Страница 5 от 69 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ruj
    ruj е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    7
    #61

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте аз също търся лаптоп, който основно ще се ползва за интернет и филми, които искам да гледам на LCD телевизора.
    Много съм боса по тази тема и от цялото си ровене из Интернет по този повод разбрах че е хубаво лаптопа да има dvi изход.
    Цените на такива лаптопи са доста над моя лимит, но днес попаднах на тези два лаптопа Benq:

    http://get.bg/catalog/product_info.p...ducts_id=25330

    http://get.bg/catalog/product_info.p...ducts_id=25331

    Бихте ли споделили мнение за тези лаптопи надеждни ли са и дали ще вършат това, за което искам да го ползвам.

    Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #62

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    И аз съм се замислил за лаптоп с HDMI вчера видях един MSI в Технополис за около 1400 лв. Добри характеристики имаше с Gforce видео карта ако не се лъжа и процесор на Intel. (може и да бъркам) Само дето никой не може да ми каже доколко си заслужава подобен лаптоп. MSI са известни с дъната си , при това много хора се оплакват от тях.
    Принципно съм по навит за лаптоп на ASUS, на с подобни характеристики не мога да намеря никъде.
    1

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #63

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от ruj
    Цените на такива лаптопи са доста над моя лимит, но днес попаднах на тези два лаптопа Benq:
    http://get.bg/catalog/product_info.p...ducts_id=25330
    http://get.bg/catalog/product_info.p...ducts_id=25331
    тези лаптопи НЕ стават за HD филми, ако това е целта на връзването им към телевизора. ако искаш безпроблемно да гледаш high definition филми (особено 1080) ти трябва двуядрен процесор!

  5. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #64

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    ТОЧНО СПОМЕНАТИЯ Е ТАКЪВ И АЗ ГО ГЛЕДАХ НО МИ СЕ СТОРИ ДОСТА ЕВТИН И НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е УЛОВКАТА.Ориентирах се към TOSHIBA P200 D - 120 = който е със същите параметри ,но все пак марката е по известна. Вярно и цената е малко отгоре но не знам . Ако някой има решение за подобен 17" лаптоп подходящ за HD филми да прати линк.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #65

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09034439
    Е подобен, това което не ми харесва е АМД процесора.
    Гледам на сайта на Асус моделите от серия F са с подобни спецификации и по цена трябва да са близки, но никъде не виждам оферти за тях.

  7. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #66

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Какъв е проблема при AMD процесорите. Аз например всичките ми компютри са с AMD , като се почне от Дюрона на 700, Атлона и сегашния. Мисля ,че избора не е голям или AMD или Интел . Според мен специално при лаптопите има голямо значение сглопката , материалите, екрана. Има такива с еднакви параметри като процесор, нарддиск, памет и др , а с голяма разлика в цената. Та затова търся и аз мнение на хора които са ползвали MSi и гореспоменатия Тошиба

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #67

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Ами уж харчат повече и батерията на лаптопа заминавала по-бързо с този тип процесори, макар че на това твърдение някои хора ще се противопоставят. Свързано е с опции на процесорите за понижаване на честотите, което май при АМД не е толкова добре измислено.
    Не казвам че са лоши процесори, просто моят следващ ще бъде задължително с Интелски процесор.Просто лично мнение

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #68

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Добре, и на мен ми идва реда да задавам конкретни въпроси. Обикалям от известно време и съм се спрял на няколко възможности:1
    1. Asus - 1500 BGN
    15,4 " , Intel Core 2 Duo T5450
    Ati Radeon X2300
    160 GB, bluetooth, wireless draft-n, camera, built-in microfone, DVD supermulti , mnogo eksti i DVI out, DOS OS, 2 years warranty
    2.Acer za 1600 lv
    Intel Core 2 DUO T 5450
    Ati Radeon HD 2400XT, 250 GB, vsi4ki ostanali ekstri s DVI out, samo Draft-n nyama i camerata ne se varti.Windows Vista 1 year warranty
    3. Dell Inspiron 1520 N- http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529946- за 1800 лв и таз мощна видео карта възможно ли е да няма HDMI или DVI, и що ще да го оборудват само с толкова малко рам. Може и да е грешка...
    4. Dell Inspiron 1525 N - http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529972 - като за 1550 лв е добре, обаче видео картата ми се струва че ще е слабичка , а пък е с така необходимият ми изход.

    Дайте съвети, основно ме интересува видео картата и други работи че да мога да пускам филми на ЛЦД-то,иначе ще го ползвам основно за писане и тук -таме малко Counterstrike

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #69

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Нищо не си споменал за това дали видеорама е шаринг и на кои, както и това с колко рам върви всяка конфигурация - в момента има много модели които базово от магазина се дават с пълните 2GB, а това не е без значение за избора. Много често тези с 512MB са с 2х256 тоест и двата ти слота са заети - ъпдейт - автоматично прави 512-те непотребни. Не на последно място е резолюцията на екрана...аз например съм бил винаги готов да дам 200-400лв в повече за 1440х1024 а не ужасните 1280х800....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #70

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Всичките са с по 2 GB DDR 2 RAM, доколкото разбирам на всичките видеото е шернато или поне не е означено че има собствен vram. Но при лаптопите много трудно се намират модели с нешернато видео. Тези на Ати са с Хипермемори, макар че идея си нямам какво точно значи това.

  13. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #71

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Аз я взех Тошибата и сега съм много давален Има всякакви изходи плюс HDMI мощна карта и процесор и галям екран. Ако няма да носите лаптопа постоанно с вас това е избора. Ако ще го носите цесто трябва ви 15 инча.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #72

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Аз се бях насочил към един Асус, но днес случайно влязох в Технополис и тъкмо тогава поставяха табелата за едно Фуджицу за 1500 с подарък безжичен рутер. Не му мислих и го взех - с относително мощна видео карта, 250 Гб хард, камера, интелски процесор Т5450, вграден микрофон и 2 Гб ДДР и най-важното - има ДИВИАЙ изход, който ми дава така необходимата свобода. Единствения недостатък - няма блутуут. Но това не е проблем.
    Първите ми впечатления след няколкото сменени Acer-а са много добри. Много ергономична клавиатура, засега дори така оплюваната Виста се държи много добре. Готина опцийка е възможността да се изключи от потребителя безжичната мрежа и вентилатора. Абе за като за цената си с 15,4 инчовия екран е повече от добре.

  16. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #73

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Вчера взех една книжка , която се разпространява в Техномаркета -казва се потребител и уж е направена да подпомага потребителите. В нея имаше ставнителни тестове на десет лаптопа. И внея прочетох следната глупост; При работа дълго време на ток от мрежата батерията трябвало да се вади защото се презареждала. Според мен това е невярно и лаптопа може да си стои включен с адаптера постоянно към мрежата. Ако се заблуждавам моля опровергайте ме. Съвременните зарядни устройства са направени така ,че придостигане пълния заряд токът им намалява до нула и практически спират да зареждат.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #74

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Поне досега не съм забелязал подобно нещо за лаптопите, които са ми минавали пред очите. Когато се заредят се променя индикацията че батерията е пълна, би следвало и да спрат да зареждат, още повече сутринта адаптера е хладен, ако съм оставил комп-а изключен, а ако съм го оставил да си тегли сутринта адаптера е горещ.

  18. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #75

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    при мен е същото

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 69 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе