки за gaggia evolution отде ги купувате?
    От Енко ли?
    Колко пари струват?

    ПС - за мляното кафе Баристо, което така хвалят - пълна скръб е по-евтиното - Baristo Crema Bar. Някога може и да е било кафе, може и хубаво да е било, но е кошмарно остаряло и вонящо на леблебия в момента. Цялото е на буци, трябва да го разбиваш едва ли не.
    Знаех си, че няма да му е читава работата след като го пуснаха в женски сайт за колективно пазаруване за 3.90лв...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #28

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Цедката от Енко - 9.60 май беше. Кефето може и да е гадно, но нали е аванта Иии те не са специално за гаджиа еволюшън, а за всякаква кафемашина с 58мм цедка.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #29

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Цитат Първоначално публикувано от lemrin
    Цедката от Енко - 9.60 май беше. Кефето може и да е гадно, но нали е аванта Иии те не са специално за гаджиа еволюшън, а за всякаква кафемашина с 58мм цедка.
    Аха.
    А като ползвам обикновенна цедка - махам ли пластмасовата джунджурия, която е в момента под крема цедката?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #30

    Re:Gaggia Evolution Espresso

    Да.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам UPS MGE Evolution
    От sevo77 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 22-07-13, 13:10
  2. JAMO S-606 HCS или ELTAX Evolution 5.2
    От briton във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 16-11-12, 14:17
  3. PARROT CK3000 EVOLUTION
    От landor във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 23-09-12, 21:26
  4. Продавам Creek Evolution 2
    От Arson във форум Продава
    Отговори: 14
    Последно: 29-05-12, 22:35
  5. Turok Evolution и Direct3D
    От Tecno във форум ИГРИ
    Отговори: 11
    Последно: 19-11-03, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе