Резултати от 1 до 13 от общо 13

Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #1

    Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Из магазините се продават подобни джаджи като в прикачената снимка и обещават 5-7 дБ усилване на сигнала. Понеже аз ползвам нета на хазаите си и рутера им е далеч от лаптопа ми,та въпроса е - някой ползва ли такова на лаптопа си и дали има разлика наистина спрямо вградената WLAN връзка на лаптопа ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Има разлика определено. Аз ползвам TP-Link TL-WN722N и D-Link DWA-123 от вградената в лаптопа разликата е голяма като обхват.
    Гледам тези дето си показал са особенни, дали говорим за USB LAN или за други у-ва?

    [img][/img]

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #3

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Купих си TP-LINK-а и определено съм много доволен от разликата.Сега идва следващия въпрос - ако изнеса стикчето до прозореца,където му е мястото,ще има ли влияние върху сигнала дългия 3 или 4 м USB кабел между стика и компа ?

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Ще има, особенно ако кабела е с оплетка... Става нещо като антена

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Кабела с оплетка (Ширмовка) не е антена, точно обратнтното е предназначението и. Има ограничение за дължина на USB кабел, сега не ми се навлиза в подробности, че ще почнете да разбирате повече от мен, а аз съм чел доста уж.
    Ако преместиш TP-Link-а до прозореце ще лови още по-добре, то и сега е х5 ( 5 пъти по-голям обхват) спрямо стандартния wireless на лаптопа. USB кабела трябва да е качествен и не повече от 2 метра. Качествен значи с добра ширмовка и по дебел (дебелината предполага качество, но не е задължително).

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Купих си TP-LINK-а и определено съм много доволен от разликата.Сега идва следващия въпрос - ако изнеса стикчето до прозореца,където му е мястото,ще има ли влияние върху сигнала дългия 3 или 4 м USB кабел между стика и компа ?
    Ако не си от клуба "ръцете ми пречат" - с едно такова http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3772332 вместо оригиналната "пишка" ще ти се отвори нета многократно. Разбира се като вземеш в предвид, че тази антена е насочена.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Ще има, особенно ако кабела е с оплетка... Става нещо като антена
    Това е гениално.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Лично не съм тествал устройството, нито съм го вързвал с удължителни кабели, но ПРОДАВАМ МОДЕЛА (както и много други), и според клиентите при свързване на устройството със кабел с оплетка, сигнала се увеличава, при свързване с обикновен кабел (качествен дебел) сигнала пада. Това е тествано от един и същи човек с 2-та вида кабели и според него има разлика. Мезду другото голяма част от хората си вадят устройствата направо навън.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Ако не си от клуба "ръцете ми пречат" - с едно такова http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3772332 вместо оригиналната "пишка" ще ти се отвори нета многократно. Разбира се като вземеш в предвид, че тази антена е насочена.
    @Tommorow имаш ли идея колко dB е усилването на тази антена?!

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    хм!
    Нормално тази оплетка е направена, точно за да намалява паразитите, които биха пречили на сигнала - минаващ, през самия кабел.
    Тя самата няма нищо общо с data + и data -.

    После, самият кабел не е тук, за да играе роля, за антена, а за да предава сигналът, преработен от стика, към пс-то и обратното.
    Ако има някакво фрапиращо подобрение, то е, предполагам единствено в този сигнал и няма нищо общо с антена, нито антената на стика.

    P.S.
    Не се заяждам, просто ми е чудно.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    @Tommorow имаш ли идея колко dB е усилването на тази антена?!
    Ориентировъчно около 10-12db. 16-17 се рапортува за това решение

    http://www.qsl.net/yu1aw/ANT_VHF/quados.pdf

    в този сайт например има добри лесно изпълними решения с публикувани резултати от измервания.
    http://www.qsl.net/yu1aw/ANT_VHF/quados_antennas.htm
    Ако и AP / WIFI рутера се оборудва с такава, може да се постигнат добри резултати на 3-5км и повече в зависимост от условията. 10-те км за решението от предния ми пост ми се струват доста измислени, освен в т.н. "идеални условия"

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    2
    #11

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Един приятел си взе това http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=1332 и е много доволен. Аз му помогнах с инсталацията на драйверите и не повярвах колко мрежи хвана!!! Просто споделям мнение и с него не ангажирам никой!!! Успех на всички!!!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    113
    #12

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    Това колко е бил дълъг кабела на УСБ-то и колко е "накъдрен" играело роля на по добра антена,мале мале...Все едно да си мислите 4е като пуснете ГСМ-ите си да се зареждат и с кабела от зарядното обвхвата да се подобри,тожа е горе долу същото.Кабела за УСБ-то осъществява връзката само между антената и ПС/лаптопа - подава му захранване и приема сигнала от антената.
    А тези хора които казват 4е имало разлика от кабела са сигурно от тези дето като ги питаш колко им е РАМ-а на компа щи кажат 3 гигахерца

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #13

    Re:Въпрос за WIRELESS USB адаптор с външна антенка

    А от антените които са на пазара / с УСБ за лаптоп/ кои са по читави и мощни . До сега съм ползвал на една варненска фирма и съм доволен, но все пак е на 3-4годинки и търся нещо по-ново. Ако може да ми предложите нещо до 100-150лв. и 5м кабел /за тераса е/
    Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пак въпрос за външна изолация
    От kaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 13-02-10, 12:23
  2. Въпрос относно външна памет с NTFS и Линукс
    От valio.toploto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-10, 23:25
  3. Wireless Въпрос
    От schumi във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 12-02-09, 22:38
  4. Wireless адаптор с антена?
    От chavdarr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-12-08, 01:48
  5. wireless въпрос
    От bateto_87 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 20-01-07, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе