Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 101

Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #16

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Като гледам само ти имаш интерес тука. Не виждам какво очакваш, някой от нас да го купи, изтества и да ти сподели.
    Щом ти е грабнал окото купувай и бъди първия, който ще напише отзиви за него.

    За мен плеър без мрежа е пълно безумие. Чак не разбирам защо пускат този чип така.
    Защо трябва да местиш всеки път плеъра или външния диск? Адски неудобно е и се губи излишно време. Я си представи, че си забравил да сложиш субтитри или не са преименувани? Айде пак обратно. Луда работа.

    Аз лично бих обърнал внимание на моделите с чип 1085 като излезнат. Уж обещават гигабит мрежа.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #17

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Като гледам само ти имаш интерес тука. Не виждам какво очакваш, някой от нас да го купи, изтества и да ти сподели.
    Щом ти е грабнал окото купувай и бъди първия, който ще напише отзиви за него.

    За мен плеър без мрежа е пълно безумие. Чак не разбирам защо пускат този чип така.
    Защо трябва да местиш всеки път плеъра или външния диск? Адски неудобно е и се губи излишно време. Я си представи, че си забравил да сложиш субтитри или не са преименувани? Айде пак обратно. Луда работа.

    Аз лично бих обърнал внимание на моделите с чип 1085 като излезнат. Уж обещават гигабит мрежа.
    Може да се каже че си прав Направо се почувствах изнудвач Е ясно за мен че мрежата ми е нужна но за съседа-приятел, ми той ще ме вика всеки път когато нещо трябва да прави през мрежата (включително и да му преместя субтитрите). Та там е думата по-малко екстри и повече стабилност когато се консултират приятели на които им знаеш възможностите и мурафетите

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #18

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Имам /от днес/ въпросния Diva - Мултимедиен плеър HD Box. Няма още HDD, не разбирам от тестове. Днес на флашка сложих 10 mp3 файла,Takers.2010.R5.XviD-Rx,
    The.Expendables.2010.480p.BRRip.XviD.AC3-FLAWL3SS. Свързан е с ТВ посредством HDMI кабел а ТВ-то с Ресивър SONY. За човек който има Мултимедиен плеър за първи път и не разбира дори от различни формати, плеъра е ОК. Ако някой иска по-точно инфо за нещо с което мога да се справя....да пита.

    ПП: Плеъра/включване -изключване/, се влияе от дистанционното на сат. тунер на Булсат. При втория филм на 3 пъти забива /на 3 различни места и на същите места при повторението,ако го прескоча-продължава напред/и се оправя след рестарт от контакта.

  5. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #19

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Имам някакъв проблем с нета. Колега искам да попитам за габаритните размери на Diva - Мултимедиен плеър HD Box. Точно бях се навил за него, но малко се стреснах, че от два филма единият забива. Може би файлът да е бил нещо повреден. Пробвай го на компютъра дали забива на същото място.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #20

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    abv,физическите размери са 207 х 111х 39 mm. а относно забиването,правя разбира се рзлични проби,файловете са си добри,просто като поработи по-продължително време си забива.Отначало започва да има проблеми /за кратко/ със звука,а след малко си спира и се рестартира. Все още не съм пробвал с твърд диск,но с флашката / 4 гб/ си го прави винаги. Дразни ме особенно това,че включване -изключване се влияе от всичките ми дистанционни. От ДИГИТАЛЕН СВЯТ /от там го купих/ ми пратиха файл да го влашна,но няма резултат. Казаха,че до сега нямат тези проблеми и са ГОТОВИ да подменят плеъра. След 4 часа работа кутията му е студена.

  7. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #21

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Колега благодаря за отговора. Размерите ме устройват, това, че е студен чипът е идеално. Щом са ти обещали, сменяй го и пиши как е с новия. Аз доста се бях навил да го взема, но се колебая между него и Hyndai M-BOX FullHD.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #22

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Аз също притежавам вапросният плаър и досега не ми се е случвало да забие. Мисля че проблемат е във флашката. Аз сам с хард диск и нямам никакви проблеми с възпроизвеждането на фаиловете. Иначе и при мен го има същия проблем с включването на плаъра. Щом пусна телевизора и тои се включва. Когато е с вграден хард диск корпуса е доста топъл. Дано това да не представлява проблем че работи толкова дълго време, почти постоянно ако не се сетя да го изгася.

  10. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #23

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Колега, диска ти колко ГБ и каква марка. Гледам без диск е 149 лв., а с диск (неупомената марка) 500 ГБ - 219 лв. Колебая се, но може би ще бъде с диск, тъй като после сигурно ще свършат парите. Колка е гаранцията?
    Ако не те затруднява много качи и някакви снимки да видим как изглежда от всякъде. До сега има публикувана само една снимка в общ план.

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #24

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от RoliS
    abv,физическите размери са 207 х 111х 39 mm. а относно забиването,правя разбира се рзлични проби,файловете са си добри,просто като поработи по-продължително време си забива.Отначало започва да има проблеми /за кратко/ със звука,а след малко си спира и се рестартира. Все още не съм пробвал с твърд диск,но с флашката / 4 гб/ си го прави винаги.
    Аз имах пдобен проблем с Хюндая, замръзваше екрана, при превъртане спираше звука, при включване на 2 диска не можеше да захрани втория и той често не се виждаше и т.н.

    НО, .... след като ми го смениха от Дигитален свят вече 6 месеца този плеър работи безотказно по 10-12 часа на ден (детето гледа анимации, жена ми филми и флакове върти по цял ден). Така, че сигурно е от бройката .....

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #25

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Имам го от 3 седмици. До сега не съм имал проблем с плейването на каквото и да е било. Веднага го пробвах с AVATAR - Avatar.Extended.Colectors.Edition.2010.720p.BluRay.x264.DTS-WiKi .mkv върви без проблем, само дето малко "маже" на някои сцени, но може да е от телевизора LG 42LD750.Какво ли не пробвах и от USB и от Харда - всичко работи на 6!
    ПРОБЛЕМА С ВКЛЮЧВАНЕТО ОТ ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ ДИСТАНЦИОННИ ГО ИМА И ПРИ МЕН! НАДЯВАМ СЕ ДА Е СОФТУЕРЕН И ДА ГО ОПРАВЯТ С ПОСЛЕДВАЩ ФЪРМУЕР. ИНАЧЕ АКО Е ОТ IR НАЙ-ВЕРОЯТНО ЩЕ ТРЯБВА ДА ГИ ПОДМЕНЯМЕ!
    ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ, МНОГО ЗДРАВЕ И ВЕСЕЛА КОЛЕДА!

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #26

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от abv
    Колега, диска ти колко ГБ и каква марка. Гледам без диск е 149 лв., а с диск (неупомената марка) 500 ГБ - 219 лв. Колебая се, но може би ще бъде с диск, тъй като после сигурно ще свършат парите. Колка е гаранцията?
    Ако не те затруднява много качи и някакви снимки да видим как изглежда от всякъде. До сега има публикувана само една снимка в общ план.
    Аз го поръчах с диск 500 ГБ за 219 лв. Незнам каква марка е диска , но се държи сравнително добре. Няма почти никакъв шум. Чува се съвсем леко само при пускане и спиране. Има 12 месеца гаранция. Проблем със възпроизвеждането съм имал само с един фаил- AVATAR (мисля че беше 16 ГБ релийз), филмът тръгна но половината екран беше зелен. Друг проблем който имам е че когато натрасках харда с филми, музика и снимки (около 350-400 ГБ), при пускане на плеъра започва да сканира паметта и забива. После трябва да пускам филмите през File manager на харда и ги отварям от папките. Иначе като цяло съм доволен от машинката.

  14.  
     
  15. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #27

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Благодаря колега. Колебая се и не мога да взема решение. По принцип този плеер ме устройва, но навсякъде, където намерих информация все се споменава за забивания по един или друг повод. Дали е от софтуера или просто плеера е бъгав. Ако е първото има надежда да се оправи по нататък, но ако в самото устройство има нещо недомислено става много кофти. Просто съм в шах, а не остана време. Поне някъде да бяха качили някакво по-подробно описание или ръководство за работа. Вярно има 3-4 реда на сайта съвсем сухи данни.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #28

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Този AVATAR и при мен не тръгна, същото зелено, но и на компа вървеше по същия начин. Дали файла не е повреден? Свален от Замунда.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #29

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от carp
    Този AVATAR и при мен не тръгна, същото зелено, но и на компа вървеше по същия начин. Дали файла не е повреден? Свален от Замунда.
    Същият файл. Не се сетих да го пробвам на компа а директно го изтрих. Може и в него да и бил проблема.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #30

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    ЧЕСТИТА,КОЛЕДА !
    Имам А-110 , но онзи ден се изкуших и взех HD BOX от Технополис след като спестих 600 лева от покупка на телевизор!
    Цената е 249 лева ....диска е Hitachi 500GB .....имам горепосочените проблеми с дистанционните и сканирането на паметта ,но това го отдавам на това ,че е нов и нещата ще се оправят с нов фърмуер!
    Но според мен за цената си Дивата си става,плейва всичко което пробвах !
    Като дизайн е убиец ,само дистанционното му е малко зле !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS
    От civica във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 45
    Последно: 17-03-21, 16:57
  2. Промоционални цени за High Definition мултимедийни плеъри!
    От popcornhour във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-12, 22:44
  3. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-11, 13:25
  4. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-11, 13:23
  5. Въпрос за звуков изходен сигнал при мултимедийни плеъри
    От Fourplay във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-10, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе