Страница 63 от 69 ПърваПърва ... 13536162636465 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #931

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    За момента не си струва покупката на лаптоп,ОСВЕН ако не да пра6 с оглед на възвращаемост от работа/печелене на пари.

    Аз се бях насочил към Леново с 4500-4600U процесор, но прочетох негативни мнения на сервизни техници за дефекти на Леново от последните 1.6 години и се отказах от марката, макар че е най -бюджетно изгодната откъм параметри/ цена.

    Сега явно отивам на покупка към Ацер swift или Асус вивобук или зенон бук(или както се казваше).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #932

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    Тоест линка който съм пратил е гд най-доброто за тия пари така ли да разбирам ?
    ЕДИТ: Сега видях че е с двуядрен процесор. Това не е ли голям минус ?
    Да, ако намериш за тези пари процесор с 4 ядра, ама едва ли. Изключваме умрелите pentium/celeron процесори. Реално за офис работа, интернет, филми и по-леки игри (стига и видеокартата да го позволява), двуядрен процесор с 4 нишки ще се справи.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #933

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Изобщо не ги и гледам тия пентиуми и селерони. Набелязах още няколко модела с 4-ядрени процесори, но гледам повечето AMD са с Vega 8/10, която като я сравнавам с Nvidia MX250 примерно е доста по-зле, поне по интернет сравненията.
    Гледах и няколко вариянта до около 1400лв, но много разлика няма. Гледах и от частни лица, нови лаптопи но без гаранция, доста по-добри характеристики, но без гааранция незнам. Дават ли дефекти първите 2 години или ако има проблеми след това се появяват ?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #934

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Едни и същи модели са с поне 300лв нагоре - да си ги държат , аз не съм на зор .
    Най-много в краен случай да взема някой РС/работна станция втора ръка от тия дето внасят/продават подобни за 300-400лв и да купувам евентуално чак на есен.
    Или да изкормя един стар НР с Атлон64 (смятай коя година е ) и да сглобя нещо долу-горе съвременно за същите пари ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #935

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Ето какви конфигурации измисли министъра на образованието за учениците.
    заповед № РД09-2925/26.10.2020г. на министъра на образованието и науката,

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,258
    #936

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Това коя калинка го е написала?
    Изисквания като за military grade laptop и тежащ не повече от 1.5кг?
    Нататък спрях чета, защото няма смисъл.

    Има някъде на склад явно за без пари, които да се осчетоводят като нови за поне 1000лв./ бр.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    26
    #937

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Аз не бих си взел втора ръка лаптоп от тези по 300-400 лева, които се водят реномирани. Вътре да отваряни, сменяни с кой знае какви некачествени части и повечето такива модели, които се предлагат са по над 10 години. За нищо не стават в днешно време.
    И аз си търся съвременен лаптоп и съм много объркан с това рязко поскъпване. Преди в Технополис и Техномаркет имаше едни ноутбуци на Acer и Lenovo по 500 лева и нещо изчезнаха и ги няма никъде дори и в Интернет.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #938

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    С много грешни стереотипи сте за употребяваните лаптопи, както е между другото за климатиците втора употреба!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    26
    #939

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    При климатика може и да няма значение, че е на 10 години. Ако е запазен, топли и охлажда. Но при лаптопите не може лаптоп на 10 години да върви перфектно със софтуер, създаден 2020 година. Няма как да смогне. И пак казвам, вътре е отваряно, пипано и подменяно с какво ли не. Аз около една година съм разсъждавал над това дали да си купя реновиран лаптоп и предпочитам да дам едни 200-300 лева отгоре, но да знам, че след 5 години ще имам лаптоп на 5 години, а не на 15. Защото аз няма как всяка година лаптоп да купувам.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Gena_bs и justify харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #940

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Какво мислите за Huawei D15 с Ryzen 7 и Vega 10 видео?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,258
    #941

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    1.Провери дали имат и кой им е гаранционният сервиз тук.
    2.Vega 10 е вграденото видео в Ryzen.
    3.Аз бих избрал нещо друго.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #942

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    В България има масиран внос на техника в края на всеки първи месец на тримесечието. Толкова ли не може да се изчака 1 месец.
    justify одобрява това.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #943

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    1.Провери дали имат и кой им е гаранционният сервиз тук.
    2.Vega 10 е вграденото видео в Ryzen.
    3.Аз бих избрал нещо друго.
    1. не може да нямат, след като се предлагат от голяма верига
    3. защо?

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #944

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    При сегашните цени на всичко , ако все още се намира зо към 1300лв май си е добър вариант.

    п.п. И аз да питам - кво му има на вграденото видео при положение, че не се играят игри?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #945

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    2 процесора Ryzen7 има с Vega10.
    AMD Ryzen™ 7 3750H
    AMD Ryzen™ 7 3700U

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 69 ПърваПърва ... 13536162636465 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе