Страница 60 от 61 ПърваПърва ... 105058596061 ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 908

Media Player - Zinwell (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #886

    Re:Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Не и предполагам ,че няма да излезе нов.

  2.  
     
  3. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #887

    Re:Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Цитат Първоначално публикувано от kapitango
    Излизал ли е някакъв нов оригинален фърмуер, че астонския 1.9.11 си е бъгав?
    И кое му е бъгавото ?

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    6
    #888

    Re:Media Player Zinwell ZP-500 ?

    Здравейте всички,които все още хвърлят по едно око на темата!Имам плйеърчето още от когато излезе в МЕТРО(и до сега продължавам да му се радвам), от тогава следя форума,който ми е бил много полезен,но сега имам нужда от помощ.Уреда го ползвах до сега в ХОЛ-а,но там ъпгрейднах ,а мъника отива в спалнята но възниква въпроса със свързване в мрежа;сдобих се с D-LINK DWA-131(след като прочетох поста на колегата b.hadzhiev) и реших да опитам;ЗИНВЕЛ-а разпозна донгъла,компа ми е с Уин7_Ултим_х32 настройките ,мисля че съм ги задал както трябва(и плейъра се закачи на домашната мрежа,която е с парола),но от менюто(на ЗИНВЕЛ),когато вляза в NET-се виждат само:My shortcuts, не се вижда името на групата(WORKGROUP)-и съответно не виждам компютъра,но когато напиша IP адреса в браузъра на компютъра-успявам без проблем да вляза във външния хард-диск,включен към Зинвела.Мисля си че проблема не е в „защитната стена“,защото с другия плейър и телевизора-нямам проблем с мрежата Целта ми е да гледам по безжичната филми SD направо докато са на компа,а за тези дето са HD -по Wi-fi да ги мятам от компа на твърдия диск и от там да ги плейвам.В упътването информацията е за WinXP,a в темата търсих-но не намерих(или ми се е изплъзнала) Ще съм Ви много благодарен,ако успеете да ми помогнете или да ми дадете съвети в тази насока!

    МОД: Сложи този регфайл и след рестарта на компа всичко трябва да е наред.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    4
    #889

    Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    някои имал ли е този проблем - спря да свири flac. всичко друго работи без проблем. не помогна restore factory settings или спиране на тока. С update на фърмуера не се промени нищо.


    Проблемът е решен - след няколко опита за update с различни версии, най-накрая проработи с 1.9.11 на Astone. Все пак, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идея защо се случва така, нека сподели.

  6. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #890

    Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Фърма остаря...Не ми чете видео компресия MS-MPEG4 V1 ...

  7. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #891

    Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Хубаво е първо да преинсталираш отново астонския 1.9.11 - 2011.04.06

    Това е предпоследния фърм, който е излязъл за тези модели чипсети - ZP-500A - Version 1.9.10 - 2011.03.01

    А този май е последния от Tevii M-400 - 30.09.2011. Заради малкия размер на файла предполагам, че няма много шарения в него.

    Този пост е редактиран от Hell; 09-11-12 в 11:38.

  8.  
     
  9. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #892

    Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    Хубаво е първо да преинсталираш отново астонския 1.9.11 - 2011.04.06

    Това е предпоследния фърм, който е излязъл за тези модели чипсети - ZP-500A - Version 1.9.10 - 2011.03.01

    А този май е последния от Tevii M-400 - 30.09.2011. Заради малкия размер на файла предполагам, че няма много шарения в него.

    Смяташ префлашване със същия фърм ще промени нещо? На Теvii фърма не съм качвал. Той няма LAN. Има ли опасност да брикна плейъра с него?
    Благодаря за съветите! Не очаквах някой да следи още темата.

    МОД: Пробвай първо с префлашване отново с астонския фърм - нищо не губиш, може само да се оправят нещата. Следващата стъпка е да пробваш с тевианския и ако тръгне, няма да имаш лан, но пробвай дали другите неща са наред (това с плейването на филмите с въпросния кодек). Ако всичко е наред, ще умуваме как да сложим лан драйверите в този фърм. Съжалявам, но нямам такъв плеър под ръка, иначе аз щях да направя експеримента.

  10. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #893

    Отговор: Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Префлашнах с 1.9.1.1 на Астон и умря.Излиза белия екра със синия надпис и до там.Опитах всякакви фърмуери,сменях флашки,USB портове-неще и неще.Беше ми се при.... вече когато изрових от архивите си някакъв Астонски дето захапа.Сега работи ама не изключва нито от дистанционното нито от бутона.
    Та теорията ми за "дето работи се не бара" се оказа пак верна.Като не тръгва филм има и други рилайзи.
    Знам много добре че софтуерно не може да съсипеш нищо та мисълта ми е че нещо по хардуера е духнало.Тия дни ще го отворя да поразгледам за студени спойки или надути кондензатори ако не ме спре "небарането".
    Този пост е редактиран от shveb; 27-09-12 в 16:26.

  11. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #894

    Отговор: Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Мдааа, за съжаление се случват и такива неприятни изненади. Най-вероятно нещо се е омазало в нанд флаша. Притеснява ме факта, че без видима причина е спрял да плейва определени формати и сега при флашването отново има проблем - прилича ми на хардуерен проблем. Много е важно дали правиш флашването със задържането на бутона (правилната опция) или от сетъпа за ъпдейт (ако има такава, вече съм забравил подробностите). Може и да не се е изтеглил коректно имидж файла - изтегли го отново. Най-добре е да пробваш първо с ZP-500A - Version 1.9.10 - 2011.03.01 и тогава с астонския.
    Успех !
    Този пост е редактиран от Hell; 28-09-12 в 01:30.

  12. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #895

    Отговор: Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Вчера го отворих.Не открих нищо същественно.
    Смятам че витаят из мрежата бъгави или с опит за модване фърмуери.Понеже първия линк не работеше пуснах търсачката и издеглих първия ми попаднал.В темата има и други постове в които се съобщава за брикване при опит за префлашване и съответно оправяне след поставянето на друг фърм.
    Сега му инсталирах друг последен астонски от архива ми и заработи коректно но с едно но...По някога когато го изключа с дистанционното и изгаснат индикаторите на другата сутрин го намирам "врял" и докато не изстине не тръгва.Флашката разбира се остава и не съм опитвал ако я извадя дали ще е същото.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    76
    #896

    Отговор: Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Здравейте всички!Въпросът ми е дали този плеър може да чете външен твърд диск 1Tb!?На някои от вас писах на лични,но може би не са си отваряли кутията.

    - - - Обновено - - -

    Току що пробвах един 560gb външен хард марка PQI от един приятел и всичко е ОК т.е разпознава го и плейва филмите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #897

    Отговор: Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Работи и с 1 ...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    76
    #898

    Отговор: Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Благодаря ти за информацията!

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    401
    #899

    Отговор: Re:Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от shveb Виж публикацията
    Вчера го отворих.Не открих нищо същественно.
    Смятам че витаят из мрежата бъгави или с опит за модване фърмуери.Понеже първия линк не работеше пуснах търсачката и издеглих първия ми попаднал.В темата има и други постове в които се съобщава за брикване при опит за префлашване и съответно оправяне след поставянето на друг фърм.
    Сега му инсталирах друг последен астонски от архива ми и заработи коректно но с едно но...По някога когато го изключа с дистанционното и изгаснат индикаторите на другата сутрин го намирам "врял" и докато не изстине не тръгва.Флашката разбира се остава и не съм опитвал ако я извадя дали ще е същото.
    Това със загряването и невъзможността да се включи е стар проблем, има го описан назад в темата.
    Имаше го и при моя плеър, но смених фърмуера и се оправи.
    За съжаление не помня кой беше правилния фърмуер - порови в темата, сигурен съм че има писано по проблема.

  18. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #900

    Отговор: Media Player Zinwell ZP-500 Full HD

    Колега todo1 би ли видял на плейъра си с коя версия си на фърма ?
    Този пост е редактиран от shveb; 25-04-13 в 17:37.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 08:33
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 22-02-19, 00:38
  3. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 14:04
  4. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 19:15
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 19:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе