Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65

Съвет за избор на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #31

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    За да не отварям нова тема.....

    Какво мислите за тези 3 лаптопа? Кой си заслужава парите и екстрите?
    Dell-a несъмнено е с по-добър процесор и някой нови екстри - като USB 3.0, Intel WiDi, HDMI v1.4 (всъщност на другите не знам коя версия е HDMI им) и 36м гаранция.
    От друга страна Lenovo-to e с по-голям диск, а едното е с видео GeForce GT 540M 1GB. (Optimus Support, PureVideo HD VP4, 3D Vision, 3DTV Play, Bitstream HD Audio, CUDA, DirectCompute, OpenCL, OpenGL 4.0, DirectX 11) - този е с най-ниска цена.

    Другото Леново пък е с повече рам, но пък и най-малка гаранция 12м и по-слаба карта.

    На лаптопа ще се прави всичко - от интернет, музика и филми (включително 3D), до игри и тестване на софтуер с виртуални машини, а може да се наложи и обработка на видео. В този ред на мисли ме интересуват опциите на видеото GeForce GT 540M 1GB. (Optimus Support, PureVideo HD VP4, 3D Vision, 3DTV Play, Bitstream HD Audio, CUDA, DirectCompute, OpenCL, OpenGL 4.0, DirectX 11) дали си заслужават компромиса за сметка на осталите параметри. Примерно дали ще е възможно безпроблемно да се гледа 3D от Blu-Ray смъкнат от интернет през лаптопа на 3Д телевизор с по слабата карта GT 525M?

    http://www.speedcomputers.biz/produc...menjaem-kapak/
    http://www.speedcomputers.biz/produc...540m-59316599/
    http://www.speedcomputers.biz/produc...2189-59312189/

    Над този модел също много се замислям - видео AMD Radeon HD6630M с 1GB, малко по-добро видео от GT 525M и най-вече заради харда - 500GB 7200rpm SATA with Active Protection System - по-малък но по-бърз. Тук процесора също е i5 при това 2450M (2.50 GHz, 3M Cache) по-мощен от останалите.
    http://www.speedcomputers.biz/produc...heren-nz3jvbm/

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #32

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Бих си взел лошия DELL

    HD6630M - добро видео ?! - не виждам разлика с 525...
    Харда на дела е 640GB към 500 на леновото... По-бърз, по-бърз колко да е по-бърз... случайно да няма да ползваш лаптопа за нещо като фаил сървър на които постоянно ще се перхвърлят голями фаилове и филми... Аз в по-бързия виждам съществен недостатък - харчи ток, а все пак лаптопа е направен за да работи и на батерия...


    Относно прегряващите лаптопи и видеокарти. Ами като имате бързи компютри, купете си и по една хубава подложка. Не си ги слагаите само в краката и върху одеалата и да се чудите защо прегряват...
    Ако става въпрос, аз мога най-обикновен настолен компютър така да го "дехидратирам", че направо процесора му да се изпече, без да спирам никакви вентилатори...

    Така, че според мен 80% от прегрелите лаптопи, са прегрели заради неправилна употреба и поддръжка....

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #33

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    звучи чудесно. за само 300 лева над този, който ти препоръчах, дава осезаемо повече, което идва и от разликата в марката

    аз лично нямам особен поглед върху най-високия клас лаптопи на asus, но съдейки по нетбукчетата им, които са добре направени, ако допуснем, че са вложили същото усърдие в направата на високия клас, каквото са вложили в ултра-мобилния, би трябвало да нямаш грижи...

    имам само един коментар - ама НАИСТИНА ли смяташ, че си струва двойната цена за машина, чиято актуалност ще е 3-4 години, вместо 2-3 (класът около 1500лв)?
    За 2400 може да си вземеш това http://www.novmak.com/t/apple-macboo...-bg-klaviatura

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #34

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Z серията на Леново мисля,че бе мултимедийно ориентирана ,но трябва да е с 2 години гаранция.Също подържа WIDI ,ако ти е толкова важно. http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/...nID=D0T8543UWY .Колкото до последното Леново което си посочил,аз ползвам такова и охлаждането е много по добре проектирано от на останалите-като на истински ТинкПад.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #35

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark

    Аз в по-бързия виждам съществен недостатък - харчи ток, а все пак лаптопа е направен за да работи и на батерия...
    Точно на ThinkPad-а му дават до 6 часа на батерия.... (не знам до колко е вярно, това е друг въпрос) така както е с по-бързия хард който уж харчи повече, а и процесора най-мощен измежду споменатите - i5-2450M Processor (2.50 GHz, 3M Cache)

    @granity
    WiDi -то не ми е най-важното но все пак е екстра която в даден момент може да се окаже полезна. В линка който си дал не виждам да се споменава нещо за него.

    Ако това което казваш за охлаждането е вярно то това би било голям +


  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #36

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    За батерията е вярно между 6-7 часа издържа моя с i3 2310M.Линка ти го пуснах понеже там са с 2 год. гаранция в момента дори и Е-серията.А WIDI инсталирах на моя буквално преди часове.За това съм сигурен.На сайта не пише и за сим слот ,но си имат. Днес се появи в менюто с ъпдеитите.За жалост не мога да го пробвам поради неналичието на подходящ дисплей или адаптор.Охлаждането си личи дори от снимките-встрани и отзад

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #37

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    За 2400 може да си вземеш това http://www.novmak.com/t/apple-macboo...-bg-klaviatura
    На 100% подкрепям "Така, че според мен 80% от прегрелите лаптопи, са прегрели заради неправилна употреба и поддръжка...." и не само-повечето от хардуерните проблеми са именно заради температурата така, че е добре да се помисли за нея.
    Относно скоростта: е има си значение и то все по-сериозно. От елементарната ежедневна работа до малко по-сложни юзърски задачи. Това е нещо което мен ме дразни.
    Относно батерията: е да ти кажа колега, не съм виждал някой който да си ползва лаптопа на батерия. Всички са на зарядни. Само на системните може да им трябва по-сериозна батерия, при някоя авария или "полева" работа. Останалите какво?-ще играят на батерия някой FPS??

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    и тогава за какво са им лаптопи, като постоянно са на зарядно?!

    ти имаш ли си представа какъв звяр може да се сглоби за 2.4К?
    хеле пък за какво да плащам х2, за да бъда non-mainstream като десетки милиони други non-mainstreama

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #39

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    и тогава за какво са им лаптопи, като постоянно са на зарядно?!

    ти имаш ли си представа какъв звяр може да се сглоби за 2.4К?
    хеле пък за какво да плащам х2, за да бъда non-mainstream като десетки милиони други non-mainstreama
    За мобилност...мъкниш си го насам натам но рядко се налага при мен да нямам под ръка контакт...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #40

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    и тогава за какво са им лаптопи, като постоянно са на зарядно?!

    ти имаш ли си представа какъв звяр може да се сглоби за 2.4К?
    хеле пък за какво да плащам х2, за да бъда non-mainstream като десетки милиони други non-mainstreama
    Добре де Колега! Ти къде си виждал в офис, из къщите на хората да си работят на батерия?
    Естествено в кафенетата,някъде из бензиностанциите или на полето.....иди-дойди, но реалността е тази-никой не работи на батерия!
    Плюс това освен момента с мъкненето, е доста по ергономично, липсват намотките с кабели и за стандартни цели (различни от геймърските или ендване) лаптопа си е перфектен вариант.
    ...да се върнем към темата: разсъждаваме за варианти около 1,5к и ако този модел има нещо общо с ThinkPad е добър вариант http://www.speedcomputers.biz/produc...heren-nz3jvbm/

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #41

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Точно това е тънкия момент за какво да даваш 1500 лв за лаптоп, след като за 1000 ще направиш същата, че и по-добра настолна конфигурация КОЯТО НЯМА ДА МЪКНЕШ.
    Не съм виждал някои извън къщи да си включва лаптопа в контакт, освен ако не е на зор
    И всъщност, като не си ползваш лаптопа на батерия, за какво купуваш батерия. Кажи няма да го ползвам на батерия и не я взимай, гарантирам ти, че цената ще падне със 100-тина лв...

    Относно леновото с 6-7 часа държаща батерия. Сигурни ли сте, че става въпрос точно за тази конфигурация с i5, 7200rpm hdd и 6х видео карта?!
    Да не би да става въпрос пак за същия модел леново, само че със SU процесор (енерго спестяващ), бавен диск и вградено видео...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #42

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Точно това е тънкия момент за какво да даваш 1500 лв за лаптоп, след като за 1000 ще направиш същата, че и по-добра настолна конфигурация КОЯТО НЯМА ДА МЪКНЕШ.
    Не съм виждал някои извън къщи да си включва лаптопа в контакт, освен ако не е на зор
    И всъщност, като не си ползваш лаптопа на батерия, за какво купуваш батерия. Кажи няма да го ползвам на батерия и не я взимай, гарантирам ти, че цената ще падне със 100-тина лв...

    Относно леновото с 6-7 часа държаща батерия. Сигурни ли сте, че става въпрос точно за тази конфигурация с i5, 7200rpm hdd и 6х видео карта?!
    Да не би да става въпрос пак за същия модел леново, само че със SU процесор (енерго спестяващ), бавен диск и вградено видео...
    ...няма да мъкнеш ако не искаш, не защото няма да можеш, нали усещаш разликата!
    Ако е за home pc не бих се поколебал с лаптопа. Имам 2 PC-та и 2 лаптопа вкъщи. PC-тата събират прах, а са си доста прилични (поне едното). След като ги заскладих на тяхно място се отвори сума ти място, няма хиляда кабела и прахоляк. Не усещам липсата им и не бих се върнал пак към тях...съвсем скоро ще се появи и обява за продажба на компонентите им )))
    ..но предлагам да не раводняваме темата, все пак не е desktop vs laptop

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #43

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    6-7 часа съм написал с процесор i3 2310M ,hdd 7200rpm,и вградено видео HD3000.Отдавам това на вградените ThinkVantage power manager и другите технологии взаимствани от Think.Понеже имам и преки наблюдения над един HP Probook 4530s с I3 2330M, hdd 5400rpm и същото видео.Та той не може да се похвали със същите резултати,а е по скоро около 3,00 часа.Не съм сравнявал двете батерии по капацитет защото не ме е вълнувало толкова ,но може и там да се крие разликата.Знам,че Леновото е със стандартна.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #44

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Тук явно има хора които си работят САМО на десктопи и си поддържат версията: "Едно си баба знае едно си баба бае..."

    1.Аз също не бих купил повече никога десктоп
    2.Като работя на две места всеки ден с компютър- у дома и в офис.Два прилични десктопа ще ми доста струват доста по-скъпо от това което имам =вайом с i5 и ати 5650.Дане говорим за мизерията която събираха въпреки, че се почистваше всеки ден в офиса, а отделно бюрото ми заради декстопа все си оставапе прашно около монитора, защото за хубаво почистване монитора задъллжително трябва да се свали от бюрото.
    3.плащам само един интернет вместо два, но имам интернет както у дома така и в офиса както и навсякъде където флашката има обхват.
    4.интернета ми е без ограничение и меко казано се разцепих да свалям филми, игри, книги и много други работи.За 2 дни прочетох в офиса и у нас на един дъх "Амазония" на Джеймс Ролинс...
    5.Стига сте лъгали човека с тези финкпадове-има прилични, но са на цена над 2000лева, при това са за офис работа и филми , за игри не стават.Имам познат на който препоръчах леново от мултимедийната серия, той от инат си купи финкпад който като нов(на третия ден след покупката го видях поставен на стъклена маса) при сърфиране му държи 60-61 градуса.Ако това е температура на чисто нов лаптоп при просто сърфиране в интернет без да плейва клипове, а само като отваря страници като на сетком ....е**си шитнята е ...Традициите не са това кето бяха, както и IBM thinkpad, не са тези лаптопи които бяха преди да ги купят китайците...
    6.На моят лаптоп който определено е мултимедиен се скъсах от FPS -та излезнали последните 2 години играни от настройки медиум до high и резолюция винаги 1920x1080 с изключение на Crysys 2, която играх на 1600х900...
    7.Ако не сте имали никога лаптоп с екран 15.6 1920х1080 опасявам, се че мнението ви за резолюцията се явява безпочвено и малко излишно...Аз имам такъв и ползвам от близо 2 години.

    8.Батерията на лаптопа е особено полезна при токови удари или прекъсване на тока каквито за последната 1 година имаше доста-така всяка работа остава съхранена независмо дали има токов удар или няма ток...
    Дори и в автомобил/камион да съм си имам адаптер за включване на захранването в запалката.


    Оправдавам даването на предимство на латоп с по-издържлива батерия пред такъв с по-голяма производителност за сметка на батерията,само ако ще се ползва единствено за офис работа.Ако ще се ползва по универсално- за филми, игри то батерията не е предимство ако е за сметка на производителността,

    Според мен най-добрията избор за тези пари е ASUS от серията Republik of Gamers от тази година SX или миналата година SW "реколти"-охлаждането им изключително добро.Другото е пари на вятъра, но ако иска да ги хвърля на вятъра-парите са си негови...

    Проблеми с АТИ картата никога не съм имал, но всички програми включително Уин 7 са ми лицензирани и законно закупени, а не някакви бъгни от интернета свалени...

    П.П.Преди да се нахвърлите вземете прочтете ревютата на PC Gamer от май, юни, юли и августовския брой в който се сравняваха най-добрите геймърски лаптопи за 2011година и тогава отново говорете...

    Видяли от мен удобството на лаптопа и мобилния нет се зарибиха още няколко човека, някои от които си купиха лаптопи и интернет и запратиха в гардероба десктоп машините, други събират пари за покупката и се заканват засега на десктоп комповете си , а един познат въпреки, че може да си купи лаптоп, събира за лаптоп с екран FULL HD, след като направи сравнение с моят екран и екрана на един дел елиънуеър и от друга страна на масовите 1366х768 екрани.

  18. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #45

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Въпреки че 90% от времето си работя с лаптопа, има неща,които не мога да ги свърша на него поради недостатъчно големия дисплей и липсата на реалистични цветове, които дисплея на стационарния ми компютър с IPS матрица, калибриран, ми възпроизвежда. Така,че моето мнение е,че човек има нужда и от мобилен и от стационарен компютър понякога.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на лаптоп
    От blackberry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 42
    Последно: 20-01-16, 19:53
  2. Съвет за избор на охладител за лаптоп
    От VeRoNique във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-11, 19:28
  3. Съвет за избор на външен Wifi Adapter за лаптоп Асус X71SL
    От music123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-11, 15:47
  4. съвет за нов лаптоп
    От De4ev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-10, 22:17
  5. Съвет за лаптоп.
    От emilstar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 09-12-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе