Страница 26 от 36 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 536
Like Tree46Одобрявам

Media Player - Dune (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    12
    #376

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Здравейте, ползвам Dune HD base 3D.От няколко дни вграденият дисплей избедня и е едва видим .Предполагам,че има някъде настройки за яркостта му и по невнимание съм я променил,но колкото и да търсих из менюто не намерих нищо.Дали някой би могъл да помогне и да ме насочи от къде става регулирането?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #377

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Здравейте,
    Появи се доста неприятен проблем - по време на възпроизвеждане, картината и звука на моя плеър (Dune HD base 3D) "замръзва", След известно време понякога тръгва отново, но не от същото място, а понякога просто спира. Когато тръгва отново, картината "превърта" на бързи обороти, сякаш да догони звука. Това се случва с различни файлове, но не задължително винаги!. Обърнах внимание, че в тези случаи при бутон Инфо се появява още един показател - bufer underruning с различно число от 1 до 35! Вероятно става въпрос за някакъв недостиг при зареждане!
    Моля за съвет, дали е въпрос на настройки, или нещо друго!?

  4. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #378

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Ако не плейваш от диск, вътрешен или usb, мисля че имаш проблем с мрежата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #379

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Мрежата ми се състои единствено като връзка с интернет.
    Плейвам само от вътрешен и външни usb дискове.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #380

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Има ли значение колко тежък файл пускаш или го прави на всичките?

  7. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #381

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от Dien Виж публикацията
    Здравейте,
    Появи се доста неприятен проблем - по време на възпроизвеждане, картината и звука на моя плеър (Dune HD base 3D) "замръзва", След известно време понякога тръгва отново, но не от същото място, а понякога просто спира. Когато тръгва отново, картината "превърта" на бързи обороти, сякаш да догони звука. Това се случва с различни файлове, но не задължително винаги!. Обърнах внимание, че в тези случаи при бутон Инфо се появява още един показател - bufer underruning с различно число от 1 до 35! Вероятно става въпрос за някакъв недостиг при зареждане!
    Моля за съвет, дали е въпрос на настройки, или нещо друго!?
    А опита ли да върнеш назад една версия на фърмуера?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #382

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Има ли значение колко тежък файл пускаш или го прави на всичките?
    Изглежда, че няма значение.
    Ефекта се явява при файлове от 10 до 40 и повече гб.
    Забелязах, че в инфо индикира (bufer underruning 50...) и при филм от 1,5 гб, през най-обикновена "флашка", но пък без да засича!
    ------------------------
    А опита ли да върнеш назад една версия на фърмуера?

    В момента съм с последната версия, не съм се замислял да върна предишната, но ако е решение - да, ще го направя!
    Все пак да поясня - ефекта се случва напълно произволно, което е неприятно.
    Този пост е редактиран от Dien; 08-03-16 в 12:41.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #383

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от Dien Виж публикацията
    Изглежда, че няма значение.

    Все пак да поясня - ефекта се случва напълно произволно, което е неприятно.
    Да не би да се дължи на прегряване ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #384

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Да не би да се дължи на прегряване ?
    Съмнява ме! Плеърът само възпроизвежда, не сваля, в режим на stand-by изключва захранването.
    Вентилаторът работи при power on, а и дефекта се получава не много след включване.
    Този пост е редактиран от Dien; 08-03-16 в 18:30.

  12. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #385

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от Dien Виж публикацията
    Съмнява ме! Плеърът само възпроизвежда, не сваля, в режим на stand-by изключва захранването.
    Вентилаторът работи при power on, а и дефекта се получава не много след включване.
    А, защо не опиташ да пуснеш нещо по мрежата? Да видим дали и тогава ще има подобен проблем. Може да направиш и теста с медузите и да разбереш на колко "К" започва да се "задъхва". Също така може да преинсталираш текущия фърмуер или просто да върнеш стара версия, да възстановиш до заводски настройки...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #386

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    А, защо не опиташ да пуснеш нещо по мрежата? Да видим дали и тогава ще има подобен проблем. Може да направиш и теста с медузите и да разбереш на колко "К" започва да се "задъхва". Също така може да преинсталираш текущия фърмуер или просто да върнеш стара версия, да възстановиш до заводски настройки...
    Имах някаква мрежа с предишната Дива, но се отказах поради ненадеждност. Но операциите с фърмуера ще ги направя.
    Тези вариантни повреди са много коварни.
    Възможно ли е причината за проблема да е в захранването на усб външните дискове(1Тб + 2Тб), които са включени постоянно, заедно с вътрешния хдд?
    Четох някъде, че поначало захранването е слабото място на този модел.
    Възможно ли е, също така някакъв бъг да разстройва системата, който обикновено след рестарт се нулира?
    Защото в последно време този дефект поизчезна, включително на файлове, с които се задействаше.
    Видях също така, че в системните настройки има различни стойности за буфериране?
    Не зная кой е теста с медузите, гледах нещо подобно със смартфон и холограмно изображение, но не виждам връзката тук!
    По-голямата част от файловете ми е в ХД формат, а другите са на ДВД носител.

  14.  
     
  15. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #387

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от Dien Виж публикацията
    Имах някаква мрежа с предишната Дива, но се отказах поради ненадеждност. Но операциите с фърмуера ще ги направя.
    Тези вариантни повреди са много коварни.
    Възможно ли е причината за проблема да е в захранването на усб външните дискове(1Тб + 2Тб), които са включени постоянно, заедно с вътрешния хдд?
    Четох някъде, че поначало захранването е слабото място на този модел.
    Възможно ли е, също така някакъв бъг да разстройва системата, който обикновено след рестарт се нулира?
    Защото в последно време този дефект поизчезна, включително на файлове, с които се задействаше.
    Видях също така, че в системните настройки има различни стойности за буфериране?
    Не зная кой е теста с медузите, гледах нещо подобно със смартфон и холограмно изображение, но не виждам връзката тук!
    По-голямата част от файловете ми е в ХД формат, а другите са на ДВД носител.
    Е, добре де ама си написал че плейваш от вътрешен и външен диск. Ако е причината в захранването на USB портовете би трябвало да нямаш проблем с вътрешния диск. Нали така? Ако системата има проблем с общото захранване това е друг въпрос. Може да опиташ да оставиш включен само един от дисковете, като може да ги редуваш един по един и да проследиш дали се генерира въпросния проблем. Аз лично бих опитал с ресет на всички настройки, ако с изброените до момента предложения няма положителен резултат. Теста с медузите представлява няколко видео файла които имат различна големина и различна скорост т.е.: от 21 926КВ до 440 469КВ като големина, и от 3Mbps до 120Mbps скорост (пренос на данни) като стъпката е през 5Mbps. Не знам дали се изразих правилно и разбираемо. Идеята е: чрез избор на видео файл с конкретни параметри да се определи скоростта на трафик през локална или друга мрежа. Аз съм го правил директно на плеър и така хванах колко трафик може да ми осигури една флашка включена към плеъра. Не мога да се сетя от къде дръпнах този тест-файл, но ще се опитам да си спомня и да дам линк да си го свалиш. Ако искаш потърси това: Jellyfish. Свалял съм го от Братушките. Дано съм бил полезен с нещо.
    Frogst одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    12
    #388

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    svetlio1, podredko и Frogst харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #389

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Е, добре де ама си написал че плейваш от вътрешен и външен диск. Ако е причината в захранването на USB портовете би трябвало да нямаш проблем с вътрешния диск. Нали така? Ако системата има проблем с общото захранване това е друг въпрос. Може да опиташ да оставиш включен само един от дисковете, като може да ги редуваш един по един и да проследиш дали се генерира въпросния проблем. Аз лично бих опитал с ресет на всички настройки, ако с изброените до момента предложения няма положителен резултат. Теста с медузите представлява няколко видео файла които имат различна големина и различна скорост т.е.: от 21 926КВ до 440 469КВ като големина, и от 3Mbps до 120Mbps скорост (пренос на данни) като стъпката е през 5Mbps. Не знам дали се изразих правилно и разбираемо. Идеята е: чрез избор на видео файл с конкретни параметри да се определи скоростта на трафик през локална или друга мрежа. Аз съм го правил директно на плеър и така хванах колко трафик може да ми осигури една флашка включена към плеъра. Не мога да се сетя от къде дръпнах този тест-файл, но ще се опитам да си спомня и да дам линк да си го свалиш. Ако искаш потърси това: Jellyfish. Свалял съм го от Братушките. Дано съм бил полезен с нещо.
    Благодаря ти, а също и на quattro 711.
    Свалих файловете от "желето-риба" и ще ги приложа последователно.
    По отношение на захранването - доколкото зная, вътрешния хдд и усб портовете имат различно захранване (управляват се от различни чипове). В случай, че общото захранване има някакви недостатъци!?, то логично те се прехвърлят и върху усб.
    Ще си поиграя тези дни и ще докладвам.
    Все пак да попитам - никой ли не е виждал този показател в info - bufer underruns (и цифра), на най-долния ред? Който, повтарям, се явява понякога и рядко!

  18. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #390

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от Dien Виж публикацията
    Все пак да попитам - никой ли не е виждал този показател в info - bufer underruns (и цифра), на най-долния ред? Който, повтарям, се явява понякога и рядко!
    Аз съм го виждал. Опитвах се да гледам от сървъра по мрежата в къщи и когато му пусна нещо по-различно от Xvid или Avi и започваше да се "върти брояча", картината да насича, за звук да не говорим. Проблема се оказа много елементарен, но докато се светна мина цял ден в "размисли и страсти". Бях си направил гигабитово RJ-45 и реших че плеъра не може нещо да се разбере с гигабита и отрязах една двойка проводници (служебните) и филмите и медузите направо излетяха.Така плеъра работеше с мегабитова свързаност до момента в който си купих тестер за LAN кабел. Тогава разбрах, че при поставянето на кабелите в RJ-то, те са се разместили. Веднага докопах резачките и си поправих грешката. Малко се отклоних, но може да е полезно на някого моето премеждие.
    С опцията Info на плеъра може да сравниш дали определен файл от въпросните медузи отговаря на описанието си като Mbps в реално време, както и да установиш на какъв етап от проверката се генерира проблема.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от quattro 711 Виж публикацията
    От посочения линк феновете на 4К могат да тестват плеърите и телевизорите си. Както разбира се и домашната мрежа . Супер!!!
    Този пост е редактиран от frizera; 11-03-16 в 07:42.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 36 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  4. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 18:15
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе