Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 53

Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #16

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Кви са тия допотопни i7 дай направо i10 - кво като ги няма За какво му тоя i7 - да не рендерира Аватар?? 3д на 1366х800 ще ми работи нормално на кукуво лято. Като се делне екрана на 4-ри - x,y,z + перспектива освен ако не чертае подскачащи топчета друго няма да може да начертае без умопорачаващо затваряне на прозорци и скрол на мишката до побъркване. Я вижте интерфейса на Rhino например....работя от 2 години на RhinoGold и това го правя на 1920х1080 24 инча и пак недостига и като ми остане нещо за домашно на моя 1366х768 направо ми иде да си строша лаптопа. За тия пари бих търсил например един Acer 8930G с т9400-т9600 на старо който разполага с 18.4 1920х1080 например този
    http://prodavalnik.com/laptop-acer-a...-6448-i6910115

    а останалите пари ще го наточа откъм рам и един спиди скорпио блак до лимита че и ще остане да почерпя здраво.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    За тия пари бих търсил например един Acer 8930G с т9400-т9600 на старо който разполага с 18.4 1920х1080 например този
    http://prodavalnik.com/laptop-acer-a...-6448-i6910115

    а останалите пари ще го наточа откъм рам и един спиди скорпио блак до лимита че и ще остане да почерпя здраво.

    а останалите пари ще го наточа откъм рам и един спиди скорпио блак до лимита че и ще остане да почерпя здраво.
    Е това лаптоп ли е според теб???

    Пък как можа да му дадеш връзка от продавалник-а.Точно от там да си купи...Ами по -добре да си хвърли парите в тоалетната и да пусне водата...

    Техника особено компютри се купува ново, а за лаптопи само ако наистина си сигурен в човека от който го купуваш, но дори и тогава няма гаранция ...

    Има достатъчно нови лаптопи между които да избира, е няма да FULL HD, но и 1600х900 ще му свърши работа на някоя 17-ка.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #18

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Брех, що пък да не е лаптоп? От кога всички във форума пишат от наточени на пълна спецификация Alienware??!!! Той лаптопа сам по себе си няма да ти свърши работата ако ще и 10-ядрен да е...Дадох пример за да ориентирам в цената, а това от къде би могъл да купи или не си зависи от самия него. И описах защо. Когато човек разполага с ограничен бюджет закупуването на втора цедка не е за пренебрегване. По горе съм казал за 1600х900 като за минимум резолюция.....минимум....Ако ще слага външен монитор за да разшири резолюцията не виждам за какво му е лаптоп тогава. За около 1200-1300 може да спретне далеч по-добър десктоп даже и енвидиа куадро fx4500+ може да се вмести че и с два монитора. Да не говорим, че е къде по-лесно да ъпгрейтва в последствие. И това е по правилното решение при такъв бюджет.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Аз имам друга идея, да си вземе наточения лаптоп с дребен екран, пък като реши да чертае, ще до включва в 50"-човата плазма и ще чертае на 1920х1080
    На ГОЛЯМ екран!

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    От голямо значение за мен е дисплея щото ще се работи денонощно на него.
    Сега забелязах и това... Тогава автоматично се минава на IPS матрица... Един монитор DELL 22" с IPS матрица струва към 370 лв. Остатъка за хардуер(или лаптоп)


  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #21

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    според мен InternetZombie следва да си зададе сериозно въпроса ще я разнася ли насам-натам тая "мобилна работна станция", да не се окаже, че предимно от хола до кухнята, и в кафето остреща с пичовете и уай-фая щото, за тоя вид работа, какъвто и лаптоп да е няма да върши работата, да не говоря, че с читав екран такъв не съм видял, без значение ценовия клас, къв ips, къв amoled? айде майната му на продъктивити-то, ама очички и нерви резервни няма... при тез диагонали hd резолюция гарантира целогодишен конюктивит + ефекта "гърбушкото от нотр-дам" - май само tommorow ме разбира тука, ама айде той rhino-съмишленик се оказа...

    я за сравнение - миналата година едвам събрах настолен за 900 кинта - феномче х6-а с радеонче 6670 в/у микроатх дъно, и си имам 23" филипсче за още 300 кинта - ей ги 1200. ползва се подобно, плюс игрици, минус хеликоптер за подложка

  8.  
     
  9. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #22

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Съфорумци, абе вие май не ми мислите доброто щом ми предлагате НР.
    Като параметри е много добре, но въпроса е как ще работи хардуера на НР-то...тая машина май ще прекарва повече време в сервиза, отколкото вкъщи.
    Да ви кажа страх ме е да взема лаптоп с марката НР...преди имаха проблеми с охлаждането и честно казано се съмнявам да се го оправили.
    Абе пичове,нима са зле тези НР????
    Ще ме откажете ли сега...харесах си наскоро този модел http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_..._4730s_B7A39ES
    Хабер си нямам от лаптопи...ама не беше ли НР= ???

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #23

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    Абе пичове,нима са зле тези НР????
    Ще ме откажете ли сега...харесах си наскоро този модел http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_..._4730s_B7A39ES
    Хабер си нямам от лаптопи...ама не беше ли НР= ???
    Всеки производител има добри и лоши модели. При HP маи лошите са повече, но тук там се среща нещо дето става за работа. Общо взето не може да се очаква, кои знае какво качество от моделите от ниския ценови клас... Иначе това HP беше едно от предложенията по темата...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #24

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Най-вероятно ще закупя този модел:
    Lenovo Z580 i5-3210M/4GB/1TB/GT 630 2GB лаптоп





    Процесор: двуядрен Intel Core Ivy Bridge i5-3210M (2.5GHz, 3MB Cache)
    Чипсет: Mobile Intel HM76 Express Chipset
    Памет: 4GB DDR3 1600MHz
    Твърд диск: 1TB Serial ATA 5400rpm
    Дисплей: 15.6" (1366x768) HD WLED
    Видео: Nvidia GeForce GT 630M 2GB собствена памет
    Оптично устройство: DVD±RW записващо устройство
    Мрежа: 10/100Mbps Ethernet
    Безжична мрежа: Wi-Fi 802.11b/g/n
    Интерфейс: 2xUSB 3.0, USB 2.0, VGA, HDMI, Headphone combo jack Microphone combo jack
    Четец за карти: Multi-in-1 Card reader
    Web камера: 1.0 MPx Вградена камера
    Софтуер: Free DOS
    Батерия: 6-клетъчна Литиево Йонна
    Тегло: 2.6 kg
    Наличност: на склад
    Гаранция: 24 месеца

    По принцип на лаптопа ще се работи предимно вкъщи и много рядко ще излизам навън с него.
    Вкъщи сме 3-ма човека - аз, жената и малкия, който Октомври ще направи 5 г.
    Та 3-ма човека за един компютър...не е истина, каква олелия се вдига вкъщи.
    И без това сме италиански модел семейство, та карамболите за компа ми идват вече в повече.
    На лаптопа ще се работи почти денонощно...може би за 24 ч. ще има почивка около 3-4 часа.
    Приложенията ще са тежки, и каква "душа" трябва да има тази машинка, за да издържи на такова пържене...не знам, майна.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    то човек като си е наумил нещо, нищо не може да го разубеди, така че решението ти не ме учудва ни най-малко

    всеки знае, че това:

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Памет: 4GB DDR3 1600MHz
    и това:

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Дисплей: 15.6" (1366x768) HD WLED
    и донякъде и това:

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Твърд диск: 1TB Serial ATA 5400rpm
    са далеч от оптималния избор за:

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Ще се ползва за аутокад, фотошоп, 3Д обработка.
    след като налице е това:

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    ...По принцип на лаптопа ще се работи предимно вкъщи и много рядко ще излизам навън с него.
    и взимайки предвид горните, обясни ми защо не направиш един стационарен с 24" 1920*1200 резолюция, 8 или 16 гига рам и т.н., и т.н....?

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    то човек като си е наумил нещо, нищо не може да го разубеди, така че решението ти не ме учудва ни най-малко

    и взимайки предвид горните, обясни ми защо не направиш един стационарен с 24" 1920*1200 резолюция, 8 или 16 гига рам и т.н., и т.н....?
    А сега де

    Вярно си е за стационарен ...

    Но ако все пак ще си харчиш парите за лаптоп, защо да не е това леново Laptop-LENOVO-G770AM което съм посочил в предния си пост, а избраното от теб което по параметри е по-слабо(особено екрана) нали ще е за аутокад ....


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #27

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Момчета, вкъщи си имам добра настолна машинка, на която работя...затова търся мощен лаптоп.
    Лаптопа мога да си го грабна и да отида в другата стая да си работя на спокойствие, докато с настолната машина НЕ става.
    Просто лаптопа си е по удобен...няма спор в това..А предложението на justify е добро, но слабата видео карта ме плаши - само с 1 GB е, то само ОС за да работи добре си изисква 512 MB памет, а кото го натовара и с тежки приложения, това Радеонче ще почне да бере душа.Трудно е да ми се угоди - знам! Просто парите, които давам са малко, а изискванията - много. Хем видеото да е с 2GB памет, хем да е с УСБ 3.0, хем мрежата да е гигабитова, но пък как щях да ви дам зор, ако съм готов да кихна 3 хилки примерно, тогава като вървиш с парите е лесно.Сложното е с малко пари да се вземе оптималната машинка.Благодаря на всички, които ми помагате със съвет и предложение - чета и обмислям всеки пост в темата! Озъртам се и за машинки All in one, но са с много слаби параметри откъм РАМ и Видео, а и са рядкост.

    ПС:
    С мрежата мога да направя компромис...дори и да не е гигабитова няма да е голям проблем.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #28

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Зомби у вас трябва да имаш климатик лятото, че действително ще изпържиш лаптопа.

    Според мен на видеото не му трябват 2 ГБ памет и няма да се товари толкова на аутокад колкото процесора и рама, но както кажеш.РАМ и процесор можеш да сложиш/ъпгрейднеш (друг въпрос е охлаждането му дали ще е адекватно), но видео НЕ можеш.

    Отделно от това което съм видял НВИДИАТА грее доста повече от АТИ-то и в натоварено състояние и в покой.

    Ето да правиш сравнение между различните карти и при работа с 3Д приложения преди да вземеш окончателно решение по въпроса.

    Да не "се метнеш сам на клона " ...

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #29

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Разликата между 6650М и 630М e никаква.... А едната имала малко повече памет е и?

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #30

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Многото видео РАМ е необходима при работа на високи резолюции, а в случая (1366x768) 1ГБ е предостатъчен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Лаптоп до 1000 1200 лв
    От hanks във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 20-02-14, 00:02
  2. Моля препоръчайте ми LED 40-42" за около 1000-1200 лв.
    От mbialkov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-12, 23:00
  3. Търся лаптоп до 1200 лв
    От uzunova_k във форум Мобилни устройства
    Отговори: 14
    Последно: 26-03-12, 16:11
  4. Отговори: 32
    Последно: 18-02-11, 12:25
  5. Отговори: 2
    Последно: 28-04-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе