Страница 8 от 69 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #106

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    СТРУВА СИ!!!
    Изобщо не виждам как може да сравняваш FSC и ACER със DELL...
    Не съм съгласен че F&S не са добри
    вярно че имат и бюджетни модели но и dell са с такива .
    Аз ползвам Lifebook серията и съм доволен.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    90
    #107

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    момчета,

    Въпроса беше дали бюджетен модел(каквито имат всички марки) ще покрие изскванията които аз имам.
    Никога не съм си и помислял че Dell за 2300лв ще работи по-зле от Aser за 1500, а и вече 1500 лв едва ли е бюджетната серия.

    Въпроса е ако някой се е сблъсквал(или използвал) лаптопа си за гледане на HD филми, и дали например модела на Aser от 1500 лева ще се справи. Дали няма да си имам проблеми да пусна сигнала през DVI към телевизора. На какво да се наблегне като се избира - на по-мощен процесор, на видео карта или и на двете.

    Ако се погледнат предлаганите модели се набива на очи че Toshiba, HP и FSC почти нямат модели с HDMI или DVI, Sony са доста надути цените, Dell само по-скъпите модели имат HDMI, Aser (на хартия) най-добре се представят, и като цени също са ОК.

    мерси на всички които отговориха и на тези които ще отговорят.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #108

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Ха да питам и аз нещо.
    Мислех да ръфна тема, ма явно при наличието на тази не е удачно.
    Имам нужда от 2 броя средна ръка, читави машинки.
    Единствени условия - физически здрав и с яка батерия. Ако има сом-порт - ОК, ако не, предполагам има подходящи съединители през USB-то.
    Не трябва голям ресурс нито на процесор, нито огромна памет, нито някакви велики екстри.
    Няма да седи на бюро. От време на време ще е изложен и на атмосферни условия.
    Аз ползвам IBM, дето е сравнително подходящ за целта, ама сегашните модели от такъв клас са над 3 бона, а ми идват малко множко. Ако няма никакъв вариант......може и да рипна, но все пак предпочитам да се посъветвам, за което благодаря предварително.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #109

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    кажи по-скоро за какво ще ти трябва, за да преценим процесор, памет и т.н.
    иначе всеки иска "яка батерия"
    а и какъв ти е бюджета... това "средна ръка" за различни хора е различно

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #110

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    @mano chao - обърни внимание на MSI, горе долу в момента се оказват най-добро отношение ( възможности/пари )
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036020

    @patra6kov - след като ти трябва нещо което ще се ползва във всякакви атмосферни условия и не са необходими супермощни параметри - то трябва да търсиш т.н. millitary grade laptop. Itronix е една от фирмите предлагаща такива. В ebay могат да се намерят такива на много прилични цени...и ако имаш познат в САЩ или опит с покупки онлайн - go ahead.
    ITRONIX GoBook II IX260 RUGGED TOUCHSCREEN P4 LAPTOP XP

    Meeting military specifications for ruggedization(die cast magnesium), the GoBook II can perform in conditions that would stop an ordinary notebook computer in its tracks. Operating at -10°F to 140°F and still operate in downpouring rain of 4 inches per hour, the GoBook II will survive some pretty rigorous conditions.
    http://cgi.ebay.com/ITRONIX-GoBook-I...QQcmdZViewItem

    http://search.ebay.com/search/search...fsop=32&fsoo=2

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #111

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Понеже чета едни и същи коментари през 5 поста предлагам някой от модетаторите да избаца следното най-отгоре: (може да се добавят други въпросчета, често повтарящи се)

    Ако имате проблем с избора на лаптоп и искате да зададете въпроса си тук моля отговорете на следното преди това:
    1. За какво ще използвате продукта (къде)?
    2. Какъв е ценовия ви диапазон?
    3. Има те ли други по-специфични предпочитания, например да най-много 15' или да не тежи повече от 2 килограма...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #112

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    Понеже чета едни и същи коментари през 5 поста предлагам някой от модетаторите да избаца следното най-отгоре: (може да се добавят други въпросчета, често повтарящи се)

    Ако имате проблем с избора на лаптоп и искате да зададете въпроса си тук моля отговорете на следното преди това:
    1. За какво ще използвате продукта (къде)?
    2. Какъв е ценовия ви диапазон?
    3. Има те ли други по-специфични предпочитания, например да най-много 15' или да не тежи повече от 2 килограма...
    Сори, ако съм спец, няма да питам.

    1. Ще се ползва за работа , ще се търкаля из коли и ще бъде на обекти, извън офис.
    2. 0т 500 до 5000 добре ли е?.....ако има нещо подходящо за няколко стотака - супер, ако няма под 2 бона - ясно. Нали затова се пита.
    3. Не. Никакви, освен ясно споменатите в поста.

    Така добре ли е?

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #113

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    то трябва да търсиш т.н. millitary grade laptop. Itronix е една от фирмите предлагаща такива. В ebay могат да се намерят такива на много прилични цени...и ако имаш познат в САЩ или опит с покупки онлайн - go ahead.
    Благодаря много, за това не се бях сетил. Опит с и-бея нямам, по-скоро ще помоля някой дето има. Да ми пратят от някъде също е вариант, ама май много време ще отнеме..
    А бе линка дето е с единят от моделите...........не е ли мноо тънко? 200 долорес ми се вижда много евтино, да не е някое дърво?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #114

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    @patra6kov не исках да засегна никой, извинявам се ако нещо съм те обидил , просто така се получава че някой има питане и казва моля помогнете да си избера нов лаптоп, следва въпрос или кратка дискусия за какво ще се ползва и така нататък и чак тогава конструктивен отговор. Просто да се избегнат много постове ако човекът директно споменава желанията/изискванията си още в първия си пост, по-бързо ще се намери отговор пък и после е по-лесно да се чете и да провериш дали вече твоя проблем не е дискутиран.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #115

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    @patra6kov не исках да засегна никой, извинявам се ако нещо съм те обидил , просто така се получава че някой има питане и казва моля помогнете да си избера нов лаптоп, следва въпрос или кратка дискусия за какво ще се ползва и така нататък и чак тогава конструктивен отговор. Просто да се избегнат много постове ако човекът директно споменава желанията/изискванията си още в първия си пост, по-бързо ще се намери отговор пък и после е по-лесно да се чете и да провериш дали вече твоя проблем не е дискутиран.
    OК де, няма грижа. Това, което казваш е точно така, ама има едно "но". Аз /например/ ако съм запознат повече отколкото съм, ще питам, аджеба я речете нещо за еди-кой си модел на едикоя си марка без да умувам повече.
    А отделно, реших, че инфото дето давам е достатъчно ама.......нейсе. Може би на ваше място и аз бих попитал за повече подробности.
    С две думи - батерия и здравина. Ама, нищо повече! И 256 памет ми стига.......


  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #116

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от patra6kov
    Благодаря много, за това не се бях сетил. Опит с и-бея нямам, по-скоро ще помоля някой дето има. Да ми пратят от някъде също е вариант, ама май много време ще отнеме..
    А бе линка дето е с единят от моделите...........не е ли мноо тънко? 200 долорес ми се вижда много евтино, да не е някое дърво?
    200 долорес е текуща цена, 400 както се продаде този от линка не е изобщо зле за лаптоп с тези параметри и предвиден изключително за работа във всякаква среда, дори и дъжд, осветената отдолу клавиатура пък е нещо незаменимо и в ситуации със слаба светлина. Всичките им модели имат и RS232, което ме навежда на мисълта, че евентуално може би ще го ползваш като диагностичен център за автомобили. Както и да е, защитата на тези устройства е нещо което си плаща гяволука. Не мисля, че за 500лв+доставка мито и ДДС можеш да си намериш нещо така защитено, както и с дисплей с тъчскрийн...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    8
    #117

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте, бихте ли ми препоръчали лаптоп,който да струва около 1 000 лв.,нов, мах 15",здрав ,с добра батерия - ще бъде използван предимно за презентации.Важно е модела да не дава фабрични дефекти,и да няма проблеми с драйверите.(имам един Dell - Inspiron 1380 на който не му тръгва драйвера за wireles-а..., ако някой помогне и за това ще е супер.)Като цяло идеята ми е да може да се ползва за офис работа - мейли,презентейшъни,интернет банкиране,складова програма...и т.н. , но да става и за заабавление - филми,музика,игрички (не от сериозните) . Ми засега това се сещам.Ако има още ве дописвам.

    П.Ц. А да, откъде мога да взема карта с драйвер за да си пусна wireles-а през каартовия четец ?

    Голямо благодарско !

  16. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #118

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    За драйвери пробвай това:
    http://support.dell.com/support/topi...468&l=en&s=bsd

    Цитат Първоначално публикувано от krassick
    П.Ц. А да, откъде мога да взема карта с драйвер за да си пусна wireles-а през каартовия четец ?
    Това нещо, не го разбрах!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #119

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Всичките им модели имат и RS232, което ме навежда на мисълта, че евентуално може би ще го ползваш като диагностичен център за автомобили.
    Vag Com a спокойно работи на USB. За останалите коли забрави - скъпи програми ,капризни.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    8
    #120

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Разглеждах и се спрях на това => http://www.computernet.bg/index.php?...mart&Itemid=26 - Дали е добро ? В смисъл дали е претенциозно,дава ли дефекти и разни подобни ...

    А за тези какво мислите => http://www.technopolis.bg/product.php?pid=142

    http://www.technopolis.bg/product.php?pid=138

    @ vandal мерси,ама това го пробвах преди и не стана.Някъде по-надолу в страницата на Делл пишеше,че моят модел имал проблеми с качването на драйвер за уайърлеса и затова в комплекта/кашона е даден драйвер ,който е на външна карта,а не на диск.За съжаление в моя комплект нямаше такава карта...

    И за тези се колебая => Satellite L300-11G
    Intel Pentium Dual Core T2370 (1.73GHz, 2MB L2 Cache)/ 1GB (DDR2-667MHz)/ 200GB SATA (5400rpm)/ 15.4" WXGA TruBrite (1280x800)/ DVD Super Multi drive DL/ Intel GMA X3100 up to 358 MB total available graphics memory with 2 GB system memory / 56K/ LAN/ Wireless LAN (802.11б/g)/ 3x USB 2.0/ Integrated 0.3 Megapixels Video Camera, Integrated microphone for Voice over IP/ Express Card Slot, 2 memory slots/ NO OS, McAfee® Internet Security Suite 2008 30 days Trial, Toshiba ConfigFree™, Connectivity Doctor, SM BIOS complaint/ 2 години международна гаранция/ 2.72kg
    Цена: 1040 лв с ДДС

    Satellite L300-11L
    ntel Pentium Dual Core T2390 (1.86GHz, 2MB L2 Cache)/ 1GB (DDR2-667MHz)/ 250GB SATA (5400rpm)/ 15.4" WXGA TruBrite (1280x800)/ DVD Super Multi drive DL/ Intel GMA X3100 up to 358 MB total available graphics memory with 2 GB system memory / 56K/ LAN/ Wireless LAN (802.11б/g)/ 3x USB 2.0/ Integrated 0.3 Megapixels Video Camera, Integrated microphone for Voice over IP/ Express Card Slot, 2 memory slots/ Win Vista Home Premium, McAfee® Internet Security Suite 2008 30 days Trial, Toshiba ConfigFree™, Connectivity Doctor, SM BIOS complaint/ 2 години международна гаранция/ 2.72kg
    Цена: 1150 лв с ДДС

    Моля,дайте ми съвет ,кой модел/марка да предпочета.

    Малко съдействие ???

    Глас в пустиня...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 69 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе