Страница 10 от 69 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #136

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    и аз моля за мнение за ACER Aspire AS5535
    http://www.handybg.com/ACER-Aspire-A...90-id1488.html

    компютъра няма да се ползва за игри...предимно офис приложения,интернет
    Благодаря за всички мнения !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #137

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Ако няма да се играе на него повече от 2 гб РАМ не ти трябват. Има по-евтини оферти които са и с по-орязани параметри но все ще вършат работа.

  4. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #138

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Някой гледал ли е офертата на МТел "M-Tel NET Book"?
    http://www.mtel.bg/main_pages/si.php...k_18.12.BG.pdf

    Искам да избера един, за да го ползва жената (за интернет + филми), а аз да ползвам USB/VMC модема.

    Задължителни условия:
    Цена - до 60 лв. месечно.
    HDD > 100 GB

    Това стеснява избора до:
    MSI WIND
    HP 2133
    ACER One
    Toshiba NB100

    Предпочитам ХР пред VISTА, както и 24 месеца гаранция пред 12 месечна такава.

    По изписаните изисквания победител излиза Toshiba NB100.

    Други мнения?

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #139

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от prt
    Някой гледал ли е офертата на МТел "M-Tel NET Book"?
    Аз избрах MSI-я за подарък на любимата вчера, много "по-женствен" с белия си цвят и заоблени форми, а 10 инчовия пред 8.9 е определено предимство при едни и същи габарити, диска е WD, камерата е 1.3 пред 0.3 има и SD карт четец. Определено ще се изкефи повече...

  6. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #140

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Аз избрах MSI-я за подарък на любимата вчера, много "по-женствен" с белия си цвят и заоблени форми, а 10 инчовия пред 8.9 е определено предимство при едни и същи габарити, диска е WD, камерата е 1.3 пред 0.3 има и SD карт четец. Определено ще се изкефи повече...
    А да те питам какво точно ти струваше? Малко объркваща е офертата. Звъннах на *88, но и девойката пита 2 пъти някого и така и не разбрах колко точно ще плащам месечно. Трябвало и някакъв пакет за данни да се вземе освен обявените 59,90 лв.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #141

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от prt
    А да те питам какво точно ти струваше? Малко объркваща е офертата. Звъннах на *88, но и девойката пита 2 пъти някого и така и не разбрах колко точно ще плащам месечно. Трябвало и някакъв пакет за данни да се вземе освен обявените 59,90 лв.
    59.90лв.

  8.  
     
  9. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #142

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Други мнения за офертата на МТел?

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #143

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Както обещах на @prt. MSI Wind U100....
    Значи, след като го разопаковах, първото нещо което направих е да му прецакам гаранцията, като го отворих отдолу за да му добавя 1гб рам. Има стикер на един от болтовете а трябва да свалиш капака на дъното. Лаптопа си идва с автоматична инсталация при първото пускане. Премина успешно без въпроси за серийни номера и както се очакваше от отзиви по разни форуми ( Wifi-то започна да се държи странно ( кънект-дискънект до побъркване ). Пак от тези форуми се разбира, че проблемите с това се оправят чрез изтеглянето на най-новите драйвери. Както и стана. С изключение на този проблем, всичко друго заспа. SD четеца пое без проблеми high-capacity SD карти 8гб, а в спецификацията пише, че няма да има проблеми до 16гб. Всичкия софт в най-новите му версии се инсталира без никакви проблеми и аномалии. Цялата блу периферия се исталира без проблеми - принтер, телефони, ГПС....Като производителност сложи в джоба моя стар HP8220 1.76 Центрино с 2ГБ рам. Имах резерви към резолюцията на екрана 1024х600 но се оказа приличен, разбира се това не е лаптоп за графична работа, но за целите за които се купува - става. Иска малко свикване с клавиатурата и 8% по малките клавиши. Интересно след инсталацията процесора се рапортува като двуядрен или такъв с HT. Не съм запознат много с тези Атом, но и нямам намерение да го правя.
    Очарован съм като цяло, два-три часа по късно беше инсталиран със всичко необходимо и...мога да кажа че това е единствения лаптоп който съм купувал и не ми е правил или почти не правил никакви проблеми със софт, драйвери, поведение или друго.

    Тук искам да дам и малко отзиви за VMC усройството за интернет. Производител ZTE които правят и модемите на BTK ADSL. Погледнах го с големи резерви и с право. И тук имаше малко игра, както и с WIFI-то на лаптопа. Оказа се че най-новите драйвери от официалния Vodafone сайт не работят. Работят само с поставените в него драйвери и vodafone mobile connect software. След вкарване в usb-то, се локализира като USB Flash, autorun-ва инсталацията в самия него , инсталира необходимите модем драйвери и след минута си готов за връзка. Тоест, където и да решиш да го полваш няма нужда от допълнително носене на драйвери и програми. Отделно отстрани на устройството има MicroSD слот в който можеш да си вкараш такава и сложиш цяла операционна система както и други портейбъл програми. Търси 3G мрежа но ако не намери такава кънектва по GPRS,където разбира се скоростите са по малки. Приятно устройство което си заслужава.

    Като цяло съм много доволен от комплекта

  11. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #144

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Благодарско за ревюто! Пропусна да споменеш няколко неща:
    1. Батерията колко държи при прилично натоварване - включен WiFi и гледане на филм примерно?
    2. Става ли за филми със субтитри или си е мъчение. Звукът как е?
    3. Колко свободни GB остават за пълнене?
    4. И най-важното - жената хареса ли го?

    Добавено:
    Вече е късно. Закупих лаптопа. Жената го харесва много. В МТел казаха, че от всички модели - точно този се харчи като топъл хляб.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #145

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте,

    Пред дилема съм при избор на лаптоп. Ще ви бъда благодарен, ако получа още няколко мнения относно моделите на които съм се спрял, тъй като вече чух няколко противоречиви мнения на IT специалисти. Ето част от моделите на, които съм се спрял. Подчертавам, че като параметри са различни!

    http://laptop.bg/#/details/DELL/6/1923
    http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1818
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09045200

    Ще бъда благодарен, ако ми препоръчате други модели или марки!

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #146

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    изобщо не са кой знае колко различни

    но си забравил да кажеш най-важното - за какво ще го ползваш, защото гледам си се спрял на модели с що-годе свестни видеокарти, така че подозирам прикрито желание за игра, прав ли съм?

    аз клоня към http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1818 по ред причини:
    1. не плащаш операционна система
    2. 4 гиги рам
    3. хубаво видео (като за лаптоп)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #147

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Съгласен съм FearME, наистина не съм посочил. По скоро ще го ползвам като домашен компютър. Много ми се иска да го ползвам за игри, но за съжаление няма време за това. Приятел ме посъветва да е с отделна видеокарта, защото другата взимала от RAM-та на компютъра. От друга страна един "специалист" днес ми каза, че ASUS тъй като били водещите производители на компоненти, влагали в своите машини по некачествени компоненти (каквото и да значи), а за другите марки произвеждали по - качествени компоненти. Незнам дали е вярно.
    Водещето в избора ми е да е сносна машината, със що-годе добри параметри за момента и добър дизайн не на последно място. Бях чел някъде, че лаптопа бил като мобилния телефон - трябвало да му се радваш и да ти приляга.
    Другото е, че незнам къде мога да видя на живо лаптопа - ASUS-a, тъй като не се доверявам на снимки в нета.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #148

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Забравих да попитам още - чувал съм, че Intel Pentium - ите "греели", за това било по - добре процесора да е Intel Core 2 Duo. Дали е така?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #149

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Дали някой би споделил ценните си познания с мен ....все пак???

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #150

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Не слушай градски легенди, а си вземи това, което ти харесва и ти е по джоба.
    Аз също непрекъснато повтарям [и си държа на ината], че AMD са "печки", но ако някой ме накара да го докажа или да се обоснова защо не трябва да си купува AMD ще ми е невъзможно да го направя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 69 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе