Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Прекъсва ми мрежата ??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    Прекъсва ми мрежата ??

    Първо да обесня ситуацията - БТК АДСЛ 2 мб безкрай, рутер Д-линк DI - 524 , лаптоп и настолен с wireless връзка. Това което искам е да има стабилна мрежа между тях и интернет. Като се включи модема на бтк директно в лаптопа с кабел няма проблем но включа ли го към рутера връзката с интернет почва да прекъсва на 10 минути. Когато включих и настолния с wireless връзка има интернет за 2-3 мин и след това прекъсва. Когато дам repair на връзката и тръгва. Компютрите са и двата с ХР СП 2

    Къде бъркам ?? Благодаря Ви !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Провери какъв lease time има на WAN интерфейса му. Пробвай със статични настройки: IP: 192.168.1.2, SM: 255.255.255.252 или 255.255.255.0 за бизнес пакет, GW: 192.168.1.1, РDNS: 212.39.90.42, SDNS: 212.39.90.43

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #3

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    точно така съм си направил настройките на рутера

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #4

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    Като се включи модема на бтк директно в лаптопа с кабел няма проблем но включа ли го към рутера връзката с интернет почва да прекъсва на 10 минути. Когато включих и настолния с wireless връзка има интернет за 2-3 мин и след това прекъсва.
    Така, както го обясняваш, изглежда нещо рутерчето ти прави проблеми на всеки 2-3 или 10 минути. Ако имаш под ръка, пробвай с някое друго.

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    И мене ме съмнява рутерчето - макар че досега бая рутери съм инсталирал (точно същия модел, и в къщи съм с такъв, но пък не съм на ADSL) на много хора и не е имало проблеми никога (повечето са били на ADSL), като дори и са с автоматични настройки и на WAN, и на LAN интерфейса.
    Може да го ресетнеш (отзад от бутончето ресет) и да направиш всичко наново - поне при мен понякога помага ...

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Да ти се намира наоколо някакъв безжичен телефон на 2.4ГХц ??? едно такова http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=575606 ми разгони фамилията и всичко се оправи когато разгоних неговата. При всяко позвъняване или набиране дисконектваше всичко в радиус 50 метра

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #7

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Нямам друг рутер под ръка да пробвам. Включих лаптопа с кабел към рутера и почти час няма прекъсване, нито един загубен пакет докато настолния продължава да прави същите проблеми. Интересното е че лаптопа прекъсва на 10-на минути докато настолния на 2-3.
    Не мисля че проблема идва от безжичен телефон защото живея в една къща на края на квартала и не съм видял комшиите с такова нещо

    ПС: един цикъл на работа не ми стигна да напиша този пост

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    я пусни един DOS промпт и зацикли един ping 192.168.1.1 -t да видиш увеличава ли се времето за отговор, явяват ли се някакви предвестници на загубата или се губи пинга отведнъж.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Преди три седмици имах подобна случка с друг D-Link (DWG-700AP). Ту го има, ту го няма, по-често го няма. Устройството беше в гаранция, но е купено в България, а самото действие се развиваше извън България. Чудих се да го връщам ли гаранционно, или да се опитам да направя нещо на място. В крайна сметка реших да го отворя. Предварително бях забелязал, че при работа устройството е доста топло на пипане отвън на конкретни места по кутията. След като го отворих, видях един облечен в метал чип и реших, че това е най-греещия елемент. Разгледах го по внимателно и видях, че съответните спойки са се спукали. Дръпнах му една спойка-вълна с поялника на цялата платка отдолу и всичко се оправи веднага.

    Всичкото това го пиша, за да подскажа, че сигурно причината е в рутера и ако е гаранционен, да си потърсиш гаранцията. Ако не е, можеш да пробваш това което съм написал.

  12. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #10

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Ако е гаранционен направо ще ти дадат нов - D-Link не се ремонтират.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #11

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    я пусни един DOS промпт и зацикли един ping 192.168.1.1 -t да видиш увеличава ли се времето за отговор, явяват ли се някакви предвестници на загубата или се губи пинга отведнъж.
    пинга се губи отведнъж и по нищо не личи че има намерение да спира. Вече не знам какво да правя ... Звъннах във фирмата и ми казаха да ида там да го тестват и ще ми го сменят ако не е наред. Въбоще не се занимаваха с мен да обясняват защо така или иначе. На мен ми се струва че са имали доста дефекти с такива модели и затова не правят проблем но все пак това си е мое мнение

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #12

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Само искам да кажа че излезна от рутера цялата работа. Сложих един Linksys WRT54G и работи без проблем всичко. В понеделник ще ходя във фирмата да ми го сменят или да го ремонтират.

    Благодаря на всички които се отзоваха

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #13

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    За съжаление проблема си остава. След като го смениха с нов рутера пак продължава да прекъсва wireless-a бе значение дали се сваля филм или се работи по интернет или не . Някой да има идея от какво може да е това ?

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Ами след като рутера не е - провери другия "край" - usb/pci или там каквото и да е wireless cards

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #15

    Re: Прекъсва ми мрежата ??

    Какво точно да им проверя? Едната е вградената на лаптопа а другата е Линксис усб. При другия рутер бачкаха без проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung UE-55F8000 прекъсва звука на HD канали
    От gamerche във форум Samsung телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 17-06-14, 09:50
  2. Кафемашината ми прекъсва
    От LEGAL във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 21
    Последно: 19-09-11, 19:21
  3. Рутера ми прекъсва нета
    От glorious във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-10, 13:52
  4. Haier HSU-12H03/H(DBP) - понякога прекъсва
    От valvamp във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-10, 20:24
  5. Net-а прекъсва
    От JIM във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 25-06-05, 19:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе