Резултати от 1 до 9 от общо 9

Насторйка на домашна мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    2
    #1

    Насторйка на домашна мрежа

    Здравейте.
    Имам проблем с изграждане на домашна мрежа. Изчетох много неща във форума, пробвах доста софтуери, но не успях да се справя с проблема. А проблема е следния:

    Получавам интернет по кабел. Купих си рутер с wireless за да мога да си пускам нет и на лаптопа и на домашния компютър. Рутера има опция за копиране на мак адреса и бях копирал мак адреса на домашния комп. Всичко си вървше много добре докато доставчиците не намериха някакав начин да ме изловят и автоманично ми спират нета, като се опитам да го прекарам през рутера. Купих втора мрежова карта за домашния комп и реших да шерна през него нета - от там в рутера и от там по wireless-а в лаптопа. Обаче нещата не стават. Хардуерно всичко си работи, рутера се вижда и през 2-та компютъра. Пробвах с WinGate, ccproxy, winproxy, winroute lite - и не можаха да подкарам нещата. Когато се опитвам да достигна някакав сайт от лаптопа WinGate ми съобщава IP - то на рутера че търси сайта, обаче - не става. Ако можете дайте съвет как да си настроя рутиращата програма за да бачка с рутера. В самия рутер няма опция да получава интернет през прокси. В това ли е проблема или в нещо друго?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Насторйка на домашна мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от mutra
    ... Всичко си вървше много добре докато доставчиците не намериха някакав начин да ме изловят и автоманично ми спират нета, като се опитам да го прекарам през рутера...
    Т.е. ако бучнеш кабела директно в РС-то, имаш достъп до Интернет, а през рутера - не? АКо е така, може да са ти прехванали МАС адреса на рутера - пробвай да го смениш.
    Но ако дадеш повече инфо за начина за свързване към доставчика, ще е по-лесно ...

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    2
    #3

    Re: Насторйка на домашна мрежа

    Доставчика е мегалан. Когато пробвам да пусна нета през рутера - нет няма. Уточнявам че слагам мак адреса на рутера да е идентичен с мак адреса на компютъра за да не разбере доставчика. Не занам как, но веднага ме хващат ими спират нета. Като си бодна кабела в компютъра - всичко нета тръгва, но не мога да го рутиръм към рутера.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Насторйка на домашна мрежа

    в схемата "рутерът към втората мрежова, към която си пуснал нета от оригиналната първа" няма как да те изловят - всичко минава през оригиналната първа. нещо по настройките вероятно не ти е наред...

    firewall?

    в този ред на мисли - ако имаш само комп и лаптоп, тогава нямаш нужда от рутер след втората мрежова. просто вържи лаптопа директно към компа.

    прав или усукан кабел ползваш?

  6. silverfox
    Guest
    #5

    Re: Насторйка на домашна мрежа

    Като включиш рутера към доставчика, изобщо ли не успяваш да пуснеш нет, или в началото има и после те спират? Защото ако е изобщо, значи проблема не е в доставчика ти, а просто си омазал настройките на рутера. Има начини да се хване фалшив MAC адрес, но не мисля, че това може да стане автоматично.
    Друго - след като го сложиш зад компютъра, рутера ти пак на работи. Т.е. или се е омазал той, или си го омазал ти. Така че си оправи рутера и си го вържи към доставчика ти.
    А така като гледам, рутера ти изпраща заявките, а после не може да ги рутира обратно до съответния компютър. Виж къде си объркал настройките.
    Друг път като ти се наложи такова нещо, вместо да клонираш MAC адреса, звънни на доставчика и му кажи, че си си сменил мержовата карта. Сложи рутера и доставчика ти ще виведе неговия MAC адрес.

  7. XaugyTuH
    Guest
    #6

    Re: Насторйка на домашна мрежа

    И аз препоръчвам да не се пробва смяната на мак адреса. Най-добре звънни на съпорта и им кажи, че си си сменил лан-картата, и им продиктувай оригиналния мак адрес на рутера.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Насторйка на домашна мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    ...и им продиктувай оригиналния мак адрес на рутера.
    няма нужда. то се вижда кой се опитва да се върже

  10. cxv
    cxv е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    3
    #8

    Re: Насторйка на домашна мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от mutra
    Доставчика е мегалан. Когато пробвам да пусна нета през рутера - нет няма. Уточнявам че слагам мак адреса на рутера да е идентичен с мак адреса на компютъра за да не разбере доставчика. Не занам как, но веднага ме хващат ими спират нета. Като си бодна кабела в компютъра - всичко нета тръгва, но не мога да го рутиръм към рутера.
    ---има СЕРИЕН НОМЕР ВСЕКА КАРТА--НЕГО ГЛЕДАТ

  11. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #9

    Re: Насторйка на домашна мрежа

    Да не те филтрират по ТТЛ ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настроика на домашна мрежа.
    От sssaaa във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 09-01-12, 19:24
  2. Проблем с домашна мрежа.
    От drecolli във форум Мрежи
    Отговори: 28
    Последно: 04-02-10, 21:01
  3. Отново за домашна мрежа
    От b_goranov във форум Мрежи
    Отговори: 23
    Последно: 01-07-07, 10:35
  4. Домашна безжична мрежа.
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 11-08-05, 10:15
  5. HELP-Домашна мрежа от 2 PC под WinME
    От New във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 03-01-03, 20:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе