Страница 17 от 18 ПърваПърва ... 715161718 ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 259
Like Tree8Одобрявам

eReader - устройства за четене на електронни книги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    22
    #241

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Здравейте и Честита Нова Година на всички съфорумници.

    Следях тази тема с голям интерес,защото и аз си търся евтино и качествено устройство за четене на книги.Спрях се засега на PocketBook Touch Lux 3 заради възможността да отваря по дефолт много формати и също така в нета срещнах много отзиви за качествен дисплей с добра надсветка.Но в последствие срещнах в руски сайтове много негативни мнения за стария модел Touch Lux 2 със счупени дисплеи без да бъдат изпускани или удряни книжките,а просто повечето бяха писали,че вечер ги оставят и сутринта откриват че дисплея е спукан.Обяснението,което те дават е че се дължи на някакво вътрешно напрежение в конструкцията на устройството или на надута батерия която притиска дисплея от вътре.И понеже разликата между стария и новия модел е само в дисплеите,а конструктивно няма никаква промяна в корпусите се притеснявам да не би да имам същия проблем като описания?
    Това ми е първата електронна книжка,която искам да си купя и моля за някаква насока...
    Цената за която го намирам за нов е около 200лв от Германия.

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    22
    #242

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Май PocketBook не са много разпространена марка електронни четци в България.Реших да я поръчам и след няколко месечно ползване ще драсна 2-3 реда мои лични впечатления.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #243

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Това, че не са разпространени тук не означава, че не са добри. Напротив, според мен си направил чудесен избор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    50
    #244
    Здравейте, има ли някой pocketbook lux 3, как се държи има ли някакви проблеми с него и въобще дайте мнения за този модел. Благодаря

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    5
    #245

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Аз от около година използва Pocketbook Basic Touch и съм доволна от него, всички файлове, които съм слагала си е разпознавал от раз. Случвало ми се е едва няколко пъти да забие тъча за кратко (от повечко бързо цъкане, така че сама съм си виновна ).

    Някой взел ли си pocketbook lux 3 колко му издържа батерията с подсветка?
    Обмислям да вземе такав за подарък за баба ми, че и е трудно да разчита електронното мастило, бледо и се вижда и с подсветката ще е по-добре.
    А гледам сега този модел е намален с 10% - http://www.pcstore.bg/bg/tableti-ere...b626-grey.html и силно се замислям.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #246

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Цената е добра.
    Моделът - мина ми за един ден през ръцете, но тогава беше доста скъпичка - над 300лв и се задоволих с Kindle с подсветка.
    Сега... честно казано ми липсва поддръжката на ePub и FB2, но... каквото, такова.
    Иначе, Pocketbook lux 3 е много хубава книжка.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    50
    #247

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Здравйте , преди 11 дена си взех Pocketbook Lux3 в промопакет със зарядно и калъф от Readerbg.com . Много съм доволен от него ,чете всичко много удобна организация на библиотеката,голям избор на шрифтове ,рамери , бързо прелиства ,засега няма засечки ,единствено съм добавил два шрифта като за четене ползвам от добавените шрифт Georgia 20 , добавчнето на шрифтове е елементарно , засега съм прочел около книга и още около 98 страници от втората като съм ползвал подсветката може би в около 1/6 от времето за четене като нивото на подсветката е около 20 % горе долу понеже няма маркировка за нивото на скалата , но горе долу на 1/5 от скалата ,просто това ниво е напълно достатъчно за четене , като не изключвам четеца когато не го ползвам а само заключвам дисплея като в този режим няма никаква консумация на ток ,Отключването и заключването на дисплея става за секунда и е много удобно . При това положение и при дотук изброените обстоятелства в момента батерията ми е на 58%.
    Този пост е редактиран от naskonr; 26-04-16 в 00:26.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #248

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Как е организацията на библиотеката на Lux 3?
    Имам първия модел на Pocketbook Basic. Много ми е удобен тъйкато не трябва да ползвам допълнителен софтуер за да си наредя библиотеката.
    Както ги кача по папки от компа, така си се нареждат и в четеца.
    Но мисля да взема нещо с осветление, че ми писна да мъкна и лампа с мен.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #249

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    И такааа, старият ми Kindle 3 окончателно издаде багажа
    Ще трябва да се купува нещо ново и ми трябва съвет.
    Ще се използва от възрастен човек, и трябва да е нещо здраво, 6" ,с лесно меню и проста организация, подсветката не е задължителна,
    като най-важното е ниската цена, повече от 200 лв. не ми се дават...
    Предложения?

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #250

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    преди няколко дена правих проучване за роднина и се спрях на

    http://www.technopolis.bg/bg/Ebook-r...Lumen/p/527681



    ето това http://www.technopolis.bg/bg/Ebook-r...-GRAY/p/517728 е няколко стъпала нагоре и ако беше за мен, бих взел него, но не е бюджетното решение, което ти търсиш

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #251

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Това Престижио и аз го загледах, обаче нещо са на изчезване тия. Тук там има изостанала по някоя бройка, но като цяло ги няма. Евентуално ми остават:
    Kindle glare touch
    BOOKEEN CYBOOK MUSE ESSENTIAL
    POCKETBOОK BASIC TOUCH PB624

    За BOOKEEN нищо не знам, освен че са френски, но клоня към него заради хардуерните бутони за прелистване.

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #252

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    То вярно че темата е умряла от години ама все пак да питам .
    1. Към днешна дата има ли марка четец който да е с Български интерфейс или поне да има възможност ако ти се занимава да може да си го направиш.
    2. Коя марка е за препоръчване че нещо не се ориентирам.
    Имам Sony PRS-300 ама много бавен а и искам малко по-голям, както се казва изкара си службата вече.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #253

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Понеже и аз чета доста , когато излязоха първите четци исках да взема нещо , но не можах да свикна с екраните с е-инк. Пробвах на заем един киндъл от приятел , но не ми хареса .Страницата се сменя цяла вечност, малко под ъгъл и избледнява. Накрая реших проблема с един 8-инчов таблет ( Хуауей Мейт ) , сложих му CoolReader и е перфектен. Единственото предимство на е-инка е издържливостта на батерията .

  17. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #254

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    ... , но не ми хареса .Страницата се сменя цяла вечност, малко под ъгъл и избледнява. .
    Странно, то моята ги няма тези проблеми въпреки че е ..... За мен лично е обратната пък, за четене няма по-добро и удобно от четеца даже колкото и да е странно го намирам за по-удобен от истинската книга.

    Започва да ми се очертава фаворит PocketBook Touch HD 3, https://www.todoereaders.com/bg/pock...ouch-hd-3.html Сега е момента някой ако има повод да я оплюе или възхвали де. Мислих за Kobo Libra 2 ама няма Български интерфейс и въпреки че е с инч по-голяма няма да им ги дам парите като не уважават нашите букви .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #255

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    От гледна точка на зрението е-инк е много по-ненатоварващо, от който и да е екран с подсветка. На практика е почти напълно идентично с текст на хартия. Няма лъчение, премигване и т.н. Но е-инк, както и всяка хартиена книга все пак иска добра околна светлина за хубава видимост.
    Имам Киндъл от цяла вечност и нямам никакви забележки. Доста книги, които иначе нямаше да намеря на хартия, прочетох. И наистина и на мен Киндъл ми беше по-удобен от реална книга. Нормално се държи в ръката спрямо дебелата и тежка 1000стр. книга. Не се мачка. Няма нужда да бележа докъде съм стигнал т.н.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-06-22 в 10:32.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 18 ПърваПърва ... 715161718 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гъвкави електронни книги, по-евтини от Kindle!
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 12
    Последно: 30-10-14, 15:18
  2. Разпределение на пазара на електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 17:59
  3. Google отваря книжарница за електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 13:19
  4. Търся сайт с електронни книги
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 20:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе