Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #1

    ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    В Технополис го дават само за 279 лв - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-EEE-PC901-20G.

    За тея пари и това което има едва не тръгнах веднага.

    Но реших да се консултирам с един приятел. Та той каза, че единственото, на което трябва да обърна внимание е твърдия диск - 20GB Solid-State Disk. Имал е вземане даване с нетбук с такъв диск, но е бил само 4 GB. И е бил видимо бавен Уиндоуса и всичко останало. Същия нетбук с нормален хард е вървял без забележки. Но не знае, като е 20 GB, дали ще си върви добре.

    Та, моля по разбиращите да си кажат мнението за този хард с тази технология - 20GB Solid-State Disk.

    Предварително благодаря за бързите отговори, да знам да тичам ли утре .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #2

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция


  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    20 в случая е два броя: 4+16

    4 е по-бърз и се предполага, че ще си сложиш OS-а там (т.е. ако ще е windows, само XP се събира), 16 е значително по-бавен, водят го "за данни"

    плюсове и минуси:

    + батерия не по-малко от 4-5 часа
    + абсолютно спокойно можеш да си го клатиш, въртиш, накланяш и т.е. (няма движещи се части)

    - значително по-бавна работа на всичко, разчитащо на трансфер (зареждане на програми и т.н.)
    - малко място (добавянето на SD карта в четеца доста помага за обема, но не и за скоростта)

    279 лв е чудесна цена на фона на далеч по-скъпите 10.1" модели - просто явно се изчистват наличности или са набарали отнякъде друг, който чисти наличности, защото вече 8.9" не се правят (малки са! иронично "ха-ха")

    най-важното е за какво ти трябва:

    става за сърфиране, музика, филми до 720p (лееекичко накъсват заради видеокартата, процесорът е достатъчно бърз), четене на книги, скайпове и т.н. всичко ежедневно

    не става за носене на много информация, както и за програми, за които резолюцията от 1024*600 е недостатъчна да събере екрана

    P.S. бачка си линкът, F5-ни

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #4

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    FearМе, трябва ми за сърфиране, проверка на мейла и съответно писане на мейли, Word, Excel и по-рядко PowerPoint. Също така фирмения ни софтуер е уеб базиран. Да не би там да имам сериозни "бавни" проблеми. За всичко друго мисля, че няма да имам проблеми. Паметта от 20 ГБ е предостатъчна за моите нужди.

    А скоростта, ако не е отчайващо зле, не трябва да е проблем. Това няма да ми е основния компютър. В офиса и у дома си имам други.

    Благодаря за бързия отговор.

    Всъщност тази бавна работа, за която говориш много ме плаши. Колко ще да е бавно!?? Да отворя някой документ и да чакам 2 минути да го отвори - наистина ще е зле.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    нееее, не е толкова бавно

    говорим за нещо от рода на ... вместо "светкавично" ще е "раз-два-три-готово"

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    Взимай го. Цената е добра за нова машинка с гаранция, особено при покачващия се долар.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #7

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    нееее, не е толкова бавно

    говорим за нещо от рода на ... вместо "светкавично" ще е "раз-два-три-готово"
    Значи не е проблем .

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Взимай го. Цената е добра за нова машинка с гаранция, особено при покачващия се долар.
    Крис, чаках и твоето мнение за тоя хард, ама ти направо ме пращаш в магазина . Долара хич не го мисля.

    Утре ще отида до някой магазин. Благодаря на всички.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    38
    #8

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    и аз се изкуших от цената. Купих го. Обаче ми го дадоха в разпечатена кутия. Всички били разпечатени!!! Защо ли?

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    Защото клавиатурата се надписва в България например.

  12. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #10

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    Вчера взех един от ТП в Младост (София), разпечатиха го пред мен.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #11

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    Чак сега намерих време. Взех го вчера, с Линукс е и не съм работел на него много. Утре ще слагам ХР да видя тогава как се справя. Изхарчих батерията вчера и го заредих. В момента съм му дал към 60 % яркост, включена безжична връзка, пусната неква игра и текстов документ - нещо да го товари там. За един час заминаха 25 % от батерията. Ако така се смята, ще отиде батерията за 4 часа. Не е ли малко ? Надявах се, че ще е повече - все пак е 6600 амперчаса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    38
    #12

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    На мен ми отговориха, че всички са разпечатени в ТП - Люлин

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    17
    #13

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    Взе такъв за дъщеря ми. Служих ubunto netbuk и всичко е наред. С XP не върви добре. И фабричния му linux е добър но ubunto повече ми харесва. Само че на бенчмарк на двата диска ми дава, че 16 гигабайтовия е с 30% по-бърз. Сега ще сложа УБУНТО него и ще видя дали има някаква разлика но и така е много добре.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #14

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    Цитат Първоначално публикувано от sathv
    Взе такъв за дъщеря ми. Служих ubunto netbuk и всичко е наред. С XP не върви добре. И фабричния му linux е добър но ubunto повече ми харесва. Само че на бенчмарк на двата диска ми дава, че 16 гигабайтовия е с 30% по-бърз. Сега ще сложа УБУНТО него и ще видя дали има някаква разлика но и така е много добре.
    Колега, как е Убунтото? Мисля и аз да слагам, нещо Уиндоса ме нервира. Понеже съм абсолютен лаик за Линукс - как изглежда Убунтото, като фабричния Линукс ли? Никога не съм виждал друг Линукс освен фабричния, който ми допадна.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    17
    #15

    Re:ASUS EEE-PC901-20G на чудна промоция

    Провах всички вариации на Убунту. Със Lubuntu НАПРАВО ХВЪРЧИ. С Xubuntо също е много добре. По бавен е с UBUNTU. Най бавен е с Кубунту. Ако си харесваш Kubuntu или UBUNTU Слагай по старата версия 10.10. С 11.10 е по -бавен, но и доста по шарен което не ми допада. Графичната среда на Lubuntu и xubunto са по близки до Виндовс. Новия gnome3 на Ubuntu e голяма простотия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. перални на промоция
    От ekoto75 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-15, 16:02
  2. Laptop IBM R60 - Промоция !!!
    От frank_fios@mail.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 15-05-13, 01:49
  3. Промоция в техномаркет на YAMAHA
    От kombinatora във форум Аудиотехника
    Отговори: 105
    Последно: 29-01-10, 10:37
  4. TM промоция
    От jodeci във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 16-12-08, 22:10
  5. Промоция по български.
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 05-12-07, 23:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе