Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Защити срещу кражба на трафик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #16

    Защити срещу кражба на трафик

    уфффф... не е това идеята. идеята не е да се печелят пари, идеята е да има някаква мрежа която е на самоиздръжка. и да има интернет на сравнително ниски цени. и организаторите на цялата тарапана да си докараме безплатен нет с минимални усилия.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #17

    Защити срещу кражба на трафик

    Eто и как е решен проблема при мен.

    Мрежата е разделена на 12 влана - при съмнение за тарикат броя на проверяваните юзери пада драстично понеже се знае в кой влан е.

    МАС филтер не ползвам няма смисъл от него вместо това се прави автоматизиран мониторинг на активните МАС и ip addressi в мрежата и информасията влиза в базата данни като на всеки 24ч един скрипт прави статистика за всеки юзер колко време е онлаин и дали има промяна в МАС адреса и каква операционна система ползва. Освен това се отчита и броя на сесиите.

    И най големия тарикат няма да усети кога на вратата му ще почукат колегите от отдела за нелоялни клиенти..

    Глобите за такива юзери са солени .

    А за българина няма по неприятно нещо от това да му бръкнеш в джоба.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #18

    Защити срещу кражба на трафик

    alexandro идеята е интересна, но при мен като за начало се предполага броя на клиентите да е 12 - 15, но това за статистиката дава добри идеи. БТВ за целта подозирам че ползвате някакъв "самоделен" софтуеър?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    156
    #19

    Защити срещу кражба на трафик

    ами защо не правите така:

    на първо ниво IP + MAC

    второ ниво IP + USER +PASS,

    защото така като гледам искате USERS да не крадат от нета, ами ако е някой външен от

    advanced users?

    тогава само ще набиете някой, че после и сметката ще си плати човека....

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #20

    Защити срещу кражба на трафик

    Аз се извинявам, ама пак не разбирам:

    Защо просто не се раздели трафика, пък да се вързват колкото си искат юзери?

    В края на краищата, ако аз съм си платил за нещо то си е моя работа с колко души го деля.

    Разбира се ако има "обществени" концентратори, проблема ще се стовари върху собствениците на тези хъбове.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #21

    Защити срещу кражба на трафик

    klamer, това е така ако плащаш за трафик, моята идея е неограничен достъп. Т. е. ако в дадения момент линията не се ползва даден клиент да може да ползва примерно 90% от нея.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #22

    Защити срещу кражба на трафик

    fori ne si zaslujava pich da si gubish vremeto s puskaneto na net samo na 15 choveka samo zaradi bezplatnia net.

    Ako ideqata ti e podelqane na trafica shte imash po malko razpravii ako si plashtash za neta :

    1 nito shte opuvash kabeli

    2 nito shte se razpravqash s tupi useri deto si mislqat che si im dlujen

    3 nito shte turpish zagubi ot grumotevici i otkradnati swichove

    A i vednaga ti davam oferta za shared internet s visoka skorost s po malko razpravii za bez pari...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #23

    Защити срещу кражба на трафик

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз се извинявам, ама пак не разбирам:

    Защо просто не се раздели трафика, пък да се вързват колкото си искат юзери?

    В края на краищата, ако аз съм си платил за нещо то си е моя работа с колко души го деля.



    <div align="right">оргинално мнение на klamer</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    klamer, да, ама - не! Това е така, когато си плащаш гарантиран достъп - тогава прави с него каквото искаш. Но той струва трицифрени суми. При евтиния негарантиран достъп се разчита именно на постепенно и равномерно уплътняване на канала и когато някой навърже още хора зад себе си, той прави натоварване (трафик) като за 10 души например, а плаща като за един. По същия начин можеш да претендираш пред кабелните телевизии, че колко телевизора ще включиш зад твоя сплитер си е твоя работа и да искаш да закачиш целия блок, но мисля, че няма да имаш особен успех.

    Друг е въпросът, че тук не ставаше дума за този вид кражба, а за случая на физически нелегален достъп - ние не можем да дебнем по тавани и мазета дали някой нощес не е срязал и кримпнал кабела, мушнал един суич и се е закачил в мрежата. Може и предишен клиент да е, който все още има достъп до LAN-а или такъв като Attraction, дето си е платил минималната такса, а иска да ползва като за максимална.




  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #24

    Защити срещу кражба на трафик

    Точно така от както вкарах новата система за сигурност с автоматизиран мониторинг и статистика 3-ма тарикати бяха изловени, а трафика ми падна на половина. В момента дори в пиковите часове трафика не надвишава 60% от максималния планиран.

  12. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #25

    Защити срещу кражба на трафик

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Точно така от както вкарах новата система за сигурност с автоматизиран мониторинг и статистика 3-ма тарикати бяха изловени, а трафика ми падна на половина. В момента дори в пиковите часове трафика не надвишава 60% от максималния планиран.



    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ей това точно не ми е ясно, как го постигате тия 60% (или колкото и да са).

    При мен винаги заетостта е 100%, линията на mrtg-то е една права черта

    Не че ми трябва да е така, предпочитам колкото ми е дадено, толкова да е използвано, ама не си го обяснявам как може да има хора на неограничен и да не са изпълнили канала.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #26

    Защити срещу кражба на трафик

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">fori ne si zaslujava pich da si gubish vremeto s puskaneto na net samo na 15 choveka samo zaradi bezplatnia net.

    Ako ideqata ti e podelqane na trafica shte imash po malko razpravii ako si plashtash za neta :

    1 nito shte opuvash kabeli

    2 nito shte se razpravqash s tupi useri deto si mislqat che si im dlujen

    3 nito shte turpish zagubi ot grumotevici i otkradnati swichove

    A i vednaga ti davam oferta za shared internet s visoka skorost s po malko razpravii za bez pari...



    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Alexandro, ми аз бях пуснал една тема че събирам оферти... ;-) така че очаквам предложения. За момента практически е решено към кой ще сме но винаги има място за промени

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #27

    Защити срещу кражба на трафик

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Ей това точно не ми е ясно, как го постигате тия 60% (или колкото и да са).

    При мен винаги заетостта е 100%, линията на mrtg-то е една права черта

    Не че ми трябва да е така, предпочитам колкото ми е дадено, толкова да е използвано, ама не си го обяснявам как може да има хора на неограничен и да не са изпълнили канала.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами и на мене не ми стана много ясно как стана, но до преди 20дни преди да пусна новия рутер трафика ми не падаше под 15Мбита и беше както казваш ти права черта. В момента над 8Мбита скача само ако тегля аз или някой от колегите стандартно е 5-7. И то с вързани нови клиенти.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Alexandro, ми аз бях пуснал една тема че събирам оферти... ;-) така че очаквам предложения. За момента практически е решено към кой ще сме но винаги има място за промени</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Драсни ми един емайл на netwlan@abv.bg и кажи каква скорост искаш или по точно до колко пари аз щте ти кажа какво мога да ти дам !!!


  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #28

    Защити срещу кражба на трафик

    С благодарности за WISP че ме насочи /косвено/ към този линк:

    http://www.homenetworks.ru/tech/vorovstvo.html

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #29

    Защити срещу кражба на трафик

    [:D]Забавно четиво, а?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #30

    Защити срещу кражба на трафик

    Сайта е много приятно направен. А и не се бях замислял че братския руски народ е реализирал идеята с ЛАН-овете в много по-голям мащаб от нас, а може би и преди нас. А и имайки предвид че руския ми е слабост... [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Кражба на IP
    От tony1976 във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 25-06-14, 21:36
  2. защита на TV срещу кражба
    От ceeckoomy във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-02-11, 14:20
  3. Отговори: 2
    Последно: 24-05-10, 18:19
  4. кражба на ток
    От sladi4kia във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 52
    Последно: 01-12-09, 20:01
  5. Нова защита срещу кражба на телефони и плеъри
    От Silviya във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 24-06-07, 17:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе