Страница 33 от 34 ПърваПърва ... 2331323334 ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 509

Media Player - Hyundai (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #481

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Здравейте, точно година ползвам такъв плейър и не съм имал никакви проблеми с него. Още с фабричния фърм съм /със синия фон/ т.к преди време на същия плейър с по-нов върмуер не успях да направя мрежовите настройки и така и не се реших да го ъпдейтна. Наложи се да си преинсталирам лаптопа - от Виста минах на Win7 сега по никакъв начин не мога да видя шернатите дялове през плейъра - нито през рутера, нито жично? Дал съм "Turn off password protected sharing". Може би не правя нещо както трябва, но доколкото си спомням след като наглася ръчно настроикйте в "Network Setup" на хюндая трябва да ме пита за паролата на юзър акаунта, а това не се случва?! През WiFi ми вижда мрежата кънектва се, в меню мрежа на плейъра не се вижда нищо. Пробвах и с нов акаунт на компа-без никакъв ефект. Само варианта с регистрите не съм пробвал-не разбирам толкова за да правя нещо, което не знам до какво може да доведе . И последно новите фърмуери решиха ли проблема със включването на плейъра от самосебе си, когато не се ползва?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #482

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    моля, за помощ закупих плеяра за баща ми и не мога да пусна лан мрежата ...има нет...гледаме тубата...но да се вържа с компа не успях...къде бъркам моля за помощ....
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323624480[/time]_________________________________________________

    забравих да уто4ня ..с ундоус 7 сме...въведох аи пи ,,днс както трябва имам също хд плеяр на уестърн дигитал...и постъпих с настроиките по подобен начин....не намира компа и това си е само папка шорткът и една над нея се виждат на плеяра и дотам ..пуснах и тонки на компа ,,уви нищо ..

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #483

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Ах тази любима мрежа на Уин 7... ето как:

    Настройките на шеринга на самия Windows 7 на скрийншот 1.

    Ключовият момент е да не се ползва UPNP, тъй като се управлява от Windows Media Player и Indexer-a и е бъгаво и досадно, а освен това е бъгаво и досадно.

    И най-ключовият момент е да се проверят ръчно настройките на Security за папките. На скрийншот 2.

    Оттам насетне през меню NET се вижда групата и съответно шернатите папки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #484

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Настройките са ми точно по двата скрийншота и не става.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #485

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    xpuls, имаш ли достъп до интернет през приложенията на Хюндая? Напр. CNN podcast или Weather
    Да проверим дали наистина има свързаност въобще с рутера.

    сега по никакъв начин не мога да видя шернатите дялове през плейъра - нито през рутера, нито жично
    Това какво ще рече - "нито през уайърлес връзка с рутера, нито през кабелна връзка с рутера" ли?

    Провери настройките на Security (не само за Sharing) за папката и ако няма Everyone, си добави със съответните permissions.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #486

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110


  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    8
    #487

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Здравейте. Някой засичал ли с е къстъм F/W за това плеърче, освен F/W за Labo разбира се

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #488

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Цитат Първоначално публикувано от divxrullz
    Здравейте. Някой засичал ли с е къстъм F/W за това плеърче, освен F/W за Labo разбира се
    Този въпрос не го ли зададе вече преди 6 месеца?
    Няма решение за субтитрите, ако това е идеята на въпроса ти.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    8
    #489

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Зададох го, ама никой не отговори...знам ли, след 6 месеца пак някой може да е открил нещо "по-различно"

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #490

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Оказах се да правя мрежа с лаптопа- не става по никакъв начин, благодаря все пак за помощта. Имам проблем с някой .mkv филми - изкарва само звук без картина. Понеже съм с стоковия фърмуер /със синия фон/ се чудя дали да го ъпдейтна за да видя дали ще се оправи?! Притеснява ме проблема със прозрачните субтитрите който коментирате във форума, т.к при мен са си бели непрозрачни и се чудя какво да правя дали да ъпдейтвам или не? Мкв файловте които не вървят са филми на national geographic, свалени от замунда- ако са необходими някакви данни за тях кажете къде да гледам, че не разбирам

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #491

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Ако си ъпдейтнеш фирмуъра проблема с mkv-тата ще се реши , а субтитрите ти ще станат сиви , леко прозрачни .

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #492

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Благодаря за отговора, това и очаквах. Затова намерих познат есунтиаст, на когото да ъпдейтна фърм-а, да видя резултата и да преценя за себе си какво да правя
    edit: То субтитрите са си направо тъмносиви бих казал - много зле е положението с тях, обаче ми направи впечатление, че плейъра по подразбиране разпъва филма на целия екран, без да реже от картината и без да остават черни ленти отгоре на екрана и в долната част. От телевизора не мога да наглася така всеки един филм някой са добре, но при други или реже или остава черна лента.
    В новия фърмуер при видео настройките освен 16:9 има и 16:9 fullscreen, при мен на стоковия я няма 16:9 fulscreen, предполагам оттук идва разликата. Дали може да ми препоръчате фърмуер в който хем да има това автоматично преоразмеряване /16:9 fullscreen/, хем да е с бели субтитри?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #493

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Аз съм с последния фърмуер към момента 757, нямам проблеми с мрежата (освен, че не става за стриймване на блурей, поради недостатъчна скорост).
    Със стария фърмуер имаше доста файлове, които не ми вървяха, с новия почти няма такива. Конкретно файловете с header compression вече не са проблем, а и доста други. Проблемът с сивкаво-прозрачните субтитри при новите фърмуери си е в сила, аз лично го реших като просто спрях да ползвам субтитри, но надали това е решение за повечето. Понякога си пускам субтитри на английски и се виждат относително прилично; разбира се не може да се сравняват с непрозрачни бели. Откакто си пуснах мрежата вече не качвам филми на външния харддиск - директно си ги стриймвам от харддиска на компютъра. Тази функция ми е достатъчна, за да не мисля вече за връщане към стари фърмуери.

    Относно скоростта - общо взето ако имаме филм около 2 часа с DTS трак и размер на целия файл до около 15-20 ГБ максимум, стриймването е без насичания. Напоследък ползвам филми с размер само до около 10ГБ максимум и насичане няма. Онзи ден изгледах NFL 720p с 60fps и DD5.1 - насичане нямаше. Всичко зависи колко е компресиран. Блурей или ремукс, който е с качество близо до блурей е абсолютно невъзможно да се подкара по мрежата без насичане.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #494

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Безгрижно се гледат и блу-рей ремукси (20-35 гб) по мрежата (по кабел) .

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #495

    Re:Media Player Hyundai Light HMB-L110

    Прав си. Поиграх си известно време и явно съм си извадил прибързани заключения на база филми с блу-рей структура и такива с LPCM звук. В момента не мога да пробвам дали и ако забода хард в USB-то пак ще спират филмите с LPCM.
    Бях пробвал Prestige и един концерт на Металика, и двата с блу-рей структура, и двата накъсваха. След твоето съобщение пробвах няколко семпъла от големи ремукси и вървяха без насичане, както казваш.
    И аз за връзка с кабел говоря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 34 ПърваПърва ... 2331323334 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  2. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  3. Media Player - DIVA (всички модели)
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2807
    Последно: 07-12-20, 20:35
  4. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  5. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе