Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 53 от общо 53

Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #46

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Благодаря, момчета, ама няма да стане, майна - жената и баща й не искат и да чуят за техника втора употреба, особено пък за лаптоп, а те са хората, които дават парите.
    Разгледах ги, но не мисля, че има някаква база за сравнение между С2D и Core i7

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #47

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    като не искат да чуят, да плащат като попове

    примерно Dell Inspiron N7110 DELL01039_8GB не е хич лош избор
    100 лева отгоре е, но знаеш за какво ги плащаш - 8 гиги рам и 17" дисплей на далеч по-харна резолюция
    това, че е "само" i5, а не i7, хич да не те трогва. не си мисли, че мобилните процесори са мощни като настолните - всичките са куци коне, само дето едните са по-куци от другите

    преди години "сборихме" една мобилна i7 с настолния ми i3 - на кантар си бяха горе долу

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #48

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    като не искат да чуят, да плащат като попове

    примерно Dell Inspiron N7110 DELL01039_8GB не е хич лош избор
    100 лева отгоре е, но знаеш за какво ги плащаш - 8 гиги рам и 17" дисплей на далеч по-харна резолюция
    това, че е "само" i5, а не i7, хич да не те трогва. не си мисли, че мобилните процесори са мощни като настолните - всичките са куци коне, само дето едните са по-куци от другите

    преди години "сборихме" една мобилна i7 с настолния ми i3 - на кантар си бяха горе долу
    Видеото на този Дел вградена ли е?
    Току що го съпоставях с този модел на Леново - http://pic.bg/laptopi/lenovo/idepad-g/laptop-59-324946


    На Дела, обаче видеото е по-добро.

    До 1300 лв това ли е най-доброто, което може да се вземе при 17-ките?
    Имам предвид предлагания от теб Дел.

    ПС:
    Опппааа този е с повече РАМ на видеото, но пък с по-малко оперативна памет, която по-късно мога да добавя.
    http://pic.bg/laptopi/dell/inspiron/inspiron-dell01042

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #49

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    "най-добър" няма, има "подходящо добър", а този е такъв

    стига се втелява по паметта на видеото, то няма (почти) никакво значение при не-геймърските лаптопи! важен е чипът, който прави изчисленията, а за твоите не-геймърски нужди ти трябва професионална видеокарта (споменатата nVidia Quadro), каквато няма нито един от лаптопите, които оглеждаш. след като не е такава, в общи линии няма значение каква карта от среден клас е

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #50

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Зомби, фатай тъста и стига си го мъдрил...не ти трябва 2гб на видеото бе пич a и 6650 е по-добра от 525 на форса.
    Passmark g3d
    GeForce GT 525M - 587 поинт
    Radeon 6650M - 730 поинт

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #51

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Добре де да речем при едно конвертиране на видео файл в 3Д...пршмирнж козвам тази видео карта, която е с повече памет няма ли да се справи по-бързо?
    Tommorow двете видео карти с един и същ обем ли са при паметта, когато ги съпоставяш?
    И другия въпрос ми е ако единия лаптоп е с пластмасов корпус, а другия с метален предполагам, че трябва да заложа на металния, тъй като по-добре би се охлаждал...правилно ли разсъждавам?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #52

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    1. не, точно пък за конвертиране паметта на видеокартата не играе НИКАКВА роля, а процесорът

    2. важен е първо радиаторът, после вентилаторът, а помежду им трябва да има достатъчно добра и добре сложена паста. корпусът се нагрява като страничен ефект от калпавите гореописани 3 елемента. неговата функция не е да охлажда топлоотдаващите компоненти

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #53

    Re:Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв

    Зомби, майна, ти отново ми кръстосваш погледите. Би ли пояснил какво стои зад "конвертиране на видео файл в 3д" щото аз не съм чувал за такова. Вече ти казахме, 2ГБ или 1ГБ няма да разбереш разлика. Има даже актуални игри които вървят по-добре на например 512мб видео пред такова с 2гб или 1гб.
    Можеш лесно да се убедиш сам колко видео рам се използва актуално.
    Теглиш GPU-Z
    http://www.techpowerup.com/downloads...-Z_v0.6.4.html
    Стартираш, в таба Sensors ще видиш позиции Memory Usage ( Dedicated ), Memory Usage ( Dynamic ).
    Цъкаш и на двете в стрелката и избираш Show Highest Reading.
    Минимизираш ( не затваряш ) и почваш да пускаш там каквото си искаш...най-тежките си програми и игри...Рендерирай Аватар ако щеш....
    Виж след това на същите места, колко най-много от паметта на видеото ти е било използвана. Постни резултатите тук за да можем да се посмеем заедно. Можеш да си дръпнеш http://technet.microsoft.com/en-us/s...rnals/bb896653 процес експлорър - там също има риълтайм следене на ресурсите и натовареността на видеото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Лаптоп до 1000 1200 лв
    От hanks във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 20-02-14, 00:02
  2. Моля препоръчайте ми LED 40-42" за около 1000-1200 лв.
    От mbialkov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-12, 23:00
  3. Търся лаптоп до 1200 лв
    От uzunova_k във форум Мобилни устройства
    Отговори: 14
    Последно: 26-03-12, 16:11
  4. Отговори: 32
    Последно: 18-02-11, 12:25
  5. Отговори: 2
    Последно: 28-04-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе