Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree3Одобрявам

Проблем с драйвър за BlueTooth на лаптоп (Asus k52j W7 x64)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #16

    Отговор: Проблем с драйвър за BlueTooth на лаптоп (Asus k52j W7 x64)

    Не е истина... Каква е тази конзола и каква е командата за включване на BT-a ? Иначе румбата май май нещата отиват на към "здраве да е"... Ама ако го имам и не го инсталирам си е ламерска работа от моя страна въпрос на чест ми е след 24 години пред монитора да мога да се справям със всичко макар и с чужда помощ. Пък и таман си ъпгрейднах гсм-а с такъв в BT.
    Jack не видях такова устройство но стигнах само до махане на задния капак достраша ме че после не мога да го сглобя но ако трябва ще се хвана и ще си записвам кое болтче от къде е. Сякаш ми се иска да пробвам първо с конзолата защото не включва риск да ми останат свободни болтчета

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #17

    Отговор: Проблем с драйвър за BlueTooth на лаптоп (Asus k52j W7 x64)

    Слагай конзолата - влез в асус драйвери, избери си модела лаптоп, после операционната и ще ти изкара всичко.
    После в утилитис я имаш конзолата. Програмка която трябва да инсталираш и да си включиш ВТ от нея. После драйвер.

    https://www.asus.com/Notebooks/K52JE/HelpDesk_Download/

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #18

    Отговор: Проблем с драйвър за BlueTooth на лаптоп (Asus k52j W7 x64)

    Цитат Първоначално публикувано от Az_sum_bre_ombre Виж публикацията
    Jack не видях такова устройство но стигнах само до махане на задния капак достраша ме че после не мога да го сглобя но ако трябва ще се хвана и ще си записвам кое болтче от къде е. Сякаш ми се иска да пробвам първо с конзолата защото не включва риск да ми останат свободни болтчета

    Не се мъчи, твоят безжичен адаптер няма блутуут, а и щом липсва допълнителен адаптер в списъка с устройствата, значи лаптопа ти изобщо няма bt.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #19

    Отговор: Проблем с драйвър за BlueTooth на лаптоп (Asus k52j W7 x64)

    Такааа всъщност аз инсталирах всички утилитита на асус преди да пиша още с надеждата да оправя проблема който първо писах. А тази конзола... всъщност като я пусна и ми се появява само един символ за WLAN който мога да включвам и изключвам и само това е.



    Jack Май си прав ако windows-a не го засича значи го няма... А тия к52 имат ония от сервиза са се облажили... Не ми изглеждаха много читави ама чак толкова това са цигански работи нали 10лв струва тая платка....

    Аз принципно в родния си град имам един разглобен лаптоп за части там ако има блутут мога да измисля нещо евентуално ако е съвместим мога да го сложа ама....
    Не мога да повярвам че ще ми краднат блутута.... сигани
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #20

    Отговор: Проблем с драйвър за BlueTooth на лаптоп (Asus k52j W7 x64)

    Втора хубост в ибей са 20тина долара, нови са повечко

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #21

    Отговор: Проблем с драйвър за BlueTooth на лаптоп (Asus k52j W7 x64)

    Ето го и обяснението... Да са живи и здрав ида си го ползват със здраве! Какво да ги направя... Разбира се винаги има възможност да съм получил лаптопа първоначално без такова устройство за това и няма да ги клепя поименно докато не го докажа. А на всички който се отзоваха на въпросите ми искам да изкажа искрените си благодарности! Благодаря ви ! След като имаме лоши хора в България е хубаво да знаеш че има и свестни такива готови да помогнат! Има равновесие във вселената. Благодаря пак !
    Rumb@ta одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Отговор: Проблем с драйвър за BlueTooth на лаптоп (Asus k52j W7 x64)

    Аз съм със сони вайо и при мен е 2 в 1.Дори си пише в упътването когато работи wi-fi блутута да е изключен и обратното, защото НЕ ГАРАНТИРАЛИ правилна работа на двете едновременно.


    Сега да ти кажа КАК се инсталира блутут и защо не ти работи и най-вече защо Уиндоуса не ти го вижда.


    Драйверите на Блутута и wi-fi се инсталират заедно с инсталацията на Вундоуса и той ръководи тази работа или поне програмното осигуряване на лаптопа на производителя, тоест софтуера на самия производител.


    Има ред за инсталиране на някои драйвери
    Не го ли спазиш-не вижда устройството все едно то не съществува или просто не иска да работи.
    Ако не се инсталира драйвера по времена инсталация на Уина и точно в предвидения ред нищо не се получава.


    Какво имам предвид.Пред 3 -4 години при една от чантите ми за лаптопа едната "качка"/кука се откачаше много лесно при замятане за носене на рамо.Съответно чантата с лаптопа политаше към земята.Аз я спирах, но единият път се получи слаб удар, докато лаптопа беше "Заспал"- така си го пренасям...

    Прибрах се, отварям нишо му няма работи си както преди.Обаче в един момент започвам да пробвам функциите- не че всичките ги ползвам, но искам да видя дали всичко му е ОК.

    Гледам wi-fi и bluetooth нещо ми липсват (Аз тогава и wi-fi не ползвах де, защото бях с флашка на МАкстелеком)- казвам си сега ще видя за такъв проблем- изчетох в нета една камара мнения за моят модел и най-вече за липсващ ви-фи и bluetooth - имаше посочена и грешка в един от англоезичните форуми.
    Копирах номера на грешката и я "пуснах" на Гугъла заедно с името и модела на лаптопа ми.

    Даде ми няколко резултата-3 страници.Изчетох ги.

    Оказа се че и друг е имал подобен проблем, но СЛЕД смяна на wi-fi и блутут модема си с по-нов.Закупил си човека и си го сменил сам, само че не му го намира и няма драйвери за него.А бре не работи на този лаптоп.

    Той "върнал" старата платка/устройство, но тогава лаптопа и Уиндоуса и него не можал да види.

    При мен го включвах изключвах с хардуерното/физическото копче и няма резултат - НЕ ГО ВИЖДА.Дори не го включва и изключва-няма иконка да излиза за хардуерно включен изклчен блутут/Wi-fi.

    Отворих лаптопа, като преди това бях намерил пъlна схема с всичко означени на нея компоненти на дъното и изобщо техническо сервизно ръководство за този лаптоп.Как я намерих и аз не знам- изплува от някакъв Джапански сайт на ПДФ.

    Намерих на схемата ви-фи/блутут устройството- то е платка+ жица вързана за нея която "обикаля" по края на лаптопа и беше поне едно 10-на 15-сет сантиметра.

    Развих болтчетата на платка, гледам там е контактора за копчето с което физически се изключва устройството, гледам има и вързана жица за платката-извадих я огедах я да няма отчупено/пукнато- НЯМА.

    Сложих я както си беше- затварям лаптопа, пускам отново лаптопа

    НЯМА устройство, не може да го намери, тоест не го вижда изобщо.

    Четох още в интернет за тази грешка и липсата на ви-фи/блутут.

    От десетките/хилядите постове намерих и една тема на едно момче.Този който сменял устройстовто.

    След няколко опита се отчаял и решил да преинсталира устройстовото.Преинсталирал.

    Моят лаптоп също има специална програма на сони за преинсталация на отделни драйвери и програми които отговарят за управлението на устройства и на целия лаптоп.

    Преинсталирал, нищо не станало.

    Преинсталирах и аз чрез тази програма драйвера за блутута и ви-фи.

    И при мен нищо не стана.



    Той пишеше, че след като преинсталирал Уиндоса с програмата за възстановяване на самото сони-лаптопа едва тогава лаптопа видял устройството и то си заработило правилно.

    Аз тази преинсталация я бях оставил за най-накрая, защото не ми се преинсталираше целия уиндоус.Имах програми които отново трябваше да инсталирал и да търся.

    Затова преди това пробвах с Vaio recovery center > reinstall drivers and programs.Ама пак нищо.

    Преинсталирах Уондоуса нацяло с C и D с тази програма, тоест не само C.

    Пуснах го и ЕТО -имал съм WI-FI и bluetooth и те работели правилно вече...

    И аз се бях засилил да купувам платки, а то само с една преинсталция стана...

    Имаше логика в това което стана- той е свалял/качвал ново устройство физически, при мен от удара е станало нещо подобно-може би е отчело леко разместване и след това не открива устрйството все едно го няма/не съществува.

    Този потребител и той пишеше, че само с преинсталация на Уина се е получило да се вижда устройството...


    Обаче при теб дори и да нямаш Блутут, ако вижда Wi-fi и устройстово няма как да е този/моят случай.

    Та имаш ли WI-fi ???

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #23

    Отговор: Проблем с драйвър за BlueTooth на лаптоп (Asus k52j W7 x64)

    Да wi-fi-a си ми работи отлично. По-горе в една от публикациите ми съм приложил снимка на устройството. Значи какво казваш ? да се опитвам с някаква recovery driver програма да преинсталирам. Защото това което казваш - правилната последователност как да стане щом windows-a инсталира сам и не пита дори ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с видео драйвър
    От Drilling във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-10, 10:37
  2. Продавам pocket PC Asus P535 с GSM, GPS, wifi, bluetooth
    От vladko33 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-07-09, 21:26
  3. Asus P320 Bluetooth
    От Valkata8800 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 06-09-08, 18:23
  4. Лаптоп ASUS M6R и RAM - проблем
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-09-06, 21:51
  5. Проблем с драйвър
    От miro_73 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-05, 00:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе