Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42
Like Tree5Одобрявам

DELL E5420 блокира

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #1

    DELL E5420 блокира

    Както си ровех из интернет без да иска детето се спъна в кабела и буксата се измъкна и повече не иска да тръгне . На дисплея се изписва това (на снимката) и до там . Модела е DELL Latitude E5420 . Какво може да му се е случило ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: DELL E5420 блокира

    Дискът с операционната система е приключил.

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #3

    Отговор: DELL E5420 блокира

    "Демек" иска друг хард диск и преинсталация ли ??? Къде в Пловдив ще ми препоръчате да го занеса за ремонт ?

  5. Junior Member Аватара на troll4o
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    83
    #4

    Отговор: DELL E5420 блокира

    https://youtu.be/-ohUIUwmWWs 4 винчета се развиват и сменяш диска.

    Sent from my KOB-L09 using Tapatalk
    Jack Krauser одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #5

    Отговор: DELL E5420 блокира

    Ясно ,благодаря . А диск откъде да намеря читав . После предполагам ще трябва да се преинсталира ? Къде в Пловдив да го "заведа" да го преинсталират ?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #6

    Отговор: DELL E5420 блокира

    Провери ли в BIOS диска дали се вижда и разпознава? Ако не, най-вероятно повредата е там. Препоръчвам ти да смениш диска със SSD, 240 GB струва под 70 лева с доставката. Може да си избереш примерно от тези сайтове:
    Никем Нет - HDD хард дискове. EXCELSTOR, SEAGATE, HITACHI, WD. ATA 133, SATA и външни дискове.
    https://www.vario.bg/komponenti-tvrd-disk
    Цените там са доста добри, без да им правя реклама.
    Избягвай модела на Adata Ultimate SSD SU650 и SU630, дават много дефекти. Другите от ниския клас не ги знам как са, аз лично ползвам WD GREEN 240 GB от около 3 месеца за резервно SSD, все още работи. Иначе ако искаш нещо по-читаво, цените почват от 100 лева за 240 GB.

    USB памет с поне 8 GB размер нямаш ли? Ако не, навсякъде се продава, струва под 10 лева, дори за 7-8 лева може да си вземеш и 32 GB:
    Никем Нет - USB флаш памети и SD карти памет. A-Data, KINGSTON, V-DATA, SUPER T, и други.

    Отваряш този сайт:
    https://www.microsoft.com/bg-bg/soft...load/windows10

    Теглиш инструмента, теглиш и записваш чрез него windows 10, след това инсталирането е елементарно. Драйверите ще си ги намериш и изтеглиш от сайта на производителя.
    Gena_bs одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #7

    Отговор: DELL E5420 блокира

    avenge,
    Като чета написаното от създадетя на темата, той е много далеч от hardware. Ако започне да рови, без да знае какво, със сигурност в скоро време ще пише в другата тема за избор на лаптоп.

    Аз така и не разбрах какво има предвид с написаното "се спъна в кабела и буксата се измъкна". За захранващия кабел ли иде реч, кабелът от адаптера ли се е измъкнал или е изтръгната цялата букса от корпуса на лаптопа?
    И какво може да се случи, ако просто се е измъкнал накрайника на захранването? Този лаптоп батерия няма ли си, пък и дори да е изтощена, не съм сигурен, че ще има такива поражения. Според мен тука става въпрос за доста по-силно "въздействие/-я".

    А и този лаптоп е на 7 години. Не знам дали си заслужава да му се прави upgrade. http://news.laptop.bg/revyuta/reviu-...atitude-e5420/
    Цените втора употреба са около 300-350лв. според модификацията.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 10-07-19 в 13:01.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: DELL E5420 блокира

    мина отдавна времето, когато компютри имаха само хората, които разбират от компютри и даването на про съвет можеше да бъде изпълнен

    затова и отдавна съм спрял да давам дистанционни съвети, защото вероятността да бъдат разбрани, сериозно започва да клони към нула


    дайте на човека контакти в пловдив или да се види някой съфорумец от там, той това и иска!

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #9

    Отговор: DELL E5420 блокира

    Лаптопа си е напълно адекватен за нормална работа в интернет, филми, а дори и за някои по-сериозни задачи. Стига останалия хардуер да е наред, може да му се вдигне RAM паметта до поне 8 GB, ако не е толкова, а като му се сложи SSD ще "литне" отвсякъде. Освен това SSD винаги може да се ползва след това и на друга машина, в случай че хардуера се повреди. Дори и варианта с I3 процесор ще работи доста по-добре от съвременните бюджетни лаптопи с celeron и подобни умрели процесори.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #10

    Отговор: DELL E5420 блокира

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    avenge,
    Като чета написаното от създадетя на темата, той е много далеч от hardware. Ако започне да рови, без да знае какво, със сигурност в скоро време ще пише в другата тема за избор на лаптоп.

    Аз така и не разбрах какво има предвид с написаното "се спъна в кабела и буксата се измъкна". За захранващия кабел ли иде реч, кабелът от адаптера ли се е измъкнал или е изтръгната цялата букса от корпуса на лаптопа?
    И какво може да се случи, ако просто се е измъкнал накрайника на захранването? Този лаптоп батерия няма ли си, пък и дори да е изтощена, не съм сигурен, че ще има такива поражения.
    Няма абсолютно никакви поражения по кабела и буксата . Просто се измъкна там където влиза в лаптопа и лаптопа изгасна . Батерия има и само на батерия издържа над 3 часа, НО когато го използвам със захранване от мрежата вадя батерията ,за да не се съсипва батерията - поне така са ми казвали, че като работи с външно захранване е добре батерията да е свалена . Той и преди да се срине си ми правеше проблеми като често екрана "замръзваше" за около минута и после пак си заработваше . Изкачаха и някакви съобщения за проблеми но ги затварях и си работеше. За SSD съм съгласен ама не съм сигурен да ли ще се справя софтуерно !

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #11

    Отговор: DELL E5420 блокира

    Харесай си някое SATA SSD от горните връзки, поръчай го и занеси в някой сервиз да ти го монтират и инсталират. Най-вероятно е заминал твърдия диск, щом е забивал и преди това. Ако помнеше съобщението щеше да е по-лесно да дадем някаква 100% диагноза, но и това пак е някаква насока. Ако не можеш да избереш сам диск, дай бюджет, предпочитан размер и ще ти предложим.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #12

    Отговор: DELL E5420 блокира

    Благодаря . Ще реша и ще пиша . Иначе ето това излиза в BIOS
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #13

    Отговор: DELL E5420 блокира

    Диска се вижда, но това не значи, че работи коректно и се разпознава от ОС. Ако имаш USB памет и можеш да изтеглиш и направиш инсталационен носител, както ти казах по-горе, може да пробваш нова инсталация. Ако не - носиш го в сервиз за диагностика.

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #14

    Отговор: DELL E5420 блокира

    USB имам но нали ми трябва друг лаптоп ? На него да изтегля този инструмент и след това да го кача на USB ,после го слагам на не работещия лаптоп и инсталирам ? Нещо не мога да "загрея" ! На сервиз не ми се ходи ,по добре да ида да си купя нов лаптоп ,че последния път като ходих в такъв филм ме вкараха - буквално тоя преценил ,че лаптопа ми не става(разлепен видео чип) и ми беше разпродал частите -хард диск ,зарядно и почти нова батерия . След месец уговорки и разправяне накрая си призна и ми предложи да ми даде 100лв . А на харда бяха всичките ни снимки на детето и наши както и друга информация .Теглих му майните и си тръгнах . Та затова не ми се занимава със сервиз. Дам ли го на сервиз е все едно да го пусна в кофата за боклук .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #15

    Отговор: DELL E5420 блокира

    И в крайна сметка не разбрах каква беше целта на темата?
    Да си загубим времето да пишем съвети, които все едно няма да са ти от полза? Или да се трупат постове във форума?

    Първо се задава въпрос " Къде в Пловдив да го "заведа" да го преинсталират ?"
    И след два дни: "На сервиз не ми се ходи..."
    И къде според теб се прави диагностика и се инсталира операционна система, ако не в сервиз?
    Успех с купуването на нова машина!
    Аз приключих.
    avenge одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. samsung 40c650 интернет@тв блокира
    От Drajolini във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-15, 20:56
  2. Отговори: 7
    Последно: 28-09-08, 23:31
  3. РС блокира изведнъж!
    От lube във форум Windows
    Отговори: 21
    Последно: 06-05-08, 03:55
  4. Office XP / PowerPoint блокира - помощ !
    От margo във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 10-10-05, 21:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе