Страница 11 от 69 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #151

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от fisherman
    Забравих да попитам още - чувал съм, че Intel Pentium - ите "греели", за това било по - добре процесора да е Intel Core 2 Duo. Дали е така?
    В момента не съм виждал лаптоп с процесор който да не е Core 2 Duo технология - дали е пентиум или целерон.( за нов говоря)
    има и икономични процесори Intel Atom - пак поколение над ПЕнриум. Аз съм с Центрино Пентиум на лаптопа и е по-студен от прехваленитеTurion

    За да ти дадем адекватно мнение- кажи за какво ще го ползваш ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #152

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    За да ти дадем адекватно мнение- кажи за какво ще го ползваш ?
    Цитат Първоначално публикувано от fisherman
    По скоро ще го ползвам като домашен компютър. Много ми се иска да го ползвам за игри, но за съжаление няма време за това. Приятел ме посъветва да е с отделна видеокарта, защото другата взимала от RAM-та на компютъра. От друга страна един "специалист" днес ми каза, че ASUS тъй като били водещите производители на компоненти, влагали в своите машини по некачествени компоненти (каквото и да значи), а за другите марки произвеждали по - качествени компоненти. Незнам дали е вярно.
    Водещето в избора ми е да е сносна машината, със що-годе добри параметри за момента и добър дизайн не на последно място. Бях чел някъде, че лаптопа бил като мобилния телефон - трябвало да му се радваш и да ти приляга.
    Другото е, че незнам къде мога да видя на живо лаптопа - ASUS-a, тъй като не се доверявам на снимки в нета.
    Общо взето е това. Ще ви бъда благодарен, ако споделите мнението си за написаното в предишния пост;

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #153

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Почти всеки нов лаптоп находящ се понастоящем в магазините ще ти свърши работата на домашен компютър без изискване за игри. 2-3-4 гб РАМ не трябва да е водещо във избора - понастоящем един so-dimm ddr2 800MHz - 2GB струва 24-25 долара и може да бъде ъпгретнат по всяко време. Поглеждаш в джоба си колко има. Отиваш някъде където има избор ( ТМ,ТП ) и където всеки може да се види отворен, пуснат и пипнат, харесваш си големината на екрана 14,15,17 която ти допада, ако няма да се мести много и ще стои главно удома 17 инчов с максималната резолюция ( някъде до 1440х900 ) и задължително матов а не Glare-та и други простотии е добър избор. Екрана не можеш да подмениш нито надградиш в бъдеще. Освен 17 инчов дисплей печелиш в добавка и цифровата клавиатура в дясно, която често поради липса на място я няма в моделите с по-малки от 17 екрани. Това е важно ако си свикнал да въвеждаш стойности с нея. После гледаш всички останали параметри. Търсиш максимума разбира се, но на подходяща цена. Съгласно визираната цена на паметта - ако в избора има лаптопи със еднакви или близки параметри но се различават в инсталираната рам 2 вместо 4 гб или дори 1 вместо 4 гб, но разлика в цената е 200-250-300 лв - избираш този с с най-малката рам щото за 50 долара ще изхвърлиш инсталираната и ще сложиш желаните 4гб. Ако ще пускаш на LCD TV филмите - HD видеокарта е must have. Дали ще взима рам за видеото или ще е със собствена - перформънса и на най-смотаните видеокарти ще е достатъчна за домашна употреба без геймърски или визуално моделиране изисквания. Гледаш да има всички възможни екстри и надбавки вградени - card reader-и,blu,wifi,camera за да не го кичиш после с донгъли разни. Качеството и избора на всички останали параметри ще зависи от боливанските рупии които си заделил, както и дали си фен на определна марка или не.

    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09046288 е добра алтернатива на избора ти на ASUS по горе, без да претендирам, че съм нацелил най-изгодния модел на MSI, който се предлага в момента. Така няма да се притесняваш за "по-некачествените" компоненти в асус-а

    Цитат Първоначално публикувано от prt
    Добавено:
    Вече е късно. Закупих лаптопа. Жената го харесва много. В МТел казаха, че от всички модели - точно този се харчи като топъл хляб.
    Няма начин да не го хареса Да си го ползва със здраве....

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #154

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    В момента не съм виждал лаптоп с процесор който да не е Core 2 Duo технология - дали е пентиум или целерон.( за нов говоря)
    има и икономични процесори Intel Atom - пак поколение над ПЕнриум. Аз съм с Центрино Пентиум на лаптопа и е по-студен от прехваленитеTurion

    За да ти дадем адекватно мнение- кажи за какво ще го ползваш ?

    Малко светлина в тунела:

    Intel Core 2 Duo Т5ХХХ,Т7ХХХ, - хубави процесори от средния клас на intel за мобилни компютри, 35W
    Intel Core 2 Duo PХХХХ, SPХХХХ - високия клас с всички екстри на подобаваща цена обикновенно около 25W
    Intel Dual Core T3ХХХ - Нисък клас, 35W, намален кеш, но 64 битови
    Intel Dual Core T2ХХХ - Нисък клас, 31W, 32 битови, стара архитектура, за предпочитане само пред Celeron.
    Uxxxxx- обикновенно са супер икономични процесори на понижено захранване и честота - 9-17W

    В общи линии това са актуалните мобилни процесори на интел. Celeron според мене не си заслужава да се коментира.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #155

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Благодаря Tommorow за изчерпателия отговор. Какво все пак ще кажеш за твърденията относно ASUS-a? При 17 '' лаптопи батерията не свършва ли по - бързо, съответно по - често зареждане, а оттам по - малък живот ?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #156

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от fisherman
    Благодаря Tommorow за изчерпателия отговор. Какво все пак ще кажеш за твърденията относно ASUS-a? При 17 '' лаптопи батерията не свършва ли по - бързо, съответно по - често зареждане, а оттам по - малък живот ?
    Това s 17" Лаптоп е маркетинг - реално нито е мобилен компютър, нито настолен! Напоследък всички са полудели да си купуват лаптопи, е да ама разликата с настолен компютър е осезаема. За жалост се разбира чак когато хвърлиш пари за подобна вещ.

    Относно качеството на преносимите компютри лидера е един - IBM, за съжаление тази марка беше купена от Lenovo, но техните модели все още се отличават от тези на Lenovo. Познават се по някой специфични надписчета Thinkpad и червеният поинтстик вграден в клавиатурата. Който е писал на клавиатура на Thinkpad знае за какво говоря.

    Малко по конкретно - ако ще се ползва за вкъщи, обичайните мултимедии, интернет и чат пат некоя непретенциозна игра може да се хвърлиш на ето това http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09049498 . Приличен среден клас лаптоп за без пари, защото е застаряващ модел, но пък ще се справи с обичайните задачи. Има всичко необходимо, като изключим bluetоoth, ама не може и вълка сит и агнето цяло. Видеото се справя доста по-добре от вградените такива, а и може да го свържеш към обикновен CRT телевизор за да не се мъчиш да гледаш филми на "смотаната" ТN матрица. Качеството на изработка на това Леново е на ниво.

    Относно живота на батериите може да се спомене следното: Ползваш, не ползваш капацитета и пада ден след ден, защото li-ion елементите стареят относително бързо. Примерно вчера една нова Тошиба Portege показа 7% спад на капацитета на батерията след като беше стояла 1 година на склад в кашона си. И това от модел който е пуснат с цена 3000$. Какво остава за евтините масови лаптопи!
    Разбира се че 17" харчи повече енергия, но като ще купуваш 17 инчова тава (4-5 кг) явно ще си го ползваш у вас където изниква въпроса защо ти е батерия тогава? Ако искаш работа на батерия значи ти трябва за навън, а там да разнасяш 17" кютук е немислимо. По добре потърси 13" или 14" (около 2кг) със сигурност ще са по скъпи, но предимствата им са незаменими! Примерно Toshiba U400 -14Y - всички екстри накуп, само видеото не е много за игране, но пък си е 1080p !

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #157

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Съгласен и несъгласен с фрагменти от двата съвета по горе.
    Ако искаш лаптоп, препоръката ми е, не по голям от 15 инчов. В края на краищата търси се мобилност, а не анаеробна тренировка. Неслучайно [марковите] ноутбуци с по малки дисплеи са по скъпи и то значително.
    Очевидно е, без да те обижда забележката ми, че търсиш и имидж в покупката на лаптоп, така че моята препоръка, за да не изглеждаш смешен ... не по голям от 15 инча.
    Не обръщай внимание на съвета на Tommorow, относно цифровата клавиатура, той боледува от любов по математиката и сметките, обича и е обичан от счетоводителка, няма как да ти даде друг съвет. [Това е шега Tommorow, не се коркай]

    Ако нямаш проблем с очите, търси максимална резолюция както написа Tommorow. 50% от "фейса" на лаптопа е дисплея.
    Аз съм с 15"-ов дисплей с резолюция 1680 х 1050. Невероятна матрица. Действа подтискащо на собствениците на лаптопи със същите размери, но с по ниска резолюция.

    Задължително glare покритие, противно на съвета на Tommorow. Не заради някакви рекламни фрази на производителя. Лесно се чисти. Особено ако имаш деца в къщи, ще оцениш препоръката ми.
    Моя и на жена ми дисплеите го чистя за по малко от минута и не остава нищо по тях, дори само с дъх и мека кърпа.
    Дисплеите на децата ... само дисплеи, те са с настолни ... направо ми идва да се самоубия. Специален препарат, само в една посока, мажа, въртя и гледам на светлината. Като има останали следи, мръсотия или от препарата, колкото и да е качествен, пак мажа, пак гледам. Е не е работа това.

    За IBM или Lenovo ... не знам, наистина евтин, но пък ... по мое мнение са доста, доста далеч вече от лидерите производители на преносими компютри.
    Или поне това, което се предлага тук. Сигурно колегата Colonelo има повече опит с тях, особено ако работи с тях, но ... аз не бих се доверил на тази марка за имиджов лаптоп.
    И ... Colonelo, това червеното или синьото между "G", "H" и "B" на клавиатурата не се казва pointstick, а "клитор".

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #158

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Амилото ми е с 1680х1050 и знам разликата при графична работа или програми с много менюта в четерите посоки на екрана Но комай вече много рядко се произвеждат или ако да са в лаптопи в ценовия сектор 2500+ лв. Няма смисъл да дискутираме предимствата на това или онова положение ако той/тя не може да сиго позволи. Когато съветвам когото и да е било във форум или в живота - винаги започваме с това: колко пари има или колко пари е заделил и тогава се търси най-добрата цена/възможности независимо от марката. Дават се няколко предложения. Изборът си остава негов ( неин ). Гларето е гот за чистене, но не е гот за работа - невероятно неудобно е да гледаш отражението в монитора си на всеки светлинен източник зад тебе ( лампа, прозорец ) в екрана си. Лятото като ти светне слънцето в стаята.....После - всяко дори най-незначително докосване на екрана остава отпечатък, който дразни и те провокира да го изтриеш. Пак казвам, много хора си купуват лаптоп за домашни непретенциозни нужди просто с цел пестене на място и след това едва няколко пъти годишно този лаптоп напуска бюрото си ( много често преместван само до леглото или дивана за повече удобства при някой дивхикс ), ето защо 17 инчов е за предпочитане а батерията в такъв случай е по-препоръчително да се свали ( стига модела да позволява работа без батерия ) защото до 2 години тя е умряла така или иначе от чардж/дисчардж и после 180+ лв за такава.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #159

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Определено ще е 15'', ще ми се да е с добра видеокарта, не толкова за игри колкото за 3D програми. Снощи работих на настолния и положението беше трагично, но няма и какво друго да е - все пак е на 7-8 години. Искам отново да попитам за онова с частите на ASUS-а в по - предишен мой спот. Както казва Tommorow една от причините за покупката е пестене на място, а не мода или нещо подобно. Детето искало нещо да гледа или играе, спи или има гости - настолния не се ползва. Относно парите, тъй като това е основен фактор 1300 - 1400 с ДДС. Трите модела на които съм се спрял по - горе са в този диапазон, като изключим HP-to. Сигурно е заради операционната система.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #160

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от fisherman
    Определено ще е 15'', ще ми се да е с добра видеокарта, не толкова за игри колкото за 3D програми. Снощи работих на настолния и положението беше трагично, но няма и какво друго да е - все пак е на 7-8 години. Искам отново да попитам за онова с частите на ASUS-а в по - предишен мой спот. Както казва Tommorow една от причините за покупката е пестене на място, а не мода или нещо подобно. Детето искало нещо да гледа или играе, спи или има гости - настолния не се ползва. Относно парите, тъй като това е основен фактор 1300 - 1400 с ДДС. Трите модела на които съм се спрял по - горе са в този диапазон, като изключим HP-to. Сигурно е заради операционната система.
    fisherman явно няма да можем да ти строшим мераците за Асуси и Павилиони и други подобни ширпотреби. Видеокартите с които са оборудвани посочените модели са 64 битови и са най ниското стъпало. Поинтересувай се как се държат в игра, има достатъчно сайтове за това. Нищо под 9600GT и Ati 3650 не става за комфортна игра на нативна резолюция. Относно марките попитай някой който ги сервизира. Кои ходят най-малко в сервиза

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #161

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    От скоро и вкъщи се пръкна лаптоп Asus M51VR-AP138. 15", с отделна видеокарта 256 МВ и с цифрова клавиатура. В процеса на търсене се оказа, че 15-инчовите лаптопи с допълнителни номера вдясно са рядкост.
    Допълнителните цифрички ще се оценят от хора, които си ги ползват в работата. На клавиатурата се свиква и мога да кажа, че е удобна. Процесорът е C2D 5800 и към момента нямам забележки към работата на машината - инсталирана е Виста. Игри не играя.

    Само да вметна нещо за Lenovo.
    Lenovo не просто купиха марката ThinkPad.
    Компанията Lenovo, бившето име на която е Legend, дълги години произвеждаха лаптопите на IBM. ThinkPad в моите очи от многото тестове и компютърна преса, която съм прочел са еталон за надеждни, производителни бизнес компютри.
    Така, че това предложение в Техномаркет за момента е наистина добро, включително и като цена. Носи на още памет - може да са 4 ГБ.

    Добавено: Преди малко се върнах от Техномаркет. Евтиното Lenovo не е от серията Thinkpad. Личи му, че е правено с по-малко ресурси - тъчпада е по-смотан, колонки и т.н.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #162

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Уважавам мнението ти Colonelo, но не съм споменавал, че ще ползвам лаптопа за игри (по - горе съм обяснил защо). Плюс това, мисля че споменах за какво ценови диапазони говорим, така че явно ще е "шир потреба". Питал съм точно тези хора - хората в сервизите - един от моделите по - горе е точно такъв - DELL. Но ... би ли ми препоръчал някой който не е "шир потреба" и отговоря на моите, респективно на твоите критерии лаптоп, като се придържаме за темата все пак, а не развиваме темата за видеокартите, кото явно се разискват обстойно в други теми на този форум. Благодаря!

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #163

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от fisherman
    Определено ще е 15'', ще ми се да е с добра видеокарта, не толкова за игри колкото за 3D програми. Детето искало нещо да гледа или играе, спи или има гости - настолния не се ползва.
    От написаното горе разбрах че ще е за игри за дете, но може да съм сбъркал! с "ширпотреби" имах предвид това което се купува в БГ, а то е ниския и по-рядко средния клас. Павилионите са от няколко месеца на нашия пазар и като дизайн и параметри са невероятни, но ремонта на подобна машина отнема много време защото частите идват бавно от друг континент. Ако има някой от Стемо в форума нека да потвърди!
    Асус бих купил само като се уверя в качествата на корпуса и след тест. Не ми допадат заради ниското си качество, иначе са натъпкани с екстри и са за малко пари (ама хубаво и евтино трудна работа )

    Относно модела на Леново, разбира се че не е IBM-ски, знаех го и преди да пиша за него, просто го видях в техномаркета и се учудих как китайците заимстват дизайна от ИБМ, даже новите им модели са само Thinkpad-и (имат поинтстик и син ентер). Та какво както не е ИБМ, все пак получаваш доста екстри и сравнително стабилен корпус вече за едва 850 лв. Обаче май нямаше кирилица на клавиатурата (БДС)
    А относно видеото му, то е доста посредтсвено пише 256 мб, но взема част от системната. Реално би трябвало да е 64 МБ (глупавата Турбокеш технология )
    Модела не блести с нищо, но все пак за 850 лв няма друг такъв, да не говорим, за Fingerprinta

    За малко повече пари това също не е зле http://www.technopolis.bg/product.php?pid=950 с подаръци даже. А и вградения Bluetooth e голяма екстра, нищо че има USB донгъли.

    Аз лично държа на мобилноста защото мъкна мобилен PC всеки ден и предпочитам малки и здрави машинки с 12-14" дисплей.

    PS: случи се, така че един Thinkpad T23 падна от 4,5 метра височина, нямаше сериозни поражения по корпуса даже и батерията не успя да изхвръкне. Разбира се уиндоуса беше запецнал, но екрана си светеше с последното което е било на него. След рестарт не тръгна, после ходи на ремонт

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #164

    Re:Помощ при избор на преносими компютри.

    Мисля, че избора ми се сведе до тези две предложения
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09045037
    Asus M51VR-AP138
    Какво мислите?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #165

    Re:Помощ при избор на преносими компютри.

    Един от факторите беше, както казах по - горе е бюджетът - 1300 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 69 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе