Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 73

Най-добрия смартфон в момента ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #46

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Странно ,че не виждам едно HTC в класацията .Или си избирате фотоапарат главно.Две думи за Нокия -софтуера за камерите им се пише във България от Дейзи мултимедия. И ако ще е нокия може би е по- добре с МАЕМО ОС.Доста по добре е от симбиан незнам само докъде са стигнали с приложенията за нея.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #47

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Колегата си избира фотоапарат, на който от време на време да може да проведе някой заблуден разговор...

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #48

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Цитат Първоначално публикувано от Chertoianov
    Искаш ли да направя един клип с Galaxy S, за да прецениш сам качеството? Само че на единицата не е HD а е до 720.
    Ще ти го пусна непипано, както е от телефона.
    Давай, да видим...
    HTC не видях модел които да снима свястно, принципно звука им е по-зле от на Самсунг за Desire говоря, но и другите от към камера са си зле...

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #49

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Колегата си избира фотоапарат, на който от време на време да може да проведе някой заблуден разговор...
    До някъде си прав, защото другото почти всички го могат... Кои по-добре кои по-зле.
    Разликата е в снимането, дисплей, резолюции са почти еднакви. Разликата в е начина на снимане и OS...

    Btw. Вчера си сложих един андроид на компютъра и като че ли не ме очарова особено, от към бързодействие...
    А пък компютъра ми не е на 1000MHz едноядрен, да кажеш нещо, че е от процесора )

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #50

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Имаш пред вид, че си си сложил андроид на емулатор за PC ли? Ами различно е. Много е различно. Не е много удачно да пускаш операционна система за АРМ процесори на процесор на PC. Всяка една инструкция се емулира до 32 или съответно 64 битова.
    Така че колкото и да ти е смешно - от процесора е. Но пък аз си мислех, че е логично. Но явно не е .

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #51

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    iPhone 4 за 700 лева...остатъка за читав фотоапарат...всичко друго е компромис...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #52

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Извинявам се заъснелият пост glowndark,

    да, наистина, всички снимки от iPhone 1 до 4 ....изненадват с качество!
    Но да ти кажа, аз не съм направил повече от 20-30 снимки общо...за всичките тел. които съм имал.
    Някак не ми е...интерена точно тази част в тел.
    Приоритетите ми при избор винаги са били само 2: 1. комбинация хардуер/функционален софт. (защото говорим все пак за смартфон, не за сапунерка) 2. естествени материали-метал, стъкло....да ти е кеф като си го подмяташ.
    И наистина в момента iPhone4 е най-добрият избор........така ще остане поне до март/април когато ще се нормализира цената на iPhone5 (който като гледам, май ще се окаже по-скоро iPhone4S).

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #53

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Цитат Първоначално публикувано от silver1
    И наистина в момента iPhone4 е най-добрият избор........така ще остане поне до март/април когато ще се нормализира цената на iPhone5 (който като гледам, май ще се окаже по-скоро iPhone4S).
    Типично фенско мнение...
    Няма значение какво друго има на пазара, най-доброто винаги е i-нещото с най-голям номер...
    С един ред обезмисли развитието на хардуера при мобилните устройства за повече от година.

    Не схващам, не ви ли дразни конфекцията при Apple? В смисъл - надали има друг модел телефон в света, който да е по-често срещан. Да... Nokia продава повече, Самсунг продава повече, ама те продават 100 модела, а ябълките - 1 модел. Поне на мен не ми е приятно, където и да съм, един от 100-те хора най-близо до мен да притежава точно същото устройство като моето...
    Като че ли това е една значимите причини да нямам iPhone, iPad и Kindle. Просто си имам смартфон, таблет и е-книжка ама не от тези.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #54

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Няма значение какво друго има на пазара, най-доброто винаги е i-нещото с най-голям номер...
    А кое нещо на пазара е по-добро от i-нещото и защо?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #55

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Всъщност много неща са по-добри от i-нещо си. Защо ли? Ами защото се развиват, защото е с отворен код, защото не ти пада гаранцията ако телефонът ти е руутнат. Защото дори и i-нещо си да е отключен пак не е съвсем както трябва, защото има таблети и телефони с по-добри процесори, по-добри екрани и също толкова добра OS, която вярно не е толкова фенска, но върши идеална работа.
    I-tab и IPhone в никакъв случай не са лоши устройства. Обаче не са и най-добри. Тяхното единствено преимущество е точно тази конфекция, която дразни. Една операционна система е за само един хардуер. Няма разнообразие от процесори, графични ядра, памети, чипсети въобще... Просто операционната им система е правена само и единствено за тях.
    И друго нещо дразни в IPhone... Че всеки ми разказва колко са велики. И само един IPhone може да бъде по-велик от друг IPhone...
    И ако някой точно сега ми зададе с чувство на превъзходство въпроса пипал ли съм IPhone обещавам да го изненадам с отговора си...
    С две думи - поредния IPhone е толкова добър, колкото поредния самсунг от висок клас, или поредния HTC от висок клас или пък моторола... Телефони.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1317385234[/time]_________________________________________________

    P.S. Забравих...
    Пуснаха ли пач за iOS Айфона да не събира данни за движението на собственика си?

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #56

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Ами... първо не е необходимо да е по-добро.
    Достатъчно е да е пак толкова добро, а защо не и да има по-малка функционалност в област, която не те интересува?
    Какво е по-добро на едно Vertu, или хайде да не е Vertu, а 8800 от нормален телефон на Нокия - нищо, освен, че е по-уникална.
    Иначе мога да обясня и по точки:
    1. преди 3 месеца, когато ми се наложи да си купя нов смартфон си взех SGS II. Какво му е по-доброто от iPhone4 не искам да описвам тук, нито като хардуер, нито като предпочитанията ми към Андроид пред iOS, нито като цена, която платих за него нов. Леко започва вече да ме дразни прекомерното му разпространение и се замислям за Шарп, но еднозначно, когато го купувах за мен беше по-добрия вариант от i-нещото.
    2. Миналия октомври, когато реших да си купувам таблет, на пазара имаше iPad1 и Samsung Galaxy Tab. iPad-а определено не беше моя размер - не ми е необходимо 10-инчово устройство, а се оказа, че 7-те инча, със съответната относително висока разделителна способност при Самсунга са направени точно като за мен. Отделно, липсата на флаш поддръжка обезмисля голяма част от дейностите, за които бих ползвал таблета. (да, знам, че мога да си играя със софтуера и да добутам флаша и до iPad, но нито имам желание да си играя с това, нито съм убеден, че по времето, когато го купувах беше излязло нормално решение за iPad). Като цяло - най-вече заради размера нямах никакви колебания кое е по-добрия избор за мен и отново не беше i-нещото.
    3. Когато се замислих за електронна книжка, срваних какво ще получа от най-популярното - Kindle и от супер неизвестното - Prestigio. Защо избрах Престижиото - поддръжка по подразбиране на формата, който ми трябва - fb2. Да не пиша пак като за флаша при iPad - знам, че мога да префлашна Киндъла и да получа поддръжка и там, но защо по дяволите да го правя??? Второ - По-компактен размер, по-ниско тегло, по-сигурна гаранция, включен в цената хубав кожен калъф. Предимствата на Киндъла... Киндъл е и е известен...

    Та така. Не твърдя, че моята гледна точка е правилна, а задавам въпрос към i-феновете - осъзнават ли, че тяхните любими устройства са най-стандартната и голяма конфекция на пазара и не ги ли дразни това?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #57

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Цитат Първоначално публикувано от Chertoianov
    Имаш пред вид, че си си сложил андроид на емулатор за PC ли? Ами различно е. Много е различно. Не е много удачно да пускаш операционна система за АРМ процесори на процесор на PC. Всяка една инструкция се емулира до 32 или съответно 64 битова.
    Така че колкото и да ти е смешно - от процесора е. Но пък аз си мислех, че е логично. Но явно не е .
    добре, чакам видеото...

    @KonanVarvarina - не ми е проблем апарата. Проблем ми е, ако навсякъде където ходя реша да си го мъкна на шията... Иначе 700 за телефон и още толкова за апарат, то стана направо....

    Друга ми е идеята да търся качествен камерафон. Естествено, че като ходиш някъде с идеята да снимаш ще си вземеш фотоапарата, но аз обичам да правя случайни снимки на най-различни неща, и затова търся нещо което да извадя от джоба и да снимам с максимално добро качество това което искам...


  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #58

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Та така. Не твърдя, че моята гледна точка е правилна, а задавам въпрос към i-феновете - осъзнават ли, че тяхните любими устройства са най-стандартната и голяма конфекция на пазара и не ги ли дразни това?
    Преди време май ме дразнеше сега изобщо не ми пука кои какво ползва. Гледам да взема възможно най-доброто нещо когато купувам и да си го ползвам със здраве. Е естествено е когато избереш "най-доброто" устройство то да е и най-популярно(всеки търси хубавото) пр. Galaxy S на Самсунг и още няколко хиляди човека да имат модела, но какво от това? За да се различаваш трябва да вземеш по-скапан модел ли?

    П.С. Крис я кажи за Galaxy II, някакви забележки при снимане на HD видео, и особено при звука?

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #59

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Уффф, ако ти кажа, че не съм снимал нито една снимка, камо ли видео... ще ме помислиш за..
    Съжалявам, нямам лични наблюдения от камерата, а в момента телефона е даден за продаване, тъй че не мога да направя бърз тест.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #60

    Re:Най-добрия смартфон в момента ?!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    @KonanVarvarina - Иначе 700 за телефон и още толкова за апарат, то стана направо....
    Явно с i-нещото съм изостанал доста....пропуснал съм,че за фотоапарат който да снима като тИлИфон искат 700 лева...грешката явно е моя...моля да бъда извинен,че неволно щях да те подведа...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво свири WinAmp-ът ви в момента?
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2320
    Последно: 08-04-24, 17:41
  2. Четат ли x265 телевизорите до момента?
    От detronik във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-07-17, 20:59
  3. Телевизор до 600 лв към момента 23.12.2011г
    От glowndark във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 25-12-11, 15:59
  4. Само при мен ли не работи ICQ-то в момента?
    От ru-boy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 27-09-07, 09:07
  5. Има ли на пазара в момента някакъв климатик 7-ца?
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-09-07, 11:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе