Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By MitkoS

рутер след рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #1

    рутер след рутер

    Здравейте, бих искал да науча ако е възможно, как се включва рутер в друг рутер. Нещото, което знам е, че трябва да закача вторият рутер на някой от изходите на първият рутер. Не ми е много ясен момента със настройките за ip адресите, които да раздава вторият рутер, които да са в различен обхват от тези на първият. Дали има вариант това да стане по някакъв начин без кабели-безжично?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Отговор: рутер след рутер

    То варианти много. Само дето при безжичното е много по различно от жичното. Най-простата схема:

    Кабел от лан-порта на първия рутер към уан-порта на втория. На Първия му се да задава с ДНЦП да раздава 10.0.0.х (приемаме, че входящия адрес е 192.168.x.x или реално IP). На втория може и нищо да не му задаваш в ДНЦП (по дефаулт раздава 192.168.х.х) естествено втория рутер, трябва да е конфигуриран да взема настройките, които първия му дава автоматично. Абе с други думи втория рутер може изобщо да не го бараш. Слагаш и включваш.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #3

    Отговор: рутер след рутер

    Ако може да се наместя и аз в тази чужда тема, но въпроса ми е сходен. При вързване на рутер след рутер, какви настройки трябва да се зададат на втория, за да могат всички устройства които се закачат към него да виждат устройства закачени към първия рутер и обратно, устройствата от първия рутер да виждат устройствата от втория? Може би Ip range за първия от *.*.*.2 до *.*.*.100 и на втория рутер от *.*.*.101 до *.*.*.201
    P.S. това за IP-тата сега ми хрумна, но не съм убеден какво ще стане.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Отговор: рутер след рутер

    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    ... да виждат устройства закачени към първия рутер и обратно, ...
    Какво разбираш под "виждане" ?
    Не че е толкова важно, но все пак е хубаво да се уточни.

    Устройствата от втория рутер така или иначе виждат устройствата от първия рутер. Евентуално тука таме нещо може да не се вижда заради някой файъруол или нещо друго (но пак второстепенна настройка). Има "ping" например.

    Обаче устройствата от първия рутер няма как да видят тези от втория рутер. Всичките устройства от втория рутер, са видими в мрежата на първия рутер като един-единствен адрес и това е адреса на WAN-порта на втория рутер. Срещу това не може да се рита. Самия механизъм на NAT-рутирането е такъв. Ритането може да се изразява единствено в някакви допълнителни вторични VPN-между конкретни две устройства (едно от мрежата втория рутер и едно от първия).
    ru-boy одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DVR след рутер - проблем
    От Bavareca във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 03-05-16, 10:17
  2. виваком нет проблем след смяна на рутер
    От imegogo във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 21:42
  3. Закачане на switch след рутер?
    От regned във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 14-08-12, 23:09
  4. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 16:04
  5. Странна работа след рутер
    От glarus във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-08, 04:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе