Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65

Съвет за избор на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #16

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Ей никой не се страхува от картите на NVIDIA, направо не знам какво да кажа вече. Всички реват от тях, имам приятели които работят в сервизи, просто се спукват да лепят карти и рано или късно компа пак се носи за същото. Просто няма оправия това нещо.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Anjelo
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    59
    #17

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    имам само един коментар - ама НАИСТИНА ли смяташ, че си струва двойната цена за машина, чиято актуалност ще е 3-4 години, вместо 2-3 (класът около 1500лв)?
    Ами наистина не мисля, че си струва, но... поне веднъж да си угодя на каприз или мерак Нали хората са казали - мерак се с пари избива. А и точно защото не са ми излишни предпочитам да се посъветвам с тези които имат повече опит. Много точно си написал, че ще е актуален 3-4 години, а до тогава не мисля да взимам друг.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #18

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от explod
    Ей никой не се страхува от картите на NVIDIA, направо не знам какво да кажа вече. Всички реват от тях, имам приятели които работят в сервизи, просто се спукват да лепят карти и рано или късно компа пак се носи за същото. Просто няма оправия това нещо.
    Моя като е с ати да не би да е без грижи? Изгоря си и сега съм с ново дъно и пак ми прави проблеми очаквам пак да гори а няма 2 години лаптопа... Колкото по геймърки е лаптопа (разбирай високопроизводително видео, памет и процесор) толкова по-рисковано от прегаряне... Та който му трябва за игри по добре десктоп машина и един студен "слабак" лаптоп за офис употреба най-добре!

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #19

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Прав си, никой не е застрахован от повреди, това е техника все пак, но твоя случай е наистина много рядко срещан докато проблема на NVIDIA е масов за съжаление.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Anjelo
    Ами наистина не мисля, че си струва, но... поне веднъж да си угодя на каприз или мерак Нали хората са казали - мерак се с пари избива. А и точно защото не са ми излишни предпочитам да се посъветвам с тези които имат повече опит. Много точно си написал, че ще е актуален 3-4 години, а до тогава не мисля да взимам друг.

    и след 2-3, и след 4-5, и след 6-7 години, лаптопът, купен сега, ще е прекалено бърз за ежедневна офис работа, и прекалено бавен за каквато и да било дейност от висок клас

    въпросната разлика от 1 година, която съм изтъкнал, е само защото въпросните дейности от висок клас от невъзможни за лаптопа за 1300-1500 лева, ще бъдат маржинално възможни за двойно по-скъпия. с други думи, допълнителната 1 година, която печелиш, ще бъде въпреки всичко изпълнена с глождещо дразнене относно забавената производителност. да, ще вършиш, там каквото вършиш, вместо да не можеш, но ще си казваш "мамка му, за това ли се изръсих хилядарка отгоре?!"

    в същото това време, ако допуснем, че въпросната екстра хилядарка не я дадеш, а я запазиш, и след въпросните 2-3 години вземеш тогава лаптоп от средния клас около 1300-1500, то отново ще си в пълно състояние да вършиш по-тежките задачи към бъдещия момент, при това само на цената от допълнението от 300-500 лева

    финансово измерено ще имаш на два пъти напълно актуална машина със сумарен срок на актуална функционалност 2 пъти по 2-3 години (=4-6) за 1500+1500, а в другия ще имаш само един път актуална машина за период от 2-3 години, + 1 година гранична функционалност (=3-4) на цената от 2500 лева

    за първия сценарий можем напълно резонно да допуснем, че след 2-3 години за първата машина ще можеш да вземеш поне едни 300-400 лева, което ще сведе цената на общата инвестиция почти до цената на втория сценарий, само дето ще имаш и допълнителните облаги от постоянната актуалност, плюс поне 1-2 години сумарен по-дълъг период на употреба

    за втория сценарий пък можем да твърдим, че след неговите 3-4 години, цената му пак ще е 300-400 лева, като цената на замяната му с нов, дори и от по-ниския клас от 1500, вдига общата сума на инвестицията на над 3500, докато при сценарий 1 е дори под 2500

    P.S. забравих за гаранцията! 2 пъти по 2 години гаранция ти гарантира далеч по-голямо спокойствие от 2 години гаранция в 4-годишен период, нали?

  7. Junior Member Аватара на Anjelo
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    59
    #21

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    FearMe има много логика в думите ти и по-обосновано трудно би могло да се каже. Склонен съм да се вслушам в съвета ти. И в този тон предложи би ли предложил и конкретен модел?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    някоя модификация на Dell N5110 -> 1400-1500 лева

    хем е по-хубав от VAIO-то, хем е по-евтин (и заради липсата на windows, и заради факта, че не плащаш откачена надценка за тъпия надпис VAIO )

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #23

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Ето това също не е лошо ASUS N53SV
    http://laptop.bg/laptops-asus-N53-asus_N53SV_S1738D

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от explod
    Ето това също не е лошо ASUS N53SV
    http://laptop.bg/laptops-asus-N53-asus_N53SV_S1738D
    не е лошо, но за сметка на малко по-хубавото видео и по-високата резолюция на дисплея имаме 3 минуса: i5 вместо i7, 500 хард вместо 640 или 750, по-висока цена при всяко положение

    извод: асусът е по-геймърски ориентиран

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #25

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не е лошо, но за сметка на малко по-хубавото видео и по-високата резолюция на дисплея имаме 3 минуса: i5 вместо i7, 500 хард вместо 640 или 750, по-висока цена при всяко положение

    извод: асусът е по-геймърски ориентиран
    Не мисля, че по-ниската резолюция за този модел е минус.
    Само който не е ползвал 1920x1080 при 15.6 ще се впечатли от цифрите.
    За мен е много натоварваща резолюция при този размер и ще трябва да си задели някой лев за очила.
    По-скоро дразнещ е бавният диск на DELL-a, който при тези параметри се явява спирачка.
    ...и много се дразня, като почнат да слагат едни "парчета" от рам 2GB+4GB; 1GB+2GB "???????"
    но определено и за мен този модел на Dell е фаворит

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #26

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    А тези модели дали могат да се намерят с видео карта на ATI

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #27

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    С каква цел?
    Само като уточнение-ползам последните години само карти на ATI и от към поддръжка на драйвери/съпорт ги няма никакви.
    ..да не говорим, че с NVIDIA ще можеш с лекота да се упражниш и с други ОС-и.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #28

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Ами не знам. Напоследък съм много резервиран към NVIDIA с тези дефекти които дават. Почти нямам познат който си е взел лаптоп последните година две и да няма проблеми

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #29

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    Нямам поглед в тази посока.
    Какво го мислиш толкова-имаш 24 мес. гар. а мисля dell продаваха и разширена за символична стойност по спомен.
    Плюс това проблемите обикновенно си ходят с конкретен модел и в повечето случаи са причинени от лошо охлаждане.
    Ако конкретният модел е ок...

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #30

    Re:Съвет за избор на лаптоп

    В същност DELL имат и с 48 месеца (пример http://laptop.bg/laptops-dell-Inspir...5110_DELL00992), ама то да не ти се налага да го мъкнеш по сервизи, че като ги знам повечето. Както и да е сега прочетох, че май са оправили проблема и всичко е било заради някакъв драйвер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на лаптоп
    От blackberry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 42
    Последно: 20-01-16, 18:53
  2. Съвет за избор на охладител за лаптоп
    От VeRoNique във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-11, 18:28
  3. Съвет за избор на външен Wifi Adapter за лаптоп Асус X71SL
    От music123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-11, 14:47
  4. съвет за нов лаптоп
    От De4ev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-10, 21:17
  5. Съвет за лаптоп.
    От emilstar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 09-12-09, 10:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе