Страница 55 от 57 ПърваПърва ... 5455354555657 ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 842
Like Tree10Одобрявам

Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #811

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    Възможно е да се получава и някакво неразбирателство между рисийвъра и плеъра. Ще го почовъркам някоя вечер. Отдавна изгубих мерак да ровичкам из менюта и настройки. Благодаря за помощта.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Usa
    Мнения
    183
    #812

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    Взех си А-500 и ми трябва хард.спрял съм се на WD 4tb за около 340лв,но има син,зелен и лилав(пурпурен).Кой модел(цвят) е най-подходящ за плейъра.Лазарус навремето за а-200 ми беше препоъчал модел с 5400 оборота защото били по-хладни.Синия WD е с 3г. гаранция а другите са с 2г.Благодаря предварително

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #813

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    Зелен или червен са подходящи.
    Все пак провери в networdmediatank дали пише с кои модели работи добре.

    Ще чакаме впечатления как работи.

    И аз в скоро време мисля да тествам с този модел.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Usa
    Мнения
    183
    #814

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    Благодаря ти Лазарус, червеният ще е.Зеленият е с 7200rpm и само 2г. гаранция.Впечатления най-рано по коледа,щото не съм си в БГ още.Включих го само да светне и обратно в кутията.Мога да кажа само за външния вид.Здрав ,масивен и оребрен алуминиев корпус.Дистанционното и захранването са същите като при А-200.Ще трябва да прехвърля 2tb от A-200 на А-500,но А-200 е с изгоряла мрежа и задължително ще е вързан за pc-то ,а А-500 вероятно ще е по мрежата.Не знам как ще стане по-бързо.Поздрави

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #815

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    мисля, че можеш да вържеш стария плеър по USB и да си го ползваш као външен диск - временно да прехвърлиш информацията или постоянно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #816

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    А-500 показва проблеми с мрежовата карта и HDMI драйвъра, хубаво е до го тестваш и ако е необходимо да си го смениш, иначе е ОК

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Usa
    Мнения
    183
    #817

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    ''cors'' можеш ли да опишеш в какво точно се състоят тези проблеми.HDMI в момента не мога да тествам че тук в квартирата сме още с кинескоп но мрежата ще мога да я тествам стига да знам какво да гледам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #818

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    Не може да си вземе IP, ако вземе бързо го губи, плеъра забива. С HDMI драйвърите има някакъв проблем и може да не успее да се разбере с ТВ или ресивъра ти и съответно да нямаш картина или да прескача. HDMI работи правилно с първият фърм, 01-01-160429-25-POP-432-802, а в последният изглежда са го оправили. С мрежата проблема ми го решиха със смяна. В линка отдолу може да прочетеш за какво става въпрос относно мрежата. С HDMI засега ползвам първият фърм. и нямам особен проблем, но пак от време на време трябва да се рестартира.

    Това е отговор от Cloud media

    "It is good to hear your feedback again.
    Regarding the firmware update matter, please temporary use the 01-01-160429-25-POP-432-802 that your are currently using fine now. Our team had discovered the bug in HDMI that cause HDMI Handshake issue that earlier you were facing. They are fixing this issue in the next new RC5 firmware that going to be released most likely this Friday. Please hold on the update until we advise you this RC5 firmware available and fine to be updated into your A-500."


    http://www.networkedmediatank.com/sh....php?tid=73751

    Да добавя, Transmission ако имаш висока скорост и не ограничиш скоростта за сваляне почти сигурно плеъра забива и трябва рестарт. От Cloud media ми казаха че трябва да се ограничи на 2МВ/s, което с А400 не ми се е случвало.

    Това за торентите

    [CM] Torrent might use up a lot of resources in the device, you might try to limit that to 2MB/s.

    Telnet into A-500 and change the settings.json. Copy out settings.json to USB drive and edit in PC then copy back to A-500 .
    After finished, just reboot A-500 and it will take the new default value.

    /share/.transmission/settings.json

    "speed-limit-down": 2048,
    "speed-limit-down-enabled": true,
    "speed-limit-up": 2048,
    "speed-limit-up-enabled": true,


    Като цяло мнението ми е че за момента е доста неуспешно устройство, дано с времето да оправят софтуера и да проработи както се очаква. Поне съпорта им е ОК.
    Този пост е редактиран от cors; 14-11-16 в 08:08.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Usa
    Мнения
    183
    #819

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    значи с hdmi в крайна сметка проблем вече няма.Торенти не свалям с плеъра.Остава само проблема с мрежата.Дано и аз не съм изтеглил ''късата клечка'' но скоро ще разбера.На времето като си взех А-200 пак така имаше много неща за изчистване но в един момент след няколко ъпдейта плеъра стана перфетен и работи безотказно и до днес.Така че аз съм оптимист за А-500.По коледа ще споделя и моите впечатления.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #820

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    В крайна сметка hdmi няма проблем с началните драйвъри, при мен, но други се оплакват, както и че има проблем с по новите фърмуери според други, това че е фикснат е написано в промените на фърма(rc4), а дали е така още не знам. Мрежата се оказа по-малкият проблем, тя работеше през суич, но само на 100мб/с. Торентите при скорост даун. повече от 3МБ/с и плеъра забива. За сравнение с А400 при даун. с м/у 7-12МБ/с и няма проблем даже и филм да гледаш. Следи им форума да разбереш как са нещата.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Usa
    Мнения
    183
    #821

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    Благодаря ти cors за отговорите.Видях ти постовете и в техният форум и за мен основният въпрос е дали моята бройка е от тези с дефектната мрежа.Доколкото разбрах проблема е хардуерен и се решава със смяна.Аз моя плеър не го купих от официалният им сайт и си мисля че ще имам проблеми при евентуална замяна.Другите проблеми мисля че ще ги изчистят с времето.Малко съм разочарован от попкорн.На а-200 му куцаше само софтуера а сега на новите и хардуера не е на ниво.Ще пада голямо мрежово ръчкане по празницте

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #822

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    Трудностите с мрежата може да се решат и със суич, тогава мрежата работи, но на по ниска скорост, иначе независимо откъде си го купил трябва да имаш гаранция. Проблема със забиването при сваляне на торенти се оправя като се качи нова версия на Transmission. Съвета ми е да си го регистрираш в сайта им за съпорт.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Usa
    Мнения
    183
    #823

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    Здравейте.Вече съм си в БГ.Монтирах харда в пуканката и още с пускането и ми предложи ъпдейт на фърмуера.Притесненията ми за проблеми с мрежата не се оправдаха.Работи отлично.Рутера я разпозна като гигабитово устройство(свети в синьо)Единствено ТВ-то ми остана в зелено(10/100).Прехвърлям файлове средно с около32 мб/с (варира от 28 до 35).Според мен това е малко за гигабитова мрежа.Може да съм пропуснал нещо в настройките.Разрешил съм само самба сървър.Има няколко други настройки които не ми е ясно за какво са.Забравих как се добавяха шернатите папки от компа в пуканката.Сега всеки път като искам да гледам нещо от компа влизам в улорк груп/име на пс/парола/шернати папки а на А-200 си го бях направил да ми показва директно конкретните папки.За сега не откривам проблемни файлове.За сега няма забиване или рестартиране но аз не свалям торенти с плеъра(заби единствено като прехвърлях наведнъж 1,8 тб филми от А200).Не съм пробвал още 3д исо и най вече 3д субтитри но и това ще стане.Единствения проблем за сега е че не мога да изгася напълно плеъра.При А-200 пълното изключване ставаше със задържането на пауър бутона и светваше един червен диод.При А-500 това не се случва .И при задържане и при еднократно натискане на бутона,белия диод угасва и светва или по скоро се отразява едвам доловима червена светлина но това е непълно изключване.Плеъра си остава леко топъл.Предполагам че червения диод не е точно зад отвора на корпуса и тези дни ще го отвора да го наместя.За това го изключвам от копчето на задния панел.Това е за сега
    Този пост е редактиран от vankicha; 22-12-16 в 16:59. Причина: правопис

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #824

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от vankicha Виж публикацията
    Здравейте.Вече съм си в БГ.Монтирах харда в пуканката и още с пускането и ми предложи ъпдейт на фърмуера.Притесненията ми за проблеми с мрежата не се оправдаха.Работи отлично.Рутера я разпозна като гигабитово устройство(свети в синьо)Единствено ТВ-то ми остана в зелено(10/100).Прехвърлям файлове средно с около32 мб/с (варира от 28 до 35).Според мен това е малко за гигабитова мрежа.Може да съм пропуснал нещо в настройките.Разрешил съм само самба сървър.Има няколко други настройки които не ми е ясно за какво са.Забравих как се добавяха шернатите папки от компа в пуканката.Сега всеки път като искам да гледам нещо от компа влизам в улорк груп/име на пс/парола/шернати папки а на А-200 си го бях направил да ми показва директно конкретните папки.За сега не откривам проблемни файлове.За сега няма забиване или рестартиране но аз не свалям торенти с плеъра(заби единствено като прехвърлях наведнъж 1,8 тб филми от А200).Не съм пробвал още 3д исо и най вече 3д субтитри но и това ще стане.Единствения проблем за сега е че не мога да изгася напълно плеъра.При А-200 пълното изключване ставаше със задържането на пауър бутона и светваше един червен диод.При А-500 това не се случва .И при задържане и при еднократно натискане на бутона,белия диод угасва и светва или по скоро се отразява едвам доловима червена светлина но това е непълно изключване.Плеъра си остава леко топъл.Предполагам че червения диод не е точно зад отвора на корпуса и тези дни ще го отвора да го наместя.За това го изключвам от копчето на задния панел.Това е за сега
    С коя версия си? При мен изключването става със задържане на пауър бутона, диода най-вероятно е разместен за да не виждаш ясно червена светлина,иначе като скорост на трансфер и при мен е така да добавя предишният софт който ползвах плеъра грееше малко повече, сега е напълно хладен, дори при натоварено ползване. Ползвай си го със здрве!

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Usa
    Мнения
    183
    #825

    Отговор: Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

    Firmware Version - 01-05-161214-25-POP-432-802
    Kernel Version - 25-POP
    NMT Version - 01-01-160509-25-POP-432
    AUDIO : HDMI Audio - Off , PCM S/PDIF - Off(HDMI 24-bit) ,PCM -Passthrough , AAC - Passthrough , WMA Pro - Passthrough , DTS - Passthrough , AC3 - Passthrough , DRC - ? DSD - ?
    VIDEO : Video output - 1080p 24hz , Framerate Sync - Off , Video Zoom - Fit To Screen , TV Type - 16:9 , Color Space - ? , Deep Color - ? , 3D Output - On , External Video Scaler - ? ,VXP Features - ?

    ако нещо по настройките не е наред моля да споделите.Там където съм с въпросителни не знам какво да избера и съм ги оставил по дефолт.Забелязах един бъг.Ако имате да прехвърляте много файлове от компа на плеъра то не ги копирайте всичките наведнъж - плеъра забива.Доста нерви хвърлих до като разбера че трябва да прехвърлям не повече от 4-5 филма на веднъж.Весели празници!!!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (70.5 KB, 144 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (71.5 KB, 219 Прегледи)
    Този пост е редактиран от vankicha; 27-12-16 в 14:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 236
    Последно: 26-11-18, 21:50
  2. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  3. Продавам Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От patzi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 17:33
  4. Media Player Popcorn Hour A-200
    От popcornhour във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 777
    Последно: 15-07-13, 20:26
  5. Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От soon във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2217
    Последно: 07-01-11, 10:16

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе