Страница 57 от 69 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #841

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    Чудя се какви са тези Лаптопи с по 4GB и макс. 8GB RAM които сте посочили по горе че ще се купуват, вече сме почти 2020 година. Това е много малко RAM просто е смешно, всяка година трябва все повече RAM памет.
    Телефона ми е с 8GB RAM LPDDR4X, повечето нови телефони имат по 6 и 8 GB RAM, а пък Самсунг Note 10 има 12GB RAM.
    Моят Лаптоп е с 32GB DDR4 (а е на 2 години стар), а някой е тръгнал да купува лаптоп през 2020 година с 4GB RAM просто е много смешно това. Замислете се ?
    Ето ви една статия да се образовате малко:
    https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0...B5-317281.html
    Това е някакъв сарказъм нали ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #842

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    На масовката(за така наречените ежедневни задачи) й стигат 4 GB RAM. Даже процесори като Celeron 3867U или Celeron 4205U напълно ще удовлетворят изискванията.
    Ето евтини лаптопи за тази цел ----> Lenovo V130-15IKB - 81HN00UJBM или Lenovo IdeaPad S145-15IWL - 81MV0050RM.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #843

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Аз бих казал че на 90 процента от юзърите и 2 гб рам ще им свършат работа за фейсбук,месинджър и you tube.Всъщност това са и нещата заради които повечето хора си купуват лаптоп.Лаптопа ми беше с 3 гб рам, така си беше купен, и с Win 10 и за гореупоменатите дейности се справяше отлично, смених едната плочка та станаха 4 гб рам и честно казано не виждам разлика.В task menager а преди паметта заемаше при сърфиране и клипчета около 60 до 70 процента, а сега с двайсетина по малко, но в никакъв случай не усещах лагване или липса на памет.Ако говорим за игри например, макар че аз лично на лаптоп никога не бих играл игра,личното ми мнение е че дори и към настоящия момент 8 гигабайта качествена памет в съчетание с добра видеокарта и процесор са напълно достатъчни.Много ме озадачават хора които казват че, 8 да не кажа и 16 гигабайта памет им не стигат, винаги се питам за какво използват толкова лаптопите си, по няколко спътника ли упавляват и координират с тях не знам.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #844

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Единствено ако ОС е windows, програмираш или ползваш виртуалки има смисъл от повече рам
    ponyasd одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #845

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Аз бих казал че на 90 процента от юзърите и 2 гб рам ще им свършат работа за фейсбук,месинджър и you tube.Всъщност това са и нещата заради които повечето хора си купуват лаптоп.Лаптопа ми беше с 3 гб рам, така си беше купен, и с Win 10 и за гореупоменатите дейности се справяше отлично, смених едната плочка та станаха 4 гб рам и честно казано не виждам разлика.В task menager а преди паметта заемаше при сърфиране и клипчета около 60 до 70 процента, а сега с двайсетина по малко, но в никакъв случай не усещах лагване или липса на памет.Ако говорим за игри например, макар че аз лично на лаптоп никога не бих играл игра,личното ми мнение е че дори и към настоящия момент 8 гигабайта качествена памет в съчетание с добра видеокарта и процесор са напълно достатъчни.Много ме озадачават хора които казват че, 8 да не кажа и 16 гигабайта памет им не стигат, винаги се питам за какво използват толкова лаптопите си, по няколко спътника ли упавляват и координират с тях не знам.
    Има много приложения, с които за да работиш ти трябват поне 32/64 GB RAM или повече - софтуер за видеообработки, специализирани изчисления, чертане и така нататък, включително и виртуализации на други системи. Това, че ти ползваш лаптопа само за пишеща машина и видео плеър, не означава, че всички го ползват за това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #846

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Несериозно е хора с фиксирано работно място да използват лаптоп за оръдие на труда. Това особено се отнася за работа ,където се изискват значими хардуерни ресурси като програмиране, проектиране, архитектура и т.н. Масовката използва лаптопи ,защото твърди че пести място. Иначе,когато се купуват хладилник ,пералня,телевизор въобще не гледат за пестят място.
    ponyasd одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #847

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Според мен е несериозно и хора вадещи си хляба с тия дейности да си убиват ежедневно по 8-10 часа очите с умрелите лаптопски матрици .Моят монитор е Делл и е на 10 години.С S-PVA матрица на Самсунг без абсолютно никакъв ШИМ по цялата скала на яркостта, струва 150 лева втора ръка към момента и като го сранявам с напиканото 15,6 инчово трептящо дисплейче на лаптопа на един познат ( Asus ROG Strix нещо такова) струващ близо 3000 ми става смешно.Но и avenge е прав човека, това че аз не ползвам, не значи че няма хора които наистина да имат нужда от такива мощни мобилни устройства които да разнасят насам натам по обекти, строежи и т.н.Чуденката ми е по скоро за "геймърите" които напират за лаптопи от по 5-6000>>> лева, чета в един специализиран наш форум дето търсят препоръки.За мен едиственото смислено обяснение е че тия хора просто не си знаят парите, докато аз освен че и чисто финансово не бих могъл да си позволя, съм и малко прагматик и старомоден.
    jonkobg и emil vasilev харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #848

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Несериозно е хора с фиксирано работно място да използват лаптоп за оръдие на труда. Това особено се отнася за работа ,където се изискват значими хардуерни ресурси като програмиране, проектиране, архитектура и т.н. Масовката използва лаптопи ,защото твърди че пести място. Иначе,когато се купуват хладилник ,пералня,телевизор въобще не гледат за пестят място.
    Несериозно е твоето твърдение! Аз работя като програмист и работя точно на лаптоп. Има си докинг станция, към която се закача и го ползвам с външен монитор с по-голям размер и по-добро качество. Има моменти, когато се налага лаптопа да се носи в къщи или на друго място, това с десктоп машина няма как да стане.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #849

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    AMD представи следните мобилни процесори:
    MODEL CORES/THREADS cTDP6 (Watts) BOOST17/BASE FREQ. (GHz) RADEON™ GRAPHICS GPU CORES L2 / L3 CACHE (MB)
    AMD Ryzen™ 7 4800H 8C/16T 45W Up to 4.2 / 2.9 GHz Radeon™ Graphics 7 12
    AMD Ryzen™ 5 4600H 6C/12T 45W Up to 4.0 / 3.0 GHz Radeon™ Graphics 6 11
    AMD Ryzen™ 7 4800U 8C/16T 15W Up to 4.2 / 1.8 GHz Radeon™ Graphics 8 12
    AMD Ryzen™ 7 4700U 8C/8T 15W Up to 4.1 / 2.0 GHz Radeon™ Graphics 7 12
    AMD Ryzen™ 5 4600U 6C/12T 15W Up to 4.0 / 2.1 GHz Radeon™ Graphics 6 11
    AMD Ryzen™ 5 4500U 6C/6T 15W Up to 4.0 / 2.3 GHz Radeon™ Graphics 6 11
    AMD Ryzen™ 3 4300U 4C/4T 15W Up to 3.7 / 2.7 GHz Radeon™ Graphics 5 6
    AMD Athlon™ Gold 3150U 2C/4T 15W Up to 3.3 / 2.4 GHz Radeon™ Graphics 3 5
    AMD Athlon™ Silver 3050U 2C/2T 15W Up to 3.2 / 2.3 GHz Radeon™ Graphics 2 5

    и Radeon™ RX 5600M--->
    :
    Model: AMD Radeon™ RX 5600M
    Family: AMD Radeon™ 5000M Series
    Line: AMD Radeon™ RX 5000M Series
    Type: Notebook
    Compute Units: 36
    Boost Frequency: Up to 1265 MHz
    Game Frequency*: Up to 1190 MHz
    Peak Pixel Fill-Rate: Up to 80.96 GP/s
    Peak Texture Fill-Rate: Up to 182.16 GT/s
    Peak Half Precision (FP16) Performance: 11.66 TFLOPs
    Peak Single Precision (FP32) Performance: 5.83 TFLOPs
    ROPs: 64
    Stream Processors: 2304
    Texture Units: 144
    Transistor Count: 10.3 B
    Memory Speed (Effective): 12 Gbps
    Max Memory Size: 6GB
    Memory Type (GPU): GDDR6
    Memory Interface: 192-bit
    Max Memory Bandwidth: 288 GB/s
    4K H264 Decode: Yes
    4K H264 Encode: Yes
    H265/HEVC Decode: Yes
    H265/HEVC Encode: Yes

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #850

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Intel бавно, но сигурно губи много позиции. Освен малко по-високи честоти, другото им изобщо не е за хвалене - уязвимости, нанометри, високи цени и така нататък.

    - - - - - - - - - -

    Ето и малко по-подробно по темата, процесори, по-производителни от intel, с по-малко TDP и много по-добра вградена графика.
    https://www.kaldata.com/%d1%85%d0%b0...00-326619.html
    Този пост е редактиран от avenge; 07-01-20 в 19:40.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #851

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Няма значение ,че AMD Ryzen™ 4000 Series Mobile са по-бързи. Intel си има Project Athena, където ще раздава лепенки.Ето на какви условия трябва да отговарят лаптопите.

    1.Ready to go before you are: Modern Connected Standby and Lucid Sleep features implement fast wake with a simple lid-lift, push of a button or quick fingerprint recognition.

    2.Performance and Responsiveness: Intel® Core™ i5 or i7 processors, Intel® Core™ vPro™ i5 or i7 processors withIntel® Dynamic Tuning Technology, ≥8GB DRAM dual channel mode and ≥265GB NVMe SSD, including Intel® Optane™ memory H10 options.

    3.Adaptive Intelligence: Features such as far-field voice services and support for OpenVINO™. Designs based on 10th Gen Intel® Core™ processors codenamed “Ice Lake” bring broad scale intelligent performance to the laptop with Intel® Deep Learning Boost.

    4.Battery Life: Fast-charging capabilities over USB Type C, integration and optimization of low-power components, co-engineering support for power efficiency, along with platform optimization.

    5.Connectivity: A fast and persistent connection with Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) and optional Gigabit LTE. Connect to billions of USB Type C devices with Thunderbolt™ 3, the fastest and most versatile port available 5.

    6.Form Factor: Touch display, precision touchpads and more in sleek, thin-and-light and 2 in 1 designs with narrow bezels for a more immersive experience.

    Project Athena Fact Sheet

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #852

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Така е, за всеки влак си има пътници. Въпроса е, че тези на интел доста намаляха и в скоро време може и да не останат много.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #853

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Нещо като "пораснало" Centrino се опитват да налагат май?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    24
    #854

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте! Сега и аз имам едно питане. Бихте ли ми препоръчали лаптоп до 2000лв. Скоро имах проблем с едно HP Gaming Pavilion и затова си търся негов заместник. Търся си модел оптимално добър за тази цена, като в лутане и толкова четене, вече тотално се обърках. По-скоро проблема ми е на коя марка да заложа в този ценови диапазон?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #855

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте,
    Идва време за смяна на работната ми машина и съм изправен пред дилема.
    Търся лаптоп с цифров блок на клавиатурата, 15.6 инча. Ще се използва за работа и със счетоводни програми, освен стандартното сърфиране в интернет /често с много отворени табове, вкл. от различни браузъри/, офис пакет, гледане на ютуб, слушане на музика и т.н. Може да се наложи използване и на виртуално РС. Игри категорично не играя, по понякога обработвам снимки и сглобявам клипчета.
    Като минимални изисквания съм поставил: процесор i5 или i7, 16 GB RAM, 480 GB SSD, IPS display, Windows 10. Ако извежда и хубав звук към аудио изходите, няма да се разсърдя.
    Проблемът е, че нищо читаво не срещам. В смисъл, всички нови машини, които съм пипнал, стоят адски кекави, ненадеждни; производителите са започнали и от пластмаса да пестят. DELL G3 серията ми грабна окото, но те пък нямат БДС клавиатура. В краен случай това може да се преглътне, макар че на нов лаптоп не ми се лепят букви.
    Досега ползвах една Тошиба Текра и с тази машина само не съм се къпал и пържоли не съм начуквал. Жалко, че Тошиба се оттеглиха от този бизнес.
    Другият вариант е втора употреба. Знам, че АйТи-гурутата на този форум са категорично против, но далеч не съм съгласен, че всичко втора ръка е събирано от боклука и го възприемам като хипербола. Няма как някой да събере 500-600 бройки от един модел от сметището А пък и са минавали няколко машини на старо висок клас през мене и категорично са били по-добри от масовките по магазините.
    Та, ако не харесам нещо ново, смятам да се хвърля на старо Фуджицу Селсиус с ново SSDили на някой от върховите модели на Lenovo или DELL.
    Ако някой има идеи за надеждна нова машина, моля да сподели.
    Бюджетът е до 2200-2300 лв. Може и по-евтин, разбира се, но опитът ми показва, че в ниския ценови клас не може да се разчита на надеждност и гладка работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 69 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе