Страница 9 от 69 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #121

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте,
    дойде време за покупка на лаптоп . Та значи след бая ровене си харесахме това :

    http://explore.toshiba.com/laptops/q...X305/X305-Q701

    Лаптопа ще се ползва озновно за Adobe Collection , CorelDRAW , 3D Max и подобни , за някоя друга игричка и HD филмчета на LCD.
    Но , заслужава ли си парите ?
    Има ли нещо по-добро , на подобна цена ?
    Сервиза на Тошиба в БГ , как е ?

    Ako някой има мнения и препоръки , моля да сподели

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #122

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Тошиба имат един от най-добрите сервизи в страната. А машината която си избрал е просто слънце. Можеш да хвърлиш поглед и на XPS серията на Dell. Ако ще купуваш лаптопа обаче от щатите , гаранцията не се покрива в европа което е малко стресиращо.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #123

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Благодаря за информацията . Това че Тошиба имат добър сервиз е много важно за мен.
    Като се имз в предвид , че лаптопа ще се ползва основно вкъщи (като второ PC) и мнооо рядко ще се разнася , се спрях на тези два модела :

    http://explore.toshiba.com/laptops/q...X305/X305-Q701

    http://explore.toshiba.com/laptops/qosmio/G50/G55-Q802

    Та , дилемата е кой от двата е по-добрият избор ?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #124

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    Като се имз в предвид , че лаптопа ще се ползва основно вкъщи (като второ PC) и мнооо рядко ще се разнася...
    не да ти троша хатъра, но след като няма да пренасяш компютъра, защо ти е преносим компютър? за 1/2 от същите пари ще вземеш поне толкова хубав настолен, на филмите няма да се звериш на 18.4" (в случая с G55, който е с по-голям дисплей), а и аз поне не съм забелязал работата на лаптоп да спори повече отколкото на "неудобен" настолен. някак си, в леглото по корем, усещаш corel-a по-различно отколкото мобилизиран на бюрото

    разбира се, парите и мераците са си твои, но отново подчертавам - при липса на нужда от мобилност, даването на тези пари е трошене на орех с атомна бомба...

    иначе и двете машини са си зверове, но плащането на цената им трябва да бъде оправдано с НУЖДА, иначе си остава чисто и просто прищявка или сляпо следване на модата (нека не се заблуждаваме, сега всяка фльорца тръгна с лаптоп, не защото й трябва за бизнеса с разнос на тигани от врата до врата, а защото това й придава "тежест" )

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #125

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не да ти троша хатъра, но след като няма да пренасяш компютъра, защо ти е преносим компютър? за 1/2 от същите пари ще вземеш поне толкова хубав настолен, на филмите няма да се звериш на 18.4"
    Мерси за мнението , псулютно съм съгласен , НО основно лаптопа ми тряя защотоооо няма място в къщи , а приятелката ми иска свое PC. Просто няя где да се сложи още една щайга. А филмите си ги пускам на LCD TV , така че няя да се ползва за тва .
    Питането ми беше основно за това дали си заслужава Intel® Core™2 Duo Processor P7350, Toshiba Quad Core HD Processor на G50 срещу
    Intel® Core™2 Duo Processor T7350 на X305 . Не съм запознат с естеството и разликата на споменатите процисори и затова питам

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #126

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Core2Duo Ще ти свърши чудесна работа и за работа и за HD филми. Няма смисъл от 4 ядрен процесор освен ако не ти трябва много изчислителна мощ. Ако ще се поиграват 3D игрички е добре да се вземе машина с "външна" видео карта (избягвайки 8ма серия на nVidia заради фабрични дефекти) с някое ATI HD2x00 или nVidia 7x00 видеокарта.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #127

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Ми тия и двата лаптопа са с
    NVIDIA® GeForce® 9700M GTS 512MB GDDR3 discrete memory + up to 1791MB shared memory w/NVIDIA® TurboCache™ technology
    PCI-Express™ x16 graphics subsystem, featuring

    Това става ли като видео карта ? Все пак няя да има гаранция

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #128

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    може ли да се вземе до 700 лв с ддс нещо хубаво , на което да се гледат филми на 1920 х 1080 с битрейт над около 20 ?
    става въпрос за пълна конф. - настолен ИЛИ
    , замислям се и за лаптоп , да кажем за до 1000 , но ме интересува същото нещо ,
    - какъв процесор ми е нужен за да гледам такива филми , предполагам тези от 5ххх ще станат , но не съм сигурен за тези от 2ххх серията.
    - задължително без ОС
    - батерия да държи повече от 2,5 часа под товар (филми с висока резолюция)
    - отделна видео карта , не държа да е високо честотно произведение на изкуството , но да има едно 128 собствени , по възможност гддр3 , без да дърпа от рама...
    - харда и рама , не ме интересуват
    - марката не ме интересува , но ако има международна гаранция би било добре

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    7
    #129

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Моля за вашето компетентно мнение относно този лаптоп: Въпроса ми е дали става за гледане на ХД филми без насичане и разминаване на видеото със звука?Благодаря на отзовалите се!

    15.4"" Widescreen WXGA (1280x800) with Truelife, glossy
    256MB ATI® Mobility Radeon HD 3450

    2.0 mega pixel Camera - CCFL

    LCD Back Cover: Plum Purple Microsatin Finish

    Pentium Dual Core T2390 (1.86GHz,533,1M)
    Memory Dual-Channel 2048MB (2x1024) 667MHz DDR2 SDRAM

    250GB Serial ATA (5400RPM)
    8X Slot Load CD/DVD Writer (DVD+/-RW)

    Intel High Definition Audio 2.0

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #130

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Всеки компютър с двуядрен процесор е идеален за гледане на HD филми без забележки.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #131

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте. Ще си сменям лаптопа, защото много остаря, вече има-няма 6 годишен стана и просто му е време, защото идва малко слабичък за много от нещата за които го използвам. Това което търся ще се ползва за всичко: за офис, за филми, и т.н., като целта е да е нещо което ще изкара едни нови 5-6г. докато остарее морално или докато се развали. Порових тук-там и изборът в момента е сведен до следните 2 модела:
    1. MSI MEGABOOK GX620X-064BG, http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09041871, цена 2249лв.
    и
    2. ACER AS5930G-733G32Mn, http://www.bul-market.com/bg/ezine/s...g32mn-15-4.php, цена 1830лв.
    Спрях се на тях заради: новия чипсет, FSB на 1066, видеото 9600GT (не че ще играя, но точно вграденото видео на сегашния ми лаптоп остаря най-бързо, сега дори за HD видео не става).
    Въпросът е кой от двата варианта си струва повече?
    Разлики почти не виждам, но предполагам че има такива, не знам и дисплеите как са, кой се вижда по-добре, а и като качество също нямам идея.
    Съвети?

    Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #132

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Хайде, никой ли няма някакви впечатления поне от един от тези 2 лаптопа?
    Ако ще поне от марките впечатления пак ще са от полза.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    4
    #133

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Интересувам се от мини преносим компютър. С малки размери, който лесно и безпроблемно може да се пренася при пътувания.Ще го ползвам предимно за филми, музика и интернет затова трябва да има Wi-Fi. Ще го използвам предимно на почивка, където нямам достъп до техника, на път в автобуса или колата, вкъщи имам достатъчно мощен компютър затова тук няма да го ползвам. Още не съм се определил с ценовия диапазон, но като гледах моделите варират от около 500 до 1000лв, така че тези граници са допустими. Другите ми специфични предпочитания е да е малък, лек и удобен за пренасяне, също така да има достатъчно мощна батерия, за да не умира бързо. Ще се радвам на помощ при избора от ваша страна.

    П.С. Разгледах цялата тема, но се говореше предимно за големи преносими компютри, тежки и с голям екран, които не ме устройват. Предварително се извинявам ако вече е обсъждан този въпрос, но съм го пропуснал при невнимание.


  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    4
    #134

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Загледах се в Технополис на едни мини преносими компютри и ми хванаха окото два модела на Gigabyte, и двата вървяха по около 1000лв парчето


    M912 (1.0)

    http://www.gigabyte.com.tw/Products/...ProductID=2835

    M704 (1.0)

    http://www.gigabyte.com.tw/Products/...ProductID=2712

    Понеже съм нямал никакви впечатления от тази марка бих искал да попитам дали е надеждна и продуктите й са качествени?

    Гледах и няколко мини модела на Asus, но четох в темата, че марката не става и се отказах. Друга марка, която гледах беше Acer.

    Ще се радвам да помогнете с избора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    16
    #135

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте!Спрял съм се на този модел лаптоп -
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09045774
    Въпроса ми е,заслужава ли си парите,добра ли е видео картата,кажете си мнението,което уважавам защото виждам,че тук има много разбиращи хора.Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 69 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе