Резултати от 1 до 13 от общо 13

Алтернативен VPN клиент за Vista x64

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #1

    Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    Здравейте,

    Търся алтернативен VPN клиент за Vista x64 (с GUI), който да поддържа връзка към VPN сървъри на различен порт от този по подразбиране.
    По всички мои опити и търсения в нета личи, че вграденият във Vista не поддържа такава екстра ... или поне аз не мога да я подкарам.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    Ne znam kakvo si tursil i/ili kakvo ima6 predvid "compatible", no vij tuk:

    http://support.microsoft.com/kb/929490

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #3

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    да, виждал съм го това - повечето от тези са или за "клиенти" (т.е. платени), или не поддържат х64, или работят само с техните си устройства ...
    признавам, че не съм пробвал всички, но примерно успях да се докопам до копие на Cisco AnyConnect и в клиента има единствено поле за IP/име и бутонче "connect", което не ми върши работа

    ако имаш представа кое би ми свършило работа, моля, сподели - аз ще се опитам да го намеря ...

    п.с. предполагам OpenVPN клиента би свършил работа, но той няма читаво GUI, което ще е доста голям проблем за хората, които ще го ползват ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    Ползвам последната beta на OpenVPN. VPN-а си стои закачен към сървъра дори и при рестартите на сървъра, сам си го прави...
    ЗАщо не пробваш и ти? Все едно, че си на мястото на хората, които ще го ползват

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    [img width=800 height=186]http://free.hit.bg/dimiters-kv/VPNPort.jpg[/img]

    Не знам дали ще помогне и въобще дали наистина ще промени порта. Намерих го в някаква дискусия. Преди това намерих поне 10 дискусии, в които разни MS-експерти обясняват, че е невъзможно да се смени порта при клиента

    Добавено
    Да, със сигурност това на картинката променя порта при клиента - проверих го. Смених от 1723 на 1724
    Обаче не можах да направя връзка след това. Стигам до "Verifying user name and password" и до там.
    Махнах всичко от страната на клиента - рутери, файъроли, но не помогна.
    А от страната на сървъра се прави forwarding&remaping 1724-->1723
    А за L2TP - като че ли няма няма възможност за промяна от страната на клиента в registry

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    Ами не мога наистина да разбера какъв ти е проблема, има free LogmeIn като искаш GUI, ako искаш някакъв по професионален VPN има рутери със built in clients kato Sonic VPN client, ako не сложи си един Open VPN i config client like:

    http://www.it.ubc.ca/security/VPN/se...nvistavpn.html

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #7

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    ами проблем като проблем ^_^ ... logmein и тем подобни не вършат работа в случая
    има пуснато pptpproxy, което експорт-ва връзките на различни vpn servers на различни портове и клиентите трябва да работят през него (т.е. от другата страна са разни корпоративни vpn сървъри - кой какъвто си сложил) ... та е заради това
    другият проблем е че виста клиента има огромни проблеми с част от тези vpn сървъри, ама огромни ... сигурно част от тях и от MS не ги знаят :-D

    най-вероятно ще ползвам openvpn и ще помагам на хората при setup-ване ... емос, проблемът ми е липсата на GUI (има някакво рудиментарно последно като го гледах, но не вършеше кой знае каква работа)

    10х, MitkoS, но идеята е да може да се свързва към различни портове без да се правят постоянно гимнастики в регистрите (дори и да тръгваше така)

    и все пак - ако някой е пробвал всичките тези клиенти и някои от тях работят не само с прилежащият им хардуер, ще се радвам да сподели

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    Аз пък бях приятно изненадан от спретнатия и семпъл изглед на GUI на OpenVPN:


  11. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #9

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    хмм, утре ще тествам ...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    Ето ти един опън сорсе клиент за виста х86 & х64с:


    http://www.shrew.net/?page=sshots&prod=vpn

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    колкото и да опитвате, порта не може да се промени, както е показал MitkoS, връзката е невъзможна, при промяна

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #12

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    @dash благодаря!, но shrew е само ipsec за съжаление ...

    @fxOrange не се и опитваме да го променим ... затова търсим друг клиент

    ще се опитам да наконфигурирам един openvpn клиент (надявам се поддържа и pptp)

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Алтернативен VPN клиент за Vista x64

    ти не ме разбра,лощо се изразих.
    Не търси изобщо клиент,портът е default, до сега не съм срещал клиент, които да предлага промяна на порта без проблеми на връзка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VPN сървър и клиент
    От regned във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 20-05-14, 14:27
  2. Трябва ми FTP клиент...
    От blue_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 19
    Последно: 28-04-06, 10:48
  3. Клиент за BitTorrent
    От Abadon във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 17-08-05, 17:27
  4. IRC клиент за LAN с 2 PC-та без inet...
    От The_UFO във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 03-03-02, 02:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе