Страница 18 от 36 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 536
Like Tree46Одобрявам

Media Player - Dune (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #256

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Най-добре е да го вържеш с HDMI стига ресийвъра да има такъв вход.
    От менюто на плеъра SETUP-Audio даваш Original /bitstream/.
    frizera одобрява това.

  2.  
     
  3. Niki Nikolov
    Guest
    #257

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Най-добре е да го вържеш с HDMI стига ресийвъра да има такъв вход.
    От менюто на плеъра SETUP-Audio даваш Original /bitstream/.
    Да има такива входове. Така ще направя! А това, че повечето филмчета са ас 3 как го декодира през спдф ли да сложа или само си става. Благодаря!

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #258

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    AC3 е Dolby Digital звук. Ресийвъра ще си го декодира.
    Всъщност повечето филми са с DTS звук. Поне ако сваляш Blu-ray рипове както е редно.

  5. Niki Nikolov
    Guest
    #259

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Благодаря. ВСИЧКО Е ОК.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,481
    #260

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    61
    #261

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Здравейте, имам проблем с трансфера на големи (iso) файлове между NAS и Dune HD base 3D, като трансфера става чрез SAMBA протокол - накъсва, няма звук и т.н. След ограмотяване из наши и чужди форуми разбрах, че за SAMBA това си е нормално. Единствената друга опция е да се използва NFS протокол, обаче това чудо няма настройване на Dune, вече една седмица се боря и резултата е кръгла нула - "няма бръзка с мрежовата папка" или нещо от сорта се появява след всеки опит за връзка. Nas e D Link DNS-320, като естествено съм активирал NFS сървъра му и в настройките за шерване също съм чекнал NFS, IP адреса също е попълнен. Някой от собствениците на този модел плеяр успял ли е да набара правилните настройки (то не че има кой знае колко много)?
    Поздрави

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #262

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Има една опция в менюто на плеъра "Fast SMB access".
    Като я активираш няма да имаш проблеми.
    Ползвам същия NAS и при спрени торенти задачи всичко върви. Поне на моя плеър - Dune Base 3.0.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    61
    #263

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Има една опция в менюто на плеъра "Fast SMB access".
    Като я активираш няма да имаш проблеми.
    Ползвам същия NAS и при спрени торенти задачи всичко върви. Поне на моя плеър - Dune Base 3.0.
    Четох поста ти в друг форум и естествено направих тази настройка, но за съжаление няма резултат.

  11. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #264

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Проверявал ли си колко е скоростта на четене? Моя плейър е по-стар модел, но когато натисна бутон INFO на даден файл, ми дава възможност за проверка на скоростта. При мен е 10-11 MB/s и няма накъсвания.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #265

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    На всеки филм ли го прави?
    По принцип НАС-а е доста слабичък и не може да се очакват чудеса, но при мен всякакви 2D Blu-ray ISO и REMUX си вървят.

    Със NFS се борех и аз бая време докато го подкарам, но понеже не видях никаква реална полза го спях от устройството.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    61
    #266

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    На всеки филм ли го прави?
    По принцип НАС-а е доста слабичък и не може да се очакват чудеса, но при мен всякакви 2D Blu-ray ISO и REMUX си вървят.

    Със NFS се борех и аз бая време докато го подкарам, но понеже не видях никаква реална полза го спях от устройството.
    Че е слаб, слаб е и сериозно обмислям да му бия шута, но този разговор не е за тази тема. До този момент накъсване има при 3D Blu-ray iso фйлове, не съм пробвал с 2D. Би трябвало използването на NFS протокол да има смисъл, от гледна точка на това, че трябва да има доста по-голяма скорост на пренос или поне така се твърди по форумите.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kaloman Виж публикацията
    Проверявал ли си колко е скоростта на четене? Моя плейър е по-стар модел, но когато натисна бутон INFO на даден файл, ми дава възможност за проверка на скоростта. При мен е 10-11 MB/s и няма накъсвания.
    Току що го направих и резултата е 7-8 MB/s, при скорост като твоята мисля, че ще е на ръба, защото един от филмите с които тествам дава максимален битрейт 10 MB/s

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #267

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    За NFS задължително пътя към папката трябва да започва с "/" .Това е една от наи-честите причини поради която хората имат проблеми.Сигурно си го направил ,но аз да кажа понеже за SMB не трябва.При мен скоростта е 8.5 MB/s и нямам никакви проблеми при стриимване на Bluray,3D не съм пробвал,не съм голям фен.
    Друга причина за накъсване е ако плеъра е вързан към рутер и оттам през мрежата,рутера ако е калпав или бавен също може да прави мизерии.Не знам какъв точно филм тестваш,но 10МБ/С е доста сериозен битрейт(аз само тестови фаилове съм виждал с такъв битрейт ).По-принцип 8МБ/С е напълно достатъчно.
    За този модел на Dune бях чел ,че Fast SMB access не бачка както трябва и може би ще го оправят със следващия ъпдеит, инъче lazarus ти е казал правилно,с това-когато работи-няма накъсване.Dune са може би най-стабилните при стриим по мрежата.
    При мен през NFS пускам тестов файл с битрейт 70мбит и няма проблеми,през SMB махимум 60 мбит,но моя рутер в момента е супер дървен .Както ти казаха по-горе аз също не намирам смисъл в този протокол и си ползвам самбата понеже нямам никакви проблеми.

    Тестови файлове цък
    Този пост е редактиран от Caritas; 28-01-14 в 21:18.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    61
    #268

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Цитат Първоначално публикувано от Caritas Виж публикацията
    За NFS задължително пътя към папката трябва да започва с "/" .Това е една от наи-честите причини поради която хората имат проблеми.Сигурно си го направил ,но аз да кажа понеже за SMB не трябва.При мен скоростта е 8.5 MB/s и нямам никакви проблеми при стриимване на Bluray,3D не съм пробвал,не съм голям фен.
    Друга причина за накъсване е ако плеъра е вързан към рутер и оттам през мрежата,рутера ако е калпав или бавен също може да прави мизерии.Не знам какъв точно филм тестваш,но 10МБ/С е доста сериозен битрейт(аз само тестови фаилове съм виждал с такъв битрейт ).По-принцип 8МБ/С е напълно достатъчно.
    За този модел на Dune бях чел ,че Fast SMB access не бачка както трябва и може би ще го оправят със следващия ъпдеит, инъче lazarus ти е казал правилно,с това-когато работи-няма накъсване.Dune са може би най-стабилните при стриим по мрежата.
    При мен през NFS пускам тестов файл с битрейт 70мбит и няма проблеми,през SMB махимум 60 мбит,но моя рутер в момента е супер дървен .Както ти казаха по-горе аз също не намирам смисъл в този протокол и си ползвам самбата понеже нямам никакви проблеми.

    Тестови файлове цък
    Да, вчера прочетох и пробвах с "/" преди името на шернатия фолдер ама отново нъцки. Рутера е Linksys E2000, кабелите са Cat 6, така че едва ли те са причината. Проблема определено е в ш..я NAS, защото като плейна от Dune същите филми, но от HDDто на лаптоп с гигабитова лан карта всичко е наред

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #269

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Аз имам изградена гигабитова домашна мрежа и някои път( не всеки път) и на мен ме насича по 1-2 пъти на филм след спиране и пускане на филма всичко е ок , явно се събира някакъв буфер . Тествано с пълни BD 3D iso по мрежа . Някои път и рутера ми прави мизерии но след рестарт е ок , с Линксис 4500 .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    116
    #270

    Отговор: Media Player Dune - HD Smart, HD Max, HDI Dune Pro

    Нова бета версия на фърмуера -dune hd base 3d.Най после-10 месеца нямаше никакво развитие.Имах няколко заглавия които се спъваха на определени места.Сега всичко върви перфектно.Няма поддръжка на динамични субтитри.

    Dune Firmware Zone / Dune HD Base3D

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 36 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  4. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 18:15
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе