Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42

Прекъсва ми мрежата ??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #16

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    На колко прекъснва сега? на всеки 10 мин? с WRT54G ли си сега?

    Ако си с DI - 524 направи му ъпдейт до версия 3.23 за рев.С

    ¤ Fixed MAC filtering bug.
    ¤ Fixed WPA-PSK bug.
    ¤ Added WPA2 support


    http://support.dlink.ca/products/vie...I%2D524%5FrevC
    провери ревижъна на твоя: виж тук http://support.dlink.ca/products/revision.asp

    Ако си с линксиса WRT54G - >

    HI...
    I think the firmware may have not been upgraded properly.Download the firmware on your computer and unzip it to a particular folder.
    ftp://ftp.linksys.com/pub/network/tftp.exe
    версия 7 и следвай долната процедура за флашване.

    Follow the following steps and reflash the router firmware.
    Connect any one of the computer using an ethernet cable to the linksys router.
    Reset the router by pressing the reset button onthe router for 30 seconds using a pointed object.
    Unplug the power to the linksys router.
    Reduce the card speed of the computer to 10 Mbps half Duplex.
    Replug the power to the linksys router and wait till all the lights are steady.
    Run the tftp.exe file on the computer. In the server type the router's IP address 192.168.1.1 password "admin" and click on the ... and browse to the zipped folder and specify the .bin file
    After the firmware is successfully upgraded reset the router once again.
    Reconfigure the router for internet connection

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    На една позната с WRT54G и лаптоп също така често прекъсва нета без видима причина. След рестарт се оправя. Дайте да видим наистина къде се крие проблема.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #18

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    с Линксис-а няма проблем бачка си само с Д-линк прави проблем. прекъсването при лаптопа е на 10 мин долу-горе а на стационарния е по-малко 4-5 мин. Това ревижън какво е и как става че линка не ми се отваря ?
    Добавено:
    Мисля че е това нали ?
    H/W B4 a F/W 2.04

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    @obshtinska_mishka на много "куци" рутери си се спрял. Първо D-link а после Lynksys... От трън та на глок ... Но така както обасняваш, вариантите са 2 или рутера да прегрява (от големите горещини напоследък) или да имаш някакъв trafic maker закачен на компютъра ти, които да ти товари връзката в резултат на което рутера да издава багажа... Пробваи с някаква програма за следена на трафика...(не се сещам за такава за Windows в момента) Aко е така както предполагам, намери това което ти прави трафик проблеми и го изчисти...
    Иначе аз съм на почти като твоята схема. Интернет --> безжичен рутер --> wireless към лаптопа и кабелна връзка към десктопа...
    но заложих на малко по надеждно решение (като рутер) и вече не помня кога последно съм го изключвал... Може би някъде преди 2 месеца... Каня се да му пусна един вентилатор да го разхлади малко, но все забравям... а тои не ми е забивал до сега... може би затова...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #20

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    предполагам че не са най-прекрасните рутери но с това разполагам. С линксис-а няма проблем какъвто и трафик да правя - свалям филми денонощно и не е прекъсвал.

    Не знам дали няма някаква настройка по рутера която да пропускам ??

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #21

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    @obshtinska_mishka на много "куци" рутери си се спрял. Първо D-link а после Lynksys.
    Марка Lynksys няма, или ако има - вероятно наистина е куца, като abibas или pamasoanic. В случая става дума за Linksys, за които не бих употребил определението, което ти си използвал.

    Би ли споделил кое е надеждното решение, което си намерил и от какъв ценови клас е?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #22

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Не разбрах, сега прекъсва ли ти и какво точно ти прекъсва? Ако сваляш, значи локалното рутиране ти работи а само wireless-a ти прави проблем?
    Както казах и преди, провери си и 2-та PC за вируси, троянци, spy и изобщо всичко което може да ти прави трафик.
    Относно конкретни настройки на Lynksys-a... Преди някоико години когато се занимавах с изграждане на безжични трасета ми се случи да използвам един Lynksys, от тогава ги намразих (и то за много кратко време) но както и да е... Това което се сещам е ако си да си пуснал някое по-сериозно криптиране на безжичната връзка, и евентуално рутера да не може да се справи едновремено да рутира по локалния интерфейс и да предава по wireless криптирана информация...
    Пусни да теглиш нещо през wirelesa (което да ти натовари връзката максимално) едновременно с това си пусни един пинг към ip на рутера...

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    с Линксис-а няма проблем бачка си само с Д-линк прави проблем. прекъсването при лаптопа е на 10 мин долу-горе а на стационарния е по-малко 4-5 мин. Това ревижън какво е и как става че линка не ми се отваря ?
    Добавено:
    Мисля че е това нали ?
    H/W B4 a F/W 2.04
    http://www.hardwarebg.com/forum/show....php?p=1203100

    Виж тук...ъпдейтни на F/W 2.06 за Rev.B

    http://ftp.dlink.ru/pub/Router/DI-52.../Rev.B/2_06Ru/

    виж и кажи после как е....успех

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #24

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Точно за Linksys става въпрос... Сега сигурно ще кажеш, че линксъс са cisco но като качество са мнооого далече...
    Иначе относно конкретното решение, зависи какво точно искаш да направиш... Принципно преди време се занимавах с изграждане на едни километрови трасета, това което ме е интересувало в било надеждната и стабилна връзка, и не толкова скороста... Но определено устройствата които носят интернет на няколко километра се справят отлично и в домашни условия. Марки няма да споменавам за да не става реклама...
    BTW в момента ползвам едно трасе което е изградено от 2 linksys-a на около 2 км и ми е направило впечатление, че когато някои от мрежата започне да тегли нещо (забележи с 256 кбпс) пинга към AP става 700-800... и не е от антените защото те са перфектни, без натоварване пинга е 2-4 ms...

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    с Линксис-а няма проблем бачка си само с Д-линк прави проблем. прекъсването при лаптопа е на 10 мин долу-горе а на стационарния е по-малко 4-5 мин. Това ревижън какво е и как става че линка не ми се отваря ?
    Добавено:
    Мисля че е това нали ?
    H/W B4 a F/W 2.04
    BTW. "Това ревижън какво е" - това е update на firmware - системния софтуер на рутера. НО ако с linksysa всичко работи нормално, по-добре остани с него. Ако вземеш да обноваваш firmware и нещо се прецака рутера за нищо няма да става, естествено и никои няма да ти признае гаранцията...

  12. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #25

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Съмнява ме чак да прегрява Д-Линк-а, моя в къщи (също DI-524) също не помня откога не съм го рестартирал (преди през деня когато ме няма го изключвах, заради Енергото, но сега си стои включен денонощно), в стаята нямам климатик и е доста жега, обаче няма проблеми. Вързал съм на него два компютъра с кабел и един през безжичната мрежа и няма проблем с нета. Откъм настройки - какво да пропускаш, ми то няма почти нищо за настройване
    Пробвай да си ъпдейтнеш фърмуера (както са ти казали по-нагоре).
    При мене понякога се случва, че и трите компютъра теглят, и то яко, обаче нета не прекъсва ... Нямам разни вируси, троянци, спай и т.н., защото ги проверявам редовно.
    Може да пробваш също така да си махнеш паролата на безжичната мрежа (да е без никакво криптиране) и виж тогава как ще е.
    Моя в момента е със следния фърмуер: Current Firmware Version: V2.04; Firmware Date: Fri, Apr 28 2006, той така си беше и като го купих.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #26

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    И на моя рутер е такъв фирмуера но не иска да работи. Махнах и паролата на безжичната мрежа но пак прекъсва. Как да ъпдейтвам фирмуера ?
    в архива който свалих има два файла - *.ехе и *.bin. Кой от двата ми трябва и как въобще става цялата работа ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #27

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    може да е и от странично смущение, както спомена по-горе Тумору.
    Пробвал ли си да смениш каналите на Wireless-a?
    И така и така си с лаптоп, що не го грабнеш и да идеш при някой колега или съсед, ама по-далечко от вас, хем ще пийнете по нещо, хем ще разбереш дали наблизо има смущаващ сигнал с близка до твоята честота. Щот така на един приятел му се шашкаше рутерчето от радио-бебефон.
    Ни смяна на честотите помагаше, нито нищо.

  16. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #28

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    За да ъпдейтнеш - отиваш там, дето си гледаш версията на фърмуера (Tools -> Firmware), там имаш бутонче Browse, натискаш го, избираш bin файла и готово, обаче първо пробвай това със смяна на каналите, или пък с лаптопа на друг рутер (както са ти казали хората по-горе). Ъпдейт на фърмуера по принцип е крайна мярка ...

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #29

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Нито смяната на каналите помогна нито смяната на фирмуера майка му

    Вече не знам какво друго да пробвам освен колко далече мога да го хвърля от терасата

    Някакви други идеи да имате ?

  18. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #30

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Ми че иди го рекламирай пак ..., то нищо друго не остава ... И ги карай там във фирмата да ти демонстрират как работи на безжичната мрежа повечко време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung UE-55F8000 прекъсва звука на HD канали
    От gamerche във форум Samsung телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 17-06-14, 09:50
  2. Кафемашината ми прекъсва
    От LEGAL във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 21
    Последно: 19-09-11, 19:21
  3. Рутера ми прекъсва нета
    От glorious във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-10, 13:52
  4. Haier HSU-12H03/H(DBP) - понякога прекъсва
    От valvamp във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-10, 20:24
  5. Net-а прекъсва
    От JIM във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 25-06-05, 19:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе