Страница 6 от 61 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 908

Media Player - Zinwell (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #76

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Само да отбележа , че за донгъла GN -621U , който се използва за американската версия на ZP-500 ,има коментар : " For non-HD streaming only "т.е.при сигнал 1080р има проблеми .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #77

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от wkris
    Здравейте всички.
    Значи, плеъра вече го ползвам от 5 дни и съм доволен спрямо възможностите и цената му, но забелязах няколко бъга.Като файлове не му се опира нищо за възпроизвеждане "по вода".даже и реални FULL HD video.Имам HDD на USB и ми се струва че като плейва нещо от него, скороста е мааалко по-бърза на плей.Второто което е , понякога не вижда всички файлове в локалната мрежа, и ако успее да открие някой, по време на декодиране на файла се рестартира самото устройство (ZV-500).Вградената му лан карта не е достатъчна като скорост за възпроизвеждане на видео 1080p, особено когато картината стане доста наситена (забелязва се предимно на червените и други топли цветове).Писах до производителя, и чакам конкретни отговори за които ще ви информирам и тук.
    Най-вероятно ще чакаме нов фирмуер, защото тези проблеми ги има и при мен, само че аз експериментирам през донгъла и лан-а не съм го тествал. За виждането на файловете в мрежата нещо по-конкретно като описание на проблема ? При мен се вижда всичко и не се рестартира на всеки пуснат файл. Може би имаш нещо по настройките на компа и мрежата.

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Само да отбележа , че за донгъла GN -621U , който се използва за американската версия на ZP-500 ,има коментар : " For non-HD streaming only "т.е.при сигнал 1080р има проблеми .
    Това и аз го прочетох, но всичко е относително и те не искат да се ангажират с твърдението за HD 1080 плей по WiFi мрежата. Значи има значение от рутера, донгъла, компа, разстоянието (силата на сигнала), настройките и трафика по мрежата. Едно от тези неща да не е наред и започва да насича, защото не му стига скоростта.
    Аз досега заради тези проби съм сменил 2 бр. WiFi рутера (D-Link DIR635N и TP-Link TL-WR941ND) като нещата тръгнаха с TP-Link-a според мен по-добре, нищо че 2 пъти по-евтин. А за донгълите както вече знаете тествам 4-ти подред и само Repotec-a изгря на хоризонта и с него правя пробите в момента. Така, че продължаваме с експериментите докато стигнем до истината.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    35
    #78

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    Най-вероятно ще чакаме нов фирмуер, защото тези проблеми ги има и при мен, само че аз експериментирам през донгъла и лан-а не съм го тествал. За виждането на файловете в мрежата нещо по-конкретно като описание на проблема ? При мен се вижда всичко и не се рестартира на всеки пуснат файл. Може би имаш нещо по настройките на компа и мрежата.
    Ти не си ли с новия бета фърмуеър от 4ти Септември? Останах с впечатление, че си сложил него. Докато wkris може да е с по-стар евентуално?

  5. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #79

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от miuen4o
    Ти не си ли с новия бета фърмуеър от 4ти Септември? Останах с впечатление, че си сложил него. Докато wkris може да е с по-стар евентуално?
    Никъде не съм написал, че съм сменял фирмуера. Доколкото гледах в нета, версиите са 1.4 и 1.6 (и това на клонинг сайтовете, на Zintech няма нищо), а аз съм с последния според мен (ZW7.00.1.6) и нямам информация дали е бета или не.

    А ти откъде черпиш информация за фирмуерите на Zinwell ZP-500 ? Не е хубаво да ги знаеш тия подробности, а ние не ... ;-)
    А @wkris ако бъде така добър да си погледне инфото в плеъра може да ни каже какъв е, а не да гадаем по звездите ...

    P.S.
    Още един донгъл отпадна от класацията ми -> D-Link DWA-140 - статус (НЕРАЗПОЗНАТ) !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    18
    #80

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    """Ти не си ли с новия бета фърмуеър от 4ти Септември? Останах с впечатление, че си сложил него. Докато wkris може да е с по-стар евентуално?"""

    И аз съм с 1.06 (ZW7.00.1.6)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    14
    #81

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    малко off-topic, но все пак да попитам. този player пък и по принцип има някаква памет. няма ли опция за кеширане? дори едни 32MB (колкото повече, толкова повече) кеш много биха помогнали при wireless трансфера.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #82

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Теоретично е възможно , но на практика едва ли ......

  10. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #83

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от f117
    малко off-topic, но все пак да попитам. този player пък и по принцип има някаква памет. няма ли опция за кеширане? дори едни 32MB (колкото повече, толкова повече) кеш много биха помогнали при wireless трансфера.
    Абе хора, имате ли представа за какво говорите или да става лафа само ? Откъде ти дойде научната мисъл, че има такива опции по плеърите ей така сложени за да може да си бъзикаш кешовете както ти скимне ? Те не могат да оправят стандартните функции да работят както трябва във фирмуерите, остава да дадът в ръцете на юзерите свобода на действие и после айде да ги връщаме, щото са гаранционни и нещо май им стана ... Колкото и да са правени в час по трудово обучение, все пак това е комерсиален продукт и си има защитени търговски права. И ако някой се престраши да бъзика, то трябва да е малко от малко технически подготвен и да си е прежалил покупката и да няма претенции след това. Успех на ентусиастите и научните изследователи ! ;-)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    14
    #84

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    под опция имам в предвид on/off бутон сложен от производителя. дори не е нужно потребителя да пипа де не му е работа - ако се пуска видео от флашка/HDD тръгва без да кешира, ако се пуска по мрежата (LAN/wireless) се кешира...

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #85

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от f117
    под опция имам в предвид on/off бутон сложен от производителя. дори не е нужно потребителя да пипа де не му е работа - ако се пуска видео от флашка/HDD тръгва без да кешира, ако се пуска по мрежата (LAN/wireless) се кешира...
    Извинявай, но нещо не си ме разбрал. Аз лично никъде на никой плеър не съм виждал и даже не съм чувал да има възможност за промяна на кеширането, независимо от какъв източник влиза информацията. Това е зададено от производителят и той най-добре знае колко кеш трябва да се използва в устройството му, защото все пак е проектирано, настроено и тествано от самият него, нали ? Все пак това са хардуерни спецификации и да иска юзера, няма как да ползва повече от това, което му предлага хардуерът. Не забравяй, че тук нещата са ограничени от възможностите на хардуера, а определено той е специализиран и изцеден до дупка и няма излишни "кешове". Да не бъркаме нещата с настройките по комповете.

  13. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #86

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от wkris
    Някъде бях го срещал по ebay да се продава в комплект с Lynksys WRT600N, дано работи да се знае какво да се взима.Иначе днес си купих ZP500, за сега е похвална машинка, дано потегли с точ 5GHz донгъл.Ще пробвам през седмицата.
    Колега, докъде стигна с пробите с донгълите ? Аз понаправих разни проби, но съм ограничен от 54Мб Repotec, въпреки че той се справя отлично с всичко друго освен с HD ! Струва ми се, че с 300Мб може да има положителен резултат с HD, защото със Repotec-a максималният трансфер, който ми показа плеъра е около 6-6,6Мб което не е лошо като за начало. Ако имаш някакви резултати пиши.

    P.S.

    Между другото Lynksys WRT600N е рутер, а не донгъл.

    Ето какво прочетох за Linksys WUSB600N BAND WIRELESS N USB и се появи лъч надежда, макар че на нас специално този модел не ни върши работа, но за мен въпросът е донякъде принципен:

    "This connects with 270 Mbps in a downstairs room. Relatively easy setup. Does not drop signal. Plays streaming HD movies over home network. Does both 2.4 and 5 GHz for future true N performance. I have the Dir-655 at this time which is only 2.4. Future router upgrade should work well due to the dual band. It has a nice usb cradleextension for easy positioning.brbrNot as fast as wired no matter what others say. This is partly my networks fault as the router seems to access things a little..."

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #87

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Явно колегата е имал в предвид че плеъра се продава с донгъл Linksys WUSB600N което ако е така значи той би трябвало да свърши работа.

  16. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #88

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Явно колегата е имал в предвид че плеъра се продава с донгъл Linksys WUSB600N което ако е така значи той би трябвало да свърши работа.
    Значи аз чета какво е написал колегата в поста си и не мога да гадая, че вместо Lynksys WRT600N търговеца или продавача на стоката в ebay е имал в предвид Linksys WUSB600N, което пък ти как го разбра? Аз чета, търся, проверявам и тогава пиша, за да не ми се смеете на глупостите после, както аз се смея на някои постове ... :-)

  17. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #89

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Логично е плеъра да ти го продадат с донгъл а не с рутер който е в пъти по скъп от плеъра.
    Идеята ми бе че щом го продават в комплект значи би трябвало да е съвместим.От друга страна колкото и да четеш няма как да стане докато не пробваш различни варианти.Казвам го от личен опит.

  18. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #90

    Re:Имате ли информация за Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Логично е плеъра да ти го продадат с донгъл а не с рутер който е в пъти по скъп от плеъра.
    Идеята ми бе че щом го продават в комплект значи би трябвало да е съвместим.От друга страна колкото и да четеш няма как да стане докато не пробваш различни варианти.Казвам го от личен опит.
    "wkris в 13.09.2009, 20:48
    Някъде бях го срещал по ebay да се продава в комплект с Lynksys WRT600N, дано работи да се знае какво да се взима.Иначе днес си купих ZP500, за сега е похвална машинка, дано потегли с точ 5GHz донгъл.Ще пробвам през седмицата."
    Колегата така го е видял, така ни го е написал, но:

    1. Освен написаното в сайта като описание на продукта и окомплектация към него не можеш "логично" да прецениш дали това което са го написали че е рутер, може би са имали в предвид донгъл, който обаче е с друга абревиатура на модела !!!
    2. И рутерът не е в пъти по-скъп от плеъра. Може да са си помислили, че нямаш рутер и може да ти потрябва все пак за нещо ? А никъде не споменават, че има донгъл ... Откъде ще разбереш кое какво е ? Ти не си ли виждал промоции в които едното нещо в комплекта няма нищо общо с другото ? А тук даже не е и така. Айде, че много разводнихме темата.

    А ти мислиш ли, че аз само с четене стигам до информацията която пиша тук ? @granity, я прочети пак това което съм написал и показал досега ? Но не съм и съгласен да се пишат всякакви мнения без да имат смисъл и отношение към темата! Да не говорим за хората, които даже не си правят труда да прочетат темата от самото начало и да разберат дали вече не е написан отговорът на въпросът им който искат да зададат? Нека да не се пише заблуждаваща информация за достатъчно огромната и объркваща материя наречена "Мултимедия". Ние трябва да помагаме, а не да объркваме хората които ги интересуват тези неща, но не разбират достатъчно, че иначе го обръщаме на говорилня без всякакъв смисъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 61 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  4. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 18:15
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе